تاثیر عمل بینی بر چشم

اگر شما هم به تازگی عمل بینی انجام داده‌ اید یا قصد انجام آن را دارید ، حتما برایتان سوال پیش آمده است که ” آیا عمل بینی روی چشم تاثیر دارد ؟” این سوال بسیاری از متقاضیان جراحی زیبایی بینی است چرا که واقعا تاثیر عمل بینی بر چشم مشهود است. در برخی موارد تاثیر عمل بینی بر زیبایی چشم می‌ تواند یک اثر منفی باشد و در برخی دیگر یک تغییر زیبا و خیره‌ کننده ایجاد کند. در این مقاله از دکتر احمدعلی رجب پور جراح بینی تهران قصد داریم هر دو جنبه تاثیر جراحی بینی بر چشم را بررسی کنیم. پس همراه ما باشید.

 

تاثیر عمل بینی بر چشم - دکتر رجب پور

 

آنچه در این مقاله می‌ خوانید

 • آیا عمل بینی روی چشم تاثیر دارد ؟
 • تاثیر عمل بینی بر زیبایی چشم
 • عوارض عمل بینی بر چشم
 • آیا عمل بینی بر بینایی اثر می‌گذارد؟
 • روش‌های کاهش عوارض چشمی عمل بینی بعد از جراحی

آیا عمل بینی روی چشم تاثیر دارد ؟

نظر پزشکان در پاسخ به این سوال در مورد تاثیر عمل بینی بر چشم منفی است. اما بسیاری از افرادی که این عمل را انجام می‌ دهند ، معتقدند این جراحی می‌ تواند بر روی زیبایی ، بینایی و فرم چشم تاثیر بگذارد. اما علت چیست؟

دلیل این احساس که بیماران دارند ، این است که بعد از عمل ، فرم بینی به طور کلی تغییر می ‎کند. هنگامی که قوز روی بینی برداشته می‌ شود یا استخوان تیغه بینی باریک‌ تر می‌ شود ، به نظر می‌ آید که فاصله بین دو چشم تغییر کرده و کمی چشم‌ ها درشت‌ تر دیده می‌ شوند. از سوی دیگر عده ای معتقدند گودی و کبودی زیر چشم بعد از عمل اتفاقی است که تا طولانی مدت زیبایی چشم‌ ها را کاهش می‌ دهد.

تاثیر عمل بینی بر زیبایی چشم

در صورت ، هر عضوی که بزرگ‎تر باشد ، بیشتر نگاهان را به خود جلب می‎ کند. به همین دلیل زمانی که فرد بینی خود را عمل می‌ کند تمرکز از روی بینی او برداشته شده و به سمت چشم‌ ها یا لب‌ هایش کشیده می‌ شود. همین مساله موجب شده است بسیاری معتقد باشند تاثیر عمل بینی بر چشم امری رایج و طبیعی است. در حالی که در حقیقت ، روی چشم‌ های شما اتفاق خاصی نیوفتاده است.

عده‌ ای دیگر بر این باورند که با جراحی زیبایی بینی و کوچک‌ تر شدن تیغه بینی ، فاصله بین دو چشم کم یا زیاد می‌ شود. این کم یا زیاد شدن به روش عملی که انجام داده‌ اند بستگی دارد. از این رو می‌ توان گفت چشم‌ ها از نقطه داخلی کمی کشیده‌ تر به نظر می‌ آید.

مجددا باید یادآوری کنیم که این نظر صرفا احساس افراد در مشاهده فرد بعد از جراحی است و اگر بدون در نظر گرفتن فرم بینی ، تصویر قبل و بعد از عمل فرد را مشاهده کنید، متوجه خواهید شد که فرم چشم‌ ها تغییر خاصی نداشته است.

البته گاهی تغییرات جزئی با توجه به کشسانی پوست ممکن است مشاهده شود ، اما دلیل اصلی تاثیر عمل بینی بر چشم همانطور که پیش‌ تر اشاره کردیم ، به دلیل برداشته شدن تمرکز در نگاه اول از بینی به سمت عضو درشت بعدی در صورت است.

