مدل‌های انتخابی بینی برای عمل کدامند؟

انواع مدل بینی برای عمل : اکثر زیباجویان هنگام مراجعه به جراح پلاستیک دوست دارند که بعد از جراحی یک بینی زیبا و شیک داشته باشند. سوالی که وجود دارد این است که کدام مدلهای بینی مناسب‌تر است؟ انواع انواع مدل دماغ یا بینی چیست؟

براساس گفته‌های dr.suzman، تنوع شکل بینی در افراد مختلف بسیار زیاد است و تصمیم‌گیری در رابطه با اینکه کدامیک از انواع مدل بینی برای فرد مناسب‌تر است، کمی سخت و دشوار است. همچنین، اهداف و انگیزه از جراحی پلاستیک بینی در افراد با یکدیگر فرق می‌کند. جراحی پلاستیک ممکن است با هدف ایجاد تغییر در فرم بینی، بهبود تنفس و رفع ناهنجاری‌های بینی انجام شود. با این وجود، موضوعی که در تمام جراحی‌ها مشترک است این است که جراحی بینی باعث ایجاد هماهنگی در صورت می‌شود. در ادامه به انواع فرم بینی برای عمل می‌پردازیم پس تا انتها همراه ما باشید.

انواع مدل بینی برای عمل

انواع مدل بینی برای عمل

بسیاری از بیماران که برای جراحی ترمیمی مراجعه می‌کنند، از جراحی قبلی خود شاکی هستند؛ گاهی تغییر بیش از حد بینی یا مصنوعی به نظر رسیدن آن باعث عصبانیت افراد می‌شود. به همین خاطر است که دکتر رجب‌پور در جلسه مشاوره حضوری، آناتومی صورت شما را بررسی می‌کند و یک دید کلی از انواع مدل بینی برای عمل در شما ایجاد می‌کند تا براساس آن فرم دلخواه‌تان را انتخاب نمایید. اما انواع مدل بینی برای عمل چیست؟

سوال خیلی از افراد برای انجام جراحی زیبایی بینی، سن مناسب برای جراحی است. ما در مقاله ” بهترین سن برای جراحی بینی ” بصورت کامل به این موضوع پرداخته‌ایم.

مدل بینی طبیعی:

انواع بینی طبیعی مورد پسند اکثر خانم‌ها و آقایان است که هدف از آن، ایجاد مطابقت میان بینی و سایر قسمت‌های صورت است. هدف از عمل مدل بینی طبیعی ، رفع مشکلات ظاهری مانند افتادگی نوک بینی، رفع قوز بینی و رفع انحراف ظاهری است. طبیعی بودن جراحی به معنای باقی ماندن مشکلات ظاهری آن نیست؛ بلکه منظور ایجاد تناسب میان بینی با سایر اجزاء صورت است. به گونه‌ای که اثری از جراحی در بینی مشاهده نشود.

اغلب انواع مدل طبیعی بینی به افرادی پیشنهاد می‌شود که تمایل به بینی‌های شکیل با فرم طبیعی با سوراخ‌های کوچک دارند و به پزشک تاکید می‌کنند که انحنای طبیعی بینی حفظ شود و نوک بینی زیاد باریک و مصنوعی نشود. به عبارت دیگر، آن‌ها ترجیح می‌دهند که اگر کسی آن‌ها را ملاقات کرد، متوجه جراحی و تغییر فرم فرد نشود.

مزایای عمل انواع مدل بینی طبیعی:

 • برطرف شدن ایرادات و مشکلات ظاهری بینی؛
 • ایجاد تناسب میان اجزاء صورت؛
 • ایجاد یک زاویه مناسب و طبیعی میان لب بالا و بینی؛
 • مناسب برای علاقمندان به اعمال تغییرات جزئی؛
 • رفع مشکلات تنفسی؛
 • عدم ایجاد مشکلات تکلمی.

  معایب عمل انواع بینی طبیعی:

 • عدم اعمال تغییرات بزرگ و چشمگیر؛
 • عدم ایجاد تغییر در بافت آناتومیک بینی؛
 • ایجاد تغییرات محدود و کم در اندازه بینی.
انواع مدل بینی طبیعی

مدل بینی نیمه فانتزی:

براساس گزارش منتشر شده در وب‌سایت amitismedtour، یکی از محبوب‌ترین انواع مدل بینی برای عمل، مدل نیمه فانتزی است که طرفداران زیادی در بین خانم‌ها در سراسر جهان دارد.

جراحی فانتزی بینی ترکیبی از جراحی طبیعی و فانتزی است که علاوه بر حفظ ظاهر طبیعی بینی باعث رفع عیب بینی و ایجاد شیبی نسبتا زیاد در فرم بینی می‌شود. به همین خاطر، بینی نیمه فانتزی برای افرادی که صورت بزرگ دارند، انتخاب مناسبی نمی‌باشد.

قبل از جراحی نیمه فانتزی، بهتر است که ساختار و نوع بینی بیمار توسط یک جراح ماهر بررسی شود. جراحی بینی نیمه فانتزی در صورتی موفقیت آمیز است که بیمار دارای پوست نازک و غضروف قوی باشد. به همین خاطر است که پزشکان به افرادی که بینی‌های گوشتی و پوست ضخیم دارند، مدل طبیعی را پیشنهاد می‌کنند.

یکی از سوالات بیماران در خصوص مدت زمان عمل می‌باشد. به همین دلیل در مقاله ” مدت زمان عمل زیبایی بینی ” این سوال را پاسخ داده‌ایم.

مزایای مدل بینی نیمه فانتزی:

 • ایجاد ظاهری ظریف و کوچک درمقایسه با انواع مدل بینی طبیعی؛
 • عدم ایجاد ظاهری مصنوعی و غیر طبیعی؛
 • ایجاد قوسی ظریف در پشت بینی.

معایب مدل بینی نیمه فانتزی:

 • احتمال بروز مشکلات تنفسی؛
 • احتمال ایجاد مشکلات تکلمی.

بینی مدل فانتزی:

یکی از انواع مدل بینی برای عمل مدل فانتزی است که به آن مدل عروسکی نیز گفته می‌شود. در این دسته از جراحی‌های زیبایی، شکل بینی بیش از حد معمول کوچک و ظریف می‌شود و نوک بینی کمی به سمت بالا رفته و شیب انحنای بینی کمی شدید است. به همین خاطر است که بینی ظاهری مصنوعی به خود می‌گیرد و کاملا از فرم طبیعی خود خارج می‌شود.

توجه داشته باشید که جراحی فانتزی بینی برای تمام چهره‌ها مناسب نیست و ممکن است باعث ایجاد اختلالاتی مانند اختلالات بویایی و تنفسی شود. گاهی اوقات جراحی فانتزی بینی باعث عدم تناسب میان اجزاء صورت می‌شود. با این وجود، مورد استقبال بسیاری از خانم‌ها قرار دارد. لازم به ذکر است که این مدل مورد تایید انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی نیست. در برخی مواقع برخی از دوستان ممکن است از واژه مدل بینی فانتزی طبیعی استفاده کنند.

مزایای مدل بینی عروسکی:

 • بهترین انتخاب برای افرادی است که اجزاء صورت آن‌ها ظریف است.

معایب مدل بینی عروسکی:

 • از بین رفتن تناسب میان اجزاء صورت؛
 • احتمال بروز مشکلاتی از قبیل اختلالات تنفسی، تکلمی و گفتاری؛
 • ایجاد ظاهری مصنوعی؛
 • عدم امکان جراحی زیبایی مجدد با گذشت زمان.
انواع مدل بینی

کدام مدل از انواع مدل بینی برای عمل مناسب‌تر است؟

Daniel J. Liebertz ، جراح پلاستیک صورت، به ما یادآوری می‌کند که مدل مناسب برای جراحی بینی به فرم و اندازه سایر اجزاء صورت بستگی دارد.

به طور کلی، براساس ویژگی‌های ذکر شده در بالا و ارائه مزایا و معایب هر یک از انواع مدل‌های مختلف بینی برای عمل، میزان رضایت از انواع مدل بینی طبیعی بیشتر از سایر مدل‌ها بوده است و نظر تعداد زیادی از متقاضیان و زیباجویان را به خود جلب کرده است.

نکته‌ی قابل ذکر این است که باید مدلهای بینی را براساس پوست و فرم صورت خود انتخاب کنید. در غیر این صورت، نتیجه نهایی جراحی، آیده آل و مطلوب نخواهد بود.

بخاطر داشته باشید که برای داشتن نتیجه مطلوب و دلخواه انتخاب یک جراح با تجربه و متخصص بسیار مهم است. ما در مقاله ” بهترین جراح بینی ” به شما در انتخاب این جراح کمک می‌کنیم.

سخن آخر

بهترین راهکار برای انتخاب مدل مناسب بینی برای جراحی پلاستیک، مقایسه هر سه مدل با یکدیگر و تطبیق ویژگی هر یک از آن با معیارهای ایده‌آل مورد نظرتان و مشورت با جراح بینی می‌باشد. بنابراین، بهتر است که قبل از هرگونه اقدام، یک سری معیار برای تعیین نتیجه مطلوب تعیین نمایید سپس با پزشک خود در رابطه با انواع مدل بینی برای عمل صحبت کرده تا به مدلهای بینی ایده‌آل خود دست یابید.

معیارها و انتظارات خود را از عمل بینی با جراح مربوطه در میان بگذارید. یک جراح با سابقه درخشان در حوزه زیبایی بهترین شخصی است که می‌تواند بهترین پیشنهاد را در رابطه با اندازه و شکل بینی به شما ارائه دهد.

دکتر احمدعلی رجب پور

فوق تخصص جراحی پلاستیک ، زیبایی و ترمیمی، عضو هيئت علمى دانشگاه، عضو بنیاد ملی نخبگان ایران، عضو انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران. از جمله خدماتی که دکتر رجبپور ارائه می دهند، عبارتند از: ابدومینوپلاستی، عمل بینی، لیفت سینه، پروتز سینه و غیره.

نظرات

0 0 امتیاز ها
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخوردهای آنلاین
مشاهده همه دیدگاه ها