عمل سیکس پک

عمل سیکس پک چیست ؟ امروزه در سطح جهان و در ایران ، عمل‌ های زیبایی مثل ابدومینوپلاستی برای بسیاری از افراد تبدیل به گزینه‌ های جذابی جهت دست یابی به ظاهری زیباتر شده‌ اند. در بین عمل‌ های زیبایی ، یکی از محبوب‌ ترین‌ ها جراحی سیکس پک یا همان شکم شش تکه است. این عمل زیبایی ، از آن جهت که تأثیر دست یابی به شکم شش تکه را در زمانی بسیار کوتاه میسر می‌ سازد در بین بسیاری از افراد و مخصوصاً آقایان و ورزشکاران محبوبیت زیادی پیدا کرده است. با دکتر رجب پور بهترین جراح پلاستیک تهران همراه باشید تا اطلاعات مفیدی در این باره کسب کنید.

 

عمل سیکس پک + دکتر رجب پور

 

سیکس پک چیست ؟

سیکس پک مجموعه‌ ای از عضلات برآمده در ناحیه شکم است که با ورزش زیاد و تمرکز بر روی عضله سازی در ناحیه شکم ، پس از سختی بسیار و مدت زمان طولانی شکل می‌ گیرد و معمولاً افراد مختلف ، علاقه خاصی به این عضلات دارند.

برای افرادی که زیاد اهل ورزش نیستند یا از سختی‌ های بسیار ورزش‌ های سنگین و رژیم‌ های غذایی به ستوه آمده‌ اند ولی همچنان تمایل دارند که شکمی عضلانی داشته باشند، عمل سیکس پک می‌ تواند انتخاب خوبی باشد.

عمل شش تکه کردن شکم چیست ؟

ممکن است ندانید که این جراحی چیست و برای اولین بار باشد که این عبارت را می‌ شنوید. تعجب نکنید ، ایجاد سیکس پک با عمل جراحی امکان پذیر است و بسیاری از افراد تمایل به انجام دادن آن دارند. عمل زیبایی سیکس پک ، با نام پزشکی Abdominal Etching نیز شناخته می‌ شود. ایجاد سیکس پک با عمل جراحی ، به نوعی یک جراحی زیبایی محسوب می‌ شود و برای افرادی است که تمایل دارند شکمی عضلانی با عضله‌ های زیبا داشته باشند. در عمل سیکس پک ، مجموعه‌ ای از عمل‌ های زیبایی بر روی فرد متقاضی انجام می‌ شوند تا چربی‌ های موضعی ناحیه شکم برداشته شده و عضلات این ناحیه ، شکل شش تکه به خود بگیرند.

ایجاد شکم شش تکه با عمل جراحی عمدتاً توسط سه روش لیپوماتیک ، لیپولیز و ابدومینوپلاستی انجام می‌ شود که هر کدام مزایا و معایب خاص خود را دارند. این نوع عمل زیبایی برای مردان و زنان قابل اجرا است. به طور کل ، در عمل زیبایی سیکس پک ، چربی‌ های اضافی در ناحیه شکم از زیر پوست خارج شده و یا در صورت لزوم ، به بافت‌ های خاصی از ناحیه شکم جهت شکل دهی به عضلات این ناحیه تزریق می شود. این نوع پروسیجر ، یکی از انواع عمل پیکر تراشی است و در آن برای رسیدن به فرم دلخواه شما ، تغییرات لازم در بافت‌ های بدن ایجاد می‌ گردد. بهتر است بدانید که عمل سیکس پک کارآمدترین ، سریع‌ ترین و مؤثرترین جراحی زیبایی شکم است. این عمل ، روشی مناسب برای خارج کردن چربی‌ ها و کوچک کردن شکم است. در حقیقت این عمل ، روشی ساده برای دست یابی به اندامی ورزشکارانه است.

توجه داشته باشید که عمل جراحی سیکس پک ، عملی برای کاهش وزن و یا لاغری نیست. اگر در این خصوص سؤالی دارید و نمی‌ دانید که این نوع عمل زیبایی برای شما مناسب است یا خیر ، می‌ ­توانید با دکتر احمدعلی رجب پور در ارتباط باشید تا بتوانید در این خصوص از یک متخصص مشاوره بگیرید.

شاید سوال بپرسید که روش، عوارض و نکات مراقبتی عمل سیکس پک چیست ؟ در ادامه موارد و نکاتی که در رابطه با عمل شکم شش تکه لازم است بدانید را شرح داده‌ ایم.

