روش های سفت کردن سینه

آیا با روش های سفت کردن سینه آشنا هستید؟ امروزه، اکثر خانم ها در سراسر جهان به دنبال راهی برای داشتن سینه های سفت و خوش فرم هستند. خوشبختانه پیشرفت علم موجب کشف روش های جدید و متدهای متعدد جهت اصلاح فرم سینه و زیبای سازیی ظاهر آن شده است. به طور طبیعی بعد از 40 سالگی، سینه ها فرم خود را از دست داده و کمی افتاده می شوند. فرآیند افتادگی سینه کاملا طبیعی است، زیرا، با افزایش سن قابلیت ارتجاعی و میزان چربی سینه کاهش می یابد. البته عوامل متعددی مانند یائسگی، تغییر وزن، تغذیه، بارداری و شیردهی، انجام ورزش های شدید، کمبود مواد مغذی، استفاده از لباس زیر نامناسب و ابتلا به برخی از بیماری ها مانند سرطان می تواند افتادگی سینه را تشدید کند. حال در مقاله روش های سفت کردن سینه با ما همراه باشید تا با بهترین متد ها همچون لیفت سینه ، پروتز سینه آشنا شوید.

 

روش های سفت کردن سینه - دکتر رجب پور

 

سینه ها دارای بافت چربی هستند و وظیفه نگه داری آن‌ها بر عهده پوست و ماهیچه های اطراف است. با بالا رفتن سن، از قدرت عضلات کاسته شده و حالت الاستیسیته (Elasticity) پوست از بین می‌رود. به همین خاطر، سفتی و شادابی سینه ها کاهش یافته و نتیجه آن، تغییر فرم و اندازه سینه ها است.

تغییر فرم و سایز سینه ها در دوره های مختلف سنی، موجب کاهش اعتماد به نفس بانوان می شود. بسیاری از خانم ها تصور می کنند که افتادگی سینه ها باعث کاهش زیبایی آن ها در مقابل شریک جنسی شان خواهد شد. همین امر منجر به بروز آسیب های روحی مانند افسردگی در بانوان شده و روابط زناشویی آن ها را با مشکل مواجه می کند.

علل شل شدن بافت سینه ها 

با افزایش سن استحکام بافت سینه کاهش می یابد. شاید تصور کنید که افتادگی سینه ها ارتباط مستقیمی با سایز آن ها دارد. در صورتی که نحوه مراقبت از آن ها در طول عمر است که منجر به حفظ زیبایی و خوش فرمی آن ها می شود. سوال اینجاست که چگونه سینه های سفت و خوش فرمی داشته باشیم ؟

طی مطالعات و تحقیقات انجام شده، در اواخر دهه‌ 30 سالگی، نشانه هایی از پیری زودرس در پوست نواحی مختلف بدن ظاهر می شود که سینه ها نیز از این قاعده مستثنی نیستند.

در حقیقت، پوست و رباط ها وظیفه نگه داری سینه ها را بر عهده دارند که به مرور زمان هر دوی آن ها کشیده و شل خواهند شد و افتادگی سینه را در پی خواهند داشت. خبر خوب این است که روش های سفت کردن سینه متعدد و بی شمار می باشد. برخی از این روش ها موقت هستند؛ مانند استفاده از کرم و یا درمان های موضعی و برخی دیگر از آن ها، همانند بالا کشیدن سینه‌ها و پروتز سینه ، یک درمان دائمی برای داشتن سینه های سفت و گرد به حساب می آید.

افتادگی سینه و پیری زودرس پوست در بانوانی که سابقه بارداری و شیردهی داشته اند، بیشتر به چشم می خورد. به طور طبیعی، بعد از اتمام دوران تغذیه نوزاد، استحکام و زیبایی سینه ها تا حد زیادی از دست خواهد رفت. با این وجود، با انجام روش های سفت کردن سینه می توان میزان آسیب بافتی را تا حدی کنترل کرد و از افتادگی بیشتر آن ها پیشگیری نمود.

نکته دیگری که موجب شلی سینه می شود و اکثر افراد به آن بی توجه هستند، تغذیه و رژیم غذایی سالم است. برای مثال، مصرف بیش از حد نوشابه های گازدار، نیکوتین، فست‌فود و الکل باعث تضعیف ساختار سلولی در بدن خواهد شد که نتیجه آن، پیری زودرس پوست و افتادگی سینه ها می باشد. همچنین، بسیاری از عادت ها و رفتارهای طبیعی باعث تخریب و کاهش استحکام سینه می شود. برخی از این رفتارها غیرقابل اجتناب هستند. اما برخی از آن‌ها قابل کنترل و پیشگیری می باشند. با ایجاد تغییر در سبک زندگی و حذف عادات نادرست می توان مانع از آسیب دیدن بافت اندام های حساس مانند سینه ها شد. برخی از این رفتارها شامل نحوه قرار گیری بدن در حالت دویدن، خواب و یا نشستن می شود.

برای پاسخ به اینکه چگونه سینه های سفت داشته باشیم ؟ باید دلیل و علت شل شدن و افتادگی سینه را بشناسیم و از بروز آن جلوگیری کنیم. در زیر، به سایر عوامل تاثیرگذار بر پیری زودرس پوست و افتادگی سینه‌ها اشاره می‌کنیم:

  • عوامل ژنتیکی
  • تغییر سایز سینه در اثر چاق و لاغر شدن‌های ناگهانی
  • تغییر در سطح هورمون‌ها
  • بی‌تحرکی و ورزش نکردن

حال که متوجه علت افتادگی و شل شدگی سینه ها شدیم می‌توانیم به سوال چگونه سینه های سفت داشته باشیم پاسخ دهیم. در ادامه به روش های سفت کردن سینه می پردازیم و بهترین روش سفت کردن سینه را بیان می کنیم.

 

سفت کردن سینه در یک هفته - دکتر رجب پور

 

✅ پروتز سینه روشی برای بزرگتر و پرتر نشان دادن سینه هاست که در مقاله پروتز سینه به صورت کامل به آن پرداخته ایم.

موثرترین روش های سفت کردن سینه

تاثیر زیبایی و ظاهری بی نقص در داشتن اعتماد به نفس بالا بر همه ما آشکار است. بسیاری از خانم ها در یک دوره از زندگی شان متوجه تغییر فرم سینه هایشان می شوند. این مسئله باعث کاهش زیبایی اندام و کاهش زیبایی ظاهر سینه خواهد شد. به همین خاطر، در این بخش از مقاله به معرفی برخی از روش های سفت کردن سینه به شما، دوستداران اندامی زیبا، خواهیم پرداخت.

خوشبختانه پیشرفت علم پزشکی باعث ابداع روش هایی متعددی جهت اصلاح فرم سینه شده است. برای مثال، پروتز سینه یکی از محبوب ترین روش های کارآمد برای خانم هایی با سینه های کوچک است که طی آن سینه فرد بزرگ تر و خوش فرم تر می شود.

گاهی هم سینه های بیش از حد بزرگ یا نامتقارن باعث کاهش اعتماد به نفس خانم ها می شود و چاره ای جز عمل کردن پیدا نمی کنند. در نتیجه، به تیغ جراحی پناه می برند. پزشک متخصص طی فرآیند ماموپلاستی « Mammoplasty » به برداشتن پوست و بافت چربی اضافی سینه می پردازد.

جوان سازی سینه به اینجا ختم نمی شود. لیفت سینه ، انجام ورزش های مناسب و ماساژ مخصوص سینه از دیگر روش های سفت کردن سینه هستند که باعث بهبود وضعیت ظاهری سینه ها خواهد شد.

جراحی لیفت سینه

یکی از موثرترین روش های سفت کردن سینه در کوتاه ترین زمان ممکن، لیفت سینه یا ماستوپکسی « Mastopexy» است. طی این جراحی که با هدف بالا کشیدن سینه های شل و افتاده انجام می شود، برش های ظریفی در اطراف هاله تیره رنگ سینه یا همان آرئول و زیر آن ایجاد می شود. سپس، بهترین جراح سینه با استفاده از تکنیک مناسب اقدام به ایجاد تغییرات لازم بر روی بافت و برداشتن پوست اضافه سینه می پردازد.

بنابراین، اینجراحی زیبایی گزینه ای مناسب برای خانم های حساس به ظاهر و زیبایی اندام می باشد. طی عملیات لیفت پستان ، نوک سینه در مرکز قرار می گیرد؛ افتادگی سینه درمان می شود؛ عدم تقارن سینه اصلاح می شود و هاله تیره رنگ اطراف نوک سینه کوچک می شود.

