روش‌های سفت کردن سینه (سفت كردن سينه در يك هفته )

سفت كردن سينه در يك هفته : امروزه، اکثر خانم‌ها در سراسر جهان به دنبال راهی برای داشتن سینه‌های سفت و خوش فرم هستند. خوشبختانه پیشرفت علم موجب کشف روش‌های جدید و متدهای متعدد جهت اصلاح فرم سینه و زیبای سازیی ظاهر آن شده است. به طور طبیعی بعد از 40 سالگی، سینه‌ها فرم خود را از دست داده و کمی افتاده می‌شوند. فرآیند افتادگی سینه کاملا طبیعی است، زیرا، با افزایش سن قابلیت ارتجاعی و میزان چربی سینه کاهش می‌یابد. البته عوامل متعددی مانند یائسگی، تغییر وزن، تغذیه، بارداری و شیردهی، انجام ورزش‌های شدید، کمبود مواد مغذی، استفاده از لباس‌زیر نامناسب و ابتلا به برخی از بیماری‌ها مانند سرطان می‌تواند افتادگی سینه را تشدید کند.

سینه‌ها دارای بافت چربی هستند و وظیفه نگه‌داری آن‌ها بر عهده پوست و ماهیچه‌های اطراف است. با بالا رفتن سن، از قدرت عضلات کاسته شده و حالت الاستیسیته (Elasticity) پوست از بین می‌رود. به همین خاطر، سفتی و شادابی سینه‌ها کاهش یافته و نتیجه آن، تغییر فرم و اندازه سینه‌ها است.

تغییر فرم و سایز سینه‌ها در دورهای مختلف سنی، موجب کاهش اعتماد به نفس بانوان می‌شود. بسیاری از خانم‌ها تصور می‌کنند که افتادگی سینه‌ها باعث کاهش زیبایی آن‌ها در مقابل شریک جنسی‌شان خواهد شد. همین امر منجر به بروز آسیب‌های روحی مانند افسردگی در بانوان شده و روابط زناشویی آن‌ها را با مشکل مواجه می‌کند. اما چگونه سینهای سفت و کوچک داشته باشیم ؟

روش‌های سفت کردن سینه

علل شل شدن بافت سینه‌ها 

با افزایش سن استحکام بافت سینه کاهش می‌یابد. شاید تصور کنید که افتادگی سینه‌ها ارتباط مستقیمی با سایز آن‌ها دارد. در صورتی که نحوه مراقبت از آن‌ها در طول عمر است که منجر به حفظ زیبایی و خوش فرمی آن‌ها می‌شود. سوال اینجاست که چگونه سينه هايي سفت داشته باشيم ؟طی مطالعات و تحقیقات انجام شده، در اواخر دهه‌ی 30 سالگی، نشانه‌هایی از پیری زودرس در پوست نواحی مختلف بدن ظاهر می‌شود که سینه‌ها نیز از این قاعده مستثنی نیستند.

در حقیقت، پوست و رباط‌ها وظیفه نگه‌داری سینه‌ها را بر عهده دارند که به مرور زمان هر دوی آن‌ها کشیده و شل خواهند شد و افتادگی سینه را در پی خواهند داشت. خبر خوب این است که روش‌های سفت کردن سینه متعدد و بیشمار می‌باشد. برخی از این روش‌ها موقت هستند؛ مانند استفاده از کرم و یا درمان‌های موضعی و برخی دیگر از آن‌ها، همانند بالا کشیدن سینه‌ها، یک درمان دائمی برای داشتن سینه‌های سفت و گرد به حساب می‌آید.

افتادگی سینه و پیری زودرس پوست در بانوانی که سابقه بارداری و شیردهی داشته‌اند، بیشتر به چشم می‌خورد. به طور طبیعی، بعد از اتمام دوران تغذیه نوزاد، استحکام و زیبایی سینه‌ها تاحد زیادی از دست خواهد رفت. با این وجود، با انجام روش سفت کردن سینه می‌توان میزان آسیب بافتی را تا حدی کنترل کرد و از افتادگی بیشتر آن‌ها پیشگیری نمود.

نکته دیگری که موجب شلی سینه می‌شود و اکثر افراد به آن بی‌توجه هستند، تغذیه و رژیم غذایی سالم است. برای مثال، مصرف بیش از حد نوشابه‌های گازدار، نیکوتین، فست‌فود و الکل باعث تضعیف ساختار سلولی در بدن خواهد شد که نتیجه آن، پیری زودرس پوست و افتادگی سینه‌ها می‌باشد. همچنین، بسیاری از عادت‌ها و رفتارهای طبیعی باعث تخریب و کاهش استحکام سینه می‌شود. برخی از این رفتارها غیرقابل اجتناب هستند. اما برخی از آن‌ها قابل کنترل و پیشگیری می‌باشند. با ایجاد تغییر در سبک زندگی و حذف عادات نادرست می‌توان مانع از آسیب دیدن بافت اندام‌های حساس مانند سینه‌ها شد. برخی از این رفتارها شامل نحوه قرار گیری بدن در حالت دویدن، خواب و یا نشستن می‌شود.

سفت كردن سينه در يك هفته
سفت كردن سينه در يك هفته

ایمپلنت سینه روشی برای بزرگتر و پرتر نشان دادن سینه هاست که در مقاله ” ایمپلنت سینه چیست ” کامل به آن پرداخته ایم.

علت های دیگر افتادگی سینه

برای پاسخ به اینکه چگونه سینهای سفت داشته باشیم یا چگونه سینه سفت داشته باشیم باید دلیل و علت شل شدن و افتادگی سینه را بشناسیم و از بروز آن جلوگیری کنیم. در زیر، به سایر عوامل تاثیرگذار بر پیری زودرس پوست و افتادگی سینه‌ها اشاره می‌کنیم:

  • عوامل ژنتیکی.
  • تغییر سایز سینه در اثر چاق و لاغر شدن‌های ناگهانی.
  • تغییر در سطح هورمون‌ها.
  • بی‌تحرکی و ورزش نکردن.

حال که متوجه علت افتادگی سینه ها شدیم می‌توانیم به سوال چگونه سینهای سفت داشته باشیم پاسخ دهیم. در ادامه به روش‌های سفت کردن سینه می‌پردازیم و بهترین روش سفت کردن سینه را بیان می‌کنیم.

روش‌های سفت کردن سینه

تاثیر زیبایی و ظاهری بی‌نقص در داشتن اعتماد به نفس بالا بر همه ما آشکار است. بسیاری از خانم‌ها در یک دوره از زندگی‌شان متوجه تغییر فرم سینه‌هایشان می‌شوند. این مسئله باعث کاهش زیبایی اندام و کاهش زیبایی ظاهر سینه خواهد شد. به همین خاطر، در این بخش از مقاله به معرفی برخی از روش‌های سفت کردن سینه به شما، دوستداران اندامی زیبا، خواهیم پرداخت.

خوشبختانه پیشرفت علم پزشکی باعث ابداع روش‌هایی متعددی جهت اصلاح فرم سینه شده است. برای مثال، پروتز سینه یکی از محبوب‌ترین روش‌های کارآمد برای خانم‌هایی با سینه‌های کوچک است که طی آن سینه فرد بزرگ‌تر و خوش فرم‌تر می‌شود.

گاهی هم سینه‌های بیش از حد بزرگ یا نامتقارن باعث کاهش اعتماد به نفس خانم‌ها می‌شود و چاره‌ای جز عمل کردن پیدا نمی‌کنند. در نتیجه، به تیغ جراحی پناه می‌برند. پزشک متخصص طی فرآیند ماموپلاستی « Mammoplasty » به برداشتن پوست و بافت چربی اضافی سینه می‌پردازد.

