تاثیر و عوارض مصرف الکل و مشروب بعد از عمل بینی

مشروب بعد از عمل بینی : امروزه، پیشرفت علم و تکنولوژی در حوزه پزشکی و ابداع روش‌های درمانی جدید باعث قابل درمان شدن مشکلاتی مانند انحراف بینی، بیش از حد بزرگ و یا کوچک بودن بینی، قوز بینی و … شده است. برای اینکه نتیجه جراحی پلاستیک و زیبایی بینی ایده‌آل به نظر برسد، لازم است که بیمار یک سری موارد را به عنوان نکات قبل از جراحی و یک سری نکات را به عنوان مراقبت‌های بعد از جراحی بینی رعایت کند.

برای مثال، مصرف نوشیدنی‌های الکلی و استعمال دخانیات از مواردی است که تاثیر زیادی بر نتیجه جراحی زیبایی بینی می‌گذارد. همچنین این دو مورد قبل از جراحی باعث افزایش ریسک عمل بینی خواهد شد.  به همین دلیل تصمیم داریم تا در این مقاله به بررسی تاثیر الکل بر نتیجه جراحی بینی بپردازیم و از  به عنوان یکی از مواردی که رعایت نکردن آن ریسک جراحی را افزایش میدهد، بپردازیم.

تاثیر نوشیدنی‌های الکلی بر نتیجه جراحی بینی :

دانشگاه دانمارک در سال 2013 تحقیقاتی در حوزه رابطه میان نوشیدنی‌های الکلی بر انواع جراحی‌های زیبایی انجام داده است. نتایج حاصل شده از این گزارش‌ها حاکی از آن است که نوشیدنی‌های حاوی الکل تاثیری منفی بر مطلوبیت نتیجه تمامی عمل‌های جراحی مانند عمل بینی دارد و اختلالاتی در روند بهبود ایجاد می‌کند.

به همین دلیل است که اکثر پزشکان توصیه می‌کنند که مراجعه کنندگان حداقل دو هفته قبل از جراحی بینی و چند هفته بعد از عمل بینی از مصرف نوشیدنی‌های الکلی دور باشند تا دوران بهبود بدون اختلال سپری شود. تا آخر مطالب همراه ما باشید تا با عوارض خوردن مشروب بعد از عمل بینی و تاثیر آن بر دوران نقاهت به طور کامل آشنا شوید.

مقاله پیشنهادی: چه مدت بعد از عمل بینی می‌توان سیگار کشید ؟

آیا افراد الکلی قادر به انجام جراحی‌های زیبایی و پلاستیک هستند؟

یکی از رایج‌ترین سوالات مراجعه کنندگان این است که “ تا چه مدت بعد از عمل بینی نباید مشروب خورد ؟ ” توجه داشته باشید که بی‌خطر بودن و موفقیت آمیز بودن جراحی بینی تا حد زیادی به تخصص و مهارت جراح بستگی دارد.

با این وجود می‌توان گفت که اغلب مراجعه کنندگان الکلی در صورتی که از دستورات پزشک متخصص پیروی کنند و نکات مراقبتی را در نظر بگیرند، می‌توانند جراحی بینی را انجام دهند و محدودیتی برای آن‌ها وجود نخواهد داشت. با این حال، عمل جراحی بینی یکی از نگرانی‌های افرادی است که الکل مصرف می‌کنند. تنها نکته‌ای که این دسته از متقاضیان باید در نظر بگیرند، متوقف کردن مصرف الکل چند هفته قبل از جراحی بینی و چند هفته بعد از عمل جراحی است.

مطمئنا زمانی که برای مشاوره حضوری به نزد پزشک مراجعه می‌کنید، در رابطه با  مصرف الکل بعد از جراحی بینی به شما تذکر خواهد داد؛ زیرا، یکی از شروط جراحی بینی و طی شدن روند بهبود بدون اختلال، سلامتی جسمانی است. به همین خاطر است که باید برای یک مدت از مصرف مشروب بعد از عمل بینی و استعمال دخانیات دور باشید. در چنین شرایطی، جراحی ایمن‌تر خواهد بود و دیگر لازم نیست نگران بروز عوارض عمل بینی باشید.

خوردن مشروب بعد از عمل بینی

بنابراین فراموش نکنید که طی جلسه حضوری، پزشک را از میزان وابستگی خود به مصرف الکل آگاه سازید. در صورتی که ترک نوشیدنی‌های الکل و استعمال دخانیات برای زیباجویان سخت باشد، احتمال دارد که پزشک راهکاری برای کاهش عوارض جراحی و حفظ سلامتی بیمار انتخاب نماید.

مقاله پیشنهادی: بهترین جراح بینی

تا چه مدت بعد از عمل بینی نباید مشروب خورد ؟

همانطور که می‌دانید مصرف الکل تاثیرات منفی زیادی بر سلامتی فرد دارد و باعث بروز برخی بیماری‌ها مانند سیروز کبدی و سرطان می‌شود. به همین دلیل بهتر است که به طور کلی از مصرف نوشیدنی‌های الکلی و استعمال دخانیات اجتناب فرمایید.

با این وجود ممکن است که ترک نوشیدنی‌های الکلی برای برخی از متقاضیان دشوار باشد. به همین دلیل پزشکان توصیه می‌کنند که  زیباجویان به مدت 1 ماه قبل از جراحی و 3 ماه بعد از جراحی بینی، مصرف نوشیدنی‌های الکلی را متوقف کنند.

همانطور که می‌دانید عوامل بسیاری در موفقیت آمیز بودن جراحی بینی تاثیر گذار است. مصرف مشروب بعد از عمل بینی یکی از مواردی است که باید متقاضیان رعایت کنند. از آن جهت که یکی از رایج‌ترین سوالات زیباجویان این است که “چه مدت بعد از عمل بینی میتوان مشروب خورد ؟” و یا ” عوارض مصرف الکل بعد جراحی بینی چیست؟” تصمیم گرفتیم تا در این بخش، عوارض مصرف نوشیدنی‌های حاوی الکل بعد از جراحی بینی را با شما در میان بگذاریم.

  • مصرف مشروب بعد از عمل بینی باعث ایجاد اختلال در روند بهبود می‌شود. نوشیدنی‌های الکلی باعث انبساط رگ‌های خونی خواهد شد که نتیجه آن افزایش کبودی و خونمردگی در ناحیه تحت درمان است.
  • از دیگر عوارض جراحی بینی، تورم و التهاب است. متاسفانه نوشیدن الکل باعث گسترش تورم و طولانی شدن روند بهبود می‌شود.
  • بعد از جراحی و مرخص شدن از بیمارستان، پزشک مربوطه چندین دارو جهت تسریع روند بهبود، کاهش درد و پیشگیری از عفونت برای بیماران تجویز می‌کند. احتمال دارد که مصرف نوشیدنی‌های الکلی احتمال تداخل دارویی و کاهش تاثیرگذاری داروها می‌شود.
مصرف الکل بعد از عمل بینی

مصرف الکل قبل از عمل بینی چه عوارضی دارد ؟

برخی از متقاضیان مدام می‌پرسند که “چه مدت بعد از عمل بینی میتوان مشروب خورد ؟ ” و از عوارض مصرف الکل قبل از عمل بینی غفلت می‌کنند. به همین خاطر قصد داریم تا در این بخش عوارض مصرف الکل قبل از عمل بینی با یکدیگر بررسی کنیم.

  • افراد الکلی در مقایسه با سایر افراد دیرتر نسبت به داروهای آرامش بخش و بیهوشی پاسخ می‌دهند.
  • مصرف الکل باعث رقیق شدن خون می‌شود که نتیجه آن افزایش احتمال خونریزی خون در حین جراحی است.
  • مصرف مشروب بعد از عمل بینی و قبل از آن باعث ایجاد اختلال در روند بهبود می‌شود و التهاب بینی دیرتر برطرف می‌شود.
  • الکل باعث تکرر ادرار و دفع شدن آب از بدن می‌شود که نتیجه آن خشکی و کم آبی پوست خواهد بود. همین امر باعث می‌شود تا زخم‌های جراحی دیرتر بهبود یابند.

مقاله پیشنهادی: علت گرفتگی بینی بعد از عمل بینی چیست؟

سخن پایانی :

در مطالب فوق با تاثیر مصرف الکل بعد از جراحی بینی بر روی سلامتی و تاثیر آن بر نتیجه نهایی جراحی آشنا شده‌اید. بنابراین می‌توان گفت که خوردن مشروب بعد از عمل بینی و قبل از آن باعث بروز مشکلات متعددی از قبیل ایجاد اختلال در روند بهبود، افزایش احتمال خونریزی، گسترش تورم و التهاب، مشکلات تنفسی، ایجاد اختلال در روند بهبود زخم و کبودی در ناحیه تحت درمان می‌شود.

خلاصه آنکه برای پیشگیری از بروز عوارض جراحی بینی باید مراقبت های بعد و قبل از جراحی زیبایی بینی را جدی بگیرید و در آخر جراحی را نزد فردی متخصص و ماهر انجام دهید؛ فردی که سلامتی شما را اولویت قرار می‌دهد.

سوالات متداول

خوردن مشروب بعد از عمل بینی چه عوارضی دارد؟

مصرف الکل بعد از عمل بینی تاثیری منفی بر مطلوبیت نتیجه تمامی عمل‌های جراحی مانند عمل بینی دارد و اختلالاتی در روند بهبود ایجاد می‌کند.

تا چه مدت بعد از عمل بینی نباید مشروب خورد ؟

تا چند هفته قبل از عمل بینی و چند هفته بعد از عمل بینی با توجه به دستور پزشک باید از خوردن مشروب بعد از عمل بینی خوداری نمود.

مصرف الکل قبل از عمل بینی چه عوارضی دارد ؟

* افراد الکلی در مقایسه با سایر افراد دیرتر نسبت به داروهای آرامش بخش و بیهوشی پاسخ می‌دهند.
* مصرف مشروب بعد از عمل بینی و قبل از آن باعث ایجاد اختلال در روند بهبود می‌شود و التهاب بینی دیرتر برطرف می‌شود.
* الکل باعث تکرر ادرار و دفع شدن آب از بدن می‌شود که نتیجه آن خشکی و کم آبی پوست خواهد بود. همین امر باعث می‌شود تا زخم‌های جراحی دیرتر بهبود یابند.
* مصرف الکل باعث رقیق شدن خون می‌شود که نتیجه آن افزایش احتمال خونریزی خون در حین جراحی است.

جستجو کنید

آخرین مقالات

اشتراک گذاری

نظرات

0 0 امتیاز ها
امتیاز برای مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخوردهای آنلاین
مشاهده همه دیدگاه ها