مزایا و معایب تزریق ژل لب مدل چاک دار

لب‌های زیبا، تأثیر بسیار زیادی بر روی زیبایی و تناسب صورت دارند و به همین دلیل است که تزریق ژل لب به یکی از محبوب‌ترین عمل‌های زیبایی تبدیل شده است. اما از آن جایی که تزریق ژل لب مدل‌های مختلفی دارد، مهم است که قبل از انجام هر گونه اقدامی، با یک پزشک متخصص مشورت کنید تا با بررسی فرم صورت شما، مدل ژل لبی که متناسب با فرم صورت شما است را پیشنهاد دهد. یکی از انواع ژل لب، مدل ژل لب چاکدار است. در این مقاله قصد داریم در مورد تزریق ژل لب مدل چاک دار صحبت کنیم و اطلاعاتی را در مورد ماندگاری ژل لب چاک دار ، هزینه تزریق ژل لب مدل چاک دار ، عوارض و مزایای آن، مقدار ژل لب چاک دار و مراقبت‌های قبل و بعد از تزریق ژل ارائه خواهیم داد.

تزریق ژل لب مدل چاک دار چگونه است؟

یکی از خصوصیاتی که مدل ژل لب چاکدار را از سایر مدل‌های تزریق ژل لب متمایز می‌کند، خط یا چاکی است که در وسط لب پایینی ایجاد می‌شود و به خاطر همین است که این نام را به این مدل داده‌اند. ژل لب چاک دار یکی از پرطرف‌دارترین مدل‌ها در میان خانم‌ها است. در روش تزریق ژل لب مدل چاک دار ، فیلر به صورتی تزریق می‌شود که در وسط لب پایینی یک خط یا چاک به وجود می‌آید به‌طوری‌که لب پایینی را به دو قسمت مساوی تقسیم می‌کند. این حالت باعث جذابیت بیشتر لب‌ها می‌شود.

برای تزریق ژل لب مدل چاک دار، ابتدا به کمک وسیله‌ای مخصوص، شکافی در وسط لب پایینی ایجاد می‌شود و سپس ژل لب به دو طرف شکاف تزریق می‌شود تا با برجسته کردن اطراف شکاف، خطی در وسط لب پایینی ایجاد شده و مدل ژل لب چاکدار ایجاد شود.

چاک دار شدن لب پایینی باعث می‌شود لب‌ها فرم بسیار زیبایی به خود بگیرد و همچنین باعث زیباتر شدن لبخند فرد می‌شود.

هزینه تزریق ژل لب مدل چاک دار

مزایای تزریق ژل لب مدل چاک دار

مدل ژل لب چاک دار مناسب کسانی است که لب‌های نازکی دارند؛ به ویژه افرادی که لب پایینی آن‌ها نازک‌تر است و یا لب‌های نامتقارن دارند می‌توانند تزریق ژل لب مدل چاک دار را انجام دهند.

یکی دیگر از مزیت‌هایی که تزریق ژل لب مدل چاک دار دارد این است که باعث کلاژن سازی در لب‌ها و اطراف آن‌ها می‌شود و در نتیجه چین و چروک‌های ریز اطراف لب‌ها را از بین می‌برد.

فیلرهای لب دارای اسید هیالورونیک هستند که این ماده باعث جوان‌سازی می‌شود و به طور طبیعی در بدن تولید می‌شوند بنابراین هیالورونیک اسید کاملاً با بدن سازگار است و جای نگرانی وجود ندارد، اما با افزایش سن مقادیر این ماده در بدن کاهش می باید و شما می‌توانید با تزریق ژل آن را جایگزین کنید.

قبل از هر اقدامی بخاطر داشته باشید، انتخاب پزشک متخصص بسیار حائز اهمیت است بنابراین مطالعه مقاله‌ی ” بهترین جراح پلاستیک تهران ” را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

عوارض تزریق ژل لب چاک دار

تزریق ژل لب یکی از عمل زیبایی سرپایی و بدون بیهوشی است که کمترین عوارض را در میان عمل‌های زیبایی دارد. با این حال، عوارض تزریق ژل لب چاک دار در افراد مختلف می‌تواند متفاوت باشد. برخی از عوارض جانبی که ممکن است پس از تزریق ژل لب چاک دار تجربه کنید به شرح زیر است:

 • کبودی
 • تورم
 • خونریزی

عوارض بالا معمولاً بعد از چند روز به طور کامل از بین می‌روند؛ باید در انتخاب کلینیک و پزشک خود دقت کنید و کلینیکی را انتخاب کنید که معتبر و باتجربه است زیرا اگر پزشک شما تخصص و تجربه کافی در تزریق ژل لب مدل چاک دار نداشته باشد می‌تواند پیامدهای بدی را به همراه داشته باشد که برخی از آن‌ها عبارت‌اند از:

 • عفونت در ناحیه لب‌ها و اطراف آن‌ها
 • نامتقارن شدن لب‌ها
 • باد کردن و بادکنکی شدن لب‌ها
ژل لب چاک دار

مراحل تزریق ژل لب مدل چاک دار

اولین مرحله برای تزریق ژل لب مدل چاک دار مشاوره است. در این مرحله پزشک متخصص فرم صورت و لب‌های شما را بررسی می‌کند و بر اساس آن پیشنهاداتی را در مورد میزان ژل تزریقی و مدل و فرمی که متناسب با صورت شما است را ارائه داده و محل‌های تزریق را مشخص می‌کند اما تصمیم نهایی با خود شما است که چه میزان ژل تزریق کنید و یا چه مدلی را انتخاب کنید.

در مرحله بعدی، ماده بی‌حس‌کننده بر روی لب‌ها و نواحی اطراف آن مالیده می‌شود و باید به مدت 30 دقیقه منتظر بمانید تا بی حسی موضعی عمل کند تا درد کمتری را در هنگام تزریق احساس کنید.

مرحله سوم، مرحله تزریق است. این مدل تزریق با استفاده از سوزن‌های بسیار ظریفی انجام می‌شود. در این مدل همان طور که گفته شد، شکافی در وسط لب پایینی ایجاد می‌شود و ژل لب به نواحی اطراف این خط تزریق می‌گردد.

در مرحله آخر پزشک متخصص با دست لب‌ها را به فرم دلخواه در می‌آورد.

مراقبت‌های قبل از تزریق ژل لب مدل چاک دار

 • قبل از تزریق ژل لب مدل چاک دار بهتر است از مصرف کپسول روغن ماهی، ویتامین E و مسکن‌ها استفاده نکنید زیرا باعث می‌شود در روز تزریق خونریزی و کبودی بیشتری را تجربه کنید.
 • بهتر است از مصرف دخانیات و مشروبات الکلی خودداری کنید.

مراقبت‌های بعد از تزریق ژل لب مدل چاک دار

بعد از تزریق ژل لب مدل چاک دار مراقبت‌هایی را باید انجام دهید تا عوارض جانبی تزریق ژل را به حداقل برسانید و روند بهبودی را تسریع بخشید.

 • به توصیه‌های پزشک خود توجه کنید.
 • از مالیدن و یا دست زدن به لب‌ها تا چند روز اکیداً خودداری کنید.
 • از دوش گرفتن با آب داغ خودداری کنید.
 • از استعمال دخانیات پرهیز کنید.
 • از آرایش کردن لب‌ها به صورت مداوم خودداری کنید.
 • لب‌ها را مرطوب و چرب نگه دارید.
 • از انجام فعالیت‌های بدنی سنگین مانند ورزش کردن بپرهیزید.
 • از فعالیت‌هایی که گردش خون در صورت را افزایش می‌دهند، مانند فیشال صورت، پرهیز کنید.
مزایای تزریق ژل لب مدل چاک دار

میزان تزریق ژل لب مدل چاک دار

میزان ژل لب چاک دار به عوامل مختلفی بستگی دارد، به طور مثال به فرم صورت و لب‌های شما و به هزینه‌ای که برای این کار مدنظر دارید. اما پیشنهاد ما این است که در جلسه اول تزریق ژل، تنها یک سرنگ تزریق کنید و اگر مایل به تزریق مقدار بیشتری هستید، تزریق سرنگ دوم را به جلسه دیگری موکول کنید، زیرا اگر در یک جلسه مقدار زیادی ژل تزریق کنید، باعث می‌شود لب‌ها فرم و شکل طبیعی خود را از دست بدهند و حالت بادکنکی به خود بگیرند و ظاهری ناخوشایند ایجاد کنند. با این حال، در مورد میزان ژل لب چاک دار، بهتر است به پیشنهاد پزشک خود توجه کنید و چرا که پزشک بر اساس نوع و فرم صورت و لب‌های شما بهترین پیشنهاد را به شما ارائه می‌دهد.

ماندگاری مدل ژل لب چاکدار

ماندگاری مدل ژل لب چاکدار نیز به عوامل مختلفی چون برند و کیفیت ژل و مراقبت‌هایی که انجام می‌دهید دارد، اگر ماندگاری بیشتری را انتظار دارید بهتر است ژلی که انتخاب می‌کنید از برند با کیفیتی باشد تا بهترین نتیجه را به شما ارائه دهد. اما به طور معمول، ژل لب چاک دار بین 6 ماه تا 12 ماه ماندگاری دارد و پس از آن اگر تمایل داشته باشید می‌توانید آن را ترمیم کنید. همچنین شایان ذکر است حتی زمانی که ژل لب چاک دار جذب می‌شود، اثر آن به طور کامل از بین نمی‌رود زیرا تزریق ژل لب مدل چاک دار باعث تحریک کلاژن سازی می‌شود و پس از بین رفتن، لب‌ها تا حدودی فرم خود را حفظ می‌کنند.

هزینه تزریق ژل لب مدل چاک دار

هزینه تزریق ژل لب مدل چاک دار ، به عوامل مختلفی بستگی دارد و نمی‌توان مبلغ مشخصی را برای آن اعلام کرد. عواملی چون:

 • پزشک متخصصی که انتخاب می‌کنید.
 • برند ژل
 • مقدار ژلی که می‌خواهید تزریق کنید.
 • منطقه‌ای که کلینیک در آن واقع شده است.

بهتر است که کیفیت را فدای کم هزینه کردن نکنید زیرا اگر کیفیت ژلی که تزریق می‌کنید پایین باشد می‌تواند عوارض جانبی بیشتری به همراه داشته و همچنین ماندگاری کمتری نیز داشته باشد.

مدل ژل لب چاکدار

سخن پایانی

مدل ژل لب چاکدار یکی از پرطرف‌دارترین مدل‌ها در میان انواع مدل‌های تزریق ژل لب است که زیبایی چهره را دوچندان کرده و چین و چروک‌های اطراف لب را از بین می‌برد. تزریق ژل لب مدل چاک دار دارای عوارض جانبی بسیار کمی است که اگر پزشک مجربی و کلینیک معتبری را انتخاب کنید و مراقبت‌های قبل و بعد از تزریق را انجام دهید این عوارض به حداقل می‌رسند. در صورت داشتن هر گونه سوال می‌توانید با دکتر احمد علی رجب پور در ارتباط بوده یا در قسمت کامنت سوالات خود را مطرح نمائید.

دکتر احمدعلی رجب پور

فوق تخصص جراحی پلاستیک ، زیبایی و ترمیمی، عضو هيئت علمى دانشگاه، عضو بنیاد ملی نخبگان ایران، عضو انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران. از جمله خدماتی که دکتر رجبپور ارائه می دهند، عبارتند از: ابدومینوپلاستی، عمل بینی، لیفت سینه، پروتز سینه و غیره.

نظرات

0 0 امتیاز ها
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخوردهای آنلاین
مشاهده همه دیدگاه ها