پایین انداختن سر بعد از عمل بینی

بینی یکی از اعضای صورت است که در زیبایی چهره، نقش بسیار زیادی دارد. از این رو زنان و مردان بسیاری هستند که تمایل به عمل بینی خود دارند تا بر زیبایی صورتشان بیفزایند. دست یابی به نتیجه مطلوب و خوشایند برای عمل جراحی زیبایی بینی ، فقط در گرو پیدا کردن جراح ماهر و باتجربه نیست. بلکه رعایت نکات پس از عمل نیز نقش به سزایی در گرفتن نتیجه رضایت بخش از عمل زیبایی می ­باشد. یکی از مهمترین نکاتی که پس از انجام عمل باید به آن توجه نمود، عدم پایین انداختن سر بعد از عمل بینی است. شاید برای شما این سؤال پیش بیاید که طرز نگه داشتن سر بعد از عمل بینی چگونه باید باشد یا تا چند روز بعد عمل باید سربالا باشد. در ادامه همراه ما باشید تا به بررسی پاسخ سؤالات شما عزیزان بپردازیم و بتوانیم در این زمینه، در جهت راهنمایی متقاضیان عمل زیبایی رینوپلاستی ، قدمی برداشته باشیم.

پایین انداختن سر بعد از عمل بینی - دکتر رجب پور

 

افتادگی نوک بینی پس از عمل

یکی از بیشترین گلایه هایی که از طرف افرادی که عمل زیبایی بینی انجام داده اند رایج است، افتادگی نوک بینی پس از گذشت مدت زمانی از عمل م ­‌باشد. این مشکل می ­تواند در افراد مختلف به شکل های متفاوتی نمایان شود چرا که زاویه لب و بینی در افراد مختلف، متفاوت بوده و بر اساس شدت زاویه بین لب و بینی، این عارضه می ­تواند زیاد به چشم آمده و یا نامحسوس باشد.

طرز نگه داشتن سر بعد از عمل بینی

یکی از مهم­ترین فاکتورهایی که در جلوگیری از این اتفاق می ­تواند نقش داشته باشد، مهارت پزشک جراح بینی و روش هایی است که از آن برای عمل استفاده شده است. چرا که افتادگی بینی معمولاً در بین عمل هایی اتفاق می‌­افتد که به لیفتینگ و یا کاهش و برداشتن بافت بینی مربوط است. چرا که در این نوع عمل­ ها، معمولاً به دلیل تضعیف ساپورت بینی ، نوک بینی دچار افتادگی می­‌شود.

در هفته­ های ابتدایی پس از عمل ، به دلیل تورم و التهاب بافت بینی، متوجه این عارضه نشوید ولی به مرور که التهاب از بین می­‌رود، ممکن است این مشکل به وضوح نمایان شود و باعث شود که نتیجه عمل زیبایی بینی شما در نقطه مقابل هدفتان از جراحی رینوپلاستی، یعنی زیبایی بیشتر صورت، قرار گیرد. به همین دلیل، در عمل­‌هایی که از شیوه­ های نوین جراحی استفاده م ­‌شود، همواره تلاش بر آن است که به جای کاهش، بر تقویت بینی تمرکز شود. به این صورت که در این عمل ها تلاش می شود حداقل برداشت از بافت­ های بینی انجام شود و در مقابل، به تقویت بینی توجه بسیاری شود.

” طبق گفته دکتر رجب پور، ایشان از متد روز دنیا استفاده می کند و در این روش‌ها پایین انداختن سر مانند قدیم نیست و موردی ندارد. “

جدا از فاکتور مهارت جراح ، مراقبت­‌های خود فرد پس از انجام عمل زیبایی نیز در پیشگیری از این عارضه بسیار مؤثر هستند. همان طور که گفتیم، یکی از مهم‌ترین نکاتی که پس از انجام عمل باید به آن دقت شود، عدم پایین انداختن سر بعد از عمل بینی می­‌باشد. رعایت این نکته می­‌تواند تأثیر بسیار زیادی در فرم نهایی بینی شما، پس از انجام عمل زیبایی بینی بگذارد. مطمئناً پزشک معالج شما، این توصیه را به شما خواهد کرد.

تا چند روز باید از پایین انداختن سر بعد از عمل بینی خودداری کنید؟

پایین انداختن سر بعد از عمل بینی ، ممنوع!! این نکته را م ­‌توانید حتی در هنگامی که خواب هستید رعایت کنید. برای این کار کافی است که از دو بالشت برای قرارگیری سر خود در هنگام خواب استفاده کنید. به این ترتیب، سر شما بالاتر از بدنتان قرار خواهد گرفت.

به طور کل شما باید در طول روز، همیشه حواستان باشد که سر خود را بالا نگه دارید. روز اول ممکن است دائماً این نکته یادتان برود ولی پس از گذشت دو یا سه روز، همواره یادتان می­‌ماند که سر خود را بالا نگه دارید.

در حقیقت باید بتوانید بالا نگه داشتن سر و عدم پایین انداختن سر بعد از عمل بینی را به یک عادت همیشگی برای خود تبدیل کنید. ممکن است این کار به نظرتان خسته کننده و طاقت‌فرسا بیاید و به این فکر کنید که تا چند روز بعد عمل بینی باید سربالا باشد . پاسخ این جاست که بر اساس نوع عمل بینی که داشته‌اید و همچنین بر اساس بافت بینی شما، این مدت زمان می­تواند متغیر باشد؛ لذا باید از پزشک معالج خود، تمامی جزئیات در این مورد را بپرسید تا هیچ جای اشتباهی برای شما باقی نماند و تا سبب دست یابی به نتیجه دلخواه شما، پس از انجام عمل زیبایی بینی­تان شود.

جستجو کنید

آخرین مقالات

اشتراک گذاری

نظرات

0 0 امتیاز ها
امتیاز برای مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخوردهای آنلاین
مشاهده همه دیدگاه ها