 

روش های سفت کردن سینه - دکتر رجب پور

 

لیفت سینه با لیزر 

تا به حال به فکر استفاده از روش های سفت کردن سینه با استفاده از تکنولوژی بوده اید؟ در صورتی که سینه های افتاده دارید و تمایلی به ماموپلاستی و یا جراحی کلاسیک ندارید، می توانید از مزیت های لیفت کردن سینه با لیزر استفاده نمایید.

طی فرآیند فرم دهی و سفت کردن سینه با لیزر، اشعه لیزر به بافت سینه تابیده می شود و با افزایش کلاژن سازی در بافت، موجب سفت و گرد شدن سینه‌ها می شود. توجه داشته باشید که پروسه لیفت با لیزر را نمی توان جایگزینی برای جراحی دانست؛ زیرا، لیفت با لیزر نتیجه مطلوبی در سینه های سایز بزرگ و سینه های بیش از حد افتاده ایجاد نخواهد کرد.

ورزش مخصوص سفت کردن سینه

یکی از بهترین روش های سفت کردن سینه در خانه، انجام ورزش های مخصوص سینه است. این ورزش ها را باید از همان ابتدای بلوغ و قبل از رشد کامل سینه آغاز کنید. انجام ورزش های مخصوص سینه به صورت روزانه و متداوم، باعث کاهش ذخایر چربی اضافی، پیشگیری از کاهش استحکام و فرم گرفتن سینه می شود. برای مثال، انجام حرکات ورزشی با دمبل و یا نیم ساعت شنا کردن در روز، می تواند نقش بسزایی در فرم دادن به سینه ها داشته باشد. ورزش سوئدی به عنوان یکی دیگر از روش های سفت کردن سینه ، به حفظ ظاهر و زیبایی سینه ها کمک می کند. توجه داشته باشید که ورزش های مخصوص سینه را باید حداقل 30 دقیقه در روز انجام دهید.

 

روش های سفت کردن سینه - دکتر رجب پور

 

ماساژ مخصوص سفت کردن سینه

ماساژ ، یکی دیگر از روش های سفت کردن پستان است که می توانید به راحتی در منزل انجام دهید. ماساژ سینه با روغن های مخصوص به مدت 2 الی 3 بار در طول هفته باعث افزایش خاصیت ارتجاعی سینه و بهبود استحکام بافت سینه می شود. همانطور که می دانید ماساژ از طریق افزایش خون رسانی به بافت ها و اندام ها موجب تحریک و بازسازی ماهیچه ها می شود. در نتیجه، ماساژ سینه به زیباتر شدن سینه ها کمک خواهد کرد.

ماساژ سینه شامل حرکات دایره ای شکل از سمت بیرون سینه به سمت داخلی و نزدیک آرئول می شود. حرکات ماساژ باید به آرامی و با فشار متوسط صورت گیرد. استفاده از کرم یا روغن هایی مانند زیتون، روغن دانه شنبلیله، روغن عصاره آلوئه‌ورا، روغن سویا موجب سهولت حرکات دست در حین ماساژ خواهد شد.

سخن اخر

در پاسخ به اینکه چگونه سینه های سفت و کوچک داشته باشیم ، روش های سفت کردن سینه را عنوان کردیم. اما انتخاب جراح پلاستیک متبحر با دانشی به روز بسیار حائز اهمیت می باشد. دکتر احمدعلی رجب پور با دارا بودن سابقه جراحی، عضو بنیاد ملی نخبگان ایران و عضو انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران برای انجام پروتز یا جراحی لیفت در خدمت شما زیبا دوستان عزیز می باشد. شما می‌توانید قبل از انجام هر گونه روش سفت کردن سینه و جراحی زیبایی مشاوره رایگان دریافت نمایید.

دکتر احمدعلی رجب پور

فوق تخصص جراحی پلاستیک ، زیبایی و ترمیمی، عضو هيئت علمى دانشگاه، عضو بنیاد ملی نخبگان ایران، عضو انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران. از جمله خدماتی که دکتر رجبپور ارائه می دهند، عبارتند از: ابدومینوپلاستی، عمل بینی، لیفت سینه، پروتز سینه و غیره.

نظرات

3 4 امتیاز ها
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخوردهای آنلاین
مشاهده همه دیدگاه ها