ماموپلاستی افزایشی چیست و چگونه صورت میگیرد ؟

ماموپلاستی افزایشی یکی از انواع عمل‌های جراحی زیبایی است که بانوان برای آن که سینه‌های بزرگ‌تر داشته باشند، می‌توانند از این روش جراحی زیبایی استفاده کنند. بسیاری از افراد علاقه دارند تا در زمینه ماموپلاستی افزایشی اطلاعاتی را به دست آورند تا زمانی که تمایل داشتند برای انجام ماموپلاستی افزایشی اقدام کنند، بتوانند با دیدی باز و درست در این زمینه تصمیم بگیرند؛ به همین جهت، در مقاله امروز از مجموعه مقالات بلاگ رسمی وب سایت دکتر رجب پور، در خصوص ماموپلاستی افزایشی حبت می‌کنیم و در این زمینه، مهم‌ترین اطلاعات و نکات را در اختیار شما عزیزان قرار می‌دهیم.

ماموپلاستی چیست ؟

به طور کلی، به مجموعه عمل‌های جراحی زیبایی، ماموپلاستی می‌گویند که ماموپلاستی افزایشی ، یکی از زیرمجموعه‌های همان ماموپلاستی محسوب می‌شود که از این روش برای بزرگ‌تر کردن سینه‌های خانم‌ها استفاده می‌شود.

از آن جایی که بزرگ بودن سینه در میان خانم‌ها، نشانه زنانگی و زیبایی است، بانوان بسیاری برای انجام این عمل زیبایی، اقدام می‌کنند.

برای این که بتوان سینه‌های را بزرگ‌تر کرد، روش‌هایی را در ادامه بررسی کرده‌ایم که در میان آن‌ها، ماموپلاستی نیز وجود دارد.

عوارض ماموپلاستی افزایشی چیست

روش‌های بزرگ کردن سینه‌ها

به طور کلی، برای بزرگ‌تر کردن سینه‌ها می‌توان دو روش زیر را نام برد:

 • تزریق چربی به سینه‌ها
 • ماموپلاستی افزایشی (پروتز سینه)

֎ تزریق چربی به سینه

این روش یکی از رایج‌ترین روش‌ها برای بزرگ کردن سایز سینه‌های می‌باشد که استفاده بسیاری از آن می‌شود. در این روش، چربی مورد نیاز برای تزریق به سینه‌ها، از بدن خود فرد متقاضی گرفته می‌شود که با تزریق این چربی به سینه‌ها و بافت‌های اطراف آن‌ها، فرم سینه مورد نظر فرد متقاضی به دست می‌آید.

در این روش، تغییرات کم‌تری را نسبت به روش بعدی می‌توان اعمال کرد.

֎ ماموپلاستی افزایشی (پروتز سینه)

اگر جزو افرادی هستید که تمایل دارید تغییراتی چشم گیر در سایز سینه‌های خود به وجود بیاورید، این روش مناسب شما می‌باشد. به طور کلی می‌توان گفت که بزرگ‌تر کردن سینه‌ها با روش جای گذاری ایمپلنت در سینه، بهترین روش برای اعمال تغییرات زیاد در سینه‌های می‌باشد.

در این روش ایمپلنت‌هایی که از جنس سیلیکون و آب نمکی است، برای ایجاد تغییرات در سایز سینه استفاده می‌شود.

توجه داشته باشید که هر نوع عمل زیبایی، مزایا و معایب خاص خود را دارد و اگر قصد انجام یکی از این عمل‌ها را دارید، بهتر است با جمع آوری اطلاعات در زمینه مزایا و معایب روش عمل زیبایی که می‌خواهید انجام دهید، دید خود را نسبت به آن بازتر کرده و در نتیجه، بهتر تصمیم بگیرید. عمل ماموپلاستی افزایشی نیز از این قاعده مستثنی نمی‌باشد؛ به همین جهت، در ادامه برخی از مهم‌ترین مزایا و معایب بزرگ کردن سینه به روش ماموپلاستی افزایشی را شرح داده‌ایم.

