رقص بعد از عمل بینی

رقص بعد از عمل بینی همچون ورزش کردن بعد از عمل مسلماً باید با محدودیت هایی روبرو باشد. بسیاری از افراد، تمایل دارند بدانند که آیا رقصیدن بعد از جراحی بینی مشکلی برای آن ها به وجود می آورد یا خیر. به هر حال، بسیاری از کسانی که برای عمل بینی اقدام می کنند، ممکن است رقصنده های حرفه ای باشند یا حتی رقصیدن، حرفه و شغل آن ها باشد که در این صورت، بخش بسیار مهمی از زندگی آن ها با وجود محدودیت های رقص بعد از عمل بینی تحت تأثیر قرار خواهد گرفت؛ لذا در مقاله امروز از مجموعه مقالات بلاگ رسمی دکتر احمدعلی رجب پور ، قصد داریم در خصوص رقص بعد از عمل بینی صحبت کنیم و بررسی کنیم که این امر، تا چه حد می تواند بر زندگی افراد تأثیر بگذارد.

 

رقص بعد از عمل بینی - دکتر رجب پور

 

آیا رقص بعد از عمل بینی عوارض دارد؟

همان طور که در مقالات قبلی در بلاگ دکتر رجب پور در زمینه مراقبت های بعد از عمل بینی ذکر کردیم، بسیاری از حرکات و فعالیت هایی که افراد در طول زندگی عادی و روتین زندگی خود انجام می دهند، در دوران نقاهت بعد از عمل زیبایی بینی، ممنوع است؛ چرا که بسیاری از این فعالیت ها، فعالیت هایی سنگین هستند که سبب بالاتر رفتن فشار خون در افراد می شوند و چون بافت های آسیب دیده در عمل جراحی زیبایی هنوز به طور کامل بهبود پیدا نکرده اند، به سادگی دچار خون ریزی می شوند که این امر می تواند سلامت افراد و همچنین نتایج عمل زیبایی را دستخوش تغییرات منفی کند.

پس از عمل زیبایی دماغ ، افراد معمولاً تمایل دارند که با بیشترین سرعت ممکن و در سریع ترین زمان، به روتین زندگی قبل از عمل خود بازگردند و این تمایل، در صورتی که فرد رقصنده حرفه ای باشد ممکن است بیشتر شود. انتظار می رود که افرادی که به طور حرفه ای رقصنده هستند، نسبت به رقص شوق و شور بیشتری داشته باشند که بخواهند به روتین زندگی خود که شامل رقص نیز می شود، بازگردند ولی در این جا باید بگوییم که مراقبت هایی در این خصوص لازم است که در ادامه آن ها را بررسی می کنیم.

درست است که رقصیدن بعد از عمل بینی می تواند به روحیه افراد کمک بسیار زیادی بکند، مخصوصاً اگر فرد رقصنده حرفه ای بوده و در نتیجه شوق بیشتری نسبت به رقصیدن داشته باشد، ولی از آن جایی که رقصیدن بعد از جراحی بینی نیز مانند ورزش کردن ، بر روی متابولیسم، فشار خون و مواردی دیگر از این دست در بدن تأثیر می گذارد، بهتر است که توصیه های پزشک را در این زمینه دنبال کنید.

نکته اصلی که در خصوص رقص بعد از عمل بینی باید به آن توجه داشته باشید که در هفته اول پس از عمل جراحی ، هر گونه فعالیت پر تحرکی برای فرد ممنوع است. باید بدانید که پس از عمل ، حتی پیاده روی تند نیز ممنوع است چه برسد به ورزش های سنگین و رقصیدن.

افراد در هفته اول از دوران نقاهت پس از رینوپلاستی ، حتماً باید استراحت کنند تا دوران نقاهت هر چه زودتر به اتمام برسد.

قبل از هر اقدامی بخاطر داشته باشید که انتخاب یک پزشک و جراخ متخصص بسیار حائز اهمیت است. زیرا با استفاده از متد روز و آموزش اقدامات بعد از عمل و راهنمایی های درست نتیجه بهتری را برای شما رقم زده و از عوارض بعد از عمل پیشگیری می‌کند.

نکته دیگری که باید به آن توجه داشت، این است که حتی پس از طی شدن هفته اول بعد از عمل نیز افراد نمی توانند به طور ناگهانی به فعالیت های گذشته خود و رقص بعد از عمل به صورت حرفه ای و پر تحرک بازگردند. روند برگشت شما به روتین زندگی قبلی خود و نیز انجام فعالیت ای مختلف، باید آرام آرام و به صورت پله ای باشد.

به طور کلی، روند بهبودی شما را پزشک متخصص شما می تواند بر اساس سوابق پزشکی، نوع عمل بینی که انجام داده اید و مدت زمانی که برای ریکاوری بعد از عمل نیاز دارید، به شما توصیه کند که به چه صورت می توانید فعالیت های خود را در دران نقاهت از سر بگیرید؛ بنابراین، هیچ نسخه کلی در زمینه نحوه از سر گرفتن رقص بعد از عمل بینی برای همه افراد وجود ندارد ولی به طور کلی، می توان موارد زیر را توصیه کرد.

 

رقصیدن بعد از عمل بینی - دکتر رجب پور

 

شروع دوباره رقصیدن بعد از عمل بینی

شما باید برای شروع دوباره فعالیت های خود بعد از عمل ، برنامه درست و دقیقی داشته باشید که در خصوص تنظیم این برنامه، به طور کامل باید فقط با بهترین جراح بینی مشورت کنید.

پس از آن که هفته اول دوران نقاهت بعد از رینوپلاستی شما به اتمام رسید و وارد هفته دوم شدید، در صورتی که پزشک برای شما منع نکرده باشد، می توانید فعالیت های ورزشی و یا رقص بعد از عمل بینی را به آرامی شروع کنید؛ این فعالیت ها به طور معمول باید 20 درصد از شدت خود را در دوران روتین زندگی شما قبل از عمل داشته باشند.

پس از گذشتن یک ماه از عمل ، می توانید شدت تمرینات و رقص بعد از عمل بینی خود را تا 50 درصد افزایش دهید. البته برای این کار باید توجه داشته باشید که در صورتی که تورم در بینی شما در طول این یک ماه کاهش پیدا کرده باشد، مجاز به افزایش دامنه شدت تمرینات خود هستید و در صورتی که تورم بینی شما همچنان مثل قبل باقی مانده بود، باید به همان صورتی که در هفته دوم تمرین می کردید و یا حتی با شدت کم تر از آن، ادامه دهید تا بافت بینی شما بتواند بهبود پیدا کند.

با گذشت یک ماه و ورود به هفته ششم بعد از عمل ، با توجه به این موضوع که ورم بینی بسیار کاهش پیدا کرده است، فرد می تواند شدت رقص بعد از عمل بینی خود را تا 75 درصد حالت روتین زندگی خود قلب از عمل بینی، افزایش دهد.

پس از گذشت دو ماه، در صورتی که پزشک متخصص شما مخالفتی با یان مسئله نداشته باشد، می‌توانید تمرینات ورزشی و رقص بعد از عمل بینی خود را به صورت روتین قبل از عمل خود انجام دهید.

توجه داشته باشید که مواردی که در بالا ذکر شد، تنها یک توصیه است و همان طور که قبلاً نیز ذکر کردیم، شما باید در خصوص تمرینات خود و رقص بعد از عمل بینی ، با پزشک متخصص خود مشورت کنید زیرا او به تمامی مسائل عمل رینوپلاستی شما آگاه است و بهترین توصیه ها را می تواند به شما بکند. دلیل ذکر این موارد در این مقاله فقط افزایش آگاهی نسبی شما نسبت به این عمل زیبایی است.

تأثیر روانی رقص بعد از عمل بینی

همان طور که قبل تر نیز به طور مختصر به آن اشاره کردیم، رقصیدن بعد از عمل بینی می تواند تأثیرات بسیاری از نظر روانی و روحیه برای افراد داشته باشد.

به طور کلی، در روان شناسی، رقصیدن یکی از اعمالی است که می تواند روحیه افراد را به طور انفجاری افزایش دهد. حال فرض کنید که رقصیدن، شور و ذوق (Passion) یک نفر برای زندگی باشد، در این صورت، تأثیر رقص در روحیه فرد به طور تصاعدی بالا می رود.

رقصیدن قبل از عمل بینی می تواند روحیه افراد را برای انجام عمل جراحی زیبایی بینی افزایش دهد و در صورتی که به طور روزانه این کار انجام شود، می تواند استرس ها و نگرانی هایی که افراد قبل از عمل بینی دارند را تا حد زیادی برطرف سازد. ولی رقصیدن بعد از عمل بینی ، داستان متفاوتی دارد.

رقص بعد از عمل بینی باید با محدودیت هایی همراه باشد و فعالیت های پر تحرک فرد بعد از این عمل جراحی زیبایی، باید به گونه ای باشد که به سلامتی وی آسیبی نرساند. در صورتی که فشار خون در اثر افزایش فعالیت های پرتحرک بعد از عمل بینی افزایش پیدا کند، می‌تواند تورم بینی را بیشتر کرده و یا سبب شود که مدت زمان بیشتری برای کاهش تورم در بینی نیاز باشد.

پس بهتر است که فعالیت‌های خود را محدود کنید تا در سریع‌ترین زمان ممکن بتوانید به روتین عادی زندگی خود برگردید و فعالیت‌های رقص بعد از عمل بینی را انجام دهید.

البته شما می توانید به توجه به توصیه های پزشک متخصص خود، به صورت پله پله، فعالیت های رقص بعد از عمل بینی خود را در دوران نقاهت افزایش دهید ولی برای برگشت به فعالیت‌های شدید و پرتحرک زندگی، باید زمان بگذارید و صبر کنید تا بهبودی کامل در بافت بینی شما حاصل شود.

رقص بعد از عمل بینی - دکتر رجب پور

 

سخن پایانی

رقص بعد از عمل بینی یکی از مواردی است که افراد در خصوص آن سؤالات بسیاری می‌پرسند و کنجکاو هستند که بدانند آیا رقصیدن بعد از عمل بینی برای آن ها مشکلی به وجود می آورد یا نه در این مقاله از مجموعه مقالات بلاگ رسمی دکتر رجب پور، در خصوص رقصیدن بعد از عمل بینی صحبت کردیم و نکات ویژه در این زمینه را برای شما عزیزان شرح دادیم. شما می‌توانید نظرات خود را در زمینه رقص بعد از عمل بینی زیر همین مقاله به اشتراک بگذارید و یا در صورتی که سؤالی در زمینه رقصیدن بعد از عمل بینی دارید که در این مقاله به پاسخ آن نرسیدید، آن را در بخش نظرات زیر همین مقاله بپرسید تا در سریع‌ترین زمان ممکن بتوانیم شما را راهنمایی کنیم.

دکتر احمدعلی رجب پور

فوق تخصص جراحی پلاستیک ، زیبایی و ترمیمی، عضو هيئت علمى دانشگاه، عضو بنیاد ملی نخبگان ایران، عضو انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران. از جمله خدماتی که دکتر رجبپور ارائه می دهند، عبارتند از: ابدومینوپلاستی، عمل بینی، لیفت سینه، پروتز سینه و غیره.

نظرات

0 0 امتیاز ها
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخوردهای آنلاین
مشاهده همه دیدگاه ها