مسافرت بعد از عمل بینی

مسافرت بعد از عمل بینی یکی از مسائلی است که ذهن بیشتر افرادی که عمل بینی انجام داده و قصد سفر با هواپیما را دارند، مشغول می کند. برای آن که در این زمینه بتوانیم اطلاعات مفیدی را در اختیار شما قرار دهیم، تصمیم گرفتیم در مقاله امروز از مجموعه مقالات بلاگ رسمی دکتر احمدعلی رجب پور ، در خصوص مسافرت بعد از عمل بینی توضیحاتی بدهیم تا ابهامات در این زمینه برای شما عزیزان رفع شود.

 

مسافرت بعد از عمل بینی - دکتر رجب پور

 

مسافرت بعد از عمل جراحی بینی

بسیار از افراد ممکن است عمل رینوپلاستی خود را در شهری دیگر انجام دهند و برای بازگشت به شهر خود، نیاز به مسافرت با هواپیما داشته باشند. به این افراد توصیه می کنیم که در صورتی که عمل خود را در شهری دیگر انجام داده اند، یک دوره 5 الی 7 روزه را در هتل و یا اقامتگاهی در شهر محل انجام عمل بمانند و فعالیت های فیزیکی خود را نیز محدود کنند تا روند بهبود بافت بینی عمل شده، سریع تر بتواند طی شود. پس از گذشتن دوره نقاهت اولیه، افراد می توانند برای مسافرت بعد از عمل زیبایی بینی به وسیله هواپیما اقدام کنند.

به طور کلی، این سؤال برای بسیاری از افراد پیش می‌آید که چند روز بعد از عمل جراحی میشه مسافرت رفت و یا به طور دقیق تر، چند روز بعد از جراحی می توان مسافرت رفت ؛ برای پاسخ باید ابتدا مشخص کنیم که مسافرت با چه وسیله نقلیه ای انجام می شود؟

در صورتی که با وسایل نقلیه زمینی مانند خودرو، قطار یا اتوبوس قصد مسافرت دارید، مسافرت پس از عمل بینی زیاد برای شما محدود کننده نخواهد بود. فقط باید به خاطر داشته باید که فعالیت های فیزیکی سنگین و یا فعالیت هایی که در آن ها باید سر خود را به مدتی بیش از 30 ثانیه پایین بگیرید یا آن را خم کنید را انجام ندهید. در صورتی که با قطار یا اتوبوس مسافرتی می کنید که در آن ممکن است بخوابید، نحوه خوابیدن خود را به درستی تنظیم کنید به گونه ای که سر شما از بدنتان بالاتر قرار گیرد. ترجیحاً در این خصوص از یک بالشت اضافی استفاده کنید تا سر شما در زاویه نهایتاً 30 درجه نسبت به بدنتان قرار بگیرد.

در صورتی که قصد سفر کردن با هواپیما بعد از عمل بینی را دارید، باید توجه داشته باشید که به جز مسائل فیزیکی و حالت قرار گیری بدن شما در وسیله نقلیه، نکته دیگری که مطرح است فشار هوا در هواپیما می باشد که می تواند بر روی بینی تازه عمل شده شما، تأثیر بگذارد.

مسافرت بعد از عمل بینی با هواپیما، می تواند عوارضی را به همراه داشته باشد. پیش از آن که اقدام به مسافرت بعد از جراحی بینی به وسیله هواپیما کنید، بهتر است که از این عوارض احتمالی آگاهی داشته باشید.

سفر بعد از عمل بینی با هواپیما

مسافرت بعد از عمل بینی به وسیله هواپیما، می‌تواند برای فرد خطراتی را در پی داشته باشد که در ادامه، به شایع ترین آن ها می پردازیم.

֎ خونریزی بینی

هوای داخل کابین هواپیما، ممکن است به داخل بینی شما و به مویرگ های بینی، فشار وارد کند و سبب خون ریزی شود. لازم به ذکر است که تا هفته اول پس از عمل جراحی ، خونریزی طبیعی است و به همین دلیل، قبل تر نیز ذکر کردیم که بهتر است بگذارید که یک دوره 5 الی 7 روزه از عمل بینی شما بگذرد و پس از آن، اقدام به مسافرت با هواپیما کنید.

