آیا بارداری بعد از لیپوماتیک امکان پذیر است؟

بارداری بعد از لیپوماتیک یکی از مسائلی است که بیشتر خانم‌ها ممکن است نگران آن باشند. بسیاری از افراد، ترجیح می‌دهند که به جای تحمل کردن رژیم‌های لاغری سخت و یا انجام ورزش‌های سنگین برای لاغری، از روش عمل زیبایی و پیکرتراشی لیپوماتیک برای لاغری اقدم نمایند. لیپوماتیک روشی است که با انجام آن، پس از طی شدن یک الی سه ماه پس از عمل، بیشتر نتایج مطلوب پس از عمل قابل مشاهده است؛ پس به نوعی می‌توان گفت که روشی سریع برای لاغری و دست یابی به اندامی ایده آل می‌باشد.

حال یکی از نگرانی‌های بانوان پس از انجام این عمل زیبایی، بارداری بعد از لیپوماتیک می‌باشد. به بیانی دیگر، بیشتر بانوان نگران این مسئله هستند که آیا بارداری بعد از لیپوماتیک تأثیرات لیپوماتیک را از بین می‌برد یا خیر. لیپوماتیک یکی از عمل‌های زیبایی و پیکرتراشی است که پس از دست یابی به اندام ایده آل و نتیجه مطلوب، باید افراد بسیار مراقب باشند تا در قسمت‌های عمل شده، دوباره چربی جمع نشود و اندام آن‌ها را از حالت ایده آل خارج نکند. به همین جهت، بارداری بعد از لیپوماتیک یکی از مهم‌ترین مسائل برای بررسی است که پس از لیپوماتیک برای بسیاری از افراد از اهمیت ویژه‌ای برخوردار می‌باشد.

در این مقاله از مجموعه مقالات بلاگ رسمی دکتر احمدعلی رجب پور، قصد داریم به موضوع بارداری بعد از لیپوماتیک بپردازیم و جزئیات مهم در این خصوص را بررسی کنیم تا در صورتی که قصد بارداری و یا انجام عمل لیپوماتیک را دارید، با به دست آوردن اطلاعات کافی در این زمینه بتوانید بهتر تصمیم گیری کنید.

بارداری بعد از عمل لیپوماتیک

بسیاری از افراد تصور می‌کنند که بارداری بعد از عمل لیپوماتیک ممکن است با خطراتی مواجه شود؛ دلیل این طرز تفکر این است که این افراد فکر می‌کنند که عمل لیپوماتیک در ناحیه شکم، با خارج کردن چربی سلول‌های بافت چربی در این ناحیه، سبب می‌شود که خاصیت ارتجاعی شکم از بین برود و به همین جهت، ممکن است بارداری بعد از عمل لیپوماتیک را با مشکلاتی روبرو کند. همین جا باید خط قرمزی بر روی این طرز تفکر بکشیم چرا که بر پایه علم پزشکی، این ادعا کاملاً بی اساس است.

بانوان پس از عمل لیپوماتیک می‌توانند باردار شوند و حتی زایمان طبیعی نیز داشته باشند.

پزشک شما بعد از انجام لیپوماتیک، پوشیدن گن‌های مخصوص را تجویز می‌کند اما متاسفانه بسیاری از بیماران به این مورد بی‌توجهی می‌کنند. در صورتی که گن‌ها بهترین دوست هر بیمار است. این لباس‌ها به شما کمک می‌کند تا اندامی زیباتر داشته باشید. ما در مقاله ” گن لیپوماتیک ” به اهمیت این گن ها برای شما گفته‌ایم.

بارداری بعد از عمل لیپوماتیک

لیپوماتیک و بارداری

اگر بخواهیم به رابطه لیپوماتیک و بارداری بپردازیم، باید بگوییم که لیپوماتیک برای بارداری هیچ مشکلی را به وجود نخواهد آورد. این عمل زیبایی به گونه‌ای است که فرد متقاضی، پس از انجام عمل لیپوماتیک می‌تواند بعد از طی شدن نهایتاً سه ماه، بیشتر نتایج مطلوب را در اندام خود مشاهده کند. پس از طی شدن دوره نقاهت و بهبود بافت پوست و شکم، فرد می‌تواند باردار شود.

توجه داشته باشید که در عمل لیپوماتیک، برشی در بافت شکم ایجاد نمی‌شود و پس از آن بخیه‌ای زده نمی‌شود که فرد بخواهد تا پایان دوران بهبودی بخیه و اسکار ایجاد شده، صبر کند و پس از آن اقدام به باردار شدن کند.

همچنین تکنولوژی به کار رفته شده در عمل لیپوماتیک به گونه‌ای است که با وجود انجام لیفت پست، سفتی و کشیدگی پوست اتفاق نمی‌افتد. پس آسیبی به بافت پوست در ناحیه شکم وارد نمی‌شود که بخواهد بر بارداری بعد از لیپوماتیک تأثیر بگذارد؛ لذا برای بارداری بعد از لیپوماتیک، لازم نیست نگرانی داشته باشید.

دلیل دیگری که برای بی خطر بودن بارداری بعد از لیپوماتیک می‌توان آورد، این است که لیپوماتیک به تخلیه چربی در پوست مربوط می‌شود و کاری با بافت شکم و اعضای داخلی آن ندارد. پس از این نظر نیز تأثیر منفی بر روی بارداری بعد از لیپوماتیک نمی‌گذارد.

عوارض لیپوماتیک برای بارداری

همان طور که در قسمت‌های قبلی این مقاله ذکر شد، لیپوماتیک برای بارداری، خطرات یا عوارضی را به همراه ندارد. حتی می‌توان برعکس این ادعا را اذعان داشت. به عبارت دیگر، می‌توان گفت که بارداری ممکن است بر روی نتایجی که از لیپوماتیک کسب شده است، ممکن است تأثیرات منفی بگذارد که در ادامه، این موضوع را بیشتر شرح می‌دهیم.

عمل جراحی لیپوماتیک یک گزینه عالی جهت از بین بردن چربی‌های موضعی و مزاحم است. اما بعد از این عمل نکاتی را نیز باید رعایت نمائیم. یکی از مراقبت‌های بعد از لیپوماتیک، رژیم غذایی است که ما در مقاله ” رژیم بعد از لیپوماتیک ” که در مقاله‌ای به این موضوع می‌پردازیم.

تأثیرات بارداری بر لیپوماتیک

یکی دیگر از مسائلی که برای بسیاری از بانوان ممکن است مهم باشد، این است که بدانند آیا بارداری بر روی نتایج لیپوماتیک می‌تواند تأثیر بگذارد یا خیر. برای پاسخ به این سؤال باید بگوییم که لیپوماتیک، نوعی از عمل زیبایی است که تأثیرات آن تا مدت‌ها می‌تواند برای فرد باقی بماند و با بارداری بعد از عمل لیپوماتیک ، بسیار احتمال آن کم است که نتایج حاصل از عمل لیپوماتیک دچار تغییر شوند.

اگر بخواهیم واضح‌تر این مسئله را شرح دهیم، باید بگوییم که لیپوماتیک، سبب می‌شود که چربی پوست در نواحی مختلف، از بین برود. در دوران بارداری بعد از لیپوماتیک ، ممکن است فرد دچار تغییراتی در بدن خود شوند و با افزایش وزن، اندام آن‌ها نیز دست خوش تغییراتی شود؛ ولی پس از آن که زایمان را انجام دادند، اندام آن‌ها طی چند ماه به حالت قبلی خود باز می‌گردد. البته نکته‌ای که در این زمینه وجود دارد، این است که باید مراقبت‌های لازم که بعد از عمل لیپوماتیک به طور معمول باید افراد انجام دهند را نیز بانوانی که بارداری بعد از لیپوماتیک را تجربه می‌کنند نیز باید انجام دهند. در ادامه توضیحی در خصوص این مراقبت‌ها می‌دهیم.

یکی دیگر از سؤالاتی که از ما در زمینه بارداری بعد از لیپوماتیک می‌شود، این است که اگر بعد از بارداری اقدام به عمل لیپوماتیک کنیم، ایرادی ندارد؟

برای پاسخ به این سؤال باید بگوییم که لیپوماتیک شکم، نمی‌تواند پوست اضافی شکم را از بین ببرد و این عمل زیبایی پیکر تراشی، تنها می‌تواند اندام را تحت تأثیر قرار دهد و در پوست، دخالتی ندارد. به همین جهت، ممکن است پس از بارداری، بانوان دچار پوست اضافه در ناحیه شکم خود شوند و به همین جهت، عمل لیپوماتیک برای آن‌ها مناسب نباشد؛ لذا پیشنهاد می‌شود که اگر قصد انجام عمل لیپوماتیک را دارید، آن را قبل از باردار شدن انجام دهید چرا که پس از بارداری، با انجام عمل لیپوماتیک، برای پوست اضافی در ناحیه شکم خود نمی‌توانید کار زیادی انجام دهید و دچار افتادگی پوست در این ناحیه خواهید شد.

عوارض لیپوماتیک برای بارداری

عمل جراحی لیپوماتیک یک عمل زیبایی است که در آن  چربی‌های اضافه و مقاوم از ناحیه مورد نظر خارج می‌شود. یکی از نواحی که می‌توان این عمل را انجام داد صورت است. ما در مقاله ” لیپوماتیک صورت ” به این موضوع پرداخته‌ایم.

مراقبت‌های لازم بعد از عمل لیپوماتیک

لازم به ذکر است که لیپوماتیک یک روش نوین علم پزشکی برای لاغری موضعی اندام‌های بدن محسوب می‌شود ولی تا زمانی که التهاب و تورم کاهش پیدا نکند، نتایج نهایی کار که حذف چربی‌های مازاد برای همیشه است، مشخص نخواهد شد. خوشبختانه با این جراحی نیازی به گذراندن دوران نقاهت طولانی مدت نبوده و معمولاً بعد از 1 الی 3 ماه پس از عمل، نتایج نهایی قابل مشاهده می‌باشد. شما با رعایت رژیم غذایی سالم و همچنین برنامه‌ریزی دقیق، می‌توانید بهترین نتایج حاصل از این عمل زیبایی را مشاهده کنید. بعد از عمل زیبایی لیپوماتیک برای حفظ نتایج، با پزشک معالج خود برای انتخاب ورزش مناسب مشورت کنید. فراموش نکنید که زمان شروع ورزش بعد از عمل پیکرتراشی به اندامی که تحت جراحی قرار گرفته، سبک زندگی بیمار، بهبودی بعد از دوران نقاهت و مواردی دیگر از ین دست بستگی دارد.

بنابراین، بهترین فرد برای این که مراقبت‌های لازم بعد از عمل لیپوماتیک را به شما توصیه کند، پزشک متخصص خود شما است که عمل لیپوماتیک را نزد وی انجام داده‌اید. پزشک متخصص شما از سابقه پزشکی و ویژگی‌های منحصر به فرد دیگر شما خبر دارد و لذا می‌تواند بهترین راه را به شما پیشنهاد دهد.

مواردی که می‌توانید پس از انجام عمل لیپوماتیک، با مشورت با پزشک متخصص خود انجام دهید عبارت‌اند از:

  • ورزش‌های هوازی
  • ورزش‌های استقامتی
  • رژیم غذایی سالم
  • کاهش استرس

شما می‌توانید پیاده روی و ورزش‌های استقامتی بسیار آرام را پس از طی شدن 4 هفته از عمل لیپوماتیک، انجام دهید. توجه داشته باشید که در این ورزش‌ها نباید فشار زیادی به بدن شما وارد شود. پس از آن، آهسته آهسته، میزان سختی و سنگینی این ورزش‌ها را می‌توانید افزایش دهید.

نکته‌ای که باید به آن توجه داشته باشید، این است که برای حفظ نتایج مطلوب کسب شده از ای عمل، بهتر است ورزش‌های مناسب و رژیم غذایی سالم و مناسب را همیشه رعایت کنید؛ مخصوصاً در بانوانی که بارداری بعد از لیپوماتیک را تجربه می‌کنند.

نکاتی در زمینه بارداری بعد از لیپوماتیک

لیپوماتیک بر توانایی زنان برای باردار شدن تأثیر نمی‌گذارد و فقط مقادیر کمی از چربی بدن را مورد هدف قرار می‌دهد. هیچ‌گونه تأثیری بر اندام‌های تناسلی یا بر قدرت بارداری، حاملگی و زایمان نخواهد داشت. همچنین خطری هم برای کودکی که متولد می‌شود ایجاد نخواهد کرد. طبق نظر پزشکان متخصص بعد از مدت زمان ۶ ماه که فرد بهبودی کامل یافته است، بارداری بلامانع است زیرا فرایند بهبودی هر فرد متفاوت است و تا بدن شما به طور کامل بهبود یابد، حداقل ۶ ماه زمان لازم دارد.

این عمل زیبایی با ایجاد برش بر روی پوست و کشیدن چربی زیر پوست از طریق سوراخ‌ها انجام می‌شود و با احشای داخل شکم هیچ‌گونه ارتباطی ندارد. جالب است بدانید بسیاری از متخصصین زنان بر این باور هستند که یکی از علت‌های شایع ناباروری، کیست‌های تخمدانی ناشی از تراکم چربی است و بعد از لیپوماتیک برطرف خواهد شد و فرد می‌تواند باردار شود؛ بنابراین جای نگرانی برای بانوان وجود نخواهد داشت.

لیپوماتیک باسن ” یکی از محبوب‌ترین جراحی‌های زیبایی در سراسر جهان است که هر ساله متقاضیان زیادی را به سمت کلینیک‌های زیبایی روانه می­‌کند. بنابراین در مقاله‌ای مجزا به این روش پرداخته‌ایم.

سخن پایانی

در این مقاله از مجموعه مقالات بلاگ دکتر احمدعلی رجب پور، به موضوع بارداری بعد از لیپوماتیک پرداختیم و نکات ویژه در این زمینه را بررسی کردیم. نکته‌ای که باید به آن توجه داشته باشید، این است که بارداری بعد از لیپوماتیک شکم، هیچ ایرادی ندارد و از این نظر، چیزی تحت عنوان عوارض لیپوماتیک برای بارداری وجود ندارد. پس اضطراب و استرس به خود راه ندهید.

در خصوص افرادی که در زمینه لیپوماتیک بعد از بارداری نیز سؤالاتی داشته‌اند باید گفت که بهتر است که عمل لیپوماتیک را قبل از بارداری انجام دهید چرا که با انجام این عمل پس از بارداری، ممکن است برای پوست اضافه‌ای که در دوران بارداری در ناحیه شکم شما ایجاد شده است، نتوان کاری کرد.

شما می‌توانید برای مشاوره در این خصوص، با دکتر احمدعلی رجب پور، فوق تخصص جراحی پلاستیک، در ارتباط باشید و یا در صورتی که در خصوص بارداری بعد از عمل لیپوماتیک ، سؤالی در ذهن خود دارید که در این مقاله به آن پاسخ داده نشده است، در قسمت نظرات زیر همین مقاله آن را پست کنید تا کم‌ترین زمان ممکن بتوانیم به بهترین شکل شما را راهنمایی کنیم.

همچنین در صورتی که در زمینه بارداری بعد از لیپوماتیک نکته‌ای وجود دارد که در این مقاله ما از ذکر آن غافل شده‌ایم، خوشحال می‌شویم آن را زیر همین مقاله در قسمت نظرات، با ما و دیگران به اشتراک بگذارید.

دکتر احمدعلی رجب پور

فوق تخصص جراحی پلاستیک ، زیبایی و ترمیمی، عضو هيئت علمى دانشگاه، عضو بنیاد ملی نخبگان ایران، عضو انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران. از جمله خدماتی که دکتر رجبپور ارائه می دهند، عبارتند از: ابدومینوپلاستی، عمل بینی، لیفت سینه، پروتز سینه و غیره.

نظرات

0 0 امتیاز ها
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخوردهای آنلاین
مشاهده همه دیدگاه ها