قبل از هر اقدامی بخاطر داشته باشید که انتخاب یک پزشک باتجربه و متخصص بسیار حائز اهمیت است. زیرا علاوه بر نتیجه بهتر عوارض کمتری را نیز برای شما به ارمغان می‌آورد. اما این انتخاب کمی دشوار است. ما در مقاله ”  بهترین جراح سینه ” به شما در این انتخاب کمک می‌کنیم.

مزایای ماموپلاستی افزایشی

 • بانوانی که پس از بارداری تقارن بین سینه‌هایشان از کمتر شده است، این عدم تقارن، با ماموپلاستی افزایشی جبران می‌شود.
 • کسانی که قبلاً جراحی‌های زیبایی کرده‌اند و مشکلاتی پیدا کرده‌اند، در این جراحی از بین می‌رود.
 • سایز متناسب با سن و اندام کلی فرد ایجاد می‌شود.
 • امکان لیفت هر دو سینه در این جراحی وجود دارد.
 • بزرگ‌تر و حجیم‌تر کردن سینه‌های کوچک که باعث کاهش اعتماد به نفس افراد می‌شود.
 • کلیه موارد بالا سبب افزایش اعتماد به نفس می‌شود.
مزایای ماموپلاستی افزایشی چیست

عوارض ماموپلاستی افزایشی

همان طور که در مقالات قبلی بلاگ دکتر رجب پور ذکر کردیم، تمامی عمل‌های جراحی زیبایی، عوارضی را به همراه دارند و باید گفت که ماموپلاستی افزایشی نیز از این قاعده مستثنی نمی‌باشد.

البته این نکته را نیز باید بدانید که عوارض ماموپلاستی افزایشی در برابر سایر عمل‌های جراحی در حوزه زیبایی، چندان زیاد نیست و عوارض آن هرچه که باشد، به صورت موقتی است و پس از طی شدن دوره نقاهت، از بین می‌رود. با این حال، در صورتی که فردی ناآشنا با این نوع عمل جراحی و یا با مهارت و تجربه کم این عمل را انجام دهد، ممکن است عوارضی برای فرد متقاضی این عمل زیبایی، رخ دهد.

در ادامه، رایج‌ترین عوارض جانبی عمل جراحی زیبایی ماموپلاستی افزایشی را شرح داده‌ایم.

 • تورم و کبودی در روزهای اول
 • بروز عفونت در موارد خاص
 • در صورت بروز عوارض شدید در ماموپلاستی افزایشی شاید نیاز به جراحی ترمیمی شود.
 • در برخی موارد نادر احتمال پارگی و نشت مواد پروتز سینه وجود دارد.
 • جا به جایی ایمپلنت‌های سینه که سبب افتادگی سینه می‌شود و شاید نتیجه جراحی را به کل خراب کند.
 • درد در روزهای اول جراحی مهم‌ترین و آزاردهنده‌ترین عارضه‌ای است که ممکن است برایتان پیش بیاید.
 • کاهش احساس در سینه‌ها و خصوصاً نوک سینه‌ها.

هر عمل و جراحی دارای یک سری عوارض کوتاه مدت و بلند مدت می‌باشد. عمل ماموپلاستی هم از این موضوع مستثنی نیست. ما در مقاله ” عوارض عمل ماموپلاستی ” به این عوارض و نحوه درمان آن پرداخته‌ایم.

روش انجام ماموپلاستی افزایشی

ماموپلاستی افزایشی ، یکی از روش‌های جراحی است که در چند مرحله صورت می‌گیرد. باید بدانید که به هنگام انجام این عمل، فرد در بیهوشی عمومی به سر می‌برد و دردی را احساس نمی‌کند.

در ابتدا، پزشک متخصص و جراح، برای جای گذاری ایمپلنت‌های پروتز در سینه، لازم دارد که برش‌هایی را در بافت سینه، در قسمت‌های زیر سینه، اطراف نوک سینه و نیز در اطراف زیر بغل، ایجاد کند. پس از آن، بین بافت سینه و عضله‌های زیر آن و نیز قفسه سینه، فاصله‌ای ایجاد می‌شود.