سیکس پک با عمل جراحی

روش انجام این عمل

جراحی سیکس پک به روش‌ های مختلفی انجام می‌ ­شود. این روش‌ها بر اساس مواردی همچون میزان چربی در ناحیه شکم ، وضعیت شکم و غیره می ­‌توانند متغیر باشند که با توجه به معاینه‌ ای که پزشک متخصص بر روی شما انجام می‌ ­دهد ، بهترین روش جراحی شکم شش تکه مناسب شما را پیشنهاد می‌ دهد. اگر به انجام عمل شکم شش تکه تمایل دارید ، می‌ ­توانید پس از کسب اطلاعات در این زمینه به پزشک متخصص عمل زیبایی مراجعه کرده و پس از مشورت با وی ، بهترین روش را انتخاب کنید.

عمل زیبایی سیکس پک ، با هدف حذف چربی‌ های موضعی بدن و دست یابی به فرم ایده‌ آل شکم و پهلوها انجام می‌ شود. باید توجه داشت که این عمل ، یک عمل جراحی برای کاهش وزن محسوب نمی‌ شود ؛ از این رو ممکن است پیش از عمل جراحی ، پزشک شما دوره کاهش وزنی را برای شما در نظر بگیرد تا به شرایط مطلوب جهت انجام جراحی زیبایی سیکس پک برسید.

همان طور که قبلاً ذکر شد ، عمل سیکس پک ، روش‌ های مختلفی دارد و پزشک متخصص در این زمینه ، پس از معاینه شما بهترین روش را برای انجام این عمل به شما پیشنهاد می‌ ­دهد. ترجیحاً برای رعایت جانب احتیاط بیشتر ، بهتر است که پس از مشورت با متخصص زیبایی ، از یک متخصص گوارش هم در این زمینه مشاوره بگیرید تا انجام این عمل کم‌ ترین عوارض را برای شما داشته باشد.

در ادامه روش‌ های مختلف عمل سیکس پک را بررسی می ­کنیم و جزئیات آن را به شما توضیح می ­دهیم.

⇐ عمل زیبایی شکم شش تکه با استفاده از روش لیپوماتیک

می‌­ توان لیپوماتیک را جزو اولین عمل‌ های مخصوص زیبایی اندام دانست. در این نوع جراحی ، اول فرم مورد نظر جهت تغییر شکل بدن ، بر روی اندام مورد نظر با ماژیک طراحی می­ شود و سپس با استفاده از روش‌ های عکس‌ برداری و اسکن سه‌بعدی ، نقاط دارای چربی اضافه شناخته شده و پس از آن ، پروسه‌ جراحی شروع می‌ شود.

در این روش ، با استفاده از امواج اینفراسونیک به سلول‌ های چربی حرارت داده می ­‌شود تا بتوان آن‌ ها را از زیر پوست خارج کرد. با امواج التراسونیک، چربی‌ ها شکسته شده و با استفاده از کانولا این چربی‌ های ذوب شده را به صورت مایع ، از زیر پوست ناحیه مورد نظر خارج می ­کنند. سپس از همین چربی‌ ها برای ساخت سیکس پک و فرم دهی به عضلات شکم ، استفاده می ­شود.

مزایای استفاده از روش لییپوماتیک برای شش تکه کردن شکم چیست ؟

 • در این روش ، شما عمل زیبایی طولانی مدتی نخواهید داشت
 • احتمال کم آسیب رسی به اعضای داخلی بدن و اعصاب
 • عدم به‌ جاماندن جای زخم پس از عمل و دست یابی به شکمی صاف و یک دست
 • از بین رفتن چربی‌ های اضافی و آزاردهنده پهلو و کاهش سایز در چند جلسه
 • جوان‌ سازی و بازسازی پوست به‌خصوص در روش جراحی لیزری
 • عدم تهاجمی بودن این روش عمل زیبایی سیکس پک
 • تغییرات محسوس بدن طی یک روز و دست یابی به شکمی عضلانی در کمتر از چند هفته

⇐ انجام این عمل زیبایی با استفاده از روش لیپولیز

در میان روش‌ های مختلف انجام عمل زیبایی سیکس پک ، استفاده از لیپولیز کم‌ ترین میزان تهاجم را دارد. این روش ترکیبی از عمل زیبایی و ورزش می ­باشد. در روش لیپولیز ، چربی‌ های موضعی توسط دستگاه مخصوص شکسته می‌ شوند. سپس مقداری از این چربی ، به‌ وسیله کانولا که با برش کوچکی از پهلو وارد بدن شده ‌است ، مکیده می‌ شود. سپس چربی‌ های باقی‌ مانده در شکم طی یک دوره ورزش مخصوص ، با افزایش متابولیسم بدن دفع می‌ شوند. باید بدانید که در این روش ، از چربی‌ های خارج شده از بدن دیگر نمی­ توان برای تزریق به نواحی دیگر بدن استفاده کرد.

