بینی زیبا

بینی زیبا تعاریف گسترده‌ ای دارد ؛ همان طور که مفهوم و تعریف زیبایی گسترده است. این تعریف در فرهنگ‌ ها و قومیت‌ های مختلف متفاوت است ؛ زیرا ما تمایل داریم که جذابیت را به طرق مختلف درک کنیم. به قول معروف “زیبایی در چشم بیننده است.” این موضوع ، یکی از بزرگ‌ ترین چالش‌ هایی است که در هر جراحی زیبایی با آن روبرو می شویم. آگاهی از این مسئله برای درک آن چه بیماران در مورد بینی خود می‌ خواهند ، ضروری است. یکی از وظایف پزشکان متخصص جراحی پلاستیک ، راهنمایی بیمار برای درک معیارهای زیبایی بینی است. برای رسیدن به یک دماغ زیبا راه های متنوعی وجود دارد که یکی از آن ها ، عمل بینی می باشد. با دکتر رجب پور بهترین جراح بینی تهران همراه باشید تا اطلاعات مفیدی در این مورد به دست آورید.

 

بینی زیبا + دکتر رجب پور

 

در مقاله امروز سعی داریم در خصوص دماغ زیبا و جزئیات مهم در این زمینه همچون معیارهای زیبایی بینی ، مشخصات بینی چشم نواز و ویژگی های این دست از بینی را شرح دهیم تا در صورتی که قصد عمل زیبایی بینی خود را دارید ، با به دست آوردن اطلاعات مفید و کاربردی در این زمینه ، بتوانید به درستی تصمیم بگیرید.

چگونه بینی زیبا داشته باشیم ؟

بینی مادرزادی شما ممکن است از نظر خودتان کامل نباشد. اگر چه نظرات در این زمینه کاملاً متفاوت است ، اما دقیقاً مشخص نیست که ویژگی های بینی خوش فرم چیست. در واقع از آن جایی که هر فردی چهره منحصر به فرد خود را دارد ، تناسب ، شکل و اندازه مناسب بینی برای هر فرد متفاوت خواهد بود.

اما اگر از بینی خود ناراضی هستید یا در جراحی بینی قبلی نتایج رضایت بخشی نداشته‌ اید ، بهتر است تحت عمل جراحی زیبایی بینی توسط یک جراح بینی خوب در تهران قرار بگیرید. ما انسان‌ ها در فرهنگی زندگی می‌ کنیم که زیبایی در آن از اهمیت ویژه‌ ای برخوردار است. خوب یا بد ، اکثر مردان ، زنان و حتی کودکان تصور می‌ کنند که ظاهر بیرونی نشان دهنده ذات درونی فرد است و البته بینی نقش زیادی در این موضوع دارد.

رینوپلاستی یکی از اولین عمل‌ های زیبایی بود که به دلایل واضحی که در بالا ذکر شد ، انجام شده است. یک قرن پیش ، لباس‌ ها قسمت کوچکی از بدن را نشان می‌ دادند و مد ، عیوب بسیاری را پنهان می‌ کرد ولی بینی در مرکز چهره قرار دارد. به معنای واقعی کلمه در گذشته و امروزه شکل یک بینی زیبا می‌ تواند بسیاری از ویژگی های دیگر را در فرد تحت‌ الشعاع قرار دهد.

از یونان باستان تا رنسانس ، فیلسوفان و هنرمندان زیبایی را بر اساس مجموعه‌ ای از اصول کلاسیک تعریف می‌ کردند. با وجود این ایده‌ آل‌ ها ، زیبایی دست نیافتنی است و اغلب قوانین را نادیده می‌ گیرد. سلیقه‌ های فردی ، تأثیرات فرهنگی ، سبک مدرن و رسانه‌ ها همگی می‌ توانند فرمول اصلی زیبایی را تحت‌ الشعاع قرار دهند. پس چه چیزی چهره یک فرد را زیبا می‌ کند؟ پاسخ به این سؤال چندان ساده نیست. زیبایی معتبر و اصولی شامل تناسب و تعادل هماهنگ اجزای صورت و نحوه کار آن‌ ها با یکدیگر است.

ایده ما از یک دماغ زیبا نیز از این قاعده مستثنی نیست. یونانی‌ ها مانند رومی‌ ها ، عرب‌ ها ، هندی‌ ها و حتی مایاها بینی‌ های کاملی داشتند. دنیای مدرن نیز ایده‌ های خاص خود را در مورد این که چه چیزی می‌ تواند یک بینی جذاب را برای مردان و زنان تعریف کند ، دارد. اما واقعاً چه چیزی بینی را زیبا می‌ کند؟ آیا ایده آلی برای این مسئله وجود دارد؟

طبق جراحی‌ های زیبایی مرسوم ، ساده‌ ترین پاسخ این است که یک بینی زیبا نسبتاً کوچک ، صاف و متقارن است. “رینوپلاستی” روشی استاندارد برای لاغری ، چرخش یا تغییر شکل نوک بینی در دهه‌ های 1950 و 1960 بود و به همین دلیل مورد انتقاد قرار گرفت.

