اشتباه زدن چسب بینی

 اشتباه زدن چسب بینی یا شل و سفت زدن آن بر روی بینی ، می‌ تواند عوارضی را برای فردی که به تازگی عمل بینی انجام داده است به همراه داشته باشد. برای مثال چین خوردن پوست روی دماغ ، طولانی شدن دوره نقاهت و بروز حساسیت پوستی از این دست مشکلات می باشند. در این مقاله از مجموعه مقالات بلاگ رسمی دکتر احمدعلی رجب پور ، بهترین جراح بینی در تهران قصد داریم به موضوع اشتباه چسب زدن بینی بپردازیم و سپس به سؤالات مطرح شده که جزو متداول‌ ترین سؤالات بیماران هستند ، پاسخ دهیم.

 

اشتباه چسب زدن بینی - دکتر رجب پور

 

بسیاری از افرادی که عمل جراحی زیبایی بینی را انجام داده‌ اند ، به دلیل این که به درستی در زمینه زدن چسب بینی آموزش‌ های لازم را ندیده‌ اند ، ممکن است سؤالاتی برایشان پیش بیاید که در ادامه ، متداول‌ ترین این سؤالات را شرح داده‌ ایم :

  • عوارض زیاد چسب زدن چیست؟
  • عوارض اشتباه زدن چسب بینی چیست؟
  • عوارض چسب زدن طولانی مدت چیست؟
  • عوارض سفت زدن چسب چیست؟

 اگر شما نیز به تازگی بینی خود را عمل کرده اید و درباره اشتباه چسب زدن بینی سؤالاتی در ذهن دارید ، این مقاله شاید بتواند پاسخ سؤالات شما را بدهد ، در صورتی که پاسخ خود را از متن این مقاله دریافت نکردید ، می‌توانید در بخش نظرات سؤال خود را با ما در میان بگذارید تا در سریع‌ ترین زمان ممکن مشکل شما را برطرف نماییم.

اشتباه زدن چسب بینی

زمانی که برای برداشتن آتل‌ های بینی خود پس از عمل جراحی بینی به یک جراح خوب بینی در تهران مراجعه می‌ کنید ، مطمئناً وی به شما نحوه صحیح چسب زدن بینی را آموزش می‌ دهد. همچنین یکی از توصیه‌ هایی که در این زمینه می‌ تواند به شما کمک کند این است که زمانی که برای اولین بار پزشک بر روی بینی شما می‌ خواهد چسب بزند ، بهتر است که از وی نحوه چسب زدن بینی فیلم بگیرید تا در آینده زمانی که خود خواستید بر روی بینی‌ تان چسب بزنید ، از اشتباه زدن چسب دماغ خود جلوگیری کنید.

 

اشتباه چسب زدن بینی - دکتر رجب پور

 

همچنین فیلم‌ های آموزشی بسیاری در سطح اینترنت و یوتیوب وجود دارد که در آن ، نحوه صحیح چسب زدن بینی را آموزش می‌ دهند تا از اشتباه زدن چسب بینی توسط افراد جلوگیری کنند. می‌توانید آن‌ ها را نیز تماشا کنید.

توجه داشته باشید که اشتباه زدن چسب دماغ می‌ تواند برای شما عوارضی را در پی داشته باشد ؛ پس در چسب زدن بر روی بینی خود بعد از عمل جراحی بینی ، دقت لازم را به خرج دهید. البته در این جا باید نکته‌ ای را ذکر کنیم که به اشتباه ، برخی فکر می‌ کنند که در صورتی که چسب بینی را به اشتباه بزنند ، این موضوع می‌ تواند بر نتیجه عمل بینی آن‌ ها تاثیر بگذارد و مانع از دست یابی به نتیجه دلخواه از این پروسه شود. در این جا باید بگوییم که خط قرمزی بر این عقیده بکشید و بی راه به خود استرس ندهید ؛ اشتباه چسب زدن بینی بر روی نتیجه عمل شما هیچ تأثیری نمی‌ گذارد ؛ پس از این نظر ، خیال خود را راحت کنید. ولی همواره باید بدانید که اشتباه زدن چسب می‌ تواند برای شما عوارضی را به همراه داشته باشد که می‌ تواند در دوران نقاهت پس از عمل جراحی زیبایی بینی ، شما را مورد اذیت و آزار قرار دهد.

عوارض اشتباه زدن چسب بینی

همان طور که ذکر کردیم اشتباه چسب زدن بینی بر روی نتیجه عمل بینی شما تأثیری ندارد ولی درست چسب زدن پس از عمل جراحی بینی می‌ تواند بر روی سریع‌ تر طی شدن دوران نقاهت بعد از عمل بینی و نیز کاهش تورم و التهاب در بینی شما ، تاثیر بسیار زیادی بگذارد.

مهم‌ ترین دوران برای جلوگیری از اشتباه زدن چسب دماغ ، دو هفته اول پس از عمل جراحی بینی می‌ باشد که باید دقت لازم را در زدن چسب بینی خود به خرج دهید. به بیانی دیگر، عوارض سفت زدن چسب بینی و یا شل زدن آن ، می‌ تواند برای شما به صورت موقت باقی بماند و در دو هفته اول پس از این عمل ، در زدن چسب بینی باید بیشتر دقت کنید.

در ادامه ، برخی از شایع‌ ترین عوارض اشتباه زدن چسب بینی را بررسی می‌کنیم.

