چند روز بعد از عمل بینی میشه رانندگی کرد ؟

رانندگی بعد از عمل بینی : بهبودی پس از عمل بینی بسیار راحت‌تر از چیزی است که فکر می‌کنید. گاهی اوقات آن‌قدر احساس بهبود می‌کنید که می‌خواهید سریعا یک مسافرت زمینی یا حتی ورزش‌های سنگین گذشته را مجددا شروع کنید. توجه داشته باشید که ممکن است فرد احساس سلامتی کامل کند اما همچنان بدن توانایی و انرژی خود را بازیابی نکرده باشد. آتل و بخیه‌های بینی یکی از دلایلی است که باید از رانندگی و سفر دور باشید. بیماران بعد از جراحی احتمالا دارای چشمانی بنفش، احساس درد و کمی خونریزی بینی هستند و لازم است تا بیماران از یکسری مراقبت‌های پزشکی پیروی کنند تا دوره بهبود بدون مشکل و اختلال طی شود.

یکی از مراقبت‌های پزشکی بعد از جراحی بینی، دور بودن از رانندگی است. در دوره بهبود، یکسری داروی خواب‌آور توسط جراح تجویز می‌شود که رانندگی را برای بیمار به یک فعالیت پرخطر تبدیل می‌کند. علاوه بر این رانندگی بعد عمل بینی نیاز به تحرک دارد و کمی پرخطر است بنابراین برای روند بهتر بهبودی بهتر است که رانندگی بعد از عمل بینی را تا حد ممکن انجام ندهید. اگر شما هم در فکر جراحی زیبایی بینی هستید و این سوال برای شما ایجاد شده است که ” چند روز بعد از عمل بینی میشه رانندگی کرد ؟ ” تا آخر مقاله همراه ما باشید تا این سوال را با یکدیگر بررسی نماییم.

رانندگی بعد از عمل بینی :

به طور معمول جراحی بینی با بیهوشی عمومی صورت می‌گیرد و حدود 2 الی 3 ساعت طول می‌کشد. در بیشتر موارد، بعد از اتمام جراحی، بیمار مرخص شده و به خانه باز می‌گردد؛ به جز موارد خاص.

هنگام مرخص شدن از بیمارستان لیستی از داروهای مسکن و آنتی بیوتیک‌ها در اختیار شما قرار می‌گیرد. در کنار داروهای تجویز شده با تعدادی دستورالعمل برای تسریع روند بهبود آشنا خواهید شد که رعایت آن‌ها در کنار مصرف داروها کمک می‌کند تا دوره بازیابی بهتر و سریع‌تر طی شود. یکی از مراقبت‌های بعد از جراحی ، پرهیز از رانندگی بعد عمل بینی می‌باشد.

پس از اتمام جراحی بینی تا چند روز بعد، بیمار شاهد خونریزی و تورم خواهد بود. ( برای نکات آن میتوانید مقاله خونریزی بعد از عمل بینی و نکات مهم درباره آن را مطالعه نمایید) به همین دلیل، رانندگی بعد از عمل بینی ، به خصوص در روزهای اولیه اصلا توصیه نمی‌شود.

رانندگی بعد از عمل بینی

یکی از مشکلاتی که افراد پس از عمل بینی یا تزریق ژل، با آن مواجه هستند سیاه شدن پوست بینی بعد از عمل می‌باشد که به آن نکروز گفته می‌شود. ما در مقاله ” نکروز بینی ” این عارضه و روش درمان آن را بررسی کرده‌ایم.

جراحی زیبایی بینی یک عمل نسبتا سخت است که بعد از آن کمی بدن ضعیف می‌شودو برای بهبود نیاز به زمان دارد. به همین خاطر لازم است که بعد از جراحی  مدتی را به استراحت اختصاص دهید و از فعالیت‌هایی سنگین یا تنش‌زا دور باشید تا بخیه و زخم‌های ناشی از جراح‎ی به طور کامل بهبود پیدا کنند.

با توجه به مطالب ذکر شده در فوق می‌توان نتیجه‌گیری کرد رانندگی بعد از عمل بینی در روز جراحی اکیدا ممنوع می‌باشد؛ لذا تا 3 الی 8 روز بعد از جراحی از شخصی دیگر بخواهید تا به جای شما رانندگی کند.

چند روز بعد از عمل بینی می‌توان رانندگی کرد؟

یکی از پر تکرارترین سوالات مراجعه کنندگان این است که ” چند روز بعد از عمل بینی میشه رانندگی کرد ؟ ” .قبل از هرچیزی در نظر بگیرید که برای طی شدن روند بهبود باید به خودتان کمی زمان دهید تا دوران بهبود را به خوبی پشت سر بگذارید و شاهد نتیجه مطلوب و فوق‌العاده جراحی زیبایی باشید.

خوشبختانه بعد از گذشت 7 الی 10 روز ورم بینی و صورت کاهش می‌یابد و بیمار می‌تواند فعالیت‌های گذشته را مجددا آغاز نماید. یکی از این فعالیت‌ها رانندگی است. برای مثال، بعد از گذشت 3 الی 7 روز ورم اطراف چشم‌ها کاهش یافته و دیگر مانعی در میدان دید بیمار وجود نخواهد داشت.

رانندگی بعد از عمل بینی در صورتی بلامانع است که فرد از سلامت عمومی برخوردار باشد؛ حرکت ماشین باعث ضرب‌ دیدگی و تکان زیاد صورت و بینی نشود.  

نکته دیگری که وجود دارد این است که بین 3 الی 8 هفته بعد از جراحی بینی نمی‌توانید از عینک طبی و آفتابی استفاده کنید. در طول این مدت بینی و صورت کمی متورم است و وارد شدن هرگونه فشار باعث تغییر فرم بینی می‌شود. از طرف دیگر بینی به طور کامل بهبود نیافته و تحمیل یک وزن اضافه به بینی باعث خراب شدن نتیجه نهایی می‌شود. بنابراین، افرادی که در حین رانندگی از عینک آفتابی یا طبی استفاده می‌کنند، باید مدت بیشتری از رانندگی بپرهیزند تا هزینه و تلاشی که برای جراحی بینی صرف شده است هدر نرود.

رانندگی بعد عمل بینی

یکی از عوارضی که ممکن است افراد پس از جراحی تجربه کنند بوی بد بینی می‌باشد. ما در مقاله ” بوی بد بینی بعد از عمل ” به این عارضه به صورت کامل پرداخته‌ایم.

چه زمانی برای سفر بعد از جراحی بینی مناسب است؟

دوران بهبود برای هر بیمار یک دوره بسیار مهم در زندگی به حساب می‌آید. گاهی اوقات فرد زمان کافی برای متوقف کردن فعالیت‌ها برنامه‌های روزمره را ندارد. برای مثال، اجتناب از رانندگی بعد از عمل بینی برای برخی افراد ترسناک به نظر می‌رسد یا حتی باعث انصراف زیباجویان از جراحی بینی می‌شود.

یکی از رایج‌ترین سوالات مراجعه کنندگان این است که چه زمانی می‌توانند برای تعطیلات خود برنامه ریزی کنند و به سفر بروند ؟

همانطور که در مقاله مسافرت بعد از عمل بینی توضیح دادیم اکثر جراحان توصیه می‌کنند که روزهای ابتدایی را به استراحت اختصاص دهند تا روند بهبود هرچه سریع‌تر سپری شود. بنابراین، رانندگی و سفرهای طولانی مدت یا مسافت‌های زیاد در روزهای اولیه توصیه نمی‌شود.

 همچنین، سفرهای هوایی در روزهای اولیه تحت هیچ شرایطی توصیه نمی‌شود؛ زیرا، بعد از جراحی بینی، نوعی پانسمان در درون بینی قرار می‌گیرد. به همین دلیل، افزایش ارتفاع همراه با تغییرات فشار باعث تجدید عارضه‌های جراحی و افزایش خونریزی بینی، درد و… می‌شود.

توصیه ما این است که 8 الی 14 روز سفرهای کاری و ضروریتان را به تعویق بیندازید. البته قبل از سفر، مطمئن شوید که از وضعیت عمومی خوبی برخوردار هستید. فراموش نکنید که قبل ازهرگونه اقدام لازم است با پزشک مشورت نمایید.

انتخاب جراح با تجربه و به روز علاوه بر عوارض کمتر و نتیجه بیشتر، روند بهبود پس از جراحی نیز بهتر است. ما در مقاله ” بهترین جراح بینی ” به شما در انتخاب این جراح کمک می‌کنیم.

سخن پایانی:

بهتر است در روزهای ابتدایی فعالیت‌هایتان را محدود کنید و از انجام فعالیت‌هایی که باعث تکان صورت می‌شود بپرهیزید. انجام دستورالعمل‌های پزشک در 48 ساعت اولیه باعث کاهش تورم شده و روند بهبود را سرعت می‌بخشد.

همچنین، بیماران  حداقل 8 الی 10 روز باید از انجام فعالیت‌های هیجانی یا سنگین مانند ورزش و رانندگی بعد از جراحی بینی دور باشند. به طور خلاصه می‌توان گفت هرچه دیرتر رانندگی کنید و فعالیت‌های روزمره را از سر بگیرید، زودتر بهبود پیدا خواهید کرد. 

اگرچه بعید است که رانندگی مسافت‌های کوتاه مشکلی جدی ایجاد کند؛ در صورتی که دستورالعمل‌ها را به خوبی رعایت کنید. با این حال، تا زمانی که توان بدنی خود را به طور کامل بدست نیاورده‌اید، وقت بیشتری را به استراحت اختصاص دهید.

به طور کلی، رانندگی بعد از جراحی بینی و سفرهای هوایی احتمال بروز عارضه‌هایی مانند درد و ناراحتی، خونریزی خفیف تا متوسط، ایجاد لخته خون، تورم، عفونت و حالت تهوع را افزایش می‌دهد.

در آخر، فراموش نکنید که جراحی بینی یک عمل سخت است و برای دستیابی به نتیجه دلخواه باید از هرگونه فشار جسمی و روحی دور باشید.

جستجو کنید

آخرین مقالات

اشتراک گذاری

نظرات

0 0 امتیاز ها
امتیاز برای مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخوردهای آنلاین
مشاهده همه دیدگاه ها