امروزه جراحان زیبایی این موضوع را به سخره می‌ گیرند. جوان‌ گرایی هنوز یک هدف مشترک است ، اما آخرین روندها از ترجیحات شخصی ، ظرافت و مهم‌ تر از همه ، الگوهای چندفرهنگی پیروی می‌ کنند که صرفاً بر استانداردهای زیبایی شناسی کهن متکی نیستند.

همچنین باید گفت که زیبایی همیشه به معنی تقارن نیست. گاهی اوقات عدم تقارن هم کاریزما و هم جذابیت ایجاد می‌ کند (کامرون دیاز یا افراد دیگر از این دست را به یاد بیاورید). امروزه متوجه شده‌ ایم که انواع مختلفی از بینی‌ های جذاب وجود دارد ، برخی از آن‌ ها از بدو تولد یک شکل هستند و برخی دیگر با جراحی تغییر می‌ کنند. کوچک‌ ترین تغییر می‌ تواند اثرات ادراکی بزرگی در زیبایی بینی داشته باشد. در واقع رینوپلاستی یک جراحی میلی متری است.

این روزها ؛ نتیجه مطلوب در جراحی بینی ، نتیجه ظاهر طبیعی است. از نظر هنری ، دستیابی به نتایجی که شامل ادغام شخصیت ، قومیت و طراحی زیبایی است ، جراحی قابل قبولی محسوب می‌ شود. همچنین اگر نیاز به جراحی دارید حتما بخاطر داشته باشید که نزد بهترین جراح بینی رفته تا علاوه بر نتیجه بهتر عوارض کمتری را تجربه نمائید.

معیارهای بینی زیبا در زنان و مردان

جنسیت یکی از اولین ملاحظات در جراحی بینی است. ویژگی‌ های برجسته و زاویه‌ دار ، خصوصیات مردانه را تعیین می‌ کنند در حالی که ویژگی‌ های نرم‌ تر و باریک‌ تر ، ظاهری زیباتر و زنانه‌ تر ایجاد می‌ کنند.

به طور کلی هدف از جراحی زیبایی بینی برای آقایان ایجاد بینی پهن با پل محکم و نسبتاً مستقیم است. مردان معمولاً نیازی به مدل خاصی در نوک بینی ندارند. نوک بینی ممکن است گرد باشد اما به طور کلی پهن‌ تر از بینی جذاب در خانم‌ ها است و معمولاً بهتر است آقایان لبه‌ های غضروفی نوک بینی را داشته باشند.

بینی انسان باید برای او اعتماد به نفس ایجاد کند و ظاهری متعادل و مناسب با چانه و کل صورت داشته باشد. گاهی اوقات یک بینی در صورت فرد باعث ایجاد حس قدرت ، اعتماد به نفس و جذابیت بیشتر می‌ شود. بینی مدل شجاع ایرلندی (The brave Irish nose) نشان دهنده غرور ، انعطاف پذیری و جان سختی است. این مدل دارای قوز خلفی برجسته ، با لبه‌ ها و زوایای تیز است. این مدل از یک بینی زیبا ، یک بینی استوار و پهن با نوک برجسته و سوراخ‌ های بزرگ است. این مدل برای مردان ، نسبتاً بزرگ است و با زاویه مناسب صورت تنظیم می‌ شود و ویژگی های یک مرد و نژاد رومی را نشان می‌ دهد.

سپس بینی‌ های کوچک‌ تری همچون بازیگرانی مانند برد پیت و جورج کلونی وجود دارد. این ها بینی‌ های خنثی از جنس یا همان بدون جنسیت خاصی می‌ باشند. بینی برد پیت دارای ویژگی های ظریف و زنانه در دو سوم بالایی و در قسمت پایینی ، دارای نوک بینی مردانه و کمی پهن‌ تر است. بینی کلونی صاف با یک مشخصه قوی از نوک است ، اما از نظر ظاهری کوتاه است. این بینی‌ ها کمتر مردانه هستند ، اما این سبب جذابیت کمتر آن‌ ها برای مردان نمی‌ شود.

بینی زیبا + دکتر رجب پور

زنان تمایل دارند طیف وسیع‌ تری از مدل‌ ها را در مدل بینی خود داشته باشند که می‌ تواند با ظاهر کلی آن ها هماهنگ باشد. در حالی که برخی از آن ها نرم و ملایم هستند، برخی دیگر ممکن است ظاهری قانع کننده داشته باشند و از معیارهای بینی زیبا در زنان برخوردار نباشند ولی همچنان زیبا به نظر برسند.

به طور کلی ، هدف از جراحی زیبایی بینی برای خانم‌ ها این است که استخوان‌ های پایین بینی صاف ، باریک ، با زوایای مورب و رو به جلو باشد که به زیبایی با صورت ، ابروها و پیشانی ترکیب شود. در خانم‌ ها بینی‌ های کوتاه‌ تر با نوک کمی چرخیده ظاهر زیباتری ایجاد می‌ کند.

بینی باید با فاصله واضح و خطوط زیبا نمایان شود. به عنوان مثال ، پرنسس کیت میدلتون ، بینی کوچک و با زوایای نرمی دارد که فقط کمی برای صورتش کوتاه است ، اما با نوک باریک و محجوب به خوبی ترکیب می‌ شود. نوک بینی کