آیا درمان انحراف بینی بدون جراحی امکان پذیر است؟

درمان انحراف بینی بدون جراحی : یکی از مشکلات عمده که افراد بسیاری با آن دست و پنجه نرم می‌کنند و کیفیت زندگی را تحت تاثیر قرار می‌دهد، انحراف بینی است. برای مثال، افرادی که بینی آن‌ها انحراف دارد، تنفس خوب و کاملی ندارند و شب‌ها خر و پف می‌کنند. خبر خوب این است که پیشرفت علم و تکنولوژی باعث شده است که پزشکان قادر به درمان مشکلات بینی مانند انحراف، قوز و پلیپ باشند.

یکی دیگر از راه‌های موثر و کارآمد در درمان انحراف بینی، جراحی  توسط فردی متخصص و ماهر است. اما از آن جهت که جراحی بینی، عملی تهاجمی به حساب می‌آید و بیمار تحت تاثیر دارو بیهوشی قرارد می‌گیرد، بسیاری از بیماران از انجام آن منصرف می‌شوند.

خبر خوب این است که پیشرفت علم و تکنولوژی در حوزه پزشکی باعث شده است که بیمارانی که تیغه بینی‌ آن‌ها از موقعیت مرکزی و اصلی خود حرکت کرده و یا کج شده است، بدون جراحی، درمان شود. افرادی که تمایل به بهبود ظاهر بینی خود دارند می‌توانند بدون جراحی مشکلات ظاهری بینی و تنفسی خود را برطرف کنند.

همانطور که می‌دانید بینی یکی از مهم‌ترین اجزاء صورت است که تاثیر زیادی در زیبایی و تنفس فرد ایفا می‌کند. به همین خاطر بهتر است در اولین فرصت برای درمان مشکلات ظاهری و تنفسی ناشی از انحراف بینی اقدام کنید. در این مطالب ما تصمیم گرفته‌ایم تا نحو درمان کجی بینی بدون جراحی بررسی کنیم.

علت کج شدگی بینی چیست ؟

انحراف بینی و کج شدگی بینی با یکدیگر تفاوت دارد. جراحی انحراف بینی نوعی عمل درمانی و تحت پوشش بیمه درمانی است. اما جراحی جهت رفع کج شدگی بینی یک عمل جراحی زیبایی به حساب می‌آید و تحت پوشش بیمه‌های درمانی قرار ندارد.

قبل از آغاز درمان انحراف و یا کجی بینی بدون جراحی لازم است  علت بروز انحراف و کج شدگی بینی شناسایی شود. به طور کلی می‌توان علت‌های انحراف و کج شدگی بینی را یکی از موارد زیر دانست:

 • ژنتیک و مادرزادی؛
 • وارد شدن ضربه؛
 • تصادف؛
 • آسیب‌های ورزشی؛

برخی مواقع زیباجویان بعد از جراحی بینی متوجه می‌شوند که حس بویایی آن‌ها تغییر کرده و یا شب‌ها خر و پف می‌کنند. ما در مقاله ” حس بویایی بعد از عمل بینی ” به بررسی این عارضه بصورت کامل پرداخته‌ایم.

درمان انحراف بینی بدون جراحی

انواع حالت‌های انحراف بینی :

 • گاهی أوقات تیغه میانی بینی کج شده و در اثر انحراف تیغه میانی، مسیر تنفسی بیمار مسدود می‌شود.
 • در صورتی که آسیب دیدگی بینی به گونه‌ای باشد که تیغه وسط بینی موازی با کل ساختمال بینی کج شود و هیچ گونه اختلالی در تنفس فرد ایجاد نشود، عمل جراحی بینی تحت پوشش بیمه درمانی قرار نمی‌گیرد و جراحی بینی تنها یک عمل زیبایی برای اصلاح فرم تیغه میانی به حساب می‌آید
 • در این دسته از انحراف بینی، کل هرم بینی و تیغه میانی کج می‌‌شود که نتیجه آن مسدود شدن حفره‌های تنفسی است. برای درمان این مشکل، جراحی درمانی و زیبایی به طور همزمان انجام می‌شود. به همین خاطر هزینه‌ها تحت پوشش بیمه درمانی قرار نمی‌گیرد و بیمار موظف به پرداخت کل هزینه جراحی است.

