بهترین روش جوانسازی دور چشم چیست؟

بهترین روش جوانسازی دور چشم : رفع افتادگی پلک بالا و پایین، رفع چین و چروک دور چشم و اطراف آن، رفع پف زیر چشم، رفع گودی و سیاهی و تیرگی زیر چشم از عواملی است که با برطرف‌سازی آن‌ها باعث جوانسازی دور چشم و افزایش هر چه بیشتری زیبایی چشمهایتان خواهید شد. پوست دور چشم به شدت لطیف و نازک‌تر از قسمت‌های دیگر پوست صورت می‌باشد و در هرصورت بالا رفتن سن اگر به درستی از آن مراقبت نشود درگیر چین و چروک‌های دور چشم خواهید شد. به عنوان مثال با بالا رفتن سن، چربی و بافت حمایت کننده پلک‌ها کاهش پیدا می‌کند و سبب سست شدن پلک بالا و در نتیجه باعث ایجاد پف زیر چشم می‌شود یا بروز خطوط پنجه کلاغی دور چشم به دلیل خندیدن‌های مداوم و به مرور زمان پیش می‌آید.

برای برطرف کردن این دغدغه‌ها نیاز به عمل‌های زیبایی خاصی است که هرکدام از این عمل‌های زیبایی دارای معایب و مزایا خاص خوشان هستند و با توجه به معاینه‌ای که پزشک انجام می‌دهد و با بررسی وضعیت چروک‌های ایجاد شده و شلی پوست و میزان تیرگی و گودی دورچشم بهترین نوع عمل را برای جوانسازی دورچشم شما پیشنهاد می‌دهد. البته استفاده از کرم‌ها و ماسک‌های مختلف می‌تواند در دراز مدت تاثیر خوبی داشته باشد، اما کسانی‌ که به دنبال یک روش سریع هستند، عمل‌های زیبایی روشی است بهینه‌تر.

جوانسازی دور چشم

بهترین روش جوانسازی دور چشم چیست؟

در این مقاله به روش‌های جوانسازی دورچشم و مزایا و معایب هر یک می‌پردازیم تا دید بهتری به شما برای انتخاب بهترین روش جوانسازی دور چشم داده باشیم. فراموش نکنید که بهترین روش جوانسازی دور چشم وابستگی زیادی به شرایط پوستی شما نیز خواهد داشت.

چشم‌ها یکی از اصلی‌ترین فاکتورهای زیبایی هستند. اما متاسفانه عوامل گوناگونی مانند افزایش سن، قرار گرفتن در معرض آفتاب، پیروی از یک شیوه نادرست زندگی، عوامل ارثی یا وارد شدن ضربه به چشم‌ باعث تغییر فرم چشم‌ها خواهد شد. اگر به دنبال تکنیکی کم تهاجمی برای تغییر فرم چشم‌هایتان هستید ما روش ” کانتوپلاستی ” را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

֎ بلفاروپلاستی

بلفاروپلاستی یا همان جراحی لیفت پلک بالا و پایین یکی از روش‌های جوانسازی دور چشم است. این عمل جراحی زیبایی برای برطرف کردن افتادگی پلک، چین و چروک‌های پلک بالا و پف و چین و چروک‌های پلک پایین و پف زیر چشم انجام می‌شود.

این روش جوانسازی دور چشم یک روش سنتی می‌باشد که در آن از تیغ جراحی و در نهایت بخیه استفاده می‌شود. عوارض این روش با توجه به روش‌های مدرن به وجود آمده با توجه به تکنولوژی که در این شرایط وجود دارد، بسیار بالا است. عوارض این روش عمل جراحی ب شرح زیر است :

  • کبودی دور چشم به مدت یک الی دو هفته
  • بروز عفونت
  • ایجاد اسکار به دلیل بخیه‌ای که در جهت بسته شدن زخم زده می‌شود
  • باز شدن محل زخم
  • خونمردگی در محل جراحی شده

پس از انجام بلفاروپلاستی چهره جوان‌تر به نظر می‌رسد و سنگینی که بر اثر افتادگی پلک ایجاد شده است از روی پلک‌ها برداشته می‌شود.