جوان‌سازی سینه به اینجا ختم نمی‌شود. لیفت سینه، انجام ورزش‌های مناسب و ماساژ مخصوص سینه از دیگر روش‌های سفت کردن سینه هستند که باعث بهبود وضعیت ظاهری سینه‌ها خواهد شد.

1) جراحی لیفت سینه :

یکی از موثرترین روش‌های سفت کردن سینه در کوتاه‌ترین زمان ممکن، لیفت سینه یا ماستوپکسی « Mastopexy» است. طی جراحی لیفت سینه که با هدف بالا کشیدن سینه‌های شل و افتاده انجام می‌شود، برش‌های ظریفی در اطراف هاله تیره رنگ سینه یا همان آرئول و زیر آن ایجاد می‌شود. سپس، جراح با استفاده از تکنیک مناسب اقدام به ایجاد تغییرات لازم بر روی بافت و برداشتن پوست اضافه سینه می‌پردازد.

بنابراین، جراحی لیفت سینه گزینه‌ای مناسب برای خانم‌های حساس به ظاهر و زیبایی اندام می‌باشد. طی عملیات لیفت سینه، نوک سینه در مرکز قرار می‌گیرد؛ افتادگی سینه درمان می‌شود؛ عدم تقارن سینه اصلاح می‌شود و هاله تیره رنگ اطراف نوک سینه کوچک می‎شود.

انواع جراحی لیفت سینه :

֎ لیفت هلالی سینه :

جراحی لیفت هلالی سینه مناسب خانم‌هایی است دارای سینه‌های کوچک با افتادگی کم هستند. طی این عمل، یک برش کوچک درنیمه بالایی هاله تیره دور سینه ایجاد شده و سینه به بالا کشیده می‌شود. لیفت هلالی سینه به عنوان یکی از روش‌های سفت کردن سینه، بیشتر برای بانوانی با افتادگی محدود که فاقد بافت اضافه هستند، کارآمد خواهد بود. همچنین برای بزرگ کردن سینه‌های افتاده می‌توان از این روش کمک گرفت.

بالا بردن و سفت كردن سينه
بالا بردن و سفت كردن سينه

در برخی مواقع برای خوش فرم کردن و زیبا سازی سینه نیاز به جراحی است. در این مواقع انتخاب جراح بسیار مهم می‌باشد. در مقاله ” بهترین جراح سینه ” کامل به آن پرداخته ایم.

֎ جراحی لیفت عمودی سینه :

دیگر روش سفت کردن سینه که می‌توان به آن اشاره کرد، لیفت عمودی سینه است. طی این جراحی، دو برش در سینه ایجاد می‌شود. یکی از برش‌ها در اطراف تیرگی دور نوک سینه و برش دیگر، از زیر آرئول سینه تا شیار زیر سینه ایجاد می‌شود. پزشک جراح در لیفت عمودی سینه، پوست اضافی سینه را برداشته و مجددا به سینه فرم می‌دهد. یکی از رایج‌ترین روش‌های سفت کردن سینه، لیفت عمودی سینه است که موجب زیبایی هرچه تمام‌تر سینه‌ها می‌شود.

֎ جراحی لیفت معکوس سینه :

این روش بیشتر به بانوانی پیشنهاد می‌شود که به دنبال راهی برای درمان افتادگی شدید سینه هستند. در این روش، پزشک متخصص سینه را به طور گسترده مورد جراحی قرار داده و موجب اصلاح فرم آن می‌شود.

2) لیفت سینه با لیزر :

تا به حال به فکر استفاده از روش‌های سفت کردن سینه با استفاده از تکنولوژی بوده‌اید؟ در صورتی که سینه‌های افتاده دارید و تمایلی به ماموپلاستی و یا جراحی کلاسیک ندارید، می‌توانید از مزیت‌های لیفت کردن سینه با لیزر استفاده نمایید.

