لیفت صورت

افراد مختلف با بالا رفتن سن دچار تغییراتی در چهره شده که شامل افتادگی پوست و پیدایش چین و چروک روی آن می شود. این علائم در دوران پیری بیشتر بروز می کند و چهره فرد تغییرات بیشتری را به خود می گیرد. لیفت صورت یکی از راه های کم کردن علائم پیری در پوست است که با انجام آن تا حد زیادی شادابی و زیبایی مجدد به صورت باز می گردد. در اینجا کوشش کرده ایم تا عمل لیفت کردن صورت را به طور کامل مورد بررسی قرار دهیم تا متقاضیان گرامی بتوانند با این عمل آشنا شده و پاسخ سوالات خود را بیایند، پس با دکتر رجب پور بهترین جراح پلاستیک تهران در این مقاله همراه باشید. 

 

لیفت صورت - دکتر رجب پور

 

لیفت صورت چیست؟

لیفت کردن صورت که به آن ریتیدکتومی هم گفته می شود یک نوع عمل زیبایی پوست محسوب می شود که در آن پوست صورت افراد کشیده و سفت شده و سبب زیباتر شدن آن می شود. روش های درمانی مختلفی که در این پروسیجر استفاده می‌ شود سبب جوان شدن بافت‌های صورت می‌شود. افزایش سن یکی از عواملی است که افراد شاهد ایجاد تغییرات و پیدایش چین و چروک در صورت خود می شوند. از این رو با لیفت کردن صورت می توان به این افراد کمک کرد که پوست با طراوت و زیبایی را داشته باشند.

چگونگی عمل لیفت صورت 

در فرایند این عمل جراحی ، بهترین جراح پلاستیک سلول های مرده و چربی های زائد پوست صورت برمی دارد و سلول های سالم پوست تحریک می شوند تا بافت جدید را بازسازی کنند. بالا بردن پوست صورت سبب بهبود ساختار چهره و از بین رفتن چین و چروک‌ ها می‌ گردد. در این عمل زیبایی پوست صورت بالا کشیده می‌ شود تا چین و چروک‌ ها محو شده و پوست صورت شاداب‌ تر و باطراوت‌ تر شود. به گونه‌ ای که پس از عمل ریتیدکتومی آثار چین و چروک از روی پیشانی ، گونه‌ها ، اطراف دهان و فک از بین می‌ رود.

اهداف و مزایای جراحی لیفتینگ صورت

 • برداشتن سلول‌ های مرده و چربی‌ های زائد پوست و رفع آلودگی‌ های پوستی
 • رفع زخم‌ ها و آثار آن‌ ها در کناره‌ های دهان و فک‌ ها
 • رفع تیرگی پوست در نواحی چانه و گردن
 • رفع چین و چروک‌ ها در نواحی مختلف صورت
 • سفت شدن پوست
 • کاهش آثار اشعه‌ های خورشید و وزش باد روی پوست صورت
 • جوان‌ تر شدن پوست صورت به میزان حداقل ده سال
 • دائمی بودن آثار لیفت صورت و عدم بازگشت به حالت قبلی

لیفت کردن پوست صورت برای چه کسانی مناسب است؟

لیفت صورت برای افراد زیر مناسب است.

 • این افراد دچار چین و چروک زیادی بوده و پوست افتاده‌ ای دارند
 • افرادی که از سلامت جسمی برخوردارند و هم‌ اکنون درگیر بیماری خاصی نیستند. یا این که سابقا مبتلا به بیماری خطرناکی نبودند.
 • افرادی که دچار کهولت سن هستند. زیرا از سن چهل سالگی به بعد آثار افتادگی پوست صورت آشکار می‌ شود. از این رو فرد برای بهتر شدن ظاهر چهره خود به عمل ریتیدکتومی اقدام می‌ کند.
 • افرادی که دچار افتادگی و شل شدن پوست بخش میانی و یا کناره‌ های صورت هستند.
 • افرادی که در صورت آن‌ ها ؛ چربی‌ ها به طرف قسمت‌ های فک پایین کشیده شده و چهره آن‌ ها را پیر و فرتوت کرده است.
 • افرادی که در چهره آن‌ ها چین و چروک‌ های کناره‌ های دهان و بینی به طرف پایین کشیده شده است.
 • افرادی که انتظارات واقع بینانه و معقولانه‌ ای از عمل لیفت صورت دارند و این انتظارات را پیش از عمل در جلسه مشاره با بهترین جراح لیفت تهران بازگو می‌ کنند.
 • این پروسیجر برای افراد غیر سیگاری مناسب‌ تر است. اما در صورتی که افراد سیگار مصرف می‌ کنند باید سه ماه قبل از عمل ، مصرف دخانیات را کنار بگذارند.
 • افرادی که دچار فشار خون بالا و دیابت هستند باید این موضوع را با پزشک جراح در میان بگذارند تا در صورت خطر نداشتن عمل لیفت انجام شود.

انواع روش‌ های لیفت کردن صورت

به طور کلی این عمل به دو نوع تقسیم می‌ شود. روش‌ های تهاجمی‌که به عمل جراحی نیاز دارد و روش‌ های غیر تهاجمی‌ که بدون انجام عمل جراحی و با استفاده از دستگاه‌ ها و فناوری‌ های جدیدتر انجام می‌ گردد.

ریتیدکتومی با عمل جراحی

لیفت صورت با عمل جراحی به مرور زمان تحول پیدا کرده است. در زیر به بررسی مختصر مهم‌ ترین این روش‌ ها پرداخته‌ ایم.

⇐ جراحی لیفتینگ صورت با نخ

در این روش عمل لیفت پوست صورت از نخ‌ های مخصوصی استفاده می‌ شود که جنس آن‌ ها از پروتئین است. جراح در این روش از قسمت جلوی گوش که موها رشد کرده است یا همان ناحیه تمپورال سر نخ‌ های پروتئینی را در لایه عمیق تر پوست که درم (DERM) نام دارد قرار می‌ دهد. این نخ‌ها سبب کشیدن پوست صورت شده که نهایتا منجر به سفت شدن پوست صورت و گردن می‌ شود. انجام این عمل نیازمند بی‌ حسی موضعی است. مدت زمان لازم برای این عمل چیزی در حدود یک ساعت است. بیمار پس از عمل به دو تا سه روز استراحت و مراقبت پزشکی نیاز دارد.

⇐ لیفت صورت حجمی

این روش به‌ این طریق انجام می‌ شود که چربی صورت از نقاطی که چربی بیشتری دارد به نقاطی که چربی ندارد و گود شده است منتقل می‌ شود. این کار با استفاده از تزریق انجام می‌ گردد و هم زمان با آن هم پوست صورت کشیده می‌ شود.