ایمپلنت‌ها با توجه با روش جراحی، در وسط سینه قرار می‌گیرند و به صورت زیر یا رو روی عضله‌ای جای گذاری می‌شوند.

بعد از آن که پروتزها جای گذاری شد و سینه‌ها فرم دهی شد، برش‌های ایجاد شده با استفاده از بخیه‌های ظریف و نامرئی بسته می‌شوند و پانسمان‌های پوششی روی آن‌ها قرار داده می‌شوند.

ممکن است با صلاح دید پزشک، درن های آبکشی برای خروج خونابه‌های ناشی از جراحی در محل جراحی قرار داده شود.

مراقبت‌های قبل از عمل ماموپلاستی افزایشی

هر عمل جراحی، نیاز دارد تا اقداماتی توسط فرد متقاضی، از قبل از عمل رعایت شود. در عمل ماموپلاستی نیز این اقدامات باید انجام شود که در ادامه، برخی از مهم‌ترین آن‌ها را شرح داده‌ایم.

 • برای اطمینان از نتایج جراحی باکیفیت‌ترین پروتز سینه ممکن تهیه شود.
 • یک ماه قبل از انجام ماموپلاستی افزایشی بیمار باید از مصرف دخانیات و مشروبات الکلی خودداری کنند.
 • انجام ماموگرافی و معاینه فیزیکی از جانب جراح لازم است.
 • البته باید بدانید که پزشک متخصص شما، تمامی این موارد را در جلسات معاینه قبل از عمل، با شما مطرح می‌کند و بهتر است که تمامی توصیه‌های پزشک خود را رعایت کنید.
 • تهیه پروتز سینه بر عهده بیمار است.
 • از مصرف داروهایی همچون آسپرین و داروهای مشابه آن خودداری شود.
 • یک نفر باید در روز عمل همراه بیمار باشد.
 • شب قبل از عمل بهتر است بیمار دوش بگیرد.
ماموپلاستی افزایشی چیست

مراقبت‌های بعد از عمل ماموپلاستی

در زمینه عمل ماموپلاستی، مراقبت‌های بعد از عمل نیز وجود دارد که فرد باید تمامی این نکات را رعایت کند تا نتایج مطلوب از این عمل زیبایی، حاصل شود. در زمینه این نکات نیز پزشک متخصص شما، تمامی موارد را به شما توصیه خواهد کرد که لازم است تمامی این توصیه‌ها را رعایت نمایید.

در صورت رعایت نکردن این نکات توصیه شده از سوی پزشک، ممکن است نتایج مطلوبی از عمل زیبایی ماموپلاستی افزایشی ، حاصل نشود و یا حتی عوارضی برای شما رخ دهد.

این نکات شامل موارد زیر می‌شود:

 • در صورتی که درد شدیدتر شود و تنگی نفس داشته باشید سریعاً باید به پزشک مراجعه کنید.
 • بیمار به مدت 4 هفته باید به حالت طاق باز بخوابد و بهتر است بالا تنه بالاتر از سطح بدن قرار گیرد.
 • جای برش ها ممکن است باعث نگرانی بیمار شود. این زخم ها معمولا در زیر سینه‌ها مخفی شده و به مرور زمان کمرنگ تر می‌شود.
 • ممکن است بیمار تا چند روز در ناحیه سینه و قفسه سینه احساس درد داشته باشد. این درد طبیعی بوده و جای نگرانی ندارد و پزشک برای این دردها مسکن تجویز می‌کند.
 • پوشیدن گن کششی که مخصوص سینه است برای 6 هفته ضروری است و به نتیجه نهایی عمل و فرم مناسب سینه‌ها کمک شایانی می‌کند.
 • عملیات جدا کردن بخیه‌ها توسط جراح انجام می‌شود. در صورت به کار رفتن درن باید توسط جراحی جدا شود.
 • بهتر است به اندازه کافی مایعات مصرف شود.

سخن پایانی

ماموپلاستی افزایشی ، یکی از روش‌های مؤثر برای بزرگ‌تر کردن سینه‌ها در بانوان می‌باشد که نتایج این عمل نیز تا به امروز، مورد پسند بیشتر افرادی که این عمل را انجام داده‌اند بوده است.

