مشروب بعد از عمل بینی

امروزه ، پیشرفت علم و تکنولوژی در حوزه پزشکی و ابداع روش‌ های درمانی جدید باعث قابل درمان شدن مشکلاتی مانند انحراف بینی ، بیش از حد بزرگ و یا کوچک بودن بینی ، قوز بینی و غیره شده است. برای اینکه نتیجه عمل بینی ایده‌آل به نظر برسد ، لازم است که بیمار یک سری موارد را به عنوان نکات قبل از رینوپلاستی و یک سری نکات را به عنوان مراقبت‌ های بعد از آن رعایت کند. برای مثال ، مصرف مشروب بعد از عمل بینی و استعمال دخانیات از مواردی است که تاثیر زیادی بر نتیجه جراحی زیبایی بینی می‌ گذارد. همچنین این دو مورد قبل از جراحی باعث افزایش ریسک عمل بینی خواهد شد. به همین دلیل تصمیم داریم تا در این مقاله از دکتر احمدعلی رجب پور بهترین جراح بینی تهران به بررسی تاثیر الکل بر نتیجه این جراحی بپردازیم و از آن به عنوان یکی از مواردی که رعایت نکردن آن ریسک جراحی را افزایش می دهد بپردازیم.

 

مشروب بعد از عمل بینی + دکتر رجب پور

 

تاثیر مشروب بعد از عمل بینی بر نتیجه جراحی بینی

دانشگاه دانمارک در سال 2013 تحقیقاتی در حوزه رابطه میان نوشیدنی‌ های الکلی بر انواع جراحی‌ های زیبایی انجام داده است. نتایج حاصل شده از این گزارش‌ ها حاکی از آن است که نوشیدنی‌ های حاوی الکل تاثیری منفی بر مطلوبیت نتیجه تمامی عمل‌ های جراحی مانند عمل بینی دارد و اختلالاتی در روند بهبود ایجاد می‌ کند.

به همین دلیل است که اکثر پزشکان توصیه می‌ کنند که مراجعه کنندگان حداقل دو هفته قبل از جراحی بینی و چند هفته بعد از عمل بینی از مصرف نوشیدنی‌ های الکلی دور باشند تا دوران بهبود بدون اختلال سپری شود. تا آخر مطالب همراه ما باشید تا با عوارض خوردن مشروب بعد از عمل بینی و تاثیر آن بر دوران نقاهت به طور کامل آشنا شوید.

آیا افراد الکلی قادر به انجام جراحی‌ های زیبایی و پلاستیک هستند؟

یکی از رایج‌ ترین سوالات مراجعه کنندگان این است که ” تا چه مدت بعد از عمل بینی نباید مشروب خورد ؟ ” توجه داشته باشید که بی‌ خطر بودن و موفقیت آمیز بودن جراحی بینی تا حد زیادی به تخصص و مهارت بهترین جراح بینی بستگی دارد.

با این وجود می‌ توان گفت که اغلب مراجعه کنندگان الکلی در صورتی که از دستورات پزشک متخصص پیروی کنند و نکات مراقبتی را در نظر بگیرند، می‌ توانند جراحی بینی را انجام دهند و محدودیتی برای آن‌ ها وجود نخواهد داشت. با این حال عمل جراحی بینی یکی از نگرانی‌ های افرادی است که الکل مصرف می‌ کنند. تنها نکته‌ ای که این دسته از متقاضیان باید در نظر بگیرند ، متوقف کردن مصرف الکل چند هفته قبل از رینوپلاستی و چند هفته بعد از آن است.

مطمئنا زمانی که برای مشاوره حضوری به نزد یک جراح خوب بینی در تهران مراجعه می‌ کنید ، در رابطه با مصرف الکل بعد از جراحی بینی به شما تذکر خواهد داد ؛ زیرا یکی از شروط جراحی بینی و طی شدن روند بهبود بدون اختلال ، سلامتی جسمانی است. به همین خاطر است که باید برای یک مدت از مصرف مشروب بعد از عمل بینی و استعمال دخانیات دور باشید. در چنین شرایطی ، جراحی ایمن‌ تر خواهد بود و دیگر لازم نیست نگران بروز عوارض عمل بینی باشید.

بنابراین فراموش نکنید که طی جلسه حضوری ، بهترین دکتر عمل بینی تهران را از میزان وابستگی خود به مصرف الکل آگاه سازید. در صورتی که ترک نوشیدنی‌ های الکلی و استعمال دخانیات برای زیباجویان سخت باشد ، احتمال دارد که پزشک راهکاری برای کاهش عوارض جراحی و حفظ سلامتی بیمار انتخاب نماید.

تا چه مدت بعد از عمل بینی نباید مشروب خورد ؟

همانطور که می‌ دانید مصرف الکل تاثیرات منفی زیادی بر سلامتی فرد دارد و باعث بروز برخی بیماری‌ ها مانند سیروز کبدی و سرطان می‌ شود. به همین دلیل بهتر است که به طور کلی از مصرف نوشیدنی‌ های الکلی و استعمال دخانیات اجتناب فرمایید.

با این وجود ممکن است که ترک نوشیدنی‌ های الکلی برای برخی از متقاضیان دشوار باشد. به همین دلیل پزشکان توصیه می‌ کنند که زیباجویان به مدت 1 ماه قبل از جراحی و 3 ماه بعد از آن ، مصرف نوشیدنی‌ های الکلی را متوقف کنند.

همانطور که می‌ دانید عوامل بسیاری در موفقیت آمیز بودن جراحی بینی تاثیر گذار است. مصرف مشروب بعد از عمل بینی یکی از مواردی است که باید متقاضیان رعایت کنند. از آن جهت که یکی از رایج‌ ترین سوالات زیباجویان این است که “چه مدت بعد از عمل بینی میتوان مشروب خورد ؟” و یا ” عوارض مصرف الکل بعد جراحی بینی چیست؟” تصمیم گرفتیم تا در این بخش ، عوارض مصرف نوشیدنی‌ های حاوی الکل بعد از جراحی بینی را با شما در میان بگذاریم.

 • مصرف مشروب بعد از عمل بینی باعث ایجاد اختلال در روند بهبود می‌ شود. نوشیدنی‌ های الکلی باعث انبساط رگ‌ های خونی خواهد شد که نتیجه آن افزایش کبودی و خونمردگی در ناحیه تحت درمان است.
 • از دیگر عوارض جراحی بینی ، تورم و التهاب است. متاسفانه نوشیدن الکل باعث گسترش تورم و طولانی شدن روند بهبود می‌ شود.
 • بعد از جراحی و مرخص شدن از بیمارستان ، یک جراح بینی خوب در تهران چندین دارو جهت تسریع روند بهبود ، کاهش درد و پیشگیری از عفونت برای بیماران تجویز می‌ کند. احتمال دارد که مصرف نوشیدنی‌ های الکلی احتمال تداخل دارویی و کاهش تاثیرگذاری داروها شود.

مصرف الکل قبل از عمل بینی چه عوارضی دارد ؟

برخی از متقاضیان مدام می‌ پرسند که “چه مدت بعد از عمل بینی می توان مشروب خورد ؟ ” و از عوارض مصرف الکل قبل از عمل بینی غفلت می‌ کنند. به همین خاطر قصد داریم تا در این بخش عوارض مصرف الکل قبل از رینوپلاستی را با یکدیگر بررسی کنیم.

 • افراد الکلی در مقایسه با سایر افراد دیرتر نسبت به داروهای آرامش بخش و بیهوشی پاسخ می‌ دهند.
 • مصرف الکل باعث رقیق شدن خون می‌ شود که نتیجه آن افزایش احتمال خونریزی خون در حین جراحی است.
 • مصرف مشروب بعد از عمل بینی و قبل از آن باعث ایجاد اختلال در روند بهبود می‌ شود و التهاب بینی دیرتر برطرف می‌ شود.
 • الکل باعث تکرر ادرار و دفع شدن آب از بدن می‌ شود که نتیجه آن خشکی و کم آبی پوست خواهد بود. همین امر باعث می‌ شود تا زخم‌ های جراحی دیرتر بهبود یابند.

سخن پایانی

در مطالب فوق با تاثیر مصرف الکل بعد از جراحی بینی بر روی سلامتی و تاثیر آن بر نتیجه نهایی جراحی آشنا شده‌ اید. بنابراین می‌ توان گفت که خوردن مشروب بعد از عمل بینی و قبل از آن باعث بروز مشکلات متعددی از قبیل ایجاد اختلال در روند بهبود ، افزایش احتمال خونریزی ، گسترش تورم و التهاب ، مشکلات تنفسی ، ایجاد اختلال در روند بهبود زخم و کبودی در ناحیه تحت درمان می‌ شود.

خلاصه آنکه برای پیشگیری از بروز عوارض جراحی بینی باید مراقبت های بعد از عمل بینی را جدی بگیرید و در آخر جراحی را نزد یک دکتر خوب عمل بینی در تهران انجام دهید ؛ فردی که سلامتی شما را اولویت قرار می‌ دهد.


سوالات متداول

✅ خوردن مشروب بعد از عمل بینی چه عوارضی دارد؟

مصرف الکل تاثیری منفی بر مطلوبیت نتیجه تمامی عمل‌ های جراحی مانند عمل بینی دارد و اختلالاتی در روند بهبود ایجاد می‌ کند.

✅ تا چه مدت بعد از عمل بینی نباید مشروب خورد ؟

تا چند هفته قبل از عمل بینی و چند هفته بعد از عمل بینی با توجه به دستور پزشک باید از خوردن مشروب بعد از عمل بینی خوداری نمود.

✅ مصرف الکل قبل از عمل بینی چه عوارضی دارد ؟

 • افراد الکلی در مقایسه با سایر افراد دیرتر نسبت به داروهای آرامش بخش و بیهوشی پاسخ می‌ دهند.
 • مصرف مشروب بعد از عمل بینی و قبل از آن باعث ایجاد اختلال در روند بهبود می‌ شود و التهاب بینی دیرتر برطرف می‌ گردد.
 • الکل باعث تکرر ادرار و دفع شدن آب از بدن می‌ شود که نتیجه آن خشکی و کم آبی پوست خواهد بود. همین امر باعث می‌ شود تا زخم‌ های جراحی دیرتر بهبود یابند.
 • مصرف الکل باعث رقیق شدن خون می‌ شود که نتیجه آن افزایش احتمال خونریزی خون در حین جراحی است.
دکتر احمدعلی رجب پور

فوق تخصص جراحی پلاستیک ، زیبایی و ترمیمی، عضو هيئت علمى دانشگاه، عضو بنیاد ملی نخبگان ایران، عضو انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران. از جمله خدماتی که دکتر رجبپور ارائه می دهند، عبارتند از: ابدومینوپلاستی، عمل بینی، لیفت سینه، پروتز سینه و غیره.

نظرات

0 0 امتیاز ها
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخوردهای آنلاین
مشاهده همه دیدگاه ها