 

اشتباه چسب زدن بینی - دکتر رجب پور

 

֎ عوارض سفت زدن چسب :

سفت زدن چسب ، اشتباه زدن چسب بینی محسوب می شود و باعث چین خوردگی پره‌ های بینی می‌ شود و بعد از باز کردن چسب این اثر قابل مشاهده است. بنابراین بلافاصله بعد از برداشتن چسب ممکن است ظاهر بینی شما را نامتناسب نشان دهد. همچنین اگر یک طرف بینی سفت‌ تر از طرف دیگر چسب زده شود ممکن است در قسمتی که چسب سفت زده شده است ورم کمتر از طرف دیگر بینی شما به نظر برسد.

֎ عوارض شل زدن چسب :

شل زدن چسب بینی در حقیقت با نزدن آن ، تفاوتی ندارد. به عبارتی دیگر ، شل زدن چسب بینی تأثیری در کاهش تورم و التهاب بینی نداشته و دوره نقاهت شما را پس از عمل طولانی‌ تر می‌ کند.

در زدن چسب بینی ، دقت داشته باشید که نه زیاد شل و نه زیاد سفت آن را بزنید که بتوانید در سریع‌ ترین زمان ممکن ، دوران نقاهت پس از عمل بینی را پشت سر گذاشته و به روتین عادی زندگی خود بازگردید و همچنین بتوانید نتیجه عمل بینی خود را سریع‌ تر مشاهده کنید.

همچنین شایان ذکر است که اگر نگران اشتباه چسب زدن بینی خود هستید می‌ توانید دو مرتبه اول که زمان مهم برای بهبودی بینی شماست برای تعویض چسب به مطب یک دکتر خوب بینی در تهران مراجعه کنید. لازم است حداقل تا یک ماه بینی خود را چسب بزنید ، بنابراین در هر صورت باید روش صحیح آن را آموزش ببینید.

֎ عوارض زیاد چسب زدن 

زیاد چسب زدن بینی ، در کاهش التهاب و تورم بینی ، نقشی ندارد. بسیاری از افراد به اشتباه عقیده دارند که هر چه مدت زمان بیشتری بر روی بینی خود چسب بزنند ، سریع‌ تر تورم آن کاهش پیدا می‌ کند و می‌ توانند زودتر روند بهبودی بعد از عمل جراحی بینی را پشت سر بگذارند. باید بدانید که زیاد زدن چسب ، اشتباه زدن چسب بینی محسوب می شود و بر روند بهبودی شما هیچ تأثیری ندارد. در حقیقت ، مدت زمانی که باید از چسب بینی استفاده کنید ، توسط پزشک متخصص به شما اعلام می‌ شود. افراد مختلف ، بر اساس نوع پوست بینی خود ، ممکن است بین یک تا سه ماه لازم باشد که چسب بینی بر روی بینی خود بزنند ولی به طور کلی ، در بیشتر افرادی که عمل‌ های جراحی بینی انجام می‌ دهند، زدن چسب بینی به مدت چهار الی شش هفته کافی است.

باز هم تکرار می‌ کنیم ، برای آگاهی از مدت زمان لازم برای چسب زدن بینی ، از پزشک متخصص خود در این زمینه مشورت بگیرید و در نظر داشته باشید که زیاد زدن چسب بینی ، بر روی کاهش تورم و التهاب بینی پس از عمل جراحی بینی تأثیری ندارد و گاهی اوقات عوارض چسب زدن طولانی مدت بینی ممکن است برای ما رخ دهد.

 

اشتباه زدن چسب بینی - دکتر رجب پور

 

قبل از هر اقدامی باید بخاطر داشته باشید که انتخاب جراح بینی باتجربه و متخصص بسیار مهم می‌ باشد ، زیرا با راهنمایی های دقیق خود و استفاده از متد به روز موجب ایجاد نتیجه بهتر برای شما می‌ باشد. ما در مقاله ” بهترین جراح بینی ” به شما در این انتخاب کمک می‌ نمائیم.

سخن پایانی

همان طور که ذکر شد ، بسیاری از افراد به اشتباه فکر می‌ کنند که اشتباه زدن چسب بینی و یا درست زدن آن ، بر روی نتیجه کسب شده از عمل بینی می‌ تواند تاثیر بگذارد. باید در نظر داشته باشید که چسب زدن به دماغ ممکن است با ایجاد فشار اندک ، از ایجاد برآمدگی روی بینی جلوگیری کرده و باعث کاهش تورم بینی شود اما به طور معمول ، شکل کلی بینی شما را تغییر نمی‌ دهد و اشتباه چسب زدن بر روی نتیجه عمل بینی شما تأثیری نمی‌ گذارد ؛ پس از این نظر ، خیالتان راحت باشد.

شما می‌ توانید برای دریافت مشاوره بیشتر در این زمینه ، با دکتر احمدعلی رجب پور ، فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی ، ارتباط بگیرید و از وی مشاوره دریافت کنید. همچنین در صورتی که در زمینه اشتباه زدن چسب سؤالاتی در ذهن خود دارید ، می‌ توانید در بخش نظرات این مقاله ، آن را مطرح کنید تا بتوانیم شما را راهنمایی کنیم.

دکتر احمدعلی رجب پور

فوق تخصص جراحی پلاستیک ، زیبایی و ترمیمی، عضو هيئت علمى دانشگاه، عضو بنیاد ملی نخبگان ایران، عضو انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران. از جمله خدماتی که دکتر رجبپور ارائه می دهند، عبارتند از: ابدومینوپلاستی، عمل بینی، لیفت سینه، پروتز سینه و غیره.

نظرات

1 1 رای
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخوردهای آنلاین
مشاهده همه دیدگاه ها