روش از بين بردن ژل زير چشم

از بين بردن ژل زير چشم : همان طور که در مقالات قبلی به آن اشاره کردیم، تزریق ژل و فیلر یکی از روش‌های عمل زیبایی بدون جراحی است. از کاربردهای تزریق ژل می‌توان به تزریق ژل به زیر چشم برای از بین بردن گودی این ناحیه اشاره کرد. تزریق ژل مانند بسیاری دیگر از عمل‌های زیبایی، نیازمند توانایی و مهارت بالای متخصص زیبایی است تا بتوان از آن، نتایج مطلوب را کسب کرد. برای دست یابی به بهترین نتیجه، برای تزریق ژل به زیر چشم قوانین و استانداردهایی وجود دارد که پزشک متخصص باید بتواند علاوه بر مهارت در این کار، این استانداردها را رعایت کند تا عوارض جدی پس از انجام این عمل برای فرد متقاضی پیش نیاید.

اگرچه بسیاری از متخصصان به دلیل عدم تجربه کافی و مطالعات کم، به این استانداردها بی توجهی می‌کنند که نتایج آن عوارض ای عمل زیبایی است. اگر به این استانداردها توجه نشود، به جای آن که این عمل به زیباتر شدن فرد کمک کند، موجب به وجود آمدن عوارضی می‌شود که در صورت بروز این عوارض، ناحیه مورد نظر زیبایی خود را از دست می‌دهد. ولی همان طور که در مقالات قبل به آن اشاره کردیم، تزریق ژل یکی از عمل‌های بدون جراحی و برگشت‌پذیر است پس اگر از تزریق ژل زیر چشم خود نتایج مطلوب را کسب نکرده‌اید، نگران نباشید؛ شما می‌توانید با از بين بردن ژل زير چشم خود، این عوارض را تا بیشترین حد ممکن بهبود بخشیده و یا حتی آن‌ها را از بین ببرید.

موارد مهم برای از بين بردن ژل زير چشم

برای از بين بردن ژل زير چشم باید به پزشک متخصص مراجعه کنید. همچنین متخصص برای تخلیه فیلر زیر چشم شما، باید به اطلاعاتی که در ادامه نوشته‌ایم، آگاه باشد.

1. نوع ژل

برای تعیین روش درمان عوارض ناشی از تزریق ژل زیر چشم، باید نوع ژل استفاده شده در عمل را به متخصص اطلاع دهید. هر عارضه ناشی از این عمل زیبایی، حتماً نباید با جراحی و یا تخلیه فیلر زیر چشم بهبود پیدا کند. در بسیاری از موارد، عوارض این عمل زیبایی تنها با مصرف داروهای گیاهی قابل حل شدن است. حتی از گیاهان دارویی برای از بين بردن ژل زير چشم در خانه نیز استفاده می‌شود. ولی باید توجه داشته باشید که این مسئله نباید سرسری گرفته شود و بنا به صلاح دید خود اقدام به مصرف گیاهان دارویی برای از بين بردن ژل زير چشم در خانه کنید. توصیه ما به شما این است که برای این کار حتماً با متخصص مشورت کنید.

از بين بردن ژل زير چشم در خانه

برای از بین بردن ژل لب چه کارهایی را باید انجام داد. در مقاله ” از بین بردن ژل لب با گرما ” بصورت کامل به این موضوع پرداخته‌ایم.

2. میزان و ناحیه تزریق ژل

در برخی مواقع در معاینات معمولی و سونوگرافی از محلی که ژل تزریق شده، شکل‌هایی دیده می‌شود که برای تفسیر آنها و برای تصمیم گیری دقیق، نیاز به دانستن محل و مقدار تزریق ژل توسط پزیک متخصص است. به‌عنوان‌مثال اگر حجم کیستی که در سونوگرافی دیده می‌شود بیشتر از حجم ژل تزریق شده باشد، متخصص متوجه می‌شود که بدن فرد به ژل مذکور واکنش نشان داده و ممکن است در هنگام تخلیه ژل، با آبسه و عفونت مواجه شود.