⇐ لیفتینگ صورت با روش Minimal Access Cranial Suspension

در این روش جراح پلاستیک خوب در تهران قسمت جلوی گوش یا همان ناحیه تمپورال را تا خط موی بالای گوش به صورت زیگزاگی برش می‌ دهد. سپس بخیه‌ هایی سیم پیچ مانند را از قسمت بالای سر به درون پوست جاسازی می‌ کند. پس از آن پوست صورت تا رسیدن به نقطه مد نظر به حالت عمودی بالا کشیده می‌ شود. دوره بهبودی این روش در مقایسه با دیگر روش‌ های جراحی لیفت صورت کوتاه‌ تر است. اما در این روش پوست صورت نسبت به بیشتر روش‌ ها زودتر به شکل قبلی برمی‌ گردد و به حالت افتاده درمی‌ آید.

⇐ عمل کشیدن پوست صورت به روش سیم ‌گذاری

در این روش بهترین جراح لیفت صورت تهران اقدام به جاسازی نوع مخصوصی از سیم در زیر پوست صورت می‌ کند تا از این طریق پوست کشیده نگه داشته شود. در این روش جراحی لیفتینگ صورت به دلیل درست جاسازی نشدن بخیه‌ ها امکان دارد عمل موفقیت آمیز نباشد. این روش عوارضی هم دارد ؛ از جمله ‌این که ممکن است پوست صورت دچار محدودیت حرکت شود یا این که روی پوست پستی و بلندی ظاهر گردد.

⇐ جراحی ریتیدکتومی به صورت عمیق

در این روش لیفت صورت که خطرناک هم هست جراح پوست صورت را تا رسیدن به استخوان برش می‌ دهند. در حقیقت این روش برای افرادی انجام می‌ شود که روش‌ های قبلی برای آن‌ ها نتیجه نداشته است. از عوارض این عمل جراحی آن است که آثار جراحی همانند تورم و قرمزی تا مدت‌ ها روی پوست باقی می‌ ماند.

⇐ روش لیفت میانی صورت

این روش مناسب افرادی است که دچار افتادگی در گونه‌ های خود هستند. در این روش لیفت صورت ، جراح برش‌ هایی روی دهان و شقیقه بیمار ایجاد می‌ کند و پس از آن پوست گونه‌ ها کشیده می‌ شود. این روش سبب برطرف شدن افتادگی‌ های گونه و خطوط خنده می‌ شود.

⇐ مینی لیفتینگ

در این روش ، بهترین جراح پلاستیک تهران در بخش جلویی لاله گوش ، برش‌ های می زند. سپس از ناحیه برش زده ، اقدام به کشیدن پوست صورت می‌ نماید.

⇐ ریتیدکتومی زیر پوستی

این روش جراحی لیفتینگ صورت به نوعی تحول یافته روش مینی لیفتینگ محسوب می‌ شود که در آن جراح علاوه بر برش‌ هایی که در بخش جلویی لاله گوش ایجاد می‌ کند ، از دو طرف به بالا و پشت گوش‌ ها شکاف ایجاد می‌ نماید تا از این طریق لایه‌ های زیرین پوست صورت و حتی برخی از اوقات پوست گردن کشیده شود.

ریتیدکتومی بدون عمل جراحی

روش‌ های غیر تهاجمی لیفت صورت شامل انواع زیر می‌ شود.

⇐ لیفتینگ صورت با روش Radiofrequency

این روش مبتنی بر فرستادن امواج رادیوفرکانسی به گوش‌ های میانی و زیرین پوست صورت به منظور ایجاد حرارت در گوش‌ هاست. تمرکز انرژی امواج رادیوفرکانسی روی لایه درم (derm) پوست سبب اثرگذاری بر آن می‌ شود. این کار روی کلاژن سازی پوست اثر گذاشته و سبب رشد و تکثیر این سلول‌ ها شود. از این رو سبب جوان سازی و شاداب شدن پوست صورت می‌ گردد. این روش لیفت صورت نتایجی از جمله سفت‌ تر شدن و رفع افتادگی پوست ، روشن‌ تر شدن پوست ، رفع آثار زخم ، از بین رفتن آکنه‌ ها ، بسته شدن منافذ پوست و در آخر کلاژن سازی و جوان شدن پوست دارد.

⇐ هایفوتراپی

در این روش ریتیدکتومی ، از امواج صوتی اولتراسوند استفاده می‌ شود. نتایج این عمل به صورت سفت شدن پوست صورت و گردن می‌ شود. این نتایج دو ماه پس از عمل لیفتینگ ، مشاهده می‌ شود و 6 ماه پس از عمل هم سفت شدن پوست صورت کامل می‌ شود. در روش ‌هایفوتراپی مساحت لایه‌ ای پوست صورت کم شده و استحکام و الاستیسیته لایه‌ ای هم افزایش می‌ یابد. به ‌این ترتیب و با تحریک شدن سلول‌ های پوست برای ساخت کلاژن در گوش‌ های پوست، سبب کشیدن پوست صورت و جوان سازی آن می‌ شود.

هایفوگرافی روشی مکمل است که با سایر روش‌ ها به صورت ترکیبی و برای رفع افتادگی و چین و چروک‌ های پوست خفیف‌ تر استفاده می‌ شود. این روش لیفت صورت برای افتادگی پلک‌ ها ، لیفت گردن و صورت به جز بخش غده تیروئید و کشیدن عضله قسمت پیشانی به بالا امکان‌ پذیر است.

مزایای هایفوتراپی
 • برای حصول نتایج مطلوب تنها یک تا سه جلسه درمان کافی است. ضمنا مدت زمان جلسات کوتاه بوده و بین نیم ساعت تا 90 دقیقه به طول می انجامد.
 • ماندگاری نتایج هایفوتراپی بین یک تا دو سال است.
 • این روش درمانی آسان و بدون نگرانی بوده و دوره بهبودی هم نیاز ندارد.
 • نیازی به‌ ایجاد برش و تزریق مواد وجود ندارد.
 • این روش بدون درد ، خونریزی بوده و نیازی به پانسمان ندارد.
 • این روش درمانی را می‌ توان با سایر روش‌ های درمانی همانند میکرونیدلینگ انجام داد.
 • هزینه آن در مقایسه با جراحی کم‌ تر است.

⇐ ریتیدکتومی با لیزر

در این روش کشیدن پوست صورت از انرژی لیزر برای این کار استفاده می‌شود. به ‌این صورت که در زیر پوست با لیزر برش‌ هایی ایجاد می‌ شود که قابل کنترل بوده و با کمک آن‌ ها چربی زیر پوست سفت و کشیده می‌ شود. در این روش ، در اطراف چانه و گوش‌ ها برش‌ های کوچکی به اندازه یک میلیمتر ایجاد می‌ گردد. این برش‌ ها به قدری کوچک هستند که پس از بهبودی کاملا از بین می‌ روند. برای بیهوشی قسمت‌ های برش داده شده از مایع بی‌ حس‌کننده استفاده می‌ شود.

⇐ لیفت صورت با تزریق مواد

از جمله روش‌ های غیر تهاجمی لیتفینگ صورت ، انجام عمل با تزریق مواد است. در ادامه به بررسی هر یک از این روش‌ ها می پردازیم.

⇐ لیفتینگ صورت با پرکننده ها

پرکننده‌ ها از جمله موادی هستند که پس از تزریق سبب برگشتن حجم از بین رفته به لب‌ ها ، زیر چشم‌ ها ، گونه‌ ها و شقیقه‌ ها می‌ شود. پس از این کار ظاهر بیمار صاف و عاری از چین و چروک می‌ شود. از جمله پرکننده‌ های معروف آن‌ هایی هستند که از اسید هیالورونیک تهیه شده اند که حاوی رطوبت بسیار بوده و از 6 تا 12 ماه کامل می‌ تواند اثر داشته باشد.

⇐ لیفت مایع

از لیفت مایع صورت به منظور برطرف کردن افتادگی پوست و کاستن چین و چروک از حجم دهنده‌ های بوتاکس و تزریق‌ کننده‌ ها استفاده می‌ شود. لیفت مایع از جمله درمان‌ هایی است که برای هر سنی قابل استفاده است اما بیشتر در افرادی کاربرد دارد که دچار افتادگی پوست صورت و گردن هستند.

⇐ تزریق پی آر پی (PRP)

در این روش لیفت صورت ، خون فرد پس از کشیده شدن سانتریفیوژ می‌ شود تا پلاسمای آن جداسازی شود. این پلاسما غنی از پلاکت است. تزریق پی آر پی به همراه سایر پرکننده‌ ها ، پوست صورت را شاداب‌ تر و جوان‌ تر می‌ کند. این روش نسبتا پرهزینه بوده و کاربرد زیادی در پر کردن نواحی صورت دارد. نتیجه مطلوب این روش پس از ماه دوم تا سوم به دست می آید.

⇐ لیفت کردن صورت با سلول‌ های بنیادی

در این روش لیفتینگ صورت چربی یا بافت از یک ناحیه بدن برداشته می‌ شود و پس از ترکیب با فاکتورهایی که رشد سلولی را تحریک می‌ کند ، به پوست صورت تزریق می‌ شود. با این کار رشد سلولی اتفاق افتاده و حجم صورت افزایش می یابد. ریتیدکتومی با سلول‌ های بنیادی روشی ایمن و کم خطر محسوب می‌ شود. نتیجه ‌این عمل را می‌ توان پس از گذشت 3 تا 4 هفته مشاهده کرد. اما تحریک دوباره سلول‌ های بنیادی نیازمند تزریق مجدد فاکتورهای تحریک‌ کننده پس از 4 تا 5 ماه دیگر است.

⇐ ریتیدکتومی با تزریق بوتاکس

از دیگر روش‌ های غیر تهاجمی عمل لیفت صورت ، تزریق بوتاکس به پوست صورت است. تزریق بوتاکس از جمله درمان‌ های پرطرفدار زیبایی چهره است که موثر ، سریع و بی خطر است. تزریق بوتاکس سبب کاهش و از بین رفتن چند ماهه خطوط چین و چروک می‌ شود. این عمل لیفتیگ صورت ناراحتی و درد بسیار کمی ‌داشته و به بستری شدن هم نیاز ندارد.

⇐ ریتیدکتومی با تزریق ژل

لیفتینگ صورت با تزریق ژل سبب پر شدن چین و چروک‌ های چهره می‌ شود و ظاهر آن را باطراوت‌ تر و صاف‌ تر می‌ کند. تزریق ژل می‌ تواند سبب برجسته‌ تر کردن لب‌ ها هم شود که در این حالت ظاهر چهره مطلوب‌ تر می‌ شود. ژل‌ های تزریقی سبب مقابله با کاهش حجم بافت‌ های نرم صورت نیز می‌ گردد. نتایج این عمل را می‌ توان پس از دو روز مشاهده کرد. اما بهبودی کامل پس از گذشت چند هفته رخ خواهد داد. تاثیر کامل این روش به 12 تا 18 ماه زمان نیاز دارد. پس از انجام این روش بیماری نیازی به طی کردن دوران نقاهت نیست و این مزایا سبب محبوبیت و متداول بودن آن است.

⇐ ریتیدکتومی با تزریق چربی

در این روش لیفت صورت ، بافت چربی از یک ناحیه بدن برداشته می‌ شود و سپس پاک‌ سازی و پردازش می‌ شود. بعد از این اقدام برای بهبود و تقویت حجم صورت به شکل تزریق به صورت وارد می‌ شود. در این عمل بافت‌ های صورت با سلول‌ های زنده چربی ترکیب شده و تا سال ها اثر آن ماندگار می‌ شود. از جمله مزایای مهم این روش آن است که پس از تزریق چربی ظاهر فرد به مدت بسیار طولانی طبیعی می‌ گردد. از آن جایی که در این روش از بافت‌ های چربی بدن فرد برای تزریق استفاده می‌ شود بدن مستعد پذیرش این بافت‌ های چربی است و احتمال بروز حساسیت و واکنش‌ های آلرژیک و یا حتی پس زدن آن اندک است.

لیفت صورت با روش خانگی چگونه انجام می‌ شود؟

درمان های خانگی ، بیشتر جنبه پیشگیری دارند و برای نتیجه گرفتن نیاز به زمان زیادی دارند. استفاده از مواد خوراکی که دارای آنتی اکسیدان هستند و ماسک های خانگی برای پیشگیری از چین و چروک صورت ممکن است تاثیر گذار باشد اما در نظر داشته باشید تاثیر درمانی روش های خانگی چندان چشم گیر نیست. پس در صورتی که شدت چین و چروک شما شدید است و علاقه مند به گرفتن نتیجه مطلوب در کوتاه مدت هستید بهتر است به پزشک متخصص در این حوزه مراجعه کنید.در نظر داشته باشید انتخاب روش مناسب برای اینکار باید توسط پزشک متبحر در حوزه زیبایی انجام شود ، هرگز نسبت به انتخاب یک روش خاص اصرار نورزید. اجازه دهید بهترین جراح پلاستیک تهران پس از بررسی های لازم شرایط شما روش درمانی مناسب برای لیفت کردن صورت را اتخاذ کند.

