بعد از عمل بینی چگونه بخوابیم

یکی از بهترین کارهایی که می توانید پس از جراحی زیبایی بینی برای بدن خود انجام دهید ، استراحت است. به نظر ساده می رسد اما نحوه خوابیدن بعد از عمل بینی بسیار مهم است. بینی بعد از جراحی بسیار لطیف و ظریف است و محافظت از بینی در برابر آسیب های تصادفی بسیار مهم است. وقتی چشم‌هایتان را می‌بندید و خود را برای خوابیدن آماده میکنید ، می توانید به پهلو بخوابید و بینی خود را به تشک بمالید و یا بینی توسط شریک زندگی یا فرزندتان ضربه بخورد .

در این مقاله ما بهترین و مهمترین نکات را برای طرز خوابیدن بعد از عمل بینی را به اشتراک می گذاریم تا بتوانید بدون هیچگونه ترس و دلهره بخوابید و نتیجه بسیار خوبی از جراحی بگیرید .

چند روز بعد از عمل بینی به پهلو بخوابیم

آیا خواب بعد از جراحی به تسریع بهبودی کمک می کند؟

خواب کافی برای داشتن یک سیستم ایمنی سالم و بهبود سریع ضروری است. بدن شما باید بعد از جراحی خیلی سخت کار کند تا ترمیم انجام شود ، بنابراین احساس خستگی در طی روزهای اول پس از عمل طبیعی است. استراحت در این زمان مهم است ، بنابراین از بدن خود را بیش از حد کار نکشید.

علاوه بر این ، هنگام خواب ، بدن شما می تواند جریان خون بیشتری را به عضلات و بافت های آسیب دیده اختصاص دهد. این جریان خون اضافی، اکسیژن و مواد مغذی بیشتری را به بدن تحویل می دهد که به بهبود کمک می کند. در آخر اینکه ، خواب می تواند نقش مهمی در واکنش شما به درد داشته باشد. خواب بیشتر اغلب به کاهش دردی که تجربه می کنید کمک می کند. ما به بیماران توصیه می کنیم که شبانه روز 8 ساعت بخوابند و چرت بزنند ، مخصوصاً در چند روز اول بعد از عمل.

انواع جراحی‌های پلاستیک دارای عوارض متعددی هستند که باعث بروز نگرانی در افراد می‌شوداز جمله جراحی زیبایی بینی. یکی از این عوارض خونریزی است که ما در مقاله ” خونریزی بعد از عمل بینی ” به این موضوع پرداخته‌ایم.

نحوه خوابیدن بعد از عمل بینی :

֎به پهلو بخوابید

خوابیدن در وضعیت بالا بهترین حالت است. این باعث کاهش تورم و کاهش احتقان و گرفتگی پس از جراحی زیبایی بینی می شود. اگر به پهلو بخوابید ، به احتمال زیاد هنگام خواب سوراخ بینی شما بسته می شود و از آنجا که نمی توانید از بینی نفس بکشید ، این گرفتگی می تواند ناراحت کننده باشد. خوابیدن به پشت در وضعیت بالا بهترین حالت برای خواب بعد از جراحی زیبایی بینی است.

همچنین اگر میخواهید هنگام خواب به بدن خود برای کاهش ورم بینی کمک کنید میتوانید چند بالش اضافی زیر سر خودتان بگذارید تا تورم به حد قابل توجهی کاهش پیدا کند .

֎ تنها بخوابید

شرکا و حیوانات خانگی به طور معمول باعث داشتن خوابی عالی و باکیفیت میشوند ، اما بعد از جراحی زیبایی بینی نوبت به خودخواهی می‌رسد. تا حد امکان دیگران را از محل خواب خود بیرون کنید چون هر لحظه احتمال ایجاد آسیب و ضربه به بینی وجود دارد پس برای جلوگیری از این مشکلات سعی کنید برای مدتی تنها بخوابید .

֎کاهش مصرف کافئین

داروهای مسکن می توانند درد را کاهش دهند و به شما کمک کنند تا راحت تر بخوابید. همچنین توصیه می کنیم از مصرف کافئین خودداری کنید ، زیرا می تواند در خواب با کیفیت تداخل ایجاد کند. استراحت و خواب عالی بعد از عمل بینی بیشتر به شما کمک می کند تا پس از جراحی بینی به سرعت بهبود یابید.

یکی از سوالات پر تکراری که اکثر زیباجویان بعد از عمل از ما میپرسند پیرامون خنده و گریه بعد از عمل بینی است که باعث نگرانی این عزیزان می‌شود. ما در مقاله ” خندیدن بعد از عمل بینی ” این سوال را پاسخ داده‌ایم.

چه اتفاقی می افتد اگر بعد از جراحی بینی هنگام خوابیدن به پشت غلت بزنم؟

نحوه خوابیدن بعد از عمل بینی

بسیاری از بیماران ما نگران غلت خوردن تصادفی در هنگام خواب هستند. هنگامی که در خواب عمیق هستید دوست دارید روی  شکم باشید و به پشت نخوابید . در این مواقع ترس بزرگی که از این اتفاق داریم ، ترس ضربه خوردن به بینی و تورم بینی است که باعث می شود هنگام خواب با دقت بسیار در اطرافمان چند بالش بگذاریم تا اتفاق خاصی نیفتد .

چسب و گچ بینی تا حدی جلوی ایجاد مشکل ناشی از غلط زدن را میگیرند اما ممکن است بینی متورم و دچار گرفتگی شود .

بایدها و نبایدهای نحوه خوابیدن بعد از عمل بینی

  • کافئین ننوشید
  • از داروهای ضد درد استفاده کنید.
  • تا مدتی تنها بخوابید
  • از بالش های اضافی زیر سر و اطراف سر استفاده کنید.
  • به پشت بخوابید
  • بیشتر از حد معمول استراحت کنید.
  • از تلفن همراه فاصله بگیرید.

یکی دیگر از عوارض عمل بینی، خروپف می‌باشد که برای برخی از افراد اتفاق می‌افتد. ما در مقاله ” خروپف بعد از عمل بینی ” به این عارضه پرداخته‌ایم.

آیا می توانم بعد از عمل بینی از قرص های خواب آور برای خوابیدن استفاده کنم؟

اگرچه خواب بعد از جراحی بینی از اهمیت بالایی برخوردار است ، اما باید سعی کنید بدون مصرف هرگونه قرص خواب آوری بخوابید. در برخی موارد ، قرص های خواب آور می توانند با داروهای شما تداخل ایجاد کنند. اگر بعد از جراحی برای خوابیدن زیاد مشکل دارید ، با پزشک خود تماس بگیرید و در خوردن داروی خواب مناسب از او کمک بگیرید.

خوابیدن بعد از عمل بینی

چه مدت بعد از جراحی بینی میتوانم به حالت طبیعی بخوابم؟

دو هفته اول مهمترین دوره برای بهبود جراحی زیبایی بینی است. بعد از 15 روز ، بیماران می توانند هرطور که تمایل دارند بخوابند. اما مراقب باشید از فشار آوردن به بینی خودداری کنید و اگر می توانید به مدت طولانی تری به پشت بخوابید و این کار را ادامه دهید. خوابیدن به پشت برای جلوگیری از تورم و گرفتگی در هفته های اول بهترین حالت خوابیدن است.

آبریزش بینی بعد از عمل ” دلایل زیادی دارد که مهم‌ترین دلیل آن تورم مخاط بینی است. بقیه دلایل و راهکارهای درمان آن را نیز در مقاله‌ای برای شما بیان نموده‌ایم.

نتیجه گیری :

همانطور که میدانید نحوه خوابیدن بعد از عمل بینی نیازمند رعایت نکات ساده ای است تا از بروز مشکلاتی که ممکن است ایجاد شود جلوگیری کنیم. در این مقاله درباره باید ها و نباید های خوابیدن بعد از عمل بینی صحبت کردیم و این نکته را یادآور شدیم که تا 2 هفته بعد از جراحی بینی باید صاف و به پشت بخوابید تا از ورم بینی کاسته شود و ترجیحا تنها یا با فاصله از فرزند یا شریک زندگی خود بخوابید . همچنین برای مراقبت بیشتر ، بهتر است چند بالش زیر سر و اطراف سر بگذارید .

درصورت داشتن هرگونه سوال می‌توانید با دکتر رجب پور درمیان گذاشته یا به صورت کامنت زیر همین مقاله با ما به اشتراک بگذارید.

دکتر احمدعلی رجب پور

فوق تخصص جراحی پلاستیک ، زیبایی و ترمیمی، عضو هيئت علمى دانشگاه، عضو بنیاد ملی نخبگان ایران، عضو انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران. از جمله خدماتی که دکتر رجبپور ارائه می دهند، عبارتند از: ابدومینوپلاستی، عمل بینی، لیفت سینه، پروتز سینه و غیره.

نظرات

0 0 امتیاز ها
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخوردهای آنلاین
مشاهده همه دیدگاه ها