در هر بار تخلیه فیلر زیر چشم ، بافت‌های فیبروز و اسکارهای زیر پوستی تشکیل می‌شود که امکان موفقیت برای تخلیه‌های بعدی را کاهش می‌دهد؛ بنابراین بهتر است از همان ابتدا، پزشکی که مهارت، تجربه و دانش کافی برای تخلیه را ژل دارد برای از بين بردن ژل زير چشم خود انتخاب کنید. از دست‌کاری بی مورد و انجام روش‌های مختلف طب سنتی برای ژل‌هایی که عارضه دار شده‌اند و همچنین روش‌های از بين بردن ژل زير چشم در خانه ، باید به شدت پرهیز کنید.

3. مدت زمان طی شده پس از تزریق ژل

بعضی اوقات با مواردی مواجه می‌شویم که فرد متقاضی، به دلیل گرفتن تصمیمات عجولانه، بلافاصله پس از تزریق ژل، تقاضای تخلیه فیلر زیر چشم را می‌کند. در این شرایط، باید دقت داشت که از بين بردن ژل زير چشم باید با دقت بیشتری انجام شود. چراکه در اکثر مواقع، پس از تزریق ژل به دلیل وجود بافت اسکار در این ناحیه و تورم و التهاب بافت زیر چشم، تشخیص دقیق محل ژل در زیر چشم امکان‌پذیر نیست و باید تا پس از بهبود بافت، منتظر ماند. در بعضی موارد نیز به دلیل واکنش نشان دادن بدن به فیلر، ممکن است در بافت زیر چشم افراد، عفونت‌های شدید یا سلولیت ایجاد شده باشد که در این حالت، هر گونه اقدامی برای از بین بردن ژل زیر چشم موجب بدتر شدن عوارض آن می‌شود.

روش از بین بردن ژل زیر چشم

روش از بین بردن ژل زیر چشم

برای از بين بردن ژل زير چشم ، با توجه به موارد و نکاتی که در بالا ذکر شد، روش‌های مختلفی وجود دارد که بنا بر صلاح دید پزشک، از هر کدام از این روش‌ها می‌توان استفاده کرد.

֎ از بین بردن گلوله‌های سفت و توپر

بعضی اوقات پس از تزریق ژل، گلوله‌های سفت و توپر را ممکن است در بافت زیر چشم خود حس کنید. این گلوله‌ها بر زیبایی صورت شما تأثیر منفی می‌گذارند و شبیه به توده‌های خوش‌خیم در پوست صورت شما دیده می‌شوند. این گلوله‌ها بسته به محلی که ژل تزریق شده ایست، می‌توانند عمقی و یا سطحی باشند. در سونوگرافی که برای دریافتن محل دقیق ژل صورت می‌گیرد، ممکن است نماهایی دیده شود که شبیه به کیست در این ناحیه هستند ولی با دقت بیشتر، به راحتی می‌توان این دو عارضه را از یکدیگر تمیز داد. در صورت بروز این عارضه، می‌توان از تخلیه سوزنی و ماساژ دادن ناحیه مورد نظر برای بهبود آن استفاده کرد.

مهارت و دانش پزشک با نتیجه و عوارض کار رابطه مستقیم دارد. ما در مقاله ” بهترین جراح پلاستیک ایران ” به شما در انتخاب پزشک با تجربه کمک می‌کنیم.

֎ از بین بردن تورم یک دست

برخی مواقع در اثر تزریق ژل، ممکن است صورت شما تورمی یک دست و بیش از حد پیدا کند. این عارضه بیشتر در استفاده از ژل‌هایی که کلاژن سازی پوست را تحت تأثیر قرار می‌دهند اتفاق می‌افتد. باید توجه داشت که استفاده از این نوع ژل ها برای تزریق در نواحی لب و زیر چشم پیشنهاد نمی‌شود. برای درمان این عارضه، می‌توان از شستشوی محل مورد نظر استفاده کرد. در این گونه موارد، زیاد تخلیه فیلر زیر چشم پیشنهاد نمی‌شود؛ مگر در مواردی خیلی خاص که در آن‌ها نیز باید از بين بردن ژل زير چشم به صورت چند مرحله‌ای و با ایجاد برش‌های بسیار کوچک انجام شود. تخلیه کامل فیلر در این موارد، ممکن است به بد شکلی پس از آن و آسیب بیشتر به بافت‌های اطراف منجر شود.

֎ تزریق آنزیم برای از بین بردن ژل زیر چشم

تزریق آنزیم برای از بین بردن ژل زیر چشم یکی از روش ‌های تخلیه ژل زیر چشم می‌باشد اما این روش تنها برای ژل‌هایی که حاوی اسید هیالورونیک می‌باشند مؤثر است. در این روش، آمپول‌های هیالورونیداز، پس از آماده سازی، در محل تزریق ژل تزریق می‌شوند و با تجزیه مولکول های اسید هیالورونیک، ژل را از بین می‌برند.

֎ درمان کیست ایجاد شده پس از تزریق ژل

در بسیاری از موارد، ممکن است این عارضه با گلوله‌های سفت و توپر اشتباه گرفته شود. وقتی ژل تزریق شده در صورت شما ایجاد کیست کند، شما در صورت خود گلوله‌های نرم احساس می‌کنید. در این حالت، کیست‌های ایجاد شده، حاوی موادی به صورت مایع یا نیمه جامد است. گاهی این کیست‌ها از محلی به محل دیگر حرکت می‌کنند و گاهی با ارتباط‌هایی که بین چند کیست مجاور وجود دارد، محتویات آنها با فشار دادن از یک کیست به کیست دیگر منتقل می‌شود.

شما با لمس کردن، گلوله‌هایی را حس می‌کنید که با فشار دادن می‌توانید تا حدودی شکل آن را تغییر دهید. با سونوگرافی می‌توان محل قرار گیری و عمق قرار گیری آنها را پیدا کرد و نسبت به درمان آن نیز اقدام نمود. برای درمان این عارضه نیز با توجه به اطلاعاتی که متخصص از سونوگرافی دریافت می‌کند، نسبت به انتخاب روش دهانی و یا پوستی برای از بین بردن این کیست‌ها، اقدام می‌کند. کیست‌ها، نشان از واکنش بدن به ژل می‌دهند و ما در هنگام تخلیه ژل علاوه بر ژل خارج شده، مقداری از ترشحات که گاهی چرکی است می‌بینیم. اغلب کسانی که از ژل پاژ استفاده نموده‌اند چنین کیست‌هایی را در صورت خود دارند.

تخلیه فیلر زیر چشم

سخن پایانی

روش‌های دیگری نیز برای از بين بردن ژل زير چشم و تخلیه فیلر زیر چشم وجود دارد که با توجه به شرایط خاص شما، توسط پزشک متخصص به شما پیشنهاد می‌شود. همچنین برای انجام این کار نیز می‌توانید با خیالی آسوده، درمان خود را به دستان با تجربه و با مهارت دکتر احمدعلی رجب پور بسپارید. دکتر رجب پور، فوق تخصص جراحی پلاستیک، با توجه به سابقه کاری و نیز افتخارات و تجربه‌ای که طی سالیان زیاد با فعالیت‌های درخشان در این حوزه کسب کرده است، می‌تواند بهترین گزینه برای درمان عوارض تزریق فیلر زیر چشم شما باشد. برای ارتباط با دکتر احمد علی رجب پور می‌توانید از طریق این لینک اقدام کنید.


سوالات متداول

آیا از بين بردن ژل زير چشم در خانه انکان پذیر است ؟

بله، راه هایی برای از بين بردن ژل زير چشم در خانه وجود دارد ولی باید توجه داشته باشید که این مسئله نباید سرسری گرفته شود و بنا به صلاح دید خود اقدام به مصرف دارویی برای از بين بردن ژل زير چشم در خانه کنید.

پزشک برای از بین بردن فیلر زیر چشم به چه اطلاعاتی نیاز دارد ؟

برای از بین بردن فیلر زیر چشم به اطلاعات زیر نیاز است:
1. نوع ژل
2. میزان و ناحیه تزریق ژل
3. مدت زمان طی شده پس از تزریق ژل

روش‌های تخلیه ژل زیر چشم چیست ؟

֎ از بین بردن گلوله‌های سفت و توپر
֎ از بین بردن تورم یک دست
֎ تزریق آنزیم برای از بین بردن ژل زیر چشم
֎ درمان کیست ایجاد شده پس از تزریق ژل

دکتر احمدعلی رجب پور

فوق تخصص جراحی پلاستیک ، زیبایی و ترمیمی، عضو هيئت علمى دانشگاه، عضو بنیاد ملی نخبگان ایران، عضو انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران. از جمله خدماتی که دکتر رجبپور ارائه می دهند، عبارتند از: ابدومینوپلاستی، عمل بینی، لیفت سینه، پروتز سینه و غیره.

نظرات

0 0 امتیاز ها
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
اشتراک در
اطلاع از
guest
9 دیدگاه ها
قدیمی ترین
تازه‌ترین
بازخوردهای آنلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
مري
مري
1 سال قبل

من حدود دوسال پيش فيلر زير جشم كردم بعد دوبار انزيم زدم نرفت . بنظر شما چكار كنم

دکتر رجب پور
1 سال قبل
پاسخ به  مري

با سلام و سپاس از همراهی شما
اگر که آنزیم به اندازه کافی تزریق شده باشه قاعدتاً باید جذب بشه، گاهی دستکاری زیاد زیر چشم باعث ادم میشه، ادمی که ممکنه خیلی هم طول بکشه

ناهید
ناهید
1 سال قبل

با سلام جناب دکتر.. ممنون از اطلاعات مفیدتون.. من سه ماه پیش مزو زیر چشم انجام دادم اول بافتش نرم بود دوبار آنزیم تزریق کردم ولی بدتر شد الان بافتش سفت و گلوله شده. خیلی نگرانم از اینکه دیگه خوب نشه.

دکتر رجب پور
1 سال قبل
پاسخ به  ناهید

با سلام و سپاس از همراهی شما دوست عزیز
در پاسخ به سوال شما در رابطه با تزریق انزیم زیر چشم باید گفت بله ممکن است چشم شما دیگر خوب نشود. بهتر است به یک متخصص پوست مراجعه نمائید.

نجمه
نجمه
1 سال قبل
پاسخ به  ناهید

سلام وقت بخیر من چند روز پیش تزریق مزوژل برای زیر چشمم انجام شد که شدیدا متورم و دردناک شده حتی مجبور شدم برم دکتر برام آمپول هیدروکورتیزول وریدی زدن ولی خوب نشدم خیلی بد شده و سرم را نمیتونم پایین بیارم چون ورم به چشمم میخوره واقعا نگرانم اگر برم آنزیم بزنن و تجزیه کنن بهتر میشه ؟

نجمه
نجمه
1 سال قبل

افراد زیادی را دیدم که این مار را انجام دادن و مشکلی نداشتن ولی من بدنم سریع واکنش نشون داده تب و لرز گرفتم حالت تهوع و کاهش اشتها
بسیار ناراحت کننده که برای زیبایی مراجعه کنی و با بدترین شرایط مواجه بشی که کسی نباشه حواب درستی بده

بزرگ
بزرگ
1 سال قبل

سلام وقت بخیر
دکتر من یک ماه هست فیلر زیر چشم برند نورامیس تزریق کردم اما تزریق کننده ناوارد بود و زیاد برام تزریق کرده و الان زیرچشمم بیشتر از حالت طبیعی برجسته است! انگار که مشکل کبد دارم یا زیاد گریه کردم!
میخوام بدونم با تزریق آنزیم بهتر میشه یا باید صبر کنم تا کلا از بین بره و
و اینکه آیا تزریق آنزیم برای زیرچشم خطر نداره؟
ماندگاریش چقدره؟

Sara
Sara
1 سال قبل

سلام من ۴روز پیش تزریق فیلر زیرچشم کردم اما خیلی بد شده هم متورم شده هم کبود هم اینکه دس زدنی ژلو حس میکنم بعد ژلی که استفاده کردن برا زیر چشمم دنبی اچ بوده که تو اینترنت نوشته شده نباید برا زیر چشم استفاده بشه
خیلی استرس دارم چیکار کنم الان😭توروخدا راهنماییم کنین

ایناز
ایناز
1 سال قبل

سلام
من ۱۰روزه تزریق زیرچشم داشتم ولی یه طرف گوله شده و هنوز کبوده و قیافم به یه چهره خسته تبدیل شده و دکترم گفتن باید ۴هفته صبر کنم