آیا رقص بعد از عمل بینی مجاز است؟

رقص بعد از عمل بینی همچون ورزش کردن بعد از عمل بینی مسلماً باید با محدودیت‌هایی روبرو باشد. بسیاری از افراد، تمایل دارند بدانند که آیا رقصیدن بعد از عمل بینی مشکلی برای آن‌ها به وجود می‌آورد یا خیر. به هر حال، بسیاری از کسانی که برای عمل زیبایی بینی اقدام می‌کنند، ممکن است رقصنده‌های حرفه‌ای باشند و یا حتی رقصیدن، حرفه و شغل آن‌ها باشد که در این صورت، بخش بسیار مهمی از زندگی آن‌ها با وجود محدودیت‌های رقص بعد از عمل بینی تحت تأثیر قرار خواهد گرفت؛ لذا در مقاله امروز از مجموعه مقالات بلاگ رسمی دکتر احمدعلی رجب پور، قصد داریم در خصوص رقص بعد از عمل بینی صحبت کنیم و بررسی کنیم که این امر، تا چه حد می‌تواند بر زندگی افراد تأثیر بگذارد.

آیا رقص بعد از عمل بینی عوارض دارد؟

همان طور که در مقالات قبلی در بلاگ دکتر رجب پور در زمینه مراقبت‌های بعد از عمل بینی ذکر کردیم، بسیاری از حرکات و فعالیت‌هایی که افراد در طول زندگی عادی و روتین زندگی خود انجام می‌دهند، در دوران نقاهت بعد از عمل زیبایی بینی، ممنوع است؛ چرا که بسیاری از این فعالیت‌ها، فعالیت‌هایی سنگین هستند که سبب بالاتر رفتن فشار خون در افراد می‌شوند و چون بافت‌های آسیب دیده در عمل جراحی زیبایی بینی هنوز به طور کامل بهبود پیدا نکرده‌اند، به سادگی دچار خون ریزی می‌شوند که این امر می‌تواند سلامت افراد و همچنین نتایج عمل زیبایی بینی را دستخوش تغییرات منفی کند.

پس از عمل بینی، افراد معمولاً تمایل دارند که با بیشترین سرعت ممکن و در سریع‌ترین زمان، به روتین زندگی قبل از عمل ینی خود بازگردند و این تمایل، در صورتی که فرد رقصنده حرفه‌ای باشد ممکن است بیشتر شود. انتظار می‌رود که افرادی که به طور حرفه‌ای رقصنده هستند، نسبت به رقص شوق و شور بیشتری داشته باشند که بخواهند به روتین زندگی خود که شامل رقص نیز می‌شود، بازگردند ولی در این جا باید بگوییم که مراقبت‌هایی در این خصوص لازم است که در ادامه آن‌ها را بررسی می‌کنیم.

درست است که رقصیدن بعد از عمل بینی می‌تواند به روحیه افراد کمک بسیار زیادی بکند، مخصوصاً اگر فرد رقصنده حرفه‌ای بوده و در نتیجه شوق بیشتری نسبت به رقصیدن داشته باشد، ولی از آن جایی که رقص بعد از عمل بینی نیز مانند ورزش کردن بعد از عمل بینی، بر روی متابولیسم، فشار خون و مواردی دیگر از این دست در بدن تأثیر می‌گذارد، بهتر است که توصیه‌های پزشک را در این زمینه دنبال کنید.

نکته اصلی که در خصوص رقص بعد از عمل بینی باید به آن توجه داشته باشید که در هفته اول پس از عمل جراحی بینی، هر گونه فعالیت پر تحرکی برای فرد ممنوع است. باید بدانید که پس از عمل بینی، حتی پیاده روی تند نیز ممنوع است. ( چه برسد به ورزش‌های سنگین و رقصیدن بعد از عمل بینی )

افراد در هفته اول از دوران نقاهت پس از عمل جراحی زیبایی بینی، حتماً باید استراحت کنند تا دوران نقاهت هر چه زودتر به اتمام برسد.

رقصیدن بعد از عمل بینی

قبل از هر اقدامی بخاطر داشته باشید که انتخاب یک پزشک و جراخ متخصص بسیار حائز اهمیت است. زیرا با استفاده از متد روز و آموزش اقدامات بعد از عمل و راهنمایی های درست نتیجه بهتری را برای شما رقم زده و از عوارض بعد از عمل پیشگیری می‌کند. ما در مقاله ” بهترین جراح بینی تهران ” به شما در این انتخاب کمک می‌کنیم.

نکته دیگری که باید به آن توجه داشت، این است که حتی پس از طی شدن هفته اول بعد از عمل بینی نیز افراد نمی‌توانند به طور ناگهانی به فعالیت‌های گذشته خود و رقص بعد از عمل بینی به صورت حرفه‌ای و پر تحرک بازگردند. روند برگشت شما به روتین زندگی قبلی خود و نیز انجام فعالیت ای مختلف، باید آرام آرام و به صورت پله‌ای باشد.

به طور کلی، روند بهبودی شما را پزشک متخصص شما می‌تواند بر اساس سوابق پزشکی، نوع عمل بینی که انجام داده‌اید و مدت زمانی که برای ریکاوری بعد از عمل بینی نیاز دارید، به شما توصیه کند که به چه صورت می‌توانید فعالیت‌های خود را در دران نقاهت از سر بگیرید؛ بنابراین، هیچ نسخه کلی در زمینه نحوه از سر گرفتن رقص بعد از عمل بینی برای همه افراد وجود ندارد ولی به طور کلی، می‌توان موارد زیر را توصیه کرد.

شروع دوباره رقصیدن بعد از عمل بینی

شما باید برای شروع دوباره فعالیت‌های خود بعد از عمل بینی، برنامه درست و دقیقی داشته باشید که در خصوص تنظیم این برنامه، به طور کامل باید فقط با پزشک متخصص خود مشورت کنید.

پس از آن که هفته اول دوران نقاهت بعد از رینوپلاستی شما به اتمام رسید و وارد هفته دوم شدید، در صورتی که پزشک برای شما منع نکرده باشد، می‌توانید فعالیت‌های ورزشی و یا رقص بعد از عمل بینی را به آرامی شروع کنید؛ این فعالیت‌ها به طور معمول باید 20 درصد از شدت خود را در دوران روتین زندگی شما قبل از عمل بینی داشته باشند.

پس از گذشتن یک ماه از عمل بینی، می‌توانید شدت تمرینات و رقص بعد از عمل بینی خود را تا 50 درصد افزایش دهید. البته برای این کار باید توجه داشته باشید که در صورتی که تورم در بینی شما در طول این یک ماه کاهش پیدا کرده باشد، مجاز به افزایش دامنه شدت تمرینات خود هستید و در صورتی که تورم بینی شما همچنان مثل قبل باقی مانده بود، باید به همان صورتی که در هفته دوم تمرین می‌کردید و یا حتی با شدت کم‌تر از آن، ادامه دهید تا بافت بینی شما بتواند بهبود پیدا کند.

با گذشت یک ماه و ورود به هفته ششم بعد از عمل بینی، با توجه به این موضوع که ورم بینی بسیار کاهش پیدا کرده است، فرد می‌تواند شدت رقص بعد از عمل بینی خود را تا 75 درصد حالت روتین زندگی خود قلب از عمل بینی، افزایش دهد.

پس از گذشت دو ماه، در صورتی که پزشک متخصص شما مخالفتی با یان مسئله نداشته باشد، می‌توانید تمرینات ورزشی و رقص بعد از عمل بینی خود را به صورت روتین قبل از عمل بینی خود انجام دهید.

توجه داشته باشید که مواردی که در بالا ذکر شد، تنها یک توصیه است و همان طور که قبلاً نیز ذکر کردیم، شما باید در خصوص تمرینات خود و رقص بعد از عمل بینی ، با پزشک متخصص خود مشورت کنید زیرا او به تمامی مسائل عمل بینی شما آگاه است و بهترین توصیه‌ها را می‌تواند به شما بکند. دلیل ذکر این موارد در این مقاله فقط افزایش آگاهی نسبی شما نسبت به این عمل زیبایی است.

عوارض رقص بعد از عمل بینی

سوال بسیاری از زوجین در رابطه با روابط زناشویی بعد از جراحی بینی می‌باشد. بنابراین ما در مقاله ” رابطه جنسی بعد از عمل بینی ” به تمام نکات لازم در این رابطه پرداخته‌ایم.

تأثیر روانی رقص بعد از عمل بینی

همان طور که قبل‌تر نیز به طور مختصر به آن اشاره کردیم، رقصیدن بعد از عمل بینی می‌تواند تأثیرات بسیاری از نظر روانی و روحیه برای افراد داشته باشد.

به طور کلی، در روان شناسی، رقصیدن یکی از اعمالی است که می‌تواند روحیه افراد را به طور انفجاری افزایش دهد. حال فرض کنید که رقصیدن، شور و ذوق (Passion) یک نفر برای زندگی باشد، در این صورت، تأثیر رقص در روحیه فرد به طور تصاعدی بالا می‌رود.

رقصیدن قبل از عمل بینی می‌تواند روحیه افراد را برای انجام عمل جراحی زیبایی بینی افزایش دهد و در صورتی که به طور روزانه این کار انجام شود، می‌تواند استرس‌ها و نگرانی‌هایی که افراد قبل از عمل بینی دارند را تا حد زیادی برطرف سازد. ولی رقصیدن بعد از عمل بینی ، داستان متفاوتی دارد.

رقص بعد از عمل بینی باید با محدودیت‌هایی همراه باشد و فعالیت‌های پر تحرک فرد بعد از این عمل جراحی زیبایی، باید به گونه‌ای باشد که به سلامتی وی آسیبی نرساند. در صورتی که فشار خون در اثر افزایش فعالیت‌های پرتحرک بعد از عمل بینی افزایش پیدا کند، می‌تواند تورم بینی را بیشتر کرده و یا سبب شود که مدت زمان بیشتری برای کاهش تورم در بینی نیاز باشد.

پس بهتر است که فعالیت‌های خود را محدود کنید تا در سریع‌ترین زمان ممکن بتوانید به روتین عادی زندگی خود برگردید و فعالیت‌های رقص بعد از عمل بینی را انجام دهید.

البته شما می‌توانید به توجه به توصیه‌های پزشک متخصص خود، به صورت پله پله، فعالیت‌های رقص بعد از عمل بینی خود را در دوران نقاهت افزایش دهید ولی برای برگشت به فعالیت‌های شدید و پرتحرک زندگی، باید زمان بگذارید و صبر کنید تا بهبودی کامل در بافت بینی شما حاصل شود.

عوارض رقصیدن بعد از عمل بینی

بسیاری از خانم ها به پوست برنزه علاقه داشته و تمایل به انجام آفتاب گرفتن یا سولاریوم دارند. اما بعد از عمل بینی نیز می‌توان به این روش‌ها پرداخت؟ ما در مقاله ” سولاریوم بعد از عمل بینی ” به تمام بایدها و نبایدهای این روش‌ها پرداخته‌ایم.

سخن پایانی

رقص بعد از عمل بینی یکی از مواردی است که افراد در خصوص آن سؤالات بسیاری می‌پرسند و کنجکاو هستند که بدانند آیا رقص بعد از عمل بینی برای آن‌ها مشکلی به وجود می‌آورد یا نه در این مقاله از مجموعه مقالات بلاگ رسمی دکتر رجب پور، در خصوص رقصیدن بعد از عمل بینی صحبت کردیم و نکات ویژه در این زمینه را برای شما عزیزان شرح دادیم. شما می‌توانید نظرات خود را در زمینه رقص بعد از عمل بینی زیر همین مقاله به اشتراک بگذارید و یا در صورتی که سؤالی در زمینه رقصیدن بعد از عمل بینی دارید که در این مقاله به پاسخ آن نرسیدید، آن را در بخش نظرات زیر همین مقاله بپرسید تا در سریع‌ترین زمان ممکن بتوانیم شما را راهنمایی کنیم.

جستجو کنید

آخرین مقالات

اشتراک گذاری

نظرات

0 0 امتیاز ها
امتیاز برای مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخوردهای آنلاین
مشاهده همه دیدگاه ها