از بین رفتن چربی سینه در مردان

از بين بردن چربي سينه در مردان : بزرگ شدن سینه در آقایان می‌تواند نشان‌دهنده تجمع چربی در میان بافت سینه یا تغییرات هورمونی می‌باشد. هر دو این موارد ممکن است برای هرکسی اتفاق بیفتد. اما جای نگرانی نیست؛ زیرا راهکارهای متنوعی برای پیشگیری از تجمع چربی و تنظیم هورمون ها و کوچک کردن سینه مردان وجود دارد.

از سال 2000 تا 2017 تعداد جراحی‌های مرتبط با از بين رفتن چربي سينه در مردان در آمریکا، حدود 33درصد افزایش یافته است؛ احتمالا مردان ترجیح داده‌اند تا در زمانی کوتاه از شر چربی‌ها خلاص شده و به اندام دلخواهشان برسند و یا جراحی را آخرین راه درمان می‌دانستند.

گاهی هر روشی را که برای کاهش چربی استفاده می‌کنید، موثر واقع نمی‌شود و تغییری در سینه‌های بزرگ یا افتاده احساس نمی‌کنید. امروز قصد داریم تا در رابطه با از بين بردن چربي سينه در مردان گفتگو کنیم و به شما آموزش خواهیم داد که چگونه حجم عضلات سینه مردان نسبت به چربی سینه مردان افزایش می‌یابد و چگونگی کوچک کردن سینه مردان را بیان می‌کنیم.

سینه‌ی مردانه :

شنیدن کلمه سینه‌های مردانه شاید برایتان کمی عجیب باشد. اما آقایان هم مانند خانم‌ها دارای سینه و حتی مجاری شیر هستند. ترشح زیاد تستوسترون در سن بلوغ باعث بزرگ شدن سینه در بانوان می‌شود. در صورتی که این اتفاق در آقایان نمی‌افتد.

به طور کلی، به توزیع بیش از حد چربی در اطراف عضله‌های سینه‌ی مردان (چربی سینه مردان ) که موجب ایجاد ظاهری مانند سینه‌های خانم‌ها می‌شود، سینه‌های مردانه می‌گویند.

دلایل ایجاد سینه‌های مردانه را می‌توان به دو دسته کلی تقسیم کرد که یکی از آن‌ها، سینه مردانه ناشی از چربی بیش از حد در ناحیه قفسه سینه است. و دیگری تغییرات هورمونی و ژنتیکی می‌باشد. البته ما در اینجا به چربی سینه مردان می‌پردازیم.

از بين بردن چربي سينه در مردان

علت بزرگی سینه در مردان چیست؟

اغلب بزرگی سینه مردان در اثر یکی از عوامل زیر اتفاق می‌افتد:

 • افزایش وزن و تجمع چربی.
 • وراثت و عوامل ژنتیکی.
 • تغییرات هورمونی.
 • کمبود برخی ویتامین‌ها.
 • ابتلا به بیماری‌های کبدی.
 • مصرف برخی از داروها.
 • ابتلا به بیماری پرکاری تیروئید.
 • رشد تومور در سینه.

افزایش وزن و تجمع چربی در قفسه سینه :

درمان سینه‌های مردانه که ناشی از تجمع ناخوشایند چربی سینه مردان، راحت‌تر از درمان سینه مردانه در اثر بیماری است. ژنتیک و هورمون‌ها وظیفه توزیع چربی در بدن را بر عهده دارند که نقش ژنتیک پررنگ‌تر از هورمون می‌باشد.

جهت از بين رفتن چربي سينه در مردان باید از یک برنامه چربی سوزی کل بدن پیروی کرد. در حقیقت، چربی سوزی موضعی، امری نشدنی است و نمی‌توان با هدف قرار دادن چربی‌های یک قسمت از بدن باعث از بین رفتن چربی‌های آن ناحیه شد.

چربی‌ها فضای زیادی را در بافت‌ها اشغال می‌کنند. همین امر باعث می‌شود که افراد بعد از کاهش میزان چربی و کوچک شدن قفسه سینه از تمرکز بیشتر بر روی عضلات آن ناحیه بپرهیزند. بنابراین، سینه‌های مردانه و بزرگ، همیشه نشانه‌ی بزرگ بودن عضلات قفسه سینه نیست.

گاهی اوقات بزرگ شدن سینه و تجمع بیش از حد چربی در سینه آقایانی که چاق نیستند، در اثر بیماری اتفاق می‌افتد. بیماری ژنیکوماستی ، ناشی از ایجاد اختلال در غدد درون‌ریز در مردان است و نتیجه آن، بزرگ شدن سینه‌ها و تجمع چربی در سینه مردان می‌باشد که در مقاله‌ای کامل به آن پرداخته‌ایم. جهت آشنایی با نحوه از بين بردن چربي سينه در مردان و افزایش توان عضلانی، تا آخر این مقاله همراه ما باشید.

روش‌های از بين بردن چربي سينه در مردان :

در ادامه برخی از روش‌های از بين بردن چربي سينه در مردان را بیان می‌کنیم اما بخاطر داشته باشید که برای نتیجه گرفتن بهتر می‌بایست با یک متخصص مشورت نمایید.

1) ورزش:

پیروی از یک برنامه تمرینی که بر روی چربی سوزی کل بدن تمرکز دارد، باعث از بین رفتن چربی سینه در مردان و تقویت عضلات ضعیف می‌شود.

2) تغذیه:

در صورت نداشتن یک رژیم غذایی سالم و مقوی، هیچ برنامه ورزشی نمی‌تواند در از بين بردن چربي سينه در مردان مفید واقع شود. برنامه غذایی سالم شامل غذاهای فرآوری نشده و خوراکی‌های سرشار از ویتامین و پروتئین می‌شود.

میزان کالری مصرفی روزانه‌تان را محاسبه کنید. سعی کنید رژیم غذای‌تان را به گونه‌ای تنظیم کنید که خوراکی‌هایی با کالری کم و ارزش غذایی بالا در آن قرار بگیرد. برای مثال، خوراکی‌هایی مانند نوشابه و شیرینی را حذف کرده و غلات سبوس‌دار و مواد حاوی پروتئین را جایگزین کنید.

کاهش کالری دریافتی به معنای گرسنه ماندن در طول روز نیست. به جای مصرف غذاهای پرکالری، مصرف میوه، سبزیجات و موادی که آب و فیبر بالایی دارند را افزایش دهید.

در صورتی که تجمع چربی و اضافه وزن باعث بزرگ شدن سینه در مردان شده باشد، با یک برنامه ورزشی تخصصی و رژیم غذایی صحیح می‌توان از شر چربی‌های اضافی سینه خلاص شد. در غیر این صورت، نیاز به جراحی و سایر درمان‌ها خواهد بود.

چربی سینه مردان

3) جراحی ( ماموپلاستی) :

بزرگی سینه و تجمع چربی در بافت سینه در تمام سنین می‌تواند اتفاق بیفتد. دسته‌ای از آقایان ترجیح می‌دهند که در مدت زمانی کوتاه از شر چربی اضافی سینه خلاص شوند. به همین خاطر به سراغ جراحی سینه یا ماموپلاستی می‌روند.

شاید برایتان جالب باشد که در سال 2015، حدود 40درصد از آمار جراحی را جراحی سینه مردان تشکیل داده است. سوالی که وجود دارد این است که جراحی سینه آخرین راه جهت از بين بردن چربي سينه در مردان است؟ بعد از جراحی سینه، احتمال بزرگ شدن مجدد سینه‌ها وجود دارد؟

انجام جراحی جهت از بین رفتن چربی سینه در مردان ، مناسب چه افرادی است؟

باید بگوییم که تنها راه و آخرین راه از بين بردن چربي سينه در مردان جراحی نیست. همچنین، ورزش کردن و داشتن یک برنامه غذایی سالم مانع از برگشت مجدد سینه‌ها خواهد شد. برای از بین بردن چربی سینه توسط جراحی بهتر است که زمانی انجام شود که:

 • افرادی که با استفاده از تغذیه و ورزش به نتیجه دلخواه خود نرسیده اند.
 • افرادی که وزنی ثابت دارند. زیرا تغییر وزن نیز موجب ایجاد چربی به دور عضلات سینه می‌شود. پس باید مجددا برای از بین بردن چربی سینه اقدام نمائید.
 • افرادی که از مواد مخدر استفاده نمی‌کنند و از سلامت کامل نیز برخوردارند.

نکات پایانی :

یکی از تصورات اشتباهی که وجود دارد این است چربی به طور یکنواخت در تمام قسمت‌های بدن ذخیره می‌شود. قبل از آب کردن چربی‌ها باید به فاکتورهایی که در فرآیند چربی‌سوزی موثر هستند به طور کامل اشراف پیدا کنید.

آنزیم آروماتاز باعث تبدیل تستوسترون به استروژن می‌شود. زمانی که سطح استروژن در بدن زیاد می‌شود، بافت سینه رشد می‌کند. لازم است بدانید برای از بین رفتن چربی سینه در مردان به سطح بالایی از متابولیسم و چربی‌سوزی نیاز خواهد بود. درمان و نحوه از بين بردن چربي سينه در مردان با یکدیگر متفاوت است. برخی از آن‌ها دارای استعداد بیشتری جهت ذخیره چربی در بافت سینه هستند. به همین خاطر، نوع درمان با توجه به میزان بزرگی سینه و شدت بیماری انتخاب می‌شود. البته یکی از مشکلاتی که مردان بعد از آب شدن چربی سینه با آن مواجه می‌شوند، افتادگی سینه می‌باشد؛ زیرا، با از بين بردن چربي سينه در مردان ، فضای آزادی در زیر پوست ایجاد می‌شود.

یکی از مزیت‌های جراحی سینه این است که بعد از، از بین رفتن چربی سینه درمردان، پوست اضافی و شل شده نیز جراحی می‌شود و فرم سینه اصلاح خواهد شد. در انتها باید بگویم قبل از انجام هر عملی ابتدا با یک یا چند پزشک با تجربه مشورت نمایید. شما برای رفع ابهامات و سوالات خود می‌توانید با دکتر احمد علی رجب پور تماس گرفته یا به ایشان مراجعه نمایید تا با انجام معاینات لازم به شما در رفع این مشکل کمک نمایند.

دکتر احمدعلی رجب پور

فوق تخصص جراحی پلاستیک ، زیبایی و ترمیمی، عضو هيئت علمى دانشگاه، عضو بنیاد ملی نخبگان ایران، عضو انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران. از جمله خدماتی که دکتر رجبپور ارائه می دهند، عبارتند از: ابدومینوپلاستی، عمل بینی، لیفت سینه، پروتز سینه و غیره.

نظرات

5 1 رای
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
اشتراک در
اطلاع از
guest
1 دیدگاه
قدیمی ترین
تازه‌ترین
بازخوردهای آنلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
هجران
1 سال قبل

سلام اسم من هجران است میخایم یک سوال کنم سه سال است تمرین میکنم هر روز میدوم اما احساس میکنم چربی سینه ام تربیت نمیره نمیفهمم چرا؟