اقدامات لازم پیش از عمل لیفت صورت

به طور معمول قبل از انجام عمل جراحی ، ضروری است که بیمار اقداماتی را به منظور حصول نتیجه مطلوب و آمادگی بهتر انجام دهد. در عمل ریتیدکتومی هم انجام برخی از اقدامات سبب آمادگی بیشتر و کسب نتایج مطلوب و دلخواه می‌ شود. در زیر برخی از اقدامات مهم در این رابطه بیان شده است :

 • سوابق پزشکی خود را آماده کرده و پزشک خود را در این مورد مطلع کنید.
 • چنانچه سابقه مصرف سیگار ، قلیان ، مواد مخدر و الکل دارید با پزشک خود مشورت کنید.
 • لیستی از داروهایی که در حال مصرف آن‌ ها هستید را تهیه کرده و به پزشکتان ارائه دهید.
 • با تجویز پزشک ، از همه ابعاد چهره‌ تان عکس بگیرید. به طوری که برجستگی‌ ها، ناهمواری‌ ها ، پوست‌ های افتاده ، چربی‌ ها و فرم استخوان‌ ها به وضوح دیده شود.
 • انتظارات و خواسته‌ های خود را از عمل جراحی لیفتینگ صورت فهرست کرده و در این رابطه با پزشک خود مشورت کنید.
 • تا دو هفته پیش از عمل کشیدن پوست صورت از مصرف الکل ، دخانیات و رقیق کننده های خون پرهیز کنید.
 • از شب قبل از عمل لیفت صورت در حالت ناشتا باشید.
 • برای پوشاندن زخم‌ های لیفت گن مخصوص را تهیه کنید تا بلافاصله پس از عمل آن را استفاده کنید.
 • لباس دکمه‌ دار و راحت آماده کنید تا به هنگام پوشیدن فشاری به پوست صورت وارد نشود.
 • در روز عمل یک نفر همراه به منظور انجام کارها و کمک‌ های لازم داشته باشید.
 • به منظور سپری شدن دوره نقاهت و استراحت کافی ، چند روز مرخصی بگیرید و شرایط لازم را برای سپری کردن دوره نقاهت مهیا کنید.

دوره نقاهت جراحی لیفت صورت

به منظور بهبودی سریع‌ تر و مشاهده نتایج مثبت عمل لیفتینگ صورت ، رعایت نکات مراقبتی پس از آن الزامی است. به‌این منظور ضرروی است در هفته‌ های نخست پس از عمل ، از پوست صورت خود به خوبی مراقبت کنید. این نکته را توجه کنید که پس از لیفتینگ صورت تفاوت‌ ها قابل مشاهده است. اما اگر نتایج عمل را بخواهید مشاهده کنید پس از سپری شدن یک ماه می‌ توانید این نتایج را ببینید. به منظور سپری شدن سریع‌ تر دوره نقاهت لازم است در هفته اول تا چهارم اقدامات زیر را انجام دهید.

⇐ هفته نخست : این هفته دشوارترین مرحله پس از عمل لیفت صورت است که بیمار در این مرحله درد و ناراحتی را حس می‌ کند و ناگزیر است که‌ این درد و کبودی را تحمل کند. در هفته نخست پزشک استراحت در رختخواب و مصرف داروهای مسکن را به شما تجویز می‌ کند.

⇐ هفته دوم : در این هفته پزشک باندپیچی صورت را باز کرده و آن‌ ها را برمی‌ دارد. به طوری که بیمار بهبودی و راحتی را حس می‌ کند. در این هفته بیمار باید پمادهای موضعی را روی صورت خود استعمال کند. با این کار کبودی و ورم روی صورت هم کاهش می یابد. از هفته دوم به بعد بیمار باید رژیم غذایی سالمی را برای استفاده در پیش بگیرد. از این هفته به بعد پزشک شما توصیه می‌ کند که کم کم راه بروید تا گردش خون افزایش یافته و از لخته شدن خون جلوگیری شود.

⇐ هفته سوم : در این هفته پزشک شما پس از معاینه پوست صورت ، اقدام به کشیدن بخیه‌ ها می‌ کند. در این هفته بهتر شدن پوست را مشاهده خواهید کرد و می‌ توانید فعالیت‌ هایی همانند کارهای روزمره و ورزش را آغاز کنید.

⇐ هفته چهارم : از هفته چهارم به بعد دوره بهبودی کامل‌ تر می‌ شود و بدن عمل لیفت صورت را می پذیرد. به گونه‌ ای که در این هفته می‌ توان آثار آن را در زیباتر و جوان‌ تر شدن چهره مشاهده کرد. در هفته چهارم کبودی و ورم صورت هم کاملا محو می‌ شود. از این زمان به بعد آسوده خاطر خواهید بود که پوست صورت شما جوان‌ تر دیده می‌ شود.

مراقبت‌ های لازم پس از لیفتینگ صورت

پس از اتمام عمل کشیدن پوست صورت ، باید مراقبت‌ های لازم به منظور کسب نتایج مطلوب از جراحی لیفت صورت از طرف بیمار به عمل آید. همچنین این مراقبت‌ ها از بروز مشکلات احتمالی هم جلوگیری می‌کند. البته نوع مراقبت‌ هایی که هر بیمار باید به عمل آورد به نظر پزشک جراح خود بستگی دارد. در زیر به مراقبت‌های معمول پس از عمل لیفت کردن صورت پرداخته شده است.

 • به مدت حدودا سه روز پس از عمل جراحی ریتیدکتومی قسمت های جراحی شده ورم خواهد کرد. از این رو باید مراقب این قسمت‌ ها بود. در این سه روز به منظور تخفیف آثار کبودی و ورم ، از کمپرس سرد باید استفاده شود. توصیه می‌ شود در طول این سه روز به هنگام خوابیدن هم باید در حالت نیمه‌ نشسته استراحت کرد که سر بالاتر از بدن قرار دارد. کبودی و ورم صورت به مدت دو تا سه هفته باقی خواهد ماند و این امری کاملا طبیعی است. به مرور زمان آثار این کبودی و تورم از بین خواهد رفت.
 • پس از عمل لیفت صورت و در همان روز غذاهای سبک و نرم بخورید. از روز دوم خوردن هر نوع غذایی امکان‌پذیر است.
 • از روز دوم عمل لازم است روزانه استحمام کنید. اما به هیچ وجه برای استحمام از آب داغ استفاده نکنید.
 • توصیه می‌ شود پس از عمل لیفتینگ صورت از گن مخصوص گردن و صورت استفاده کنید. اما به جای آن از باندکشی هم می‌ توانید استفاده کنید.
 • به مدت دو هفته پس از عمل توصیه می‌ شود از انجام کارهایی که سبب فشار آمدن به سر و صورت همانند جابجا کردن اجسام می‌شود، خودداری کنید. زیرا سبب طولانی شدن بهبود ورم می‌شود.
 • ورزش کردن در هفته نخست پس از عمل ، ممنوع است اما از هفته دوم شروع ورزش با پیاده روی منعی ندارد. برای ورزش ، بهتر است از فعالیت‌ هایی که فشار کم‌ تری به بدن وارد می‌ کند شروع کنید. و به مرور انجام ورزش‌ های با تحرک بیشتر را افزایش دهید. به طور کلی میزان فعالیت بیمار در دوره بهبودی بهتر است کم باشد و انجام ورزش‌ های سخت و حرفه‌ ای به دو ماه پس از عمل موکول گردد.
 • به منظور کم کردن ورم به ویژه کناره چشم‌ ها توصیه می‌ شود به هنگام صبح از غذاهایی که نمک کمی ‌دارند استفاده کنید. به علاوه از مصرف غذاهای فست فود و آشامیدن دوغ خودداری کنید.
 • پس از انجام عمل لیفتینگ صورت ، مرتبا و در سر وقت داروها را مصرف کنید.
 • در هفته دوم پس از عمل، بهترین جراح لیفت صورت تهران بخیه‌ های پوست را می‌ کشد. پس از آن بیمار در ماه‌ های سوم ، ششم ، دوازدهم و هجدهم نیاز به معاینه دوره‌ ای پزشک خواهد داشت. در این ویزیت‌ ها پزشک روند بهبودی را ارزیابی خواهد کرد.
 • پس از یک روز از عمل جراحی لیفت صورت ، استفاده از مواد آرایشی امکان‌ پذیر است. اما بدون مشورت با پزشک نباید روی صورت فشار وارد کرده و هر گونه ماساژی را انجام دهید.
 • تا دو هفته پس از لیفتینگ صورت نباید سیگار و دخانیات مصرف کنید.