یکی از نگرانی‌های خانم هنگام انجام جراحی بینی دارند بودن در زمان عادت ماهانه‌شان می‌باشد. ما در مقاله ” پریود و عمل بینی ” به این نگرانی پاسخ داده‌ایم.

آیا درمان انحراف بینی بدون جراحی امکان پذیر است ؟

تیغه میانی بینی یک صفحه نازکی است که دو حفره درونی بینی را از یکدیگر جدا کرده است. گاهی این صفحه به سمت راست یا چپ متمایل می‌شود و اصطلاحا به آن انحراف تیغه بینی می‌گویند. توجه داشته باشید که انحراف تیغه میانی می‌تواند  یک مشکل درونی بوده و تاثیری در ظاهر بینی نداشته باشد. به همین خاطر نمی‌توان با قطعیت گفت که کج شدگی تیغه بینی در همه موارد قابل درمان است.

احتمالا شما هم با جمله‌هایی مانند ” درمان دائمی انحراف بینی بدون جراحی” و یا “درمان کج شدگی بینی و تنفسی بدون نیاز به بیهوشی عمومی و نیاز به جراحی” روبرو شده‌اید. این جملات اغلب جنبه تبلیغاتی دارد. شاید بتوان گفت منظور از درمان انحراف بینی بدون جراحی، به خصوص زمانی که انحراف بینی باعث بروز مشکلات تنفسی شده است، جراحی تیغه میانی بدون عوارض و دوره نقاهت طولانی مدت است.

رفع کجی بینی بدون عمل

راه درمان انحراف بینی بدون جراحی :

در برخی موارد، جراح با صلاح دید و با توجه به شرایط بیمار از روش‌های جراحی مانند روش‌های آورده شده در زیر برای درمان انحراف بینی بدون جراحی استفاده می‌کند. این روش‌های درمانی مناسب افرادی است که انحراف بینی آن‌ها تاثیری بر تنفس آن‌ها نداشته و تمایلی به عمل جراحی بینی ندارند و تنها مشکل آن‌ها ظاهر بینی است.

ناگفته نماند که مشکلاتی مانند انحراف شدید بینی، قوز بینی، پلیپ بینی، کوچک کردن سوراخ‌های بینی، سربالا کردن نوک بینی و کوچک کردن بینی‌های بزرگ تنها با عمل جراحی امکان پذیر است.

روش‌های درمان و رفع کجی بینی بدون عمل چیست ؟

باید توجه داشته باشید که انحراف و کجی بینی باید بصورت خفیف باشد تا بتوان از طریق روش‌های زیر آن را درمان نمود. روش‌های رفع کجی بینی بدون عمل به دو نوع تقسیم می‌شود که عبارتند از:

1) درمان انحراف بینی با فیلر:

فیلر بینی یک روش غیر تهاجمی و کم هزینه برای درمان فرم بینی و کجی تیغه میانی است. هنگام درمان انحراف تیغه بینی بدون جراحی و با استفاده از تزریق فیلر، پزشک سوابق پزشکی و مشکلات ساختاری بینی بیمار را بررسی می‌کند و بنابر طلاح دید خود و رضایت بیمار از حجم مشخصی فیلر برای اصلاح فرم بینی استفاده می‌کند. این روش درمانی یک روش کم خطر و سرپایی است که نتایج ایده‌آلی به همراه دارد و بیماران می‌توانند همان روز به خانه برگردند.

2) درمان انحراف بینی با لیزر :

یکی دیگر از روش‌های درمان کجی بینی بدون جراحی استفاده از لیزر است. در این روش، بدون ایجاد زخم و برش در ناحیه تحت درمان و تنها با استفاده از انرژی لیزر، کج شدگی بینی تا حدی بهبود می‌یابد. در این روش، اسکار، برجستگی‌های پوست بینی و انحراف خفیف تیغه بینی بهبود می‌یابد. یکی از دلایل و مزیت درمان بینی با استفاده از لیزر این است که در این  روش خبری از دوره نقاهت ب لند مدت، خونریزی، درد و تورم نخواهد بود.

تیغه بینی مانند دیواری صاف است که وسط دو حفره سمت راست و سمت چپ بینی قرار دارد و این تیغه حفر‌ ها را از وسط بینی، از یکدیگر جدا می‌سازد و گاهی دچار انحراف می‌گردد. ما در مقاله ” انحراف تیغه بینی ” به بررسی این عارضه پرداخته‌ایم.

عوارض درمان انحراف بینی بدون جراحی زیبایی چیست ؟

بعد از معرفی راه‌های درمان کجی بینی بدون عمل جراحی، وقت به ارائه عوارض جانبی و احتمالی درمان انحراف بینی بدون عمل می‌رسد. از آن جهت که درمان انحراف بینی بدون بیهوشی و عمومی و برش در ناحیه تحت درمان صورت می‌گیرد، خبری از عوارض جانبی شدید مانند خونریزی، باقی ماندن جای زخم، کبودی، درد و تورم نخواهد بود. در روش‌های ذکر شده در بالا تنها احتمال بروز موارد زیر وجود دارد:

 • عدم تقارن بینی در نتیجه نهایی،
 • بروز واکنش‌های عفونی،
 • إحساس فشار جزئی در حین تزریق،
 • عدم ایجاد تغییر در بینی‌های بزرگ،
 • موقتی بودن نتیجه نهایی،
 • بروز قرمزی و کبودی جزئی،
 • بروز حساسیت.

انتخاب یک پزشک ماهر با تخصص بالا در حوزه زیبایی و جراحی کمک می‌کند تا بهترین روش را جهت دستیابی به نتیجه  نهایی انتخاب کنید.

رفع انحراف بینی بدون جراحی

هزینه درمان انحراف بینی بدون جراحی چقدر است؟

هزینه درمان مشکلات بینی بدون جراحی بسیار کمتر از هزینه جراحی بینی است. البته این دسته از درمان‌ها ماندگاری بالایی ندارد و بعد از 6 ماه لازم است که تکنیک درمان را مجددا تکرار کنید تا نتیجه تغییرات ظاهری بینی ماندگاری بیشتری داشته باشد. همچنین تکنیک‌های زیبایی ذکر شده در فوق تحت پوشش بیمه درمانی قرار ندارد.

نکته دیگری که در رابطه با درمان انحراف تیغه بینی بدون جراحی وجود دارد این است که هزینه درمان با فیلر متغیر است و به نوع و حجم فیلر بستگی دارد.

هنگامی که انحراف بینی شدید و حاد باشد، احتمال دارد که راه هوایی یک طرف بینی بسته شود و نفس کشیدن با مشکل مواجه شود. ما در مقاله ” علائم انحراف بینی ” به علت و روش درمان آن پرداخته‌ایم.

کلام آخر :

تحت هیچ شرایطی به دلیل هزینه کمتر به دنبال ارائه دهنگان ارزان قیمت نباشید؛ زیرا امکان دارد در دام افرادی که تجربه و تخصصی در این حوزه ندارند بیفتید. در صورتی که یک پرشک با تجربه و ماهر می‌داند چگونه باعث درمان ظاهر بینی، بدون بروز عوارض و خطرات زیاد شود. بنابراین پزشکی با تجربه و کلینیک دارای مجوز را برای درمان انتخاب کنید.

سوالات متداول

✅ علت کج شدگی بینی چیست ؟

به طور کلی می‌توان علت‌های انحراف و کج شدگی بینی را یکی از موارد زیر دانست:
* ژنتیک و مادرزادی؛
* وارد شدن ضربه؛
* تصادف؛
* آسیب‌های ورزشی؛

✅ آیا درمان انحراف بینی بدون جراحی امکان پذیر است ؟

شاید بتوان گفت منظور از درمان انحراف بینی بدون جراحی، به خصوص زمانی که انحراف بینی باعث بروز مشکلات تنفسی شده است، جراحی تیغه میانی بدون عوارض و دوره نقاهت طولانی مدت است. این روش‌های درمانی مناسب افرادی است که انحراف بینی آن‌ها تاثیری بر تنفس آن‌ها نداشته و تمایلی به عمل جراحی بینی ندارند و تنها مشکل آن‌ها ظاهر بینی است.

✅ روش‌های درمان و رفع کجی بینی بدون عمل چیست ؟

باید توجه داشته باشید که انحراف و کجی بینی باید بصورت خفیف باشد تا بتوان از طریق روش‌های زیر آن را درمان نمود. روش‌های رفع کجی بینی بدون عمل به دو نوع تقسیم می‌شود که عبارتند از:
1) درمان انحراف بینی با فیلر
2) درمان انحراف بینی با لیزر

جستجو کنید

آخرین مقالات

اشتراک گذاری

نظرات

2 1 رای
امتیاز برای مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخوردهای آنلاین
مشاهده همه دیدگاه ها