در این مقاله از مجموعه مقالات بلاگ دکتر رجب پور، در زمینه ماموپلاستی افزایشی و تمامی نکات مربوط به آن، صحبت کردیم و مواردی که باید به آن‌ها دقت داشته باشید را نیز توصیه نمودیم.

در زمینه انتخاب پزشک و جراح متخصص زیبایی و پلاستیک نیز دقت لازم را به عمل بیاورید چرا که هرچه پزشک متخصص و جراحی که انتخاب می‌کنید، مهارت، دانش و تجربه بیشتری داشته باشد، نتایج حاصل از این عمل بهتر و مطلوب‌تر بوده و نیز احتمال بروز عوارض جانبی برای شما کم‌تر می‌شود. شما می‌توانید در این خصوص، با دکتر احمدعلی رجب پور، مشورت کنید.

اگر در زمینه ماموپلاستی افزایشی سؤالی در ذهن خود دارید که در این مقاله به پاسخ آن نرسیدید، می‌توانید آن را زیر همین مقاله در قسمت نظرات پست کنید تا در کم‌ترین زمان ممکن بتوانیم شما را به بهترین شکل راهنمایی نماییم.

همچنین در خصوص عمل زیبایی و جراحی ماموپلاستی نکته‌ای وجود دارد که در این مقاله از ذکر آن غافل شده‌ایم، خوشحال می‌شویم تا آن را با ما و دیگران در قسمت نظرات زیر همین مقاله به اشتراک بگذارید.


سوالات متداول

ماموپلاستی افزایشی چیست ؟

ماموپلاستی افزایشی ، یکی از روش‌های مؤثر برای بزرگ‌تر کردن سینه‌ها در بانوان می‌باشد که نتایج این عمل نیز تا به امروز، مورد پسند بیشتر افرادی که این عمل را انجام داده‌اند بوده است.

مزایای ماموپلاستی افزایشی چیست ؟

* بانوانی که پس از بارداری تقارن بین سینه‌هایشان از کمتر شده است، این عدم تقارن، با ماموپلاستی افزایشی جبران می‌شود.
* کسانی که قبلاً جراحی‌های زیبایی کرده‌اند و مشکلاتی پیدا کرده‌اند، در این جراحی از بین می‌رود.
* سایز متناسب با سن و اندام کلی فرد ایجاد می‌شود.
* امکان لیفت هر دو سینه در این جراحی وجود دارد.
* بزرگ‌تر و حجیم‌تر کردن سینه‌های کوچک که باعث کاهش اعتماد به نفس افراد می‌شود.
* کلیه موارد بالا سبب افزایش اعتماد به نفس می‌شود.

عوارض ماموپلاستی افزایشی چیست ؟

* تورم و کبودی در روزهای اول
* بروز عفونت در موارد خاص
* در صورت بروز عوارض شدید در ماموپلاستی افزایشی شاید نیاز به جراحی ترمیمی شود.
* در برخی موارد نادر احتمال پارگی و نشت مواد پروتز سینه وجود دارد.
* جا به جایی ایمپلنت‌های سینه که سبب افتادگی سینه می‌شود و شاید نتیجه جراحی را به کل خراب کند.
* درد در روزهای اول جراحی مهم‌ترین و آزاردهنده‌ترین عارضه‌ای است که ممکن است برایتان پیش بیاید.
* کاهش احساس در سینه‌ها و خصوصاً نوک سینه‌ها.

دکتر احمدعلی رجب پور

فوق تخصص جراحی پلاستیک ، زیبایی و ترمیمی، عضو هيئت علمى دانشگاه، عضو بنیاد ملی نخبگان ایران، عضو انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران. از جمله خدماتی که دکتر رجبپور ارائه می دهند، عبارتند از: ابدومینوپلاستی، عمل بینی، لیفت سینه، پروتز سینه و غیره.

نظرات

0 0 امتیاز ها
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخوردهای آنلاین
مشاهده همه دیدگاه ها