علت و نحوه درمان گلوله شدن ژل صورت

درمان گلوله شدن ژل صورت یکی از مسائلی است که بسیاری از افراد پس از تزریق ژل صورت، در مورد آن سؤالاتی را مطرح می‌کنند. تزریق ژل صورت یکی از روش‌های زیبایی است که برای افزایش زیبایی چهره افراد و برای از بین بردن چین و چروک و فرورفتگی‌های صورت مورد استفاده قرار می‌گیرد و طرف داران بسیاری نیز دارد. یکی از عوارض پس از تزریق ژل صورت، گلوله شدن این ژل در زیر پوست افراد می‌باشد که ظاهر ناخوشایندی را درست می‌کند.

در این مقاله از مجموعه مقالات بلاگ وب سایت رسمی دکتر احمدعلی رجب پور، به موضوع درمان گلوله شدن ژل صورت می‌پردازیم و در این زمینه، نکات ویژه که بهتر است رعایت کنید را به شما یادآور می‌شویم.

نکات مهم قبل از تزریق ژل به صورت را عایت کنید

افراد زیادی برای از بین بردن جای فرورفتگی و چین و چروک بر روی صورت خود، از روش تزریق ژل صورت استفاده می‌کنند. این روش می‌تواند بسیار کارآمد باشد و همچنین درصورت رعایت نشدن مراقبت‌های لازم، می‌تواند به عوارضی همچون گلوله شدن ژل زیر پوست منجر شود که ظاهر فرد را تحت تأثیر قرار می‌دهد.

یکی از نکاتی که در این زمینه باید مورد نظر داشته باشید، انتخاب پزشک است. درصورتی که پزشک شما مهارت و تخصص لازم برای تزریق ژل به صورت شما را داشته باشد، در حین عمل دقت لازم را به خرج می‌دهد و بر اساس تجربه‌ای که دارد، می‌داند که چگونه این ژل باید تزریق شود تا عوارض پس از آن، مانند گلوله شدن ژل صورت ، کم‌ترین میزان احتمال رخداد را داشته باشد.

همچنین یکی دیگر از عواملی که بر گلوله نشدن ژل صورت بعد از عمل تزریق بسیار تأثیرگذار است، نوع ژل تزریقی می‌باشد. بهتر است نوع ژلی که به صورت شما تزریق می‌شود، از برند معتبری باشد و همچنین مواد درون ژل، با نوع پوست و صورت شما سازگار باشد تا واکنش آلرژیک ایجاد نکند و به گلوله گلوله شدن ژل در زیر پوست صورت، منجر نشود.

در این زمینه توصیه‌های پزشک را به دقت گوش دهید و آن‌ها را اجرا کنید تا از بروز هر گونه عوارض ناشی از تزریق ژل صورت، نظیر گلوله شدن آن در زیر پوست پس از تزریق، جلوگیری کنید. بهتر است قبل از بروز هر گونه عوارضی، از به وجود آمدن آن پیشگیری کنید تا این که پس از آن، به دنبال راهی برای رفع گلوله شدن ژل صورت بگردید ولی اگر هم این اتفاق برای شما افتاد، لازم به نگرانی و استرس و اضطراب نیست، درمان گلوله شدن ژل صورت درمان پیچیده‌ای نیست و می‌توانید به راحتی آن را درمان کنید.

همانطور که گفتیم انتخاب پزشک متخصص و با تجربه بسیار حائز اهمیت می‌باشد. اما انتخاب این پزشک بسیار دشوار است. ما در مقاله ” بهترین جراح پلاستیک ” به شما در این انتخاب کمک می‌کنیم.

نحوه درمان گلوله شدن ژل صورت

دلایل گلوله شدن ژل صورت پس از تزریق

برای درمان گلوله شدن ژل صورت ، باید ابتدا دلیل آن را پیدا کرد و سپس به درمان آن پرداخت. به طور کلی، می‌توان دلایل زیر را متداول‌ترین دلایل گلوله شدن ژل صورت دانست:

یکی از دلایل گلوله شدن ژل صورت پس از تزریق می‌تواند به دلیل رعایت نکردن مراقبت‌ها و توصیه‌های پزشک توسط فرد متقاضی باشد. به عبارتی دیگر، فرد متقاضی تزریق ژل صورت، پس از تزریق باید نکات و مراقبت‌هایی را به عمل آورد تا از بروز عوارض پس از تزریق، جلوگیری کند و در صورتی که این نکات را رعایت نکند، گلوله شدن ژل صورت یکی از عوارض آن خواهد بود.

همچنین ممکن است در اثر فشار کوچک انگشت یا یک حادثه، به محل تزریق ژل در صورت ضربه‌ای وارد شده باشد که منجر به تغییر شکل ژل در صورت شده و سبب ایجاد گلوله ژلی در صورت شود. به این منظور، مراقبت کردن از ناحیه تزریق ژل در صورت، اهمیت بسیار زیادی دارد.

در برخی از تزریق‌ها، مانند تزریق ژل فیلر در پوست برای بالا بردن لب، امکان گلوله شدن ژل در زیر پوست وجود خواهد داشت. در این گونه تزریق‌ها، مهارت پزشک متخصص می‌تواند به جلوگیری از گلوله شدن ژل در زیر پوست بسیار کمک کند.

با توجه به مواردی که در بالا ذکر شد، لازم است فرد متقاضی تزریق ژل صورت، قبل از تزریق، در مورد نکات و مراقبت‌های قبل و بعد از تزریق با پزشک مشورت کند و تمامی نکات ویژه در این زمینه را از وی بپرسد تا جای هیچ گونه تردیدی باقی نماند.

