آیا اشتباه زدن چسب بینی تاثیر روی نتیجه عمل دارد؟

اشتباه زدن چسب بینی یا شل و سفت زدن آن بر روی بینی، می‌تواند عوارضی را برای فردی که به تازگی عمل جراحی بینی انجام داده است به همراه داشته باشد. بسیاری از افرادی که عمل جراحی زیبایی بینی را انجام داده‌اند، به دلیل این که به درستی در زمینه زدن چسب بینی آموزش‌ها لازم را ندیده‌اند، ممکن است سؤالاتی برایشان پیش بیاید که در ادامه، متداول‌ترین این سؤالات را شرح داده‌ایم:

  • عوارض زیاد چسب زدن بینی چیست؟
  • عوارض اشتباه زدن چسب بینی چیست؟
  • عوارض چسب زدن طولانی مدت بینی چیست؟
  • عوارض سفت زدن چسب بینی چیست؟

در این مقاله از مجموعه مقالات بلاگ رسمی دکتر احمدعلی رجب پور، قصد داریم به موضوع اشتباه زدن چسب بینی بپردازیم و سپس به سؤالات مطرح شده در بالا که جزو متداول‌ترین سؤالات بیماران هستند، پاسخ دهیم. اگر شما نیز به تازگی بینی خود را عمل کرده‌اید و درباره اشتباه زدن چسب بینی سؤالاتی در ذهن دارید، این مقاله شاید بتواند پاسخ سؤالات شما را بدهد، در صورتی که پاسخ خود را از متن این مقاله دریافت نکردید، می‌توانید در بخش نظرات سؤال خود را با ما در میان بگذارید تا در سریع‌ترین زمان ممکن مشکل شما را برطرف نماییم.

اشتباه زدن چسب بینی

زمانی که برای برداشتن آتل‌های بینی خود پس از عمل جراحی بینی به پزشک جراح متخصص مراجعه می‌کنید، مطمئناً وی به شما نحوه صحیح چسب زدن بینی را آموزش می‌دهد. همچنین یکی از توصیه‌هایی که در این زمینه می‌تواند به شما کمک کند این است که زمانی که برای اولین بار پزشک بر روی بینی شما می‌خواهد چسب بزند، بهتر است که از وی نحوه چسب زدن بینی فیلم بگیرید تا در آینده زمانی که خود خواستید بر روی بینی‌تان چسب بزنید، از اشتباه زدن چسب بینی خود جلوگیری کنید.

عوارض زیاد چسب زدن بینی

همچنین فیلم‌های آموزشی بسیاری در سطح اینترنت و یوتیوب وجود دارد که در آن، نحوه صحیح چسب زدن بینی را آموزش می‌دهند تا از اشتباه زدن چسب بینی توسط افراد جلوگیری کنند. می‌توانید آن‌ها را نیز تماشا کنید.

توجه داشته باشید که اشتباه زدن چسب بینی می‌تواند برای شما عوارضی را در پی داشته باشد؛ پس در چسب زدن بر روی بینی خود بعد از عمل جراحی بینی، دقت لازم را به خرج دهید. البته در این جا باید نکته‌ای را ذکر کنیم که به اشتباه، برخی فکر می‌کنند که در صورتی که اشتباه زدن چسب بینی برای آن‌ها رخ دهد، می‌تواند بر نتیجه عمل بینی آن‌ها تاثیر بگذارد و مانع از دست یابی به نتیجه دلخواه از عمل بینی شود. در این جا باید بگوییم که خط قرمزی بر این عقیده بکشید و بی راه به خود استرس ندهید؛ اشتباه زدن چسب بینی بر روی نتیجه عمل بینی شما هیچ تأثیری نمی‌گذارد؛ پس از این نظر، خیال خود را راحت کنید. ولی همواره باید بدانید که اشتباه زدن چسب بینی می‌تواند برای شما عوارضی را به همراه داشته باشد که می‌تواند در دوران نقاهت پس از عمل جراحی زیبایی بینی، شما را مورد اذیت و آزار قرار دهد.

پس از جزاحی بینی زدن چسب یه بینی تا مدتی باید صورت پذیرد. بنابراین ما در مقاله ” نحوه چسب زنی بینی ” این مقوله را بطور کامل آموزش داده‌ایم.

عوارض اشتباه زدن چسب بینی

همان طور که ذکر کردیم، اشتباه زدن چسب بینی بر روی نتیجه عمل بینی شما تأثیری ندارد ولی درست چسب زدن پس از عمل جراحی بینی می‌تواند بر روی سریع‌تر طی شدن دوران نقاهت بعد از عمل بینی و نیز کاهش تورم و التهاب در بینی شما، تاثیر بسیار زیادی بگذارد.

مهم‌ترین دوران برای جلوگیری از اشتباه زدن چسب بینی ، دو هفته اول پس از عمل جراحی بینی می‌باشد که باید دقت لازم را در زدن چسب بینی خود به خرج دهید. به بیانی دیگر، عوارض سفت زدن چسب بینی و یا شل زدن آن، می‌تواند برای شما به صورت موقت باقی بماند و در دو هفته اول پس از عمل بینی، در زدن چسب بینی باید بیشتر دقت کنید.

در ادامه، برخی از شایع‌ترین عوارض اشتباه زدن چسب بینی را بررسی می‌کنیم.

عوارض سفت زدن چسب بینی

֎ عوارض سفت زدن چسب بینی :

سفت زدن چسب بینی باعث چین خوردگی پره‌های بینی می‌شود و بعد از باز کردن چسب این اثر قابل مشاهده است. بنابراین بلافاصله بعد از برداشتن چسب ممکن است ظاهر بینی شما را نامتناسب نشان دهد. همچنین اگر یک طرف بینی سفت‌تر از طرف دیگر چسب زده شود ممکن است در قسمتی که چسب سفت زده شده است ورم کمتر از طرف دیگر بینی شما به نظر برسد.

֎ عوارض شل زدن چسب بینی :

شل زدن چسب بینی در حقیقت با نزدن آن، تفاوتی ندارد. به عبارتی دیگر، شل زدن چسب بینی تأثیری در کاهش تورم و التهاب بینی نداشته و دوره نقاهت شما را پس از عمل طولانی‌تر می‌کند.

در زدن چسب بینی، دقت داشته باشید که نه زیاد شل و نه زیاد سفت آن را بزنید که بتوانید در سریع‌ترین زمان ممکن، دوران نقاهت پس از عمل بینی را پشت سر گذاشته و به روتین عادی زندگی خود بازگردید و همچنین بتوانید نتیجه عمل بینی خود را سریع‌تر مشاهده کنید.

همچنین شایان ذکر است که اگر نگران اشتباه چسب زدن بینی خود هستید می‌توانید دو مرتبه اول که زمان مهم برای بهبودی بینی شماست برای تعویض چسب به مطب دکتر خود مراجعه کنید. لازم است حداقل تا یک ماه بینی خود را چسب بزنید، بنابراین در هر صورت باید روش صحیح آن را آموزش ببینید.

یکی از عوارضی که ممکن است بعد از عمل بینی برای شما رخ دهد، جوش زدن می‌باشد بنابراین ما در مقاله ” جوش زدن بعد از عمل بینی ” این عارضه را بصورت کامل مورد بررسی قرار داده‌ایم.

֎ عوارض زیاد چسب زدن بینی

زیاد چسب زدن بینی، در کاهش التهاب و تورم بینی، نقشی ندارد. بسیاری از افراد به اشتباه عقیده دارند که هر چه مدت زمان بیشتری بر روی بینی خود چسب بزنند، سریع‌تر تورم آن کاهش پیدا می‌کند و می‌توانند زودتر روند بهبودی بعد از عمل جراحی بینی را پشت سر بگذارند. باید بدانید که زیاد زدن چسب بینی بر روند بهبودی شما هیچ تأثیری ندارد. در حقیقت، مدت زمانی که باید از چسب بینی استفاده کنید، توسط پزشک متخصص به شما اعلام می‌شود. افراد مختلف، بر اساس نوع پوست بینی خود، ممکن است بین یک تا سه ماه لازم باشد که چسب بینی بر ریو بینی خود بزنند ولی به طور کلی، در بیشتر افرادی که عمل‌های جراحی بینی انجام می‌دهند، زدن چسب بینی به مدت چهار الی شش هفته کافی است.

باز هم تکرار می‌کنیم، برای آگاهی از مدت زمان لازم برای چسب زدن بینی، از پزشک متخصص خود در این زمینه مشورت بگیرید و در نظر داشته باشید که زیاد زدن چسب بینی، بر روی کاهش تورم و التهاب بینی پس از عمل جراحی بینی تأثیری ندارد و گاهی اوقات عوارض چسب زدن طولانی مدت بینی ممکن است برای ما رخ دهد.

عوارض چسب زدن طولانی مدت بینی

قبل از هر اقدامی باید بخاطر داشته باشید که انتخاب جراح بینی باتجربه و متخصص بسیار مهم می‌باشد، زیرا با راهنمایی های دقیق خود و استفاده از متد به روز موجب ایجاد نتیجه بهتر برای شما می‌باشد. ما در مقاله ” بهترین جراح بینی در تهران ” به شما در این انتخاب کمک می‌نمائیم.

سخن پایانی

همان طور که ذکر شد، بسیاری از افراد به اشتباه فکر می‌کنند که اشتباه زدن چسب بینی و یا درست زدن آن، بر روی نتیجه کسب شده از عمل بینی می‌تواند تاثیر بگذارد. باید در نظر داشته باشید که چسب زدن بینی ممکن است با ایجاد فشار اندک، از ایجاد برآمدگی روی بینی جلوگیری کرده و باعث کاهش تورم بینی شود اما به طور معمول، شکل کلی بینی شما را تغییر نمی‌دهد و اشتباه زدن چسب بینی بر روی نتیجه عمل بینی شما تأثیری نمی‌گذارد؛ پس از این نظر، خیالتان راحت باشد.

شما می‌توانید برای دریافت مشاوره بیشتر در این زمینه ، با دکتر احمدعلی رجب پور، فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی، ارتباط بگیرید و از وی مشاوره دریافت کنید. همچنین در صورتی که در زمینه اشتباه زدن چسب بینی سؤالاتی در ذهن خود دارید، می‌توانید در بخش نظرات این مقاله، آن را مطرح کنید تا بتوانیم شما را راهنمایی کنیم.

جستجو کنید

آخرین مقالات

اشتراک گذاری

نظرات

0 0 امتیاز ها
امتیاز برای مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخوردهای آنلاین
مشاهده همه دیدگاه ها