֎ تهوع

حالت تهوع پس از عمل ، یکی از عوارض موقت و طبیعی می‌باشد. در مسافرت با هواپیما نیز، بسیاری از افراد به صورت طبیعی ممکن است دچار حالت تهوع شوند. حال، این دو احتمال را در کنار یکدیگر قرار دهید؛ یعنی فردی که ممکن است به دلیل عمل ، حالت تهوع داشته باشد و اتفاقاً در مسافرت هوایی نیز قرار دارد که در آن نیز احتمال حالت تهوع بسیار زیاد است. به این ترتیب، احتمال استفراغ کردن شما در مسافرت بعد از عمل بینی به وسیله هواپیما، افزایش می یابد. یکی از مهم ترین عوارض این امر، وارد شدن فشار به بینی شما به هنگام استفراغ در هواپیما می باشد که با توجه به شرایط و نبود امکانات پزشکی کافی در هواپیما، این مسئله می تواند برای شما خطرناک باشد.

֎ عفونت بینی

در نظر داشته باشید که برای مسافرت بعد از عمل بینی به وسیله هواپیما، لازم است که شما در فرودگاه قرار بگیرید که هزاران نفر دیگر با هر نوع احتمال برخورداری از عفونت و یا باکتری خاصی که از شهر و یا کشورهای دیگر آمده است، به همراه شما در فرودگاه هستند و این نیز می تواند سبب عفونت بینی شما شود. چرا که بینی شما هنوز به طور کامل بهبود پیدا نکرده است و احتمال ابتلا به انواع باکتری و عفونت در آن وجود دارد.

֎ فعالیت های سنگین

شما به سبب مسافرت بعد از عمل بینی به وسیله هواپیما، ممکن است بار و یا چمدان های سنگین با خود حمل کنید که این امر نیز می تواند سبب وارد شدن فشار به بینی شما شود و باعث خونریزی آن شود.

چند روز بعد از عمل بینی می توان مسافرت رفت ؟

همان طور که قبلاً ذکر کردیم، یکی از متداول ترین سؤالاتی که از پزشکان و متخصصان جراحی پلاستیک می شود، این است که چند روز بعد از جراحی می توان مسافرت رفت. در این خصوص، باید گفت که باید بگذارید دوره نقاهت اولیه بینی شما که شامل یک هفته تا ده روز اول بعد از عمل بینی می باشد، بگذرد و بینی شما تا مقدار پایه ای، استحکام خود را بازیابد.

البته این دوره نقاهت اولیه بعد از عمل ، در عمل‌های بینی مختلف، متفاوت است. هر چه عمل بینی سخت تر و سنگین تر باشد و تغییرات بیشتری در ساختار بینی به وجود آمده باشد، دوران نقاهت آن نیز حساس تر و طولانی تر خواهد بود که در این زمینه، برای آن که به طور دقیق بفهمید چند روز بعد از عمل میشه مسافرت رفت ، بهتر است که با بهترین جراح بینی در این زمینه مشورت کنید تا او بر اساس جراحی که بر روی بینی شما انجام شده است و ویژگی ها و خصوصیات منحصر به فرد بدن خودتان، به شما توصیه لازم را بکند.

 

مسافرت بعد از عمل بینی - دکتر رجب پور

 

سخن پایانی

در این مقاله از مجموعه مقالات بلاگ رسمی دکتر احمدعلی رجب پور، در زمینه مسافرت بعد از عمل بینی ، به خصوص با هواپیما، صحبت کردیم و نکات ویژه و ضروری را نیز در آن توصیه کردیم.

شما می توانید در صورتی که پاسخ سؤال خود را در زمینه مسافرت بعد از عمل بینی در این مقاله دریافت نکردید، آن را در بخش نظرات زیر همین مقاله با ما در میان بگذارید تا در سریع‌ترین زمان ممکن بتوانیم به بهترین شکل شما را راهنمایی کنیم.

همچنین می توانید در صورت داشتن هرگونه ابهام و یا سوالی از طریق واتس آپ با دکتر احمد علی رجب پور در ارتباط بوده و به پاسخ خود دست پیدا کنید.

دکتر احمدعلی رجب پور

فوق تخصص جراحی پلاستیک ، زیبایی و ترمیمی، عضو هيئت علمى دانشگاه، عضو بنیاد ملی نخبگان ایران، عضو انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران. از جمله خدماتی که دکتر رجبپور ارائه می دهند، عبارتند از: ابدومینوپلاستی، عمل بینی، لیفت سینه، پروتز سینه و غیره.

نظرات

0 0 امتیاز ها
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخوردهای آنلاین
مشاهده همه دیدگاه ها