همچنین فرد متقاضی تزریق ژل صورت باید در بین پزشکان این حوزه، تحقیق و جستجو کند و بهترین گزینه را برای تزریق انتخاب نماید تا با توجه به مهارت و تجربه پزشک، از بروز عوارض پس از تزریق ژل صورت جلوگیری شود.

گاهی اوقات برخی افراد فقط به لب خود تزریق انجام می‌دهند و ممکن است دچار این عارضه گردند. ما در مقاله ” درمان خانگی گلوله شدن ژل لب ” روش‌های درمانی را برای شما بیان نموده‌ایم.

علت گلوله شدن ژل صورت

درمان گلوله شدن ژل صورت

با توجه به مسائلی که ذکر شد، ممکن است با وجود رعایت تمامی نکات و مراقبت‌ها نیز، به دلایل مختلفی باز هم گلوله شدن ژل صورت پس از تزریق برای افرادی که این عمل را انجام می‌دهند، پیش بیاید. در صورت بروز این عارضه، باید برای درمان گلوله شدن ژل صورت اقدام کرد. اقدامات بسیاری برای درمان این عارضه می‌توان انجام داد که از میان آن‌ها، می‌توان موارد زیر را نام برد:

از کمپرس سرد در محل تزریق ژل به صورت استفاده کنید تا به رفع گلوله شدن ژل صورت منجر شود.

یکی از مهم‌ترین اقدامات برای رفع گلوله شدن ژل صورت ، عدم لمس کردن توده یا گلوله‌های ژل در زیر پوست می‌باشد. لمس کردن این گلوله‌های می‌تواند سبب افزایش حجم و یا تعداد این گلوله‌ها در زیر پوست شود.

مراجعه به پزشک، برای درمان مهم‌ترین بخش است. شما باید برای درمان گلوله شدن ژل صورت حتماً به پزشک متخصص مراجعه کنید و پروسه درمان را در کلینیک شروع کنید. در بسیاری از موارد، گلوله‌های ژل صورت می‌توانند با روش‌های خانگی درمان شوند و در برخی موارد نیز، نیاز است که پزشک بر روی صورت شما اعمالی را در جهت رفع گلوله شدن ژل صورت، انجام دهد.

روش درمان گلوله شدن ژل صورت

فرایند درمان گلوله شدن ژل صورت

پس از آن که برای رفع گلوله شدن ژل صورت خود، با پزشک متخصص در این زمینه تماس گرفتید، پزشک از شما مواردی را سؤال می‌پرسد تا به طور دقیق، بتواند ارزیابی کند که ژل صورت شما در چه مرحله‌ای است و دلیل رخ دادن این عارضه چیست. پس از آن، وقت معاینه به شما می‌دهد که با مراجعه حضوری شما به پزشک متخصص، ارزیابی صورت شما به نحوی دقیق‌تر اتفاق افتد و پس از آن، پروسه و فرایند درمان گلوله شدن ژل صورت شما آغاز می‌شود.

در بسیاری از موارد، توده گلوله‌های ژل صورت در زیر پوست، نرم هستند که در این صورت، پزشک متخصص با انجام ماساژی محکم بر روی صورت شما، درمان گلوله شدن ژل صورت شما را به بهترین شکل انجام می‌دهد.

در بسیاری از موارد نیز ممکن است توده و گلوله‌های ژل صورت در زیر پوست، حالت سفتی را داشته باشند که این به آن معنا است که بدن شما به تزریق ژل به صورت، واکنش نشان داده است.

اگر گلوله شدن ژل در زیر پوست صورت شما، ناشی از واکنش بدن شما باشد، پزشک می‌تواند دو راه را برای رفع این عارضه تجویز کند.

  • اگر واکنش بدن شدید نباشد، می‌توان با تجویز و مصرف داروهای استروئیدی، برای رفع گلوله شدن ژل صورت اقدام کرد.
  • در صورتی که واکنش بدن شما به نوع ژل تزریق شده در پوست صورتتان بسیار زیاد باشد، لازم است که در اسرع وقت، ژل تزریق شده در زیر پوست شما، تخلیه شود.

سخن پایانی

در این مقاله از مجموعه مقالات بلاگ رسمی دکتر احمدعلی رجب پور، به بررسی دقیق درمان گلوله شدن ژل صورت پرداختیم و نکات و جزئیات مهم در این خصوص را نیز معرفی کردیم. رفع گلوله شدن ژل صورت در بسیاری از موارد بسیار ساده است و جای نگرانی برای شما وجود ندارد و در موارد دیگر نیز، رفع این عارضه امکان‌پذیر است و این عارضه، عارضه‌ای نیست که بخواهید با آن سر کنید و یا موردی باشد که بخواهد به صورت دائمی و یا در مدت زمان طولانی، زیبایی صورت شما را به خطر بیندازد.

شما می‌توانید در این خصوص، با دکتر احمدعلی رجب پور، فوق تخصص جراحی پلاستیک، از طریق این لینک ارتباط بگیرید و سؤالات خود را مطرح کنید تا به بهترین شیوه ممکن، راهنمایی شوید.

دکتر احمدعلی رجب پور

فوق تخصص جراحی پلاستیک ، زیبایی و ترمیمی، عضو هيئت علمى دانشگاه، عضو بنیاد ملی نخبگان ایران، عضو انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران. از جمله خدماتی که دکتر رجبپور ارائه می دهند، عبارتند از: ابدومینوپلاستی، عمل بینی، لیفت سینه، پروتز سینه و غیره.

نظرات

0 0 امتیاز ها
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخوردهای آنلاین
مشاهده همه دیدگاه ها