دستگاه اندولیفت چیست ؟

کاربرد دستگاه اندولیفت چیست ؟ اندولیفت صورت چه فوایدی دارد؟ دستگاه اندولیفت ( Endolift ) یک فناوری مبتنی بر لیزر و غیر تهاجمی است که از طریق تحریک بافت پوست به تولید کلاژن باعث جوانسازی و سفت شدن پوست در ناحیه تحت درمان می‌شود و یک اثر تقریبا بلند مدت بر روی پوست صورت دارد.

لیزر اندولیفت به عنوان یک متد مدرن و  روز دنیا در زمینه زیبایی در اکثر کلینیک‌های دنیا مورد استفاده قرار می‌گیرد. امروزه، بسیاری از کلینیک‌های مجهز و معتبر در ایران از این دستگاه برای پیشگیری از عوارض پیری و بازسازی پوست استفاده می‌کنند. در این مقاله قصد داریم تا در رابطه با این روش درمانی بی‌خطر و بدون خونریزی صحبت کنیم.

دستگاه اندولیفت چیست ؟

دستگاه اندولیفت « Endolift » از دو کلمه Endo و Lift تشکیل شده و در آن از فیبر نوری بسیار نازک با قطر 30 الی 200 میکرون برای درمان مشکلات پوست صورت و از فیبرهایی با قطر 400 الی 600 میکرون برای درمان مشکلات پوست سایر نقاط بدن استفاده می‌شود. دستگاه لیزر Endolift به یک منبع انرژی لیزری از نوع دایود متصل است. فیبرهای این دستگاه به بیرونی‌ترین لایه پوست نفوذ کرده و به هیپودرم می‌رسد و به عنوان یک روش بدون جراحی و برش برای لیفت پوست صورت و بدن است که باعث بازسازی لایه‌های عمیق پوست و بازگردانی ظاهری جوان می‌شود.

این فیبر از لایه‌ی اولیه‌ی زیرین پوست به هیپودِرم وارد می‌شود. لیزرهای پوست که برای رفع موهای زائد به کار می‌روند تنها توانایی اثرگذاری سطحی بر پوست دارند اما این دستگاه مدرن، قادر است که انرژی لیزر را به لایه‌های زیرین پوست منتقل کند. فناوری پیشرفته Endolift را می‌توان در کنار دیگر روش‌های جوانسازی پوست مانند هایفوتراپی استفاده نمود و به نتایج بهتر دسترسی پیدا کرد. همانطور که می‌دانید هر یک از دستگاه‌های درمانی و زیبایی یک طول موج مشخص دارند و استفاده همزمان از چند دستگاه باعث افزایش مطلوبیت نتیجه نهایی می‌شود.

این دستگاه جدید و روش درمانی مدرن با استفاده از طول موج 1470 نانومتری قادر است که بر بافت‌های هدف تاثیر بگذارد؛ بدون آنکه آسیبی به سایر بافت‌ها وارد شود. از طرف دیگر، سوختن چربی‌ها توسط لیزر Endolift باعث کشیدگی بیشتر پوست و رفع چین و چروک پوست در نواحی مختلف صورت می‌شود. یکی از تفاوت‌های برجسته لیزر و سایر روش‌های درمانی مبتنی بر لیزر این است که رشته فیبر نازک اندولیفت صورت ، قدرت نفوذ به عمیق‌ترین لایه‌های پوست را دارد.  تحریک بافت پوست به تولید کلاژن بیشتر، باعث افزایش سفتی و قوام بیشتر پوست در ناحیه تحت درمان می‌شود.

دستگاه اندولیفت چیست

چین و چروک صورت، افتادگی پوست و لک‌هایی که بر اثر جای جوش و استفاده نکردن از ضدآفتاب یا به مرور زمان اتفاق می‌افتد؛ سن افراد را ممکن است حتی بالاتر از سن شناسنامه‌ای آن‌ها نشان دهد. یکی از روش‌های برطرف کردن این عارضه ” لیزر فوتونا ” می‌باشد که ما در مقاله‌ای به صورت کامل به آن می‌پردازیم.

کاربرد دستگاه اندولیفت چیست ؟

روش درمانی و زیبایی Endolift یک روش مدرن و جدید است و بسیاری از افراد آگاهی کاملی از کاربرد و فواید آن ندارند. برخی حتی آن را به طور اشتباه “آندولیفت ” تلفظ می‌کنند. به همین خاطر قصد داریم تا برای آشنایی بیشتر شما با این فناوری پیشرفته، کاربردهای Endolift و مزایای آن را در ادامه مطالب ارائه کنیم.

کاربر لیزر Endolift صورت و بدن به شرح زیر است:

 • درمان افتادگی ابرو
 • درمان افتادگی خط خنده
 • کوچک کردن بینی
 • تحریک بافت پوست به تولید کلاژن
 • کاهش چربی‌های موضعی صورت و بدن
 • افزایش میزان تغذیه بافت‌ها در ناحیه تحت درمان
 • افزایش اکسیژن رسانی به بافت در ناحیه تحت درمان
 • اصلاح زاوایای صورت، گردن و بازوها
 • سفت سازی گوست در ناحیه تحت درمان
 • لیفت غبغب
 • لیفت پلک و درمان افتادگی پلک
 • کاهش خطوط پیری در ناحیه تحت درمان
 • کاهش چربی‌های تجمع یافته در نواحی مختلف مانند زانوها
 • درمان سلولیت
 • سفت کردن پوست در مدتی کوتاه
 • بهبود کیفیت متابولیسم سلولی

مزایای دستگاه اندولیفت چیست ؟

براساس مطالب منتشر شده در وب سایت دکتر uckunkaya «Endolift Laser Treatment – Op. Dr. Evrim Uçkunkaya (druckunkaya.com)» موارد زیر از برجسته‌ترین مزیت‌های استفاده از لیزر Endolift است.

 • عدم نیاز به برش، زخم و خونریزی
 • درمانی بی‌خطر و ایمن
 • بدون نیاز به بیهوشی
 • درمانی غیر تهاجمی با حداقل عوارض
 • اثر بخشی سریع
 • دوران نقاهت کوتاه مدت و اثری بلند مدت
 • درمان مشکلات پوستی با هزینه‌ای کم در مقایسه با سایر روش‌های درمانی
 • لیزر Endolift از امنیت بالایی برخوردار است.

از دیگر مزایای لیزر اندولیفت می‌توان به افزایش خونرسانی به بافت‌ها اشاره کرد. همانطور که می‌دانید خون دارای مواد غذایی و اکسیژن است. زمانی که گردش خون به بافت‌ها افزایش می‌یابد، مواد غذایی بیشتری به بافت پوست خواهد رسید و شادابی و طراوت پوست مجددا باز خواهد گشت.

قبل از هر اقدامی بخاطر داشته باشید که انتخاب پزشک بسیار حائز اهمیت است، زیرا علاوه بر نتیجه بهتر، عوارض کمتری را نیز برای شما رقم می‌زند. اما انتخاب این پزشک کمی دشوار است. ما در مقاله ” بهترین جراح پلاستیک و زیبایی در تهران ” به شما در این انتخاب کمک می‌کنیم.

عوارض دستگاه اندولیفت چیست ؟

براساس گزارش‌ها و آزمایش‌های بالینی که در رابطه با لیزر Endolift صورت گرفته است، لیزر اندولیفت عوارض خاصی ندارد و تنها در برخی از افراد، مواردی از جمله کبودی، التهاب و قرمزی رخ داده است و بعد از گذشت چند روز برطرف خواهد شد.

دستگاه اندولیفت

مراقبت‌های بعد از اندولیفت چیست ؟

در مطالب فوق سعی کردیم تا مزایا و کاربرد استفاده از روش درمانی اندولیفت را به طور کامل ارائه دهیم. نکته‌ای که وجود دارد این است که میزان تاثیر گذاری این روس درمانی مدرن تا حد زیادی به وضعیت جسمانی بیمار و مراقبت‌های بعد از لیزر بستگی دارد. برخی از مراقبت‌هایی که رعایت کردن آن‌ها به تسریع روند بهبود کمک می‌کند به شرح زیر است  :

 • بلافاصله بعد از اتمام جلسه درمانی اندولیفت می‌توانید به کارهای روزمره خود برگردید.
 • حداقل 3 ماه صبر کنید تا نتیجه نهایی درمان با دستگاه Endolift ظاهر شود.
 • کبودی، تورم و قرمزی از جمله عوارض موقتی Endolift موقتی بوده و بعد از گذشت 2 هفته برطرف خواهد شد.
 • هنگام خوابیدن، سرتان باید بالاتر از قفسه سینه قرار بگیرد.
 • از استراحت و بی‌تحرک بودن بعد از لیزر اندولیفت بپرهیزید. تحرک و افزایش گردش خون باعث می‌شود تا نتیجه نهایی Endolift سریع‌تر ظاهر شود.
 • بهتر است چند روز قبل و چند روز بعد از درمان مشکلات پوستی با استفاده از لیزر Endolift از مصرف الکل و دخانیات بپرهیزید.
 • استفاده از داروهای رقیق کننده را به مدت چند روز متوقف نمایید.
 • استفاده از یخ، بعد از اندولیفت به کاهش تورم و قرمزی ناشی از اندولیفت صورت کمک می‌کند.
 • از قرار گرفتن در معرض تابش نور خورشید بپرهیزید؛ زیرا نور خورشید باعث تحریک پوست و ایجاد لک بر روی پوست می‌شود.

یکی دیگر از روش‌هایی که برای جوانسازی پوست به کار می‌رود فیلینگز می‌باشد که ما در مقاله ” فیلینگیز چیست ” به این روش درمانی کم تهاجمی و کاربردهای آن پرداخته‌ایم.

تعداد جلسات درمانی :

تعداد جلسات درمانی مورد نیاز در هر مراجعه کننده با دیگری متفاوت است. این موضوع نه تنها شامل اندولیفت، بلکه شامل دیگر روش‌های درمانی و زیباسازی نیز می‌شود.

در روش درمانی اندولیفت، پزشک بعد از معاینه حضوری و بررسی سوابق پزشکی بیمار، وضعیت جسمانی، میزان افتادگی، چین و چروک، آکنه و اسکارها، تعداد جلسات مورد نیاز را به مراجعه کننده اطلاع خواهد داد. طی جلسه حضوری، پزشک با در نظر گرفتن سن بیمار و وضعیت بدنی او، مقدار انرژی دریافتی لیزر اندولیفت را مشخص می‌کند.

ممکن است که پزشک با توجه به وضعیت پوست بیمار، استفاده از درمان‌های مکمل و دیگر روش‌های زیبایی را پیشنهاد دهد.

نکاتی که قبل از لیزر اندولیفت باید در نظر بگیرید :

1) اندولیفت صورت یک روش مهم و کاربردی در زمینه زیباسازی و درمانی است که توانسته در مدتی کوتاه، طرفداران زیادی پیدا کند. همین امر باعث شده است که افراد زیادی تلاش کنند تا با استفاده از دستگاه‌ها و ابزارهای درمانی، مانند اندولیفت، کمی سود و درآمد کسب کنند.

توجه داشته باشید که این روش زیباسازی و جوانسازی پوست، بسیار حساس است و باید نزد فردی متخصص انجام شود. در صورتی که اینکار توسط فردی غیر متخصص و توسط دستگاهی تقلبی صورت گیرد، ممکن است آسیب‌هایی جبران ناپذیری به پوست بیمار وارد شود.

2) روش درمانی اندولیفت یک درمان زیباسازی بی‌خطر با حداقل عوارض است. بی‌خطر بودن Endolif زمانی معنی پیدا می‌کند که توسط فردی متخصص و با تجربه در حوزه زیبایی انجام شود.

3) طی جلسه حضوری با متخصص، سوابق پزشکی و درمانی خود را با او در میان بگذارید. یک پزشک متخصص و ماهر، تمام حساسیت‌ها و بیماری‌های مراجعه کننده را با دقت بررسی می‌کند تا از بی‌خطر بودن درمان Endolift برای بیمار مطمئن شود.

4) تا زمانی که آکنه و یا بیماری پوستی درمان نشده دارید، به سراغ لیزر اندولیفت نروید.

5) اندولیفت صورت درمان مناسبی برای خانم‌های بارداری و مادرانی که در دوران شیردهی قرار دارند، مناسب نیست.

یکی از بهترین و کارآمدترین روش‌های درمان مشکلات پوستی که محبوبیت زیادی در سراسر جهان دارد، ” مزوژل ” است که ما در مقاله‌ای به فواید و معایب این روش برای شما پرداخته‌ایم.

تفاوت میان لیزر اندولیفت و اولتراتراپی چیست ؟

یکی از رایج‌ترین سوالات مراجعه کنندگان این است که ” هایفوتراپی بهتر است یا آندولیفت ؟” همه انسان‌ها دوست دارند که روشی را برای به تعویق انداختن علائم پیری انتخاب کنند که بیشترین تاثیر و کمترین عوارض را دارد. متاسفانه با بالا رفتن سن و کاهش چربی صورت، تغییراتی در پوست افراد ظاهر خواهد می‌شود و زیبایی فرد را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

اندولیفت صورت یک روش درمانی غیر تهاجمی و بدون خونریزی است که در آن از امواج سونوگرافی متمرکز با انرژی (MFU-V) استفاده می‌شود که نتیجه آن تحریک بافت‌‌های عمیق پوست به تولید کلاژن است. این فناوری مدرن، یک درمان کارآمد برای درمان مشکلات پوستی صورت و بدن به حساب می‌آید.

از طرف دیگر، هایفوتراپی یک روش زیباسازی و غیرتهاجمی است که با استفاده از امواج اولتراسونیک و بدون برش و درد به جوانسازی و احیا پوست در نواحی مختلف بدن به خصوص صورت کمک می‌کند. در این روش، امواج متمرکز شده « High Intesive focus ultrasound or HIFU » به لایه‌های عمیق پوست نفوذ می‌کند و باعث تحریک بافت‌ها به تولید کلاژن و لیفت پوست در ناحیه تحت درمان می‌شود.

بهترین افراد برای استفاده از روش درمانی اندولیفت و هایفوتراپی، افرادی هستند که بالای 30 سال بوده و دچار افتادگی و چین و چروک سطحی شده‌اند. نکته دیگری که وجود دارد این است که هر دو روش درمانی، یک درمان موقت هستند و نتیجه آن‌ها حدود 3 الی 5 سال ماندگاری دارد. البته ماندگاری نتیجه اندولیفت صورت بیشتر از هایفوتراپی است.

وب‌سایت کلینیک raeclinic «Endolift UK | Skin Remodeling Laser at the Rae Clinic | Rae Clinic London » در رابطه با Endolift و هایفوتراپی اینگونه نوشته است که در هر دو روش از تکنولوژی پیشرفته و جدید برای کاهش خطوط صورت و به تعویق انداختن چین و چروک استفاده می‌شود.

اساس کار در هر دو روش یکسان بوده و با تحریک بافت پوست به تولید کلاژن، نتایج مثبتی در زمینه جوانسازی ظاهر می‌شود. با این تفاوت که قدرت نفوذ لیزر اندولیفت بیشتر بوده و نتیجه آن ماندگاری بیشتری خواهد داشت. در صورتی که أمواج هایفو تنها قادر به نفوذ در لایه میانی پوست است و نتیجه آن حدود 12 ماه خواهد بود.

اندولیفت

سخن پایانی :

با ارائه مطالب فوق تلاش کردیم تا شما را با عوارض و فواید استفاده از دستگاه اندولیفت آشنا سازیم و با پاسخ دادن به سوال ” دستگاه اندولیفت چیست ؟” یک روش درمانی و زیبایی غیر تهاجمی را به شما، همراهان همیشگی، معرفی کنیم.

اگر همچنان سوالی در رابطه با راه‌های جوان سازی پوست و پیشگیری از بروز علائم پیری دارید، می‌توانید با ما در ارتباط باشید و با مراجعه حضوری از مناسب‌ترین روش‌های درمانی و زیبایی، متناسب با مشکلات پوستی خود، آگاه شوید.

سوالات متداول

✅ دستگاه اندولیفت چیست ؟

یک روش بدون جراحی و برش برای لیفت پوست صورت و بدن است که باعث بازسازی لایه‌های عمیق پوست و بازگردانی ظاهری جوان می‌شود.

✅ مزایای دستگاه اندولیفت چیست ؟

* عدم نیاز به برش، زخم و خونریزی
* درمانی بی‌خطر و ایمن
* بدون نیاز به بیهوشی
* درمانی غیر تهاجمی با حداقل عوارض
* اثر بخشی سریع
* دوران نقاهت کوتاه مدت و اثری بلند مدت
* درمان مشکلات پوستی با هزینه‌ای کم در مقایسه با سایر روش‌های درمانی
* لیزر Endolift از امنیت بالایی برخوردار است.
* افزایش خون رسانی به بافت‌ها

✅ عوارض دستگاه اندولیفت چیست ؟

لیزر اندولیفت عوارض خاصی ندارد و تنها در برخی از افراد، مواردی از جمله کبودی، التهاب و قرمزی رخ داده است و بعد از گذشت چند روز برطرف خواهد شد.

دکتر احمدعلی رجب پور

فوق تخصص جراحی پلاستیک ، زیبایی و ترمیمی، عضو هيئت علمى دانشگاه، عضو بنیاد ملی نخبگان ایران، عضو انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران. از جمله خدماتی که دکتر رجبپور ارائه می دهند، عبارتند از: ابدومینوپلاستی، عمل بینی، لیفت سینه، پروتز سینه و غیره.

نظرات

0 0 امتیاز ها
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخوردهای آنلاین
مشاهده همه دیدگاه ها