ماندگاری جراحی لیفتینگ صورت

مدت زمان ماندگاری این پروسه و زمانی که مجددا چین و چروک‌ ها روی پوست صورت ظاهر شود به نحوه مراقبت شخص از پوست صورت دارد. به طور کلی لیفت صورت مدت زمانی بین 2 تا 10 سال ماندگاری دارد. عواملی نظیر استفاده افراطی از مواد آرایشی ، تغذیه غلط ، داشتن استرس ، کم شدن هورمون‌ های زنانه و برخورد اشعه مضر خورشید به روی پوست صورت سبب برگشت افتادگی پوست و چین و چروک‌ های آن می‌ شود. باید گفت هر چه شخص حساسیت بیشتری به مراقبت از پوست خود داشته باشد مدت زمان ماندگاری ریتیدکتومی هم طولانی‌ تر می‌ شود.

راهکارهای ماندگاری بیشتر لیفت کردن صورت

مراقبت‌ هایی که پس از این پروسیجر از طرف شخص انجام می‌ شود سبب افزایش مدت زمان ماندگاری عمل می‌ شود. راهکارهای زیر از جمله ‌این مراقبت‌ هاست.

 • به هنگام خروج از منزل کرم ضد آفتاب استعمال کنید.
 • برای حفظ طراوت و جوانی پوست از کرم‌ های آبرسان استفاده کنید.
 • آبرسانی کافی (هیدراته کردن) به سلول‌ های بدن با آشامیدن هفت لیوان آب در طول روز
 • به هنگام خواب صورت را بشویید تا مواد آرایشی پاک شود.
 • میوه و سبزیجات به مقدار کافی مصرف کنید تا ویتامین‌ های مورد نیاز پوست تامین شود.
 • مصرف دخانیات همانند سیگار و قلیان را ترک کنید. به دلیل این که دود دخانیات سبب فرا رسیدن پیری زودرس و بروز مجدد چین و چروک‌ ها می‌ شود.

آیا سن خاصی برای انجام جراحی لیفت صورت وجود دارد؟

بیشتر افراد فکر می کنند یکی از شرط های لازم برای انجام این جراحی داشتن سن زیاد است. اما حتما احتیاج نیست شما سن بالایی داشته باشید. در برخی مواقع در سن پایین به علت کاهش و یا افزایش وزن به صورت ناگهانی و یا دلایل ژنتیکی ممکن است پوست صورت دچار شلی و افتادگی ‌شود ، در این مواقع ممکن است پزشک برای اینکار ، جراحی را پیشنهاد دهد.

عوارض عمل لیفت صورت

اگر چه عمل کشیدن پوست صورت عملی است که‌ ایمنی زیاد دارد. اما به مانند سایر اعمال جراحی با خود می‌ تواند عوارضی را به دنبال داشته باشد. این عوارض را می‌ توان با انجام مراقبت‌ ها و روش‌ های خاصی پیشگیری و درمان کرد. در زیر به عوارض متداول و غیرمتداولی که از عمل لیفت کردن صورت ناشی می‌ شود اشاره و راهکارهای پیشگیری از آن نیز بیان شده است.

⇐ ایجاد کبودی : در عمل ریتیدکتومی همانند سایر اعمال جراحی کبود شدن پوست صورت و گردن محتمل است. ایجاد کبودی در کناره‌ های چشم‌ ها به دلیل نازک‌ تر بودن پوست بیشتر است. این کبودی‌ ها در بیشتر موارد با گذشت سه تا چهار هفته رفع می‌ شود. افرادی که دچار مشکل انعقاد خون و فشار خون بالا هستند و یا داروهای انعقادی و نیز آسپرین مصرف می‌ کنند احتمال بروز کبودی پس از عمل لیفت صورت در آن‌ ها بیشتر است. به منظور پیشگیری و درمان این گونه عوارض ، ضمن مراقبت‌ های پس از عمل ، لازم است از مواد غذایی همانند میوه و سبزیجات به خصوص کرفس و آناناس استفاده شود. علاوه بر این به منظور رفع آثار کبودی ، استعمال داروهای موضعی همانند انواع پمادها کمک زیادی می‌ کند.

⇐ هماتوم : یکی از عوارض مشابه کبودی صورت هماتوم است که در آن خون زیر پوست جمع می‌ شود. اگر هماتوم کوچک باشد در طی چند روز جذب شده و از بین می‌ رود. اما در صورت بزرگ‌ تر بودن هماتوم ها ممکن است به تخلیه آن نیاز شود.

⇐ احساس درد : احساس درد پس از عمل لیفت صورت همانند سایر اعمال جراحی پدیده‌ ای طبیعی بوده که البته تحمل این درد برای بیمار چندان دشوار نیست. از این روی جای نگرانی در این مساله وجود ندارد. به طوری که بسیاری از افراد با مصرف مسکن‌ ها احساس درد آن‌ ها تسکین می‌ یابد و حدود سه روز بعد هم این احساس درد کاهش قابل توجهی پیدا می کند. اگر درد پس از جراحی لیفتینگ صورت برای شخص مساله‌ ای غیر قابل تحمل باشد در این صورت پدیده‌ ای طبیعی نبوده و در صورت بروز آن باید سریعا بهترین جراح پلاستیک تهران را مطلع کرد.

⇐ بی‌ حسی پوست : ورم ناشی از عمل جراحی ممکن است سبب بی‌ حسی در پوست صورت شما شود. این بی‌ حسی می‌تواند مفید واقع شود و پس از عمل جراحی لیفتینگ صورت درد زیادی حس نکنید. از این رو هم به مصرف مسکن چندان نیاز نخواهید داشت. با بهتر شدن ورم‌ ها این بی‌ حسی هم کم‌کم از بین می‌ رود.