طی فرآیند فرم دهی و سفت کردن سینه با لیزر، اشعه لیزر به بافت سینه تابیده می‌شود و با افزایش کلاژن‌سازی در بافت، موجب سفت و گرد شدن سینه‌ها می‌شود. توجه داشته باشید که پروسه لیفت سینه با لیزر را نمی‌توان جایگزینی برای جراحی دانست؛ زیرا، لیفت با لیزر نتیجه مطلوبی در سینه‌های سایز بزرگ و سینه‌های بیش از حد افتاده ایجاد نخواهد کرد.

3) ورزش مخصوص سفت کردن سینه:

یکی از بهترین روش‌های سفت کردن سینه در خانه، انجام ورزش‌های مخصوص سینه است. این ورزش‌ها را باید از همان ابتدای بلوغ و قبل از رشد کامل سینه آغاز کنید. انجام ورزش‌های مخصوص سینه به صورت روزانه و متداوم، باعث کاهش ذخایر چربی اضافی، پیشگیری از کاهش استحکام و فرم گرفتن سینه می‌شود. برای مثال، انجام حرکات ورزشی با دمبل و یا نیم ساعت شنا کردن در روز، می‌تواند نقش بسزایی در فرم دادن به سینه‌ها داشته باشد. ورزش سوئدی به عنوان یکی دیگر از روش‌های سفت کردن سینه ، به حفظ ظاهر و زیبایی سینه‌ها کمک می‌کند. توجه داشته باشید که ورزش‌های مخصوص سینه را باید حداقل 30دقیقه در روز انجام دهید.

روش‌های سفت کردن سینه

تزریق چربی نیز می‌تواند به شما برای خوش فرم شدن سینه هایتان کمک کند.هر آنچه باید در مورد تزریق چربی به سینه بدانید را می‌توانید در مقاله ” تزریق چربی به سینه ” مطالعه نمایید.

4) ماساژ مخصوص سفت کردن سینه :

ماساژ سینه، یکی دیگر از روش‌های سفت کردن سینه است که می‌توانید به راحتی در منزل انجام دهید. ماساژ سینه با روغن‌های مخصوص به مدت 2 الی 3 بار در طول هفته باعث افزایش خاصیت ارتجاعی سینه و بهبود استحکام بافت سینه می‌شود. همانطور که می‌دانید ماساژ از طریق افزایش خون‌رسانی به بافت‌ها و اندام‌ها موجب تحریک و بازسازی ماهیچه‌ها می‌شود. در نتیجه، ماساژ سینه به زیباتر شدن سینه‌ها کمک خواهد کرد.

ماساژ سینه شامل حرکات دایره‌ای شکل از سمت بیرون سینه به سمت داخلی و نزدیک آرئول می‌شود. حرکات ماساژ باید به آرامی و با فشار متوسط صورت گیرد. استفاده از کرم یا روغن‌هایی مانند زیتون، روغن دانه شنبلیله، روغن عصاره آلوئه‌ورا، روغن سویا موجب سهولت حرکات دست در حین ماساژ خواهد شد.

خلاصه روش‌های سفت کردن سینه

در پاسخ به اینکه چگونه سینهای سفت و کوچک داشته باشیم ، روش‌های سفت کردن سینه را عنوان کردیم. اما انتخاب جراح پلاستیک متبحر با دانشی به روز بسیار حائز اهمیت می‌باشد. دکتر احمد علی رجب پور با دارا بودن سابقه جراحی، عضو بنیاد ملی نخبگان ایران و عضو انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران برای انجام پروتز یا جراحی لیفت در خدمت شما زیبا دوستان عزیز می‌باشد. شما می‌توانید قبل از انجام هر گونه روش سفت کردن سینه و جراحی زیبایی مشاوره رایگان دریافت نمایید.

جستجو کنید

آخرین مقالات

اشتراک گذاری

نظرات

0 0 امتیاز ها
امتیاز برای مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخوردهای آنلاین
مشاهده همه دیدگاه ها