بهترین روش جوانسازی دور چشم

֎ پلاسماتراپی

یکی دیگر از بهترین روش جوانسازی دور چشم پلاسماتراپی است. بلفاروپلاستی غیر جراحی را پلاسماتراپی می‌نامند. یعنی در این روش دیگر چاقوی جراحی یا لیزری استفاده نمی‌شود و از عوارض عمل جراحی به صورت سنتی پیش‌گیری می‌شود. از این روش برای درمان چروک‌های زیر چشم و جوانسازی اطراف چشم و درمان پف زیر چشم و پف پلک بالای چشم استفاده می‌کنند.

یکی از مزایا این روش اثرگذاری بالا آن در همان جلسه اول است که بدون جراحی و بیهوشی و با استفاده از کرم‌های بی‌حسی انجام می‌گیرد و فرد نیاز به استراحت ندارد و می‌تواند به فعالیت‌های روزانه خود ادامه دهد.

یکی از مزایا این روش این است که باعث سفت شدن پوست و حذف کیسه‌های چربی و لیفت پلک بالاست.

متاسفانه در اثر بالا رفتن سن یا عوامل بیرونی، مشکلات یا اختلالاتی به طور ناگهانی ظاهر می‌شوند و از زیبایی ظاهری شما می‌کاهند. یکی از این مشکلات، « پتوز» یا افتادگی پلک است. ” پلاسما تراپی پلک ” یکی از روش‌های درمانی است که ما در مقاله‌ای به صورت کامل به آن پرداخته‌ایم.

֎ لیزر فرکشنال

یکی از پیشرفته ترین روش های جوانسازی دور چشم با لیزر ، استفاده از لیزر فرکشنال می باشد که تقریبا می توان گفت از محبوب ترین و بهترین روش جوانسازی دور چشم در بین مراجعه کنندگان می باشد.

تاثیرات اصلی این روش جوان سازی دور چشم بر روی برطرف کردن چین و چروک‌های دور چشم و سفت شدن پوست‌های دورچشم (پیشگیری از ایجاد چین و چروک در قسمت‌های شل شده پوست) می‌باشد. این نوع عمل زیبایی که یکی از بهترین روش‌های جوانسازی دورچشم معرفی شده است، با لایه برداری در سطح پوست و تحریک ناحیه درم موجب کلاژن سازی مجدد پوست می شود و هرگونه لک و تیرگی ناشی از افزایش سن و یا عوامل محیطی را از بین می برد.

از مزایا این نوع روش جوانسازی دور چشم این است که معمولا بعد 2 الی 3 جلسه نتیجه نهایی حاصل می‌شود و کاهش خطوط و چروک نواحی اطراف چشم و همچنین افزایش استحکام و سفت شدن پوست قابل مشاهده می باشد. اما از معایب آن این است که حدودا بین 3 تا 7 روز زیر چشم دلمه‌های ریز دارد که بعد از این بازه زمانی می‌ریزد و اثری از آن باقی نمی‌ماند.

֎ آراف فرکشنال

یکی دیگر از بهترین روش جوانسازی دور چشم آراف فرکشنال برای زیبایی دور چشم می باشد. آر اف فرکشنال یا RF دستگاهی تایید شده توسط پزشکان می باشد که با استفاده از لیزر فرکانس رادیویی برروی بافت پوست اطراف چشم تغییرات مثبتی ایجاد می کند.

این دستگاه با بازسازی و ترمیم سلول های پوستی ناحیه اطراف چشم به درمان چروک دور چشم کمک می‌کند و بدون آسیب رساندن به سطحی‌ترین لایه پوست، اثرگزاری بر روی لایه عمقی پوست می‌گذارد اما اثری کمتر از پلکسر و لیزر فرکشنال دارد.

این روش جوانسازی چشم عوارض حداقلی دارد که بسیار ارزشمند است و در تمامی فصل‌های سال می‌توان از آن استفاده کرد  و فقط شخص درگیر قرمزی‌هایی چند روزه بر زیر پلک و دور چشم خود می‌شود.

باید توجه داشته باشید که برای جوانسازی چشم با استفاده از دستگاه آر اف فرکشنال لازم است که به پزشکی با مهارت و مجرب مراجعه کنید چرا که تخصص پزشک در اثرگذاری این روش تاثیر بسزایی دارد.

֎ تزریق موادی چون چربی یا ژل

این روش جوانسازی دور چشم به افرادی پیشنهاد می‌شود که دارای گودی دور چشم و سیاهی دور چشم هستند. سیاهی و گودی دور چشم می‌تواند ارثی باشد و یا به دلیل عوامل محیطی، بالا رفتن سن، در معرض آفتاب بودن، لاغر شدن صورت و یا وجود عادت‌هایی چون سیگار کشیدن ایجاد شود.