⇐ ورم روی پوست : ورم نسبتا ملایمی پس از عمل ریتیدکتومی ‌روی پوست صورت ظاهر می‌ شود. البته در مواقعی که حین عمل ، تزریق چربی هم انجام شود این ورم هم افزایش می یابد. در افرادی که صورت آن‌ ها گوشتی و پر است ورم ممکن است ظاهر خوشایندی نداشته باشد. اما مطمئنا این وضعیت موقتی بوده و پس از طی مدت زمانی در حدود سه تا چهار هفته بخش زیاد این ورم‌ ها از بین می‌ رود.

⇐ بروز ناهمواری و سفتی روی صورت : پس از عمل لیفت صورت و در روزهای نخست ممکن است بیمار به علت ورم روی پوست صورت خود احساس ناصافی کند. بیشتر این ناصافی‌ ها خود به خود و بدون هیچ دخالتی بهبود می یابد. بخش زیاد این ناصافی‌ ها قابل مشاهده نیست و تنها به هنگام لمس پوست توسط بیمار در بخش‌ هایی از چهره‌ اش آثار ناصافی و سفتی را حس می‌ کند. بخش‌ های ناهموار به علت ورم بافتی ایجاد شده است که پس از بهبود این ورم‌ ها این ناهمواری‌ ها هم برطرف می‌ شود. 

⇐ نامتقارن بودن صورت : بروز ورم در بافت‌ های نرم و نواحی نزدیک به شاخه‌ های عصبی سبب نامتقارن شدن برخی نواحی صورت می‌ شود. برخی از بی‌ قرینگی‌ ها به هنگام آرام بودن صورت و برخی هم به هنگام خنده و صحبت و غیره ظاهر می‌ شود. بی‌ قرینگی‌ ها عمدتا در کناره‌ های چشم‌ ها و لب‌ ها مشاهده می‌ شود که در بسیاری از موارد با گذشت زمان از بین می‌ رود. از این رو دارو یا درمان خاصی را نیاز ندارد.

⇐ ماندگاری آثار بخیه (اسکار) : ماندن جای بخیه یا اسکار در محل برش‌ هایی که جراح ایجاد می‌ کند یکی از عوارضی است که ممکن است در برخی از افراد دیده شود. البته اگر بهترین جراح لیفت صورت تهران تجربه زیادی داشته باشد جای برش‌ ها را با مهارت خاصی در محل هایی مخفی می‌ کند و سبب دیده نشدن آثار بخیه می‌ شود. در افرادی که سیگار مصرف می‌ کنند احتمال ماندگاری آثار بخیه به خصوص در کناره‌ های گوش بیشتر است. از این رو به‌این افراد توصیه می‌ شود برای جلوگیری از بروز این عارضه تا دو هفته پیش و پس از عمل کشیدن پوست صورت از مصرف دخانیات و سیگار خودداری کنند. در روزهای نخست پس از جراحی جای بخیه‌ ها به رنگ قرمز مشاهده می‌ شود اما به مررو زمان با رنگ پوست یکی می‌ شود.

عوارض نامتداول لیفت صورت

⇐ تغییر محل رویش مو در قسمت شقیقه ها : جابجایی محل رویش مو در جراحی‌ هایی رخ می‌داد که در گذشته ‌انجام می‌ شد. اما امروزه با پیشرفت در این عمل و رعایت استانداردهای لازم و همچنین انجام محاسبات دقیق ، برش‌ ها در محلی ایجاد می‌ شود که محل رویش موها جابجا نشود. البته برای افرادی که به‌ این عارضه دچار شده‌ اند با کاشت مو می‌ توان آن را برطرف کرد.

⇐ آسیب دیدن شاخه‌ های عصبی : در میان عوارض لیفت صورت ، خطرناک‌ ترین آن‌ ها آسیب دیدن شاخه‌ های عصبی است. به طور معمول در اعمال جراحی لیفتینگ صورت این احتمال وجود دارد که شاخه‌ های اعصاب صورت دچار آسیب شود. البته اگر عمل توسط جراح باتجربه انجام شود احتمال بسیار کمی وجود دارد که اعصاب صورت دچار آسیب شود. از این رو عمل جراحی لیفتیگ صورت را باید جراحی مجرب و ماهر انجام دهد. این نکته باید دقت شود افرادی که قبلا عمل لیفت کردن صورت یا هر نوع عمل جراحی را روی صورت خود انجام داده‌ اند اعصاب صورت آن‌ ها احتمال بیشتری وجود دارد که دچار آسیب شود. از این رو برای انجام جراحی مجدد باید دقت بیشتری در انتخاب یک جراح خوب لیفت صورت در تهران به عمل آورد.

جراحی مجدد لیفتینگ صورت

ممکن است در افرادی که قبلا این پروسیجر را انجام داده‌ اند با گذشت مدت زمان طولانی پوست صورت مجدد دچار افتادگی شود و یا فرد از نتیجه عمل خود رضایت چندانی نداشته باشد و از این رو تمایل به جراحی مجدد لیفتینگ صورت داشته باشد. امروزه با پیشرفت فناوری و ابداع روش‌ های جدید امکان انجام مجدد این عمل وجود دارد.

لیفت مجدد صورت برای چه افرادی مناسب است؟

 • در برخی از مواقع ممکن است فرد از روش‌ های موقت برای لیفت صورت همانند هایفوتراپی ، لیفتینگ با نخ ، تزریق بوتاکس و غیره استفاده کرده باشد. اما با افزایش سن و افتادگی بیشتر پوست صورت ، بهبود افتادگی‌ ها با روش‌ های موقت لیفتینگ امکان‌ پذیر نیست و فرد باید برای برطرف کردن این افتادگی‌ ها از روش‌ های دیگر همانند جراحی استفاده کند.
 • ممکن است به علل ژنتیکی افرادی که در سنین پایین هستند دچار افتادگی پوست صورت شوند. مثلا امکان دارد این قبیل افراد در نواحی پیشانی و ابروهای خود دچار افتادگی پوست صورت باشند. از این رو چنین افرادی در همان سنین پایین می‌ توانند از روش‌ های غیر تهاجمی همانند لیفت اندوسکوپی استفاده کنند و پس از گذشت سالیان طولانی که افتادگی پوست صورت را در قسمت پایین چهره خود مشاهده کردند لیفت سر و گردن را انجام دهند. در این حالت هم منعی وجود ندارد که شخص عمل جراحی مجدد لیفتینگ صورت را انجام دهد.
 • گاهی اوقات ممکن است فردی عمل جراحی لیفت صورت را انجام داده است اما به مرور زمان و بالا رفتن سن پوست صورت وی مجددا نیاز به لیفت داشته باشد. از این رو برای چنین افرادی هم انجام عمل جراحی مجدد لیفتینگ صورت بلامانع است.
 • در نهایت آن که برخی از افراد به دلیل عدم رضایت از انجام عمل ریتیدکتومی که مدت زمان چندانی هم از آن سپری نشده است تمایل به انجام عمل جراحی مجدد لیفتینگ صورت داشته باشند. این قبیل افراد مایل هستند که عمل لیفت مجدد توسط جراح دیگری انجام شود. این افراد هم برای جراحی مجدد لیفتینگ صورت می‌توانند روش‌ های دیگر را بسته به تمایل خود انتخاب کنند. البته در این حالت توصیه می‌ شود فرد خواسته خود را در جلسه مشاوره پزشکی به طور صریح و روشن با پزشک خود در میان بگذارد. تا پس از عمل از نتیجه به دست آمده رضایت زیادی داشته باشد. 

هزینه عمل لیفت صورت در تهران

برای بسیاری از افراد این پرسش مطرح است که هزینه عمل لیفت صورت در سال 1402 چه میزان است. هزینه عمل رقم ثابتی نیست و به عوامل مختلفی بستگی دارد و با توجه به‌این عوامل تعیین می‌ شود. در زیر این عوامل مورد بررسی قرار گرفته است.

 

لیفت صورت - دکتر رجب پور

 

⇐ نوع روش مورد استفاده : نوع عمل لیفتینگ صورت در تعیین هزینه آن تاثیر قابل توجهی دارد. به طور کلی عمل لیفت کامل صورت از سایر عمل‌ ها همانند لیفت میانی یا مینی لیفت هزینه بیشتری دارد. چون عمل لیفت کامل صورت نسبت به آن‌ ها زمان زیادی می‌ برد و در آن برش‌ های بزرگ‌ تری ایجاد می‌ شود.

⇐ نحوه بیهوشی : برای انجام عمل ریتیدکتومی باید از بیهوشی موضعی یا بیهوشی عمومی استفاده کرد. به‌این منظور متقاضی بین انتخاب یکی از این دو نوع بیهوشی اختیار دارد. به طور معمول بیهوشی عمومی نسبت به بیهوشی موضعی هزینه بیشتری دارد. همچنین دستمزد متخصصان بیهوشی هم با یکدیگر تفاوت دارد.

⇐ نوع تکینک‌ های استفاده شده : روش‌ های جدید و پیشرفته عمل لیفت صورت همانند اندوسکوپیک در مقایسه با روش‌ های قدیمی‌ تر هزینه به مراتب بیشتری دارد.

⇐ استفاده از عمل‌ های ترکیبی : در بسیاری از متقاضیان دیده می‌شود که برای حصول نتایج دلخواه و مطلوب‌ تر از درمان‌ های ترکیبی کشیدن پوست صورت استفاده می‌ کنند. به گون ه‌ای که ‌این بیماران تقاضای ترکیب عمل لیفت کردن صورت با سایر اعمال زیبایی دارند. به طور معمول هزینه‌ های اضافی عمل‌ های ترکیبی در محاسبات اولیه به دقت برآورد نمی‌ شود.

⇐ شهرت ، تخصص و تجربه بهترین جراح لیفت صورت تهران : به طور کلی دستمزد پزشکانی که از تخصص ، تجربه و شهرت زیادی برخوردارند در مقایسه با پزشکان کم تجربه و ناشناخته بیشتر است. با این حال بسیاری از متقاضیان ترجیح می‌ دهند تا هزینه بیشتری را بپردازند تا از حصول نتایج دلخواه و مطلوب آسودگی خاطر داشته باشند.

⇐ موقعیت مطب یا کلینیک : از دیگر عوامل موثر در میزان هزینه عمل لیفتینگ صورت ، موقعیت مطب یا کلینیک است. به طور معمول هزینه عمل ریتیدکتومی‌ تهران و در کلان‌ شهرها در مقایسه با شهرهای دیگر بیشتر است. علاوه بر این هزینه انجام عمل کشیدن پوست صورت در منطقه‌ ای از شهر که تمرکز کلینیک‌ ها و مطب‌ ها در آن وجود دارد نسبت به سایر مناطق بیشتر است.

چطور لیفت چاقی صورت را کاهش می‌دهد؟

استفاده از لیفت با نخ یکی از روش‌هایی است که برای کاهش چاقی صورت مورد استفاده قرار می‌گیرد. در این روش، با کشیدن پوست و افزایش الاستیسیته آن، فرایند تحریک کلاژن‌زایی پوست به وجود می‌آید که منجر به تجدید سلول‌های پوست و جوان‌سازی آن می‌شود.
اگر از روش لیفت برای کاهش چاقی صورت استفاده کنید، به تدریج تغییراتی مثبت در حجم و سفتی پوست خود متوجه خواهید شد، زیرا این فرایند به تحریک کلاژن و افزایش انعطاف‌پذیری پوست کمک می‌کند.

نکات حیاتی قبل از انجام لیفت صورت

قبل از تصمیم به جراحی لیفت صورت، ضروری است که تمامی سوابق پزشکی خود را با جراح مشترک کنید. اگر از داروها یا مکمل‌هایی که خون را رقیق می‌کنند استفاده می‌کنید، ممکن است بعد از جراحی خطرات خونریزی یا هماتوم (جمع‌شدن خون زیر پوست) وجود داشته باشد. داروهایی مانند آسپرین و داروهای ضد التهاب غیر استروئیدی از این دست هستند؛ لذا، باید مصرف این داروها را به پزشک زیبایی اطلاع دهید.

بیماری‌هایی مانند دیابت بدون کنترل شده و فشار خون بالا می‌توانند خطر لخته شدن خون را افزایش دهند. این موارد ممکن است باعث تأخیر در بهبودی زخم‌ها شوند و خطر عوارض قلبی را افزایش دهند. به همین دلیل، افراد مبتلا به این بیماری‌ها توصیه می‌شود که از انجام لیفت صورت خودداری کنند. قبل از جراحی، سعی کنید وزن خود را ثابت نگه دارید. تغییرات مکرر وزن می‌تواند بر شکل صورت و وضعیت پوست تأثیرگذار باشد. با متخصصان پلاستیک برجسته آشنا شوید و در صورت نیاز، مشورت کنید و برای دریافت ویزیت حضوری اقدام کنید.

لیفت ابرو و پیشانی

لیفت ابرو و پیشانی را هم می‌ توان نوعی لیفت صورت محسوب کرد. چین و چروک‌ هایی که روی پیشانی و بین دو چشم قرار دارد با استفاده از لیفت ابرو و پیشانی برطرف می‌ شود. علاوه بر این فاصله میان ابروها و پلک ها باز شده و ابروها به جای طبیعی خود برمی‌ گردند. همانند سایر نواحی پوست صورت ، پیشانی هم دچار شل شدن و افتادگی پوست می‌ شود. این مساله سبب ایجاد خطوط چین و چروک در این ناحیه می‌ شود. این چین و چروک‌ ها روی پیشانی به شکل افقی و بین ابروها به شکل عمودی مشاهده می‌ شود. این حالت ، هم فرد را خسته و اخمو و هم مسن نشان می‌ دهد. با انجام عمل لیفت ابرو و پیشانی این چین و چروک‌ ها برطرف شده و چهره فرد شاداب‌ تر و صاف‌ تر می‌ شود.

چه افرادی مناسب لیفت ابرو و پیشانی هستند؟

همه افرادی که دچار چین و چروک‌های مختلف هستند و تمایل دارند که چهره‌ای شاداب و جوان داشته باشند امکان عمل لیفت ابرو و پیشانی را خواهند داشت. به طور معمول افرادی که بین سنین 40 تا 60 سال هستند بیشتر متقاضی این عمل لیفت صورت هستند. اما این عمل برای تمام افرادی که خواهان چهره‌ای شاداب هستند،؛ مناسب است. به طور معمول خانم‌های جوان بیشتر متقاضی بالا کشیدن ابروها هستند.

روش‌های لیفت ابرو و پیشانی

به طور کلی دو روش برای لیفت ابرو و پیشانی استفاده می‌ شود که در زیر به آن‌ ها اشاره کرده‌ ایم.

⇐ روش کلاسیک فیس لیفت

در این روش یک جراح لیفت صورت خوب در تهران برشی نزدیک خط رویش مو و بالای پیشانی ایجاد می‌ کند که تا بالای گوش‌ ها ادامه می یابد. پس از آن جراح پوست پیشانی را بلند کرده و به بالا می‌ کشد. پس از لیفت پیشانی ، مقداری از پوست اضافی می آید که جراح آن را برش داده و برمی‌ دارد. این روش لیفت ابرو و پیشانی برای افرادی که دچار چین و چروک‌ ها و افتادگی‌ های شدیدتری هستند مناسب است. اما در افرادی که دچار طاسی بوده یا خط موی آن‌ ها بالاتر از پیشانی قرار دارد روش نامناسبی است.

⇐ روش اندوسکوپیک لیفت صورت

در روش اندوسکوپیک جراح اقدام به‌ ایجاد چند برش کوچک در بالای پیشانی می‌ کند. سپس با استفاده از اندوسکوپ پوست پیشانی بالا کشیده می‌ شود. این روش برای افرادی مفید است که پیشانی آن‌ ها دچار افتادگی‌ های متوسط و ملایم است. ماندگاری و دوام این روش در مقایسه با روش کلاسیک کم‌ تر است. اما مزیت این روش نسبت به روش کلاسیک برش‌ های کم‌ تر و کوچک تر است. زیرا عوارض آن کم‌ تر می‌ شود و فرد مدت کوتاه تری نیاز به مراقبت بیمارستانی خواهد داشت.

مراقبت‌ های لازم پس از عمل لیفت ابرو پیشانی

از جمله عوارض این عمل جراحی کبودی و ورم است. البته با استفاده از اقداماتی که توسط بهترین جراح لیفت صورت در تهران ارائه شده اند ؛ شدت آن کم‌ تر می‌ شود. از جمله‌ این که فرد باید کیسه یخ روی محل جراحی قرار دهد. هم‌چنین با گذاشتن چند بالش زیر سر سبب بالاتر قرار گرفتن سر به هنگام استراحت شود. علاوه بر این‌ ها برای تخفیف درد عمل جراحی استفاده از مسکن‌ هایی همانند استامینوفن و برای پیشگیری از ایجاد عفونت مصرف آنتی‌ بیوتیک‌ ها مفید و موثر است. استراحت مورد نیاز پس از عمل لیفت ابرو پیشانی نهایتا یک هفته است که پس از سپری شدن آن شروع فعالیت‌ ها امکان‌ پذیر است. اما فرد تا سه ماه نباید فعالیت‌ های سنگین همانند ورزش و جابجایی اجسام سنگین را انجام دهد.

کلام آخر

لیفت صورت از جمله اعمال جراحی زیبایی محسوب می‌ شود که امروزه طرفداران بسیاری دارد. با بالا رفتن سن افراد و کاهش چربی‌ های زیرپوستی و هم‌ چنین تحت تاثیر جاذبه زمین افتادگی‌ ها و چین و چروک‌ هایی در پوست افراد ظاهر می‌ شود. لذا افراد مختلف به منظور از بین بردن این افتادگی‌ ها و شاداب‌ تر کردن چهره خود دست به‌ این عمل زیبایی می زنند. از این رو توصیه می‌ شود در صورتی که خواستار چنین عملی هستید در انتخاب بهترین جراح لیفت صورت در تهران دقت زیادی داشته باشید. زیرا با انتخاب یک جراح متخصص که تجربه زیادی در این عمل زیبایی دارد احتمال دستیابی به نتایج دلخواه و مطلوب بسیار زیاد است.


سوالات متداول

✅ سن مناسب برای عمل لیفتینگ صورت چقدر است؟

به طور معمول افراد پس از 40 سالگی آثار افتادگی پوست صورت را مشاهده می‌ کنند و بهتر است از این سن به بعد نسبت به عمل لیفت صورت اقدام کنند.

✅ چرا باید افراد سیگاری تا دو هفته پیش از عمل جراحی ریتیدکتومی از مصرف سیگار خودداری کنند؟

دلیل آن که در حین عمل احتمال کاهش میزان اکسیژن وجود دارد لذا افراد سیگاری باید دو هفته قبل از عمل سیگار خود را ترک کنند.

✅ برداشتن بخیه‌ها چند روز پس از عمل لیفت کردن صورت امکان‌ پذیر است؟

در حدود 5 تا 6 روز پس از عمل لیفت صورت پزشک اقدام به برداشتن بخیه‌ ها می‌ کند.

✅ ماندگاری این عمل چند سال است و این ماندگاری به چه عواملی بستگی دارد؟

به طور معمول نتایج عمل لیفتینگ صورت تا ده سال ماندگاری دارد. عواملی همانند دوری از نور خورشید ، مصرف رژیم غذایی سالم ، مراقبت‌ های پوستی و پرهیز از مصرف سیگار و دخانیات در ماندگاری نتایج کشیدن پوست صورت تاثیر زیادی دارد.

✅ آیا پس از جراحی لیفتینگ صورت بیمار احساس درد خواهد داشت؟

پس از عمل کشیدن صورت درد خفیفی در ناحیه جراحی شده حس می‌ شود که البته با مصرف داروهای مسکن میزان این درد هم کاسته خواهد شد.

دکتر احمدعلی رجب پور

فوق تخصص جراحی پلاستیک ، زیبایی و ترمیمی، عضو هيئت علمى دانشگاه، عضو بنیاد ملی نخبگان ایران، عضو انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران. از جمله خدماتی که دکتر رجبپور ارائه می دهند، عبارتند از: ابدومینوپلاستی، عمل بینی، لیفت سینه، پروتز سینه و غیره.

نظرات

0 0 امتیاز ها
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخوردهای آنلاین
مشاهده همه دیدگاه ها