تاثیر عمل بینی بر چشم از زیبایی تا عوارض

اگر شما هم به تازگی عمل زیبایی بینی انجام داده‌اید یا قصد انجام آن را دارید، حتما برایتان سوال پیش آمده است که ” ایا عمل بینی روی چشم تاثیر دارد ؟” این سوال بسیاری از متقاضیان جراحی زیبایی بینی است چرا که واقعا تاثیر عمل بینی بر چشم مشهود است. در برخی موارد تاثیر عمل بینی بر زیبایی چشم می‌تواند یک اثر منفی باشد و در برخی دیگر یک تغییر زیبا و خیره‌کننده ایجاد کند. در این مقاله قصد داریم هر دو جنبه تاثیر عمل بینی بر چشم را بررسی کنیم. پس همراه ما باشید.

آنچه در این مقاله می‌خوانید

 • ایا عمل بینی روی چشم تاثیر دارد ؟
 • تاثیر عمل بینی بر زیبایی چشم
 • عوارض عمل بینی بر چشم
 • آیا عمل بینی بر بینایی اثر می‌گذارد؟
 • روش‌های کاهش عوارض چشمی عمل بینی بعد از جراحی

آیا عمل بینی روی چشم تاثیر دارد ؟

نظر پزشکان در پاسخ به این سوال منفی است. اما بسیاری از افرادی که این عمل را انجام می‌دهند، معتقدند این جراحی می‌تواند بر روی زیبایی، بینایی و فرم چشم تاثیر بگذارد. اما علت چیست؟

دلیل این احساس که بیماران دارند، این است که بعد از عمل، فرم بینی به طور کلی تغییر می‎کند. هنگامی که قوز روی بینی برداشته می‌شود یا استخوان تیغه بینی باریک‌تر می‌شود، به نظر می‌آید که فاصله بین دو چشم تغییر کرده و کمی چشم‌ها درشت‌تر دیده می‌شوند. از سوی دیگر عده‎ای معتقدند گودی و کبودی زیر چشم بعد از عمل اتفاقی است که تا طولانی مدت زیبایی چشم‌ها را کاهش می‌دهد.

بنابراین می‌توان گفت عمل زیبایی بینی بر روی چشم تاثیر مستقیم نخواهد داشت مگر اینکه پزشک در حین جراحی قصور کند و ناخواسته به چشم آسیب برساند. همچنین در مقاله ای دیگر عوارض عمل بینی را مفصلا شرح داده‌ایم.

تاثیر عمل بینی بر زیبایی چشم

در صورت، هر عضوی که بزرگ‎تر باشد، بیشتر نگاهان را به خود جلب می‎کند. به همین دلیل زمانی که فرد بینی خود را عمل می‌کند تمرکز از روی بینی او برداشته شده و به سمت چشم‌ها یا لب‌هایش کشیده می‌شود. همین مساله موجب شده است بسیاری معتقد باشند تاثیر عمل بینی بر زیبایی چشم امری رایج و طبیعی است. در حالی که در حقیقت، روی چشم‌های شما اتفاق خاصی نیوفتاده است.

عده‌ای دیگر بر این باورند که با جراحی زیبایی بینی و کوچک‌تر شدن تیغه بینی، فاصله بین دو چشم کم یا زیاد می‌شود. این کم یا زیاد شدن به روش عملی که انجام داده‌اند بستگی دارد. از این رو می‌توان گفت چشم‌ها از نقطه داخلی کمی کشیده‌تر به نظر می‌آید.

مجددا باید یادآوری کنیم که این نظر صرفا احساس افراد در مشاهده فرد بعد از جراحی است و اگر بدون در نظر گرفتن فرم بینی، تصویر قبل و بعد از عمل فرد را مشاهده کنید، متوجه خواهید شد که فرم چشم‌ها تغییر خاصی نداشته است.

البته گاهی تغییرات جزئی با توجه به کشسانی پوست ممکن است مشاهده شود، اما دلیل اصلی این تغییرات همانطور که پیش‌تر اشاره کردیم، به دلیل برداشته شدن تمرکز در نگاه اول از بینی به سمت عضو درشت بعدی در صورت است.

ما در مقاله ” گودی زیر چشم بعد از عمل بینی ” درباره‌ی این عوارض و نحوه رفع و درمان آن بصورت کامل پرداخته‌ایم.

عوارض عمل بینی برای چشم

این جراحی می‌تواند عوارض کوتاه مدتی از جمله خون‌مردگی، کبودی و التهاب درون و اطراف چشم را همراه داشته باشند. این اتفاق کاملا طبیعی بوده و بین یک هفته الی 1 ماه التهابات و کبودی‌ها یا به طور کلی از بین می‎روند یا تا حد زیادی بهبود می‌یابند.

علت تاری دید بعد از عمل بینی چیست؟ تاری دید بعد از عمل بینی امری طبیعی است و نباید نگران باشید. چرا که ممکن است به دلیل عوارض داروی بیهوشی و یا خون‌مردگی درون چشم باشد که در کمتر از 48 ساعت برطرف خواهد شد. همه عوارض عمل بینی برای چشم ، نشات گرفته از ضربات و فشارهایی است که پزشک در حین عمل برای برداشتن و تغییرات غضروفی و استخوانی روی بینی است.

عوارض عمل بینی برای چشم

چنانچه بینی شما روند آسانی برای جراحی داشته باشد (مثل غوز بینی نداشته باشید یا خیلی کم باشد) طبیعتا فشارهای وارده بر صورت کمتر بوده و کبودی و التهابات بعد از عمل کاهش خواهد یافت. این هنر پزشک شماست که کمترین عوارض بر چشم و نواحی اطراف بینی، وارد شود.

رعایت برخی نکات عوارض عمل را بسیار کاهش می‌دهد. یکی از این نکات رانندگی بعد از جراحی زیبایی بینی است. در مقاله ” رانندگی بعد از عمل بینی ” بصورت کامل به این موضوع پرداخته‌ایم.

آیا عمل بینی بر بینایی اثر می‌گذارد؟

خیر! این عمل نه بر افزایش دید نه بر کاهش دید تاثیری ندارد. افرادی که گمان می‌کنند به دلیل انجام عمل لیزر چشم، کاشت لنز و یا استفاده از لنزهای طبی نمی‌توانند عمل زیبایی انجام دهند، سخت در اشتباه هستند. در واقع تاثیر عمل بینی بر چشم یک تصور غلط است که میان عده‌ای جا افتاده و باعث نگرانی آن‌ها شده است. تنها نکته‌ای که باید در انجام عمل برای چشم‌های خود در نظر بگیرید این است که اگر از لنز طبی استفاده می‌کنید، باید لنز را در حین عمل از چشم خارج نمایید.

همچنین بعد از پایان یافتن عمل، چنانچه چشمتان عفونی نشده باشد می‌توانید مجددا بعد از 1 هفته از لنز طبی خود استفاده کنید. فقط مراقب باشید که استفاده از لنز منجر به عفونی شدن چشمتان نشود چرا که این عضو بعد از عمل بینی کمی حساس است.

تاثیر عمل بینی بر زیبایی چشم

روش‌های کاهش عوارض عمل بینی برای چشم

برای کاهش التهابات، کبودی‌ها، قرمزی و خون‌مردگی داخل و اطراف چشم می‌توانید از روش‌های زیر کمک بگیرید. البته باید توجه داشته باشید که این التهابات همراه با خروج چرک از اطراف چشم و تورم بیش از حد به طوری که پلکتان باز نشود نباشد. چرا که در این صورت احتمالی عفونی بودن التهابات وجود داشته و باید از درمان خودسرانه جلوگیری کنید. در صورت مشاهده عفونت در اطراف یا داخل چشم، سریعا با پزشک خود این مساله را مطرح کنید.

چنانچه چشمتان عفونی نبود می‌توانید:

 • استفاده از بالش‌های قطور هنگام خواب و یا دو قرار دادن دو بالش زیر سر
 • قرار دادن کمپرس آب سر بر روی نواحی ملتهب در 24 ساعت بعدی عمل جراحی
 • نوشیدن آب میوه‌ها و سبزیجات فیبر بالا مثل آب کرفس، آب هویج و آب آناناس
 • ترجیحا در هفته اول جراحی، از غذاهای نرم که نیاز به جویدن زیاد ندارد استفاده کنید
 • از فعالیت‌های سنگین بلافاصله بعد از عمل خودداری کنید
 • در هنگام استحمام آب ولرم استفاده کنید چرا که پوست شما حساس شده و آب گرم موجب تشدید حساسیت و تورم خواهد شد.

امروزه با توجه به همه گیری بیماری کرونا و نیاز به استفاده از ماسک، در مقاله ” ماسک زدن بعد از عمل بینی ” به نحوه استفاده از ماسک پس از جراحی زیبایی بینی پرداخته‌ایم.

سخن آخر

همان طور که با خواندن این مقاله باید متوجه شده باشید، تاثیر عمل بینی بر چشم و مشکلات بعد از آن با توجه به پیشرفت علم پزشکی در دنیای امروزه و نیز افزایش تجربه و مهارت پزشکان متخصص در این زمینه و استفاده از روش‌های جدید و اصلاح شده برای انجام جراحی زیبایی بینی، درصد بسیار پایینی دارد که بخواهد برای شما رخ دهد. همچنین منظور از عوارض تاثیر عمل بینی بر چشم ، کبودی‌های عادی، بعد از جراحی است که پس از طی دوران نقاهت رفع می‌شوند. مواردی مانند تغییر حالت چشم بعد از عمل بینی و تاری دید بعد عمل بینی تصوری غلط می‌باشد.

با انتخاب یک جراح و پزشک با تخصص و مهارت کافی و همچنین رعایت نکات و مراقبت‌های لازم بعد از عمل، به شما این اطمینان را می‌دهیم که به هیچ عنوان حالت چشم ها بعد از عمل بینی تغییری نخواهند کرد.

همچنین شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این عمل و تاثیر آن بر چشم، با دکتر احمدعلی رجب پور، فوق تخصص جراحی پلاستیک، در ارتباط باشید و نگرانی‌های خود را در این زمینه رفع کنید.

جستجو کنید

آخرین مقالات

اشتراک گذاری

نظرات

0 0 امتیاز ها
امتیاز برای مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
5 دیدگاه ها
قدیمی ترین
تازه‌ترین بیشترین امتیاز
بازخوردهای آنلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
فاطمه

سلام من بعد عمل بینیم وقتی صورتمو میبینم یه حس بدی دارم چون چهرم تغییر کرد و اصلا بهم نمیاد واینکه فرم چشمام تغییر کرده آیا درست میشه من تازه یک هفتست عمل کردم

نیلوفر

سلام من یک روزه عمل کر م صورتم خیلیییی ورم کرده درحدی که چشمام نصفه بازمیشع کمپرس یه و آب کرفسو آناناس خوردم
بنظرتون طبیعیه ؟تو بیناییم اختلالی ایجاد نمیکنه ؟

فاطمه

سلام من ۱۶روزه بینیمو عمل کردم چشام قبلا کشیده بود اما الان بعد از عمل چشام حالته گرد شده و انگار میخاد از حدقه بزنه بیرون و فکم انگار زاویه دار شده توروخدا بگید که خوب میشه و چهرم به حالته قبل برمیگرده من خیلی نگرانم درضمن بینی من یک بینی با قوز خیلی زیاد داشت مثه سنگ بود قوزش