تزریق چربی جهت جوانسازی زیر چشم ، از طریق تزریق چربی گرفته شده از سایر بافت بدن به گودی زیر چشم، ناحیه پلک پایین، صورت می گیرد. در این روش نیز می توان به جای چربی بدن فرد از ژل یا فیلر نیز استفاده کرد. ماندگاری این روش زیبایی دور چشم اگر با تزریق چربی باشد تقریبا به مدت 10 سال و اگر توسط ژل یا فیلر باشد به مدت یک یا دوسال می باشد و به همین دلیل است که از بهترین روش جوانسازی دور چشم به حساب می آید و بسیار طرفدار دارد.

هزینه تزریق چربی به زیر و دور چشم یا همان فیلر جهت جوانسازی زیر چشم از هزینه تزریق ژل به زیر و دور چشم گران‌تر است.

از عوارض تزریق چربی و ژل جهت جوانسازی زیر چشم می‌توان کبودی، تورم و ناهمواری مواد تزریق شده در زیر پوست اشاره کرد.

جوانسازی زیر چشم

֎ لیفت با نخ

در این روش جوانسازی در زیر پوست دور چشم داربستی را می‌سازند که باعث رفع شل شدگی و افتادگی ناحیه پوست دور چشم می‌شود. از این روش برای برطرف کردن چین و چروک و افتادگی پلک بالا استفاده می‌کنند. در این روش مانند روش‌هایی که در بالا ذکر کردیم تغییرات محدودتر اتفاق می‌افتد و نتیجه ای که اتفاق می‌افتد به شدت طبیعی است و اما دوره نقاهت کم این روش، هزینه مناسب آن و ریکاوری سریعی که اتفاق می‌افتد را می‌توان جزو مزایا آن در نظر گرفت.

مقوله جوان سازی و زیبایی در کنار سلامت روان و بدن از موضوعات قابل توجه در دهه‌های اخیر بوده است. آر اف و هایفو دو روش برای جوانسازی پوست هستند که عملکرد مشابهی با یکدیگر دارند. اما کدام بهتر است؟ ما در مقاله ” آر اف بهتر است یا هایفو ” به مقایسه این دو روش پرداخته‌ایم.

سخن پایانی

همیشه این جمله را به خاطر داشته باشید که پیشگیری بهتر از درمان است. قبل ازین که درگیر مشکلاتی از قبیل چین و چروک و گودی و تیرگی زیر و دور چشم شوید، سعی کنید استفاده کردن از کرم‌های دور چشم از سن 20 سالگی جزوی از روتین پوستی شما باشد و استفاده کردن از کرم دور چشم را تحت هیچ شرایطی ترک نکنید. در هنگام استفاده کردن از کرم‌های دور چشم از پاک کردن آلودگی‌هایی که با چشم دیده نمی‌شوند توسط پاک کننده‌های دورچشم فراموش نکنید.

نکته دیگری که می‌توانید با رعایت کردن آن از پیری پوست دور چشمتان جلوگیری کنید استفاده کردن از ضدآفتاب و خوردن آب فراوان در روز می‌باشد. استفاده کردن از روغن‌هایی چون آرگان را برای دور چشمتان فراموش نکنید که باید حتما طرز استفاده از آن را بدانید.

امیدوارم که با خواندن این مطالب و با توجه به دغدغه‌ای که دارید بتوانید بهترین روش جوانسازی دور چشم را برای ایجاد زیبایی دورچشم خود انتخاب کنید. همچنین در صورت هرگونه سوال می‌توانید از طریق همین صفحه و یا واتس آپ با دکتر رجب پور در ارتباط بوده و به پاسخ‌های خود دست یابید.

دکتر احمدعلی رجب پور

فوق تخصص جراحی پلاستیک ، زیبایی و ترمیمی، عضو هيئت علمى دانشگاه، عضو بنیاد ملی نخبگان ایران، عضو انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران. از جمله خدماتی که دکتر رجبپور ارائه می دهند، عبارتند از: ابدومینوپلاستی، عمل بینی، لیفت سینه، پروتز سینه و غیره.

نظرات

0 0 امتیاز ها
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخوردهای آنلاین
مشاهده همه دیدگاه ها