عوارض عمل بینی برای چشم

این جراحی می‌ تواند عوارض کوتاه مدتی از جمله خون‌ مردگی ، کبودی و التهاب درون و اطراف چشم را همراه داشته باشند. این اتفاق کاملا طبیعی بوده و بین یک هفته الی 1 ماه التهابات و کبودی‌ ها یا به طور کلی از بین می ‎روند یا تا حد زیادی بهبود می‌ یابند.

علت تاری دید بعد از عمل بینی چیست؟ تاری دید بعد از جراحی بینی امری طبیعی است و نباید نگران باشید. چرا که ممکن است به دلیل عوارض داروی بیهوشی و یا خون‌ مردگی درون چشم باشد که در کمتر از 48 ساعت برطرف خواهد شد. تاثیر عمل بینی بر چشم ، نشات گرفته از ضربات و فشارهایی است که پزشک در حین عمل برای برداشتن و تغییرات غضروفی و استخوانی روی بینی است.

 

تاثیر عمل بینی بر چشم - دکتر رجب پور

 

چنانچه بینی شما روند آسانی برای جراحی داشته باشد (مثل غوز بینی نداشته باشید یا خیلی کم باشد) طبیعتا فشارهای وارده بر صورت کمتر بوده و کبودی و التهابات بعد از عمل کاهش خواهد یافت. این هنر پزشک شماست که کمترین عوارض بر چشم و نواحی اطراف بینی ، وارد شود.

آیا عمل بینی بر بینایی اثر می‌ گذارد؟

خیر! این عمل نه بر افزایش دید نه بر کاهش دید تاثیری ندارد. افرادی که گمان می‌ کنند به دلیل انجام عمل لیزر چشم ، کاشت لنز و یا استفاده از لنزهای طبی نمی‌ توانند عمل زیبایی انجام دهند ، سخت در اشتباه هستند. در واقع تاثیر عمل بینی بر چشم یک تصور غلط است که میان عده‌ ای جا افتاده و باعث نگرانی آن‌ ها شده است. تنها نکته‌ ای که باید در انجام عمل برای چشم‌ های خود در نظر بگیرید این است که اگر از لنز طبی استفاده می‌ کنید ، باید لنز را در حین عمل از چشم خارج نمایید.

همچنین بعد از پایان یافتن عمل ، چنانچه چشمتان عفونی نشده باشد می‌ توانید مجددا بعد از 1 هفته از لنز طبی خود استفاده کنید. فقط مراقب باشید که استفاده از لنز منجر به عفونی شدن چشمتان نشود چرا که این عضو بعد از عمل بینی کمی حساس است.

 

تاثیر عمل بینی بر چشم - دکتر رجب پور

 

روش‌ های کاهش عوارض عمل بینی برای چشم

در این قسمت از مقاله تاثیر عمل بینی بر چشم به این موضوع پرداخته ایم. برای کاهش التهابات ، کبودی‌ ها ، قرمزی و خون‌ مردگی داخل و اطراف چشم می‌ توانید از روش‌ های زیر کمک بگیرید. البته باید توجه داشته باشید که این التهابات همراه با خروج چرک از اطراف چشم و تورم بیش از حد به طوری که پلکتان باز نشود نباشد. چرا که در این صورت احتمالی عفونی بودن التهابات وجود داشته و باید از درمان خودسرانه جلوگیری کنید. در صورت مشاهده عفونت در اطراف یا داخل چشم ، سریعا با پزشک خود این مساله را مطرح کنید.

چنانچه چشمتان عفونی نبود می‌ توانید :

 • استفاده از بالش‌ های قطور هنگام خواب و یا دو قرار دادن دو بالش زیر سر
 • قرار دادن کمپرس آب سر بر روی نواحی ملتهب در 24 ساعت بعدی عمل جراحی
 • نوشیدن آب میوه‌ها و سبزیجات فیبر بالا مثل آب کرفس، آب هویج و آب آناناس
 • ترجیحا در هفته اول جراحی ، از غذاهای نرم که نیاز به جویدن زیاد ندارد استفاده کنید
 • از فعالیت‌ های سنگین بلافاصله بعد از عمل خودداری کنید
 • در هنگام استحمام آب ولرم استفاده کنید چرا که پوست شما حساس شده و آب گرم موجب تشدید حساسیت و تورم خواهد شد.

سخن آخر

همان طور که با خواندن این مقاله باید متوجه شده باشید ، تاثیر عمل بینی بر چشم و مشکلات بعد از آن با توجه به پیشرفت علم پزشکی در دنیای امروزه و نیز افزایش تجربه و مهارت پزشکان متخصص در این زمینه و استفاده از روش‌ های جدید و اصلاح شده برای انجام جراحی زیبایی بینی ، درصد بسیار پایینی دارد که بخواهد برای شما رخ دهد. همچنین منظور از عوارض تاثیر جراحی بینی بر چشم ، کبودی‌ های عادی ، بعد از جراحی است که پس از طی دوران نقاهت رفع می‌ شوند. مواردی مانند تغییر حالت چشم بعد از عمل بینی و تاری دید بعد عمل بینی تصوری غلط می‌ باشد.

با انتخاب یک جراح و پزشک با تخصص و مهارت کافی و همچنین رعایت نکات و مراقبت‌ های لازم بعد از عمل ، به شما این اطمینان را می‌ دهیم که به هیچ عنوان حالت چشم ها بعد از عمل بینی تغییری نخواهند کرد. بنابراین شما نیز موظفید قبل از اقدام برای رینوپلاستی ، تحقیقات خود را به طور کامل انجام داده و یک جراح بینی متبحر را برگزینید.

همچنین شما می‌ توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد تاثیر عمل بینی بر چشم ، با دکتر احمدعلی رجب پور ، فوق تخصص جراحی پلاستیک، در ارتباط باشید و نگرانی‌ های خود را در این زمینه رفع کنید.

نظرات

0 0 امتیاز ها
امتیاز برای مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
7 دیدگاه ها
قدیمی ترین
تازه‌ترین بیشترین امتیاز
بازخوردهای آنلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
فاطمه

سلام من بعد عمل بینیم وقتی صورتمو میبینم یه حس بدی دارم چون چهرم تغییر کرد و اصلا بهم نمیاد واینکه فرم چشمام تغییر کرده آیا درست میشه من تازه یک هفتست عمل کردم

نیلوفر

سلام من یک روزه عمل کر م صورتم خیلیییی ورم کرده درحدی که چشمام نصفه بازمیشع کمپرس یه و آب کرفسو آناناس خوردم
بنظرتون طبیعیه ؟تو بیناییم اختلالی ایجاد نمیکنه ؟

فاطمه

سلام من ۱۶روزه بینیمو عمل کردم چشام قبلا کشیده بود اما الان بعد از عمل چشام حالته گرد شده و انگار میخاد از حدقه بزنه بیرون و فکم انگار زاویه دار شده توروخدا بگید که خوب میشه و چهرم به حالته قبل برمیگرده من خیلی نگرانم درضمن بینی من یک بینی با قوز خیلی زیاد داشت مثه سنگ بود قوزش

مریم

سلام وقت بخیر
من حدودا یک ماه قبل از عمل بینیم فیلر زیر چشم تزریق کردم و الان بعد از گذشت یک هفته از عمل بینیم اثری از فیلر چشمم نیست

H.k

سلام وقتتون بخیر
من یکماه میشه که عمل کردم
اما از بعد عمل و رفع خون مردگی داخل چشم راستم حس میکنم قرنیه چشمام دچار فرورفتگی شده و این قشنگ با چشم قابل مشاهدست.

به نظرتون طبیعیه؟و برطرف میشه این موضوع؟