لیپولیز روشی سریع و بدون درد برای دست یابی به شکمی عضلانی و سیکس پک است که حتی با بی حسی موضعی نیز می­توان آن را انجام داد و پس از عمل ، کم‌ ترین میزان عوارض جانبی برای فرد ممکن است پیش آید.

مزایای استفاده از روش لیپولیزر برای این پروسه چیست ؟

 • در این روش ، شما عمل زیبایی طولانی مدتی نخواهید داشت
 • عدم به‌ جاماندن جای زخم پس از عمل و دست یابی به شکمی صاف و یک دست
 • عدم بروز کبودی ، التهاب و یا تورم
 • حذف چربی اضافی در ناحیه شکم و دست یابی به فرم بدن ایده آل
 • کم‌ ترین عوارض جانبی پس از عمل ، نسبت به باقی روش‌ ها
 • استفاده از تکنیک‌ های جدید در این روش نسبت به باقی روش‌ ها

⇐ عمل زیبایی شکم شش تکه با استفاده از روش ابدومینوپلاستی

روش ابدومینوپلاستی مناسب افرادی است که پوست شکم و پهلوهایی شل و افتاده دارند. توجه داشته باشید که این روش برای افراد چاق مناسب نیست. اگر تمایل دارید از این روش به سیکس پک شکم دست پیدا کنید ، باید قبل از انجام عمل ، مقدار زیادی وزن کم کنید تا بتوانید به شرایط مطلوب برای انجام این روش جراحی برسید.

در روش ابدومینوپلاستی ، جراح پس از طراحی اندام روی بدن بیمار ، برش‌ های کوچکی را در زیر ناف ایجاد می‌ کند. این برش‌ ها برای برداشتن پوست اضافی و چربی‌ های مقاوم جداره‌ شکم ایجاد می‌ شوند. در صورتی که عضلات شکمی فرد شل شده باشند ، این عضلات ترمیم و اصلاح می‌ شوند تا بهترین نتیجه از عمل به دست آید. بر اساس حجم پوست‌ های اضافی موجود در بدن فرد متقاضی و چربی‌ های مقاوم بدن و فاکتورهای دیگر ، پزشک متخصص از سه روش مینی ابدومینوپلاستی ، ابدومینوپلاستی کامل و ابدومینوپلاستی دوره‌ ای ممکن است استفاده ‌کند.

در این روش ، چربی و پوست اضافه به صورت هم‌ زمان برداشته می ­‌شود.

عمل جراحی شکم شش تکه افراد معروف - دکتر رجب پور

اگر فرد متقاضی در این روش اضافه وزن زیادی داشته باشد، به‌ طوری‌ که قبل از عمل نیز نتواند آن را از بین ببرد ، پزشک متخصص می‌ تواند ابتدا با انجام عمل لیپوساکشن ، وزن فرد را کاهش داده و سپس از عمل ابدومینوپلاستی برای دست یابی به فرم بدن دلخواه و سیکس پک استفاده کند.

مزایای استفاده از روش ابدومینوپلاستی برای عمل سیکس پک چیست ؟

 • رسیدن به سیکس پک و سفت شدن جداره داخلی شکم در کمتر از چند هفته
 • کاهش سایز سریع
 • از بین رفتن برآمدگی شکم
 • رسیدن به خط کمر باریک و اندامی زیبا
 • از بین رفتن هم‌زمان چربی و پوست اضافه
 • تأثیر محسوس عمل در یک جلسه
 • جمع شدن شکم و از بین رفتن پوست شل و افتاده شکم و پهلو

جراحی شکم شش تکه برای کدام افراد مناسب‌ تر است؟

برای دست یابی به اندام ایده آل ، ما همیشه ورزش و راه‌ های ارگانیک شکل دهی به بدن مثل استفاده از رژیم‌ های غذایی ، ورزش‌ های مناسب و غیره را پیشنهاد می ­کنیم. اما اگر راه‌ های بسیاری را انتخاب کرده و به اندام ایده آلتان نرسیده‌ اید و روشی سریع برای دست یابی به شکمی عضلانی می­ خواهید ، انجام عمل سیکس پک شاید برای شما روش مناسبی باشد.

انجام عمل جراحی سیکس پک برای همه افراد مناسب نیست. در حقیقت ، بهترین کاندیداهای این نوع عمل زیبایی را می­ توان به شکل زیر نام برد :

 • افرادی که پس از سال‌ ها ورزش شکم ، هنوز هم به عضلات سیکس پک دست پیدا نکرده‌ اند.
 • افرادی که پس از دوره کاهش وزن شدید ، در ناحیه شکم پوست شل و افتاده دارند.
 • افرادی که در ناحیه شکم و پهلو چربی زیادی دارند و تمایل دارند که شکمی عضلانی داشته باشند.
 • افرادی که از نظر تغذیه و قوی سیستم ایمنی ، مشکلی ندارند.
 • افراد غیر سیگاری
 • افرادی که به داروهای بیهوشی و بی حسی حساسیت نداشته باشند.

با توجه داشته باشید که عمل زیبایی سیکس پک برای بانوانی که به تازگی دوره بارداری خود را پشت سر گذاشته‌ اند مناسب نیست. در حقیقت ، برای انجام این عمل نباید کم تر از شش ماه از فارغ شدن فرد باردار گذشته باشد. پس از گذشت شش ماه نیز فرد متقاضی باید با مشورت پزشک ماما و نیز افراد متخصص در زمینه زنان و زایمان و همچنین متخصصان جراحی زیبایی ، تصمیم به انجام عمل سیکس پک بگیرد. در زنان شیرده نیز این عمل زیبایی پیشنهاد نمی‌ ­شود.

این نکته بسیار حائز اهمیت است که تشخیص صلاحیت خود را برای انجام عمل جراحی سیکس پک ، به پزشک معالج خود بسپارید و در این مورد ، خودسرانه تصمیم نگیرید. چرا که این عمل در صورت عدم واجد شرایط بودن شما ، می­ تواند عوارض جدی برای شما به همراه داشته باشد.

اگر می خواهید برای مشاوره با پزشکی متخصص و با تجربه در این زمینه که بتوانید با خیالی آسوده به وی اعتماد کنید، با دکتر احمدعلی رجب پور در ارتباط باشید.

سیکس پک شکم چیست - دکتر رجب پور

عوارض پروسه شکم شش تکه چیست ؟

در پاسخ به این سوال که عوارض عمل شکم شش تکه چیست ، باید توجه داشته باشید که در صورت این که جراحی سیکس پک به درستی و طبق اصول استاندارد انجام نشود و یا در انتخاب پزشک خود دقت نکرده باشید ، این عمل می‌ ­تواند برای شما عوارضی به دنبال داشته باشد که در ادامه ، این عوارض را نام می‌­ بریم :

 • ایجاد کبودی شدید یا آمبولی
 • تغییر رنگ پوست (در موارد نادر)
 • عدم تناسب اندام و قرینگی بدن
 • طولانی شدن دوران نقاهت
 • ماندگار شدن جای زخم‌ ها
 • آسیب به اعصاب و ماهیچه‌ ها
 • ناهمواری در سطح بدن و ناهمسانی سیکس پک‌ ها
 • بازگشت نتیجه عمل در صورتی عدم داشتن سبک زندگی سالم
 • عفونت و چسبندگی و فیبروز پوستی در ناحیه جراحی
 • عدم امکان زایمان مجدد پس از انجام ابدومینوپلاستی
 • حساسیت پوستی به مواد بیهوشی و بی‌ حسی موضعی
 • در مواردی که عمل جراحی سیکس پک بسیار تهاجمی باشد ؛ احتمال بروز عفونت هم وجود دارد

نکته :

نتیجه نهایی عمل سیکس پک ، یک الی شش ماه پس از انجام این عمل نمایان می­‌شود.

سخن آخر

با انتخاب دقیق پزشک خود ، از بروز هر گونه مشکلی در روند انجام این عمل جراحی پیشگیری کنید تا بتوانید به اندام دلخواه خود ، با کم‌ ترین میزان ریسک و عوارض جانبی دست پیدا کنید.


سوالات متداول

✅ این پروسه چیست و چه نتیجه ای دارد ؟

سیکس پک مجموعه‌ ای از عضله برآمده در ناحیه شکم است که با ورزش زیاد و تمرکز بر روی عضله سازی در ناحیه شکم ، پس از سختی بسیار و مدت زمان طولانی شکل می‌گیرد و معمولاً افراد مختلف ، علاقه خاصی به این عضلات دارند.

✅ پروسه شش تکه کردن شکم به چه صورت است ؟

عمل شکم شش تکه مجموعه‌ ای از عمل‌ های زیبایی است که بر روی فرد متقاضی انجام می‌ شوند تا چربی‌ های موضعی ناحیه شکم برداشته شده و عضلات این ناحی ه، شکل شش تکه به خود بگیرند.

✅ عوارض این جراحی چیست ؟

 • ایجاد کبودی شدید یا آمبولی
 • تغییر رنگ پوست (در موارد نادر)
 • عدم تناسب اندام و قرینگی بدن

 • طولانی شدن دوران نقاهت

 • ماندگار شدن جای زخم‌ ها

 • آسیب به اعصاب و ماهیچه‌ ها

 • ناهمواری در سطح بدن و ناهمسانی سیکس پک‌ ها

 • بازگشت نتیجه عمل در صورتی عدم داشتن سبک زندگی سالم

 • عفونت و چسبندگی و فیبروز پوستی در ناحیه جراحی

 • عدم امکان زایمان مجدد پس از انجام ابدومینوپلاستی

 • حساسیت پوستی به مواد بیهوشی و بی‌ حسی موضعی

 • در مواردی که عمل جراحی سیکس پک بسیار تهاجمی باشد ؛ احتمال بروز عفونت هم وجود دارد

دکتر احمدعلی رجب پور

فوق تخصص جراحی پلاستیک ، زیبایی و ترمیمی، عضو هيئت علمى دانشگاه، عضو بنیاد ملی نخبگان ایران، عضو انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران. از جمله خدماتی که دکتر رجبپور ارائه می دهند، عبارتند از: ابدومینوپلاستی، عمل بینی، لیفت سینه، پروتز سینه و غیره.

نظرات

0 0 امتیاز ها
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
اشتراک در
اطلاع از
guest
9 دیدگاه ها
قدیمی ترین
تازه‌ترین
بازخوردهای آنلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
پرنیا
پرنیا
1 سال قبل

سلام
وقتتون بخیر
من سه ماه هست زایمان کردم میتونم عمل سیس پک انجام بدم؟

دکتر رجب پور
1 سال قبل
پاسخ به  پرنیا

با سلام و سپاس از همراهی شما
خیر . قبل از هر چیز با یک پزشک متخصص مشورت نمائید اما خانم ها پس از گذشت 6 ماه می‌توانند عمل سیکس پک را انجام دهند. همچنین زنان شیرده نیز کاندید مناسبی برای انجام این عمل نیستند.

علی
علی
1 سال قبل

ببخشید هزینه سیس پک چقدره؟

دکتر رجب پور
1 سال قبل
پاسخ به  علی

با سلام و سپاس از همراهی شما دوست عزیز
هزینه عمل سیکس پک به عوامل متعددی بستگی دارد. از جمله این عوامل می‌توان به روش مورد استفاده و همچنین کلینیک انتخابی شما مربوط می‌شود. برای تعیین دقیق تر هزینه لطفا از طریق واتس آپ مشاوره رایگان دریافت نمائید.

مهران
مهران
1 سال قبل

ایا عمل سیکس پک برگشت هم داره و بعد از مدتی از بین خواهد رفت یا نه؟؟ اگر برگشت داشته باشه عمل سیکسپک بعد از چه مدته؟؟

دکتر رجب پور
1 سال قبل
پاسخ به  مهران

با سلام و سپاس از همراهی شما دوست عزیز
در پاسخ به سوال شما باید گفت در صورتی که برخی از نکات را رعایت نکنید این عمل برگشت پذیر است اما اگر نکات مراقبتی بعد از عمل را رعایت نمائید خیر این عمل برگشت پذیر نیست.
از آنجایی که با بالا رفتن سن بافت بدن همیشه در حال تغییر است پس هیچ عملی وجود ندارد که برگشت پذیر نباشد بنابراین برای حفظ نتایج حاصل از آن باید نکاتی مانند حفظ رژیم غذایی سالم و … را رعایت کرد

حسین
حسین
1 سال قبل

آیا با وجود اضافه وزن میتونم عمل سیس بک انجام بدم؟

دکتر رجب پور
1 سال قبل
پاسخ به  حسین

با سلام و سپاس از همراهی شما
خیر با توجه به متد جراحی زیر نظر پزشک متخصص باید به یک وزن ایده آل رسیده و سپس عمل سیکس پک را انجام دهید.

ساسان
ساسان
1 ماه قبل

سلام جناب دکتر می خواستم بدونم آیا جراحی سیکس پک عوارض هم داره و راه حلی هم برای رفع عوارضش هست ؟