لاغری موضعی با کویتیشن

این روزها دستگاه‌های گوناگونی برای لاغری موضعی پا به عرصه گذاشته‌اند و ادعا دارند که بی‌خطر هستند و هیچ درد یا عارضه‌ی خطرناکی به همراه نخواهند داشت. در صورتی که بسیاری از این داستگا‌ه‌ها تازه نفس هستند و هنوز امتحان خود را در طولانی مدت پس نداده‌اند. یکی از روش‌های لاغری موضعی شکم و پهلو، استفاده از دستگاه کویتیشن است. حال سوال این است که کویتیشن چیست ؟ با ما تا انتهای مقاله همراه باشید.

کویتیشن چیست ؟

دستگاه cavitation چیست ؟ دستگاه Cavitation با استفاده از پیشرفته‌ترین تکنولوژی‌های روز سلول‌های چربی را در نواحی مختلف بدن کاهش می‌دهد و از قطر بافت چربی در نواحی تحت درمان می‌کاهد و منجر به فرم‌گیری نواحی مختلف بدن می‌شود. این روش یک درمان غیر تهاجمی برای لاغری موضعی است که برای چربی‌سوزی برخی نقاط بدن مانند باسن، شکم، زانو، بازو، ران‌ها و… بسیار کاربردی است.

اگرچه لاغری با دستگاه Cavitation بسیار لذت بخش است. اما احتمال دارد در بعضی از بیماران کمی خطرناک باشد و عوارضی جدی به دنبال داشته باشد. در این مقاله به بررسی عوارض کویتیشن شکم و سایر نواحی بدن خواهیم پرداخت.

 لاغری با کمک دستگاه کویتیشن چیست :

براساس پیشرفت علم و نوآوری‌های پزشکی، روش‌ مدرنی جهت لاغری موضعی ابداع شده است که در این روش از امواج فراصوتی جهت از بین بردن سلول‌های چربی استفاده می‌شود.

لرزش دستگاه و اموج صوتی تولید شده توسط Cavitation فشار زیادی به سلول‌های چربی وارد می‌کند که نتیجه آن آسیب دیدن غشای سلول‌های چربی است. غشای سلول که قادر به تحمل این حجم از فشار نیست، می‌ترکد و محتوای آن خارج می‌شود.

محتوای سلول‌های چربی توسل سیستم لنفاوی و کبد از بدن دفع شده و موجب لاغری موضعی و بدون خونریزی می‌شود. به همین خاطر است که افرادی که تمایل به جراحی و استفاده از داروی بیهوشی ندارند به سراغ لاغری موضعی با کویتیشن می‌روند.

cavitation چیست

انتخاب پزشک با تجربه در نتیجه کار بسیار حائز اهمیت است. ما در مقاله ” بهترین جراح پلاستیک تهران ” به شما در این انتخاب کمک می‌کنیم.

چه کسانی کاندید مناسبی برای استفاده از دستگاه Cavitation نیستید؟

 • خانم‌های باردار و کسانی که تحت درمان ناباروری با دارو قرار دارند.
 • کسانی که تاره زایمان کرده‌اند یا در دوران شیردهی قرار دارند.
 • بیمارانی که مبتلا به بیماری‌های قلبی و عروقی، بیماری‌های پوستی، بیماری‌های کبدی و کلیوی هستند.
 • کسانی که در ناحیه تحت درمان تتو دارند یا دچار عفونت پوستی هستند.
 • افرادی که مبتلا به کلسترول بالا یا فشار خون غیر نرمال می‌باشند.
 • کسانی که فعالیت بدنی کمی دارند.
 • افرادی که در درون بدن آن‌ها فلز به کار رفته است.
 • افرادی که مبتلا به سنگ صفرا، کبد چرب یا سندروم روده تحریک پذیر هستند.
 • بیماران سرطانی یا افرادی که مبتلا به تومور هستند.
 • افراد مبتلا به افسردگی و کسانی که تحت درمان با دارو‌های روانی مخصوص قرار دارند.
 • کسانی که مشکلات خونی دارند.
 • کسانی که سن‌ آن‌ها زیر 20 یا بالای 55 است.

عوارض و آثار منفی لاغری موضعی با دستگاه کویتیشن چیست ؟

لاغری موضعی با کویتیشن یک روش نوین یا جدید است که در اکثر مراکز درمانی انجام می‌شود. تبلیغات زیادی در رابطه با این دستگاه انجام شده است که در تمام آن‌ها به بی‌خطری Cavitation اشاره شده است. در حالی که عده زیادی از متقاضیان از تاثیر و عوارض کویتیشن شکم و پهلوها بی‌خبر هستند.

مطالعات جدید نشان داده‌ است که امواج این دستگاه می‌تواند بر روی بافت‌های عروقی، عصبی و ماهیچه‌ای تاثیر بگذارد. از سوی دیگر، فشار وارد شده به سلول‌ها باعث ترکیدن سلول‌های چربی می‌شود.

بنابراین، احتمال دارد که مواد آزاد شده از سلول‌‌های چربی وارد گردش خون شوند و سطح کلسترول بدن را افزایش دهند. البته عارضه‌های ذکر شده در دسته عارضه‌های نادر لاغری با دستگاه Cavitation قرار دارند.

یکی دیگر از عوارض لاغری موضعی با دستگاه Cavitation که در اثر بی‌دقتی و تازه‌کار بودن تیم درمانی اتفاق میفتد، سوختگی یا التهاب در ناحیه تحت درمان است. به همین خاطر، بهتر است برای لاغری موضعی شکم و پهلو با  تکنیک کویتیشن به کلنیک‌ها و مراکز درمانی معتبر مراجعه کنید و تحت روشی امن و بی‌خطر به نتیجه دلخواهتان برسید.

به طور کلی، عوارض کویتیشن شکم بسیار نادر است و تنها قرمزی، تحریک پوست و کمی التهاب از عوارض رایج و شایع آن است که ظرف چند روز به طور کلی برطرف خواهد شد.

کویتیشن چیست

در مقاله ” لاغری سریع بدون رژیم و ورزش ” تمام راههایی که شمارا به نتیجه دلخواهتان می‌رساند را عنوان نمو‌ده‌ایم.

 عوارض جانبی و احتمال لاغری با کویتیشن :

 • احساس سردرد:

یکی از عوارض کویتیشن شکم که قبل یا حین درمان اتفاق میفتد، سردرد است که در صورت نوشیدن آب زیاد برطرف خواهد شد.

 •  دندان‌درد:

کسانی که دارای دندان‌های فلزی و پرکرده هستند، احتمال دارد که حین درمان کمی احساس درد در ناحیه چانه و فک احساس کنند.

 •  حساسیت پوستی:

بسته به نوع پوست احتمال بروز حساسیت وکبودی در تماس با دستگاه نیروی وارد شده از سمت آن افراد وجود دارد. البته احتمال بروز این عارضه تا حدی به مهارت پزشک بستگی دارد. بنابراین، در صورتی که احساس خوبی در حین درمان نداشتید، به پزشک اطلاع دهید.

 •  زنگ زدگی گوش:

گاهی اوقات بیمار احساس درد یا زنگ زدگی در گوش می‌کند. این عارضه امری طبیعی است و به سرعت برطرف خواهد شد. البته احتمال بروز این عارضه در مدل‌های جدید دستگاه کویتیشن بسیار پایین است.

 از دیگر عوارض کویتیشن شکم می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • احساس تشنگی؛
 • کاهش اشتها تا چند ساعت و سفت شدگی شکم؛
 • درد فیزیکی جزئی که در اثر وارد شدن فشار به بافت ایجاد می‌شود.

در مقاله ” لاغری موضعی ” در مورد بهترین راه‌های لاغری موضعی سخن گفته‌ایم پس خواندن سایر راه‌های را به شما توصیه می‌کنیم تا انتخاب بهتری داشته باشید.

 نکات مراقبتی طی درمان با دستگاه cavitation چیست :

قبل از شروع درمان تمامی وسایل‌های فلزی را از بدن دور کنید؛ زیرا، احتمال دارد که تماس با وسایل فلزی حین درمان باعث آسیب دیدن بدن شود.

اگر در دوره درمان چاقی با دستگاه کویتیشن قرار دارید، بهتر است از یک رژیم غذایی سالم و برنامه ورزشی منظم پیروی کنید تا هرچه سریع‌تر به نتیجه دلخواه‌تان برسید.

قبل از درمان چاقی بهتر است 1 الی 5/1 لیتر آب یا بعد از اتمام جلسه 3 لیتر آب بنوشید تا آب تبخیر شده به بدن بازگردد و بدن با کم‌آبی مواجه نشود.

سوالات متداول

مدت زمان کار با دستگاه Cavitation چقدر است؟

هر جلسه درمانی با دستگاه Cavitation حدود نیم الی یک ساعت طول می‌کشد. میان هرجلسه درمانی حداقل 3 روز فاصله است و برای دستیابی به نتیجه بهتر می‌توانید هفته‌ای یکبار برای درمان به مراکز معتبر و نزد افراد متخصص مراجعه نمایید.

جهت دستیابی به نتیجه مطلوب، چند جلسه درمان لازم است؟

به طور کلی بعد از 10 الی 12 جلسه به نتیجه مطلوب می‌رسید. اما، تعداد جلسات درمانی به سن و میزان چربی اضافی بستگی دارد. بنابراین، بهتر است ابتدا برای معاینه مراجعه نمایید و در رابطه با این موضوع با پزشک مشورت نمایید.

آیا لاغری موضعی با دستگاه  Cavitation همراه با درد است؟

اکثر متقاضیان از نتیجه عمل و راحتی آن رضایت کامل دارند. البته نباید فراموش کرد که آستانه درد در افراد با یکدیگر متفاوت است و برخی از متقاضیان نسبت به حرارت و فشار حساس‌تر هستند. با این وجود، اعتراضات مبنی بر درد به ندرت مشاهده شده است.

بعد از چند جلسه نتیجه لاغری موضعی با دستگاه Cavitation قابل مشاهده است؟

در بیشتر موارد چند روز بعد از جلسه اول، کاهش سایز رخ می‌دهد.

تمامی افراد، کاندید مناسبی برای درمان با Cavitation هستند؟

باید بگوییم  خیر! این تکنیک برای همه مناسب نخواهد بود. قبل از جلسات درمانی،BMI  شما بررسی خواهد شد. در صورتی که BMI  شما در محدوده مناسب قرار داشته باشد، اجازه استفاده از دستگاه کویتیشن را خواهید داشت.
همچنین کسانی که تحت درمان هستند یا از لحاظ پزشکی با محدودیت مواجه می‌باشند، بهتر است ابتدا شرایط آن‌ها توسط پزشک مربوطه بررسی شود و در صورت مساعد بودن اوضاع جسمانی برای درمان چاقی اقدام نمایند.

دکتر احمدعلی رجب پور

فوق تخصص جراحی پلاستیک ، زیبایی و ترمیمی، عضو هيئت علمى دانشگاه، عضو بنیاد ملی نخبگان ایران، عضو انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران. از جمله خدماتی که دکتر رجبپور ارائه می دهند، عبارتند از: ابدومینوپلاستی، عمل بینی، لیفت سینه، پروتز سینه و غیره.

نظرات

0 0 امتیاز ها
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
اشتراک در
اطلاع از
guest
2 دیدگاه ها
قدیمی ترین
تازه‌ترین
بازخوردهای آنلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
نازنین زهرا
1 سال قبل

قیمت کویتیشن چند

دکتر رجب پور
1 سال قبل
پاسخ به  نازنین زهرا

با سلام و سپاس از همراهی شما
برای اطلاع از قیمت ها لطفا به لینک زیر مراجعه نمائید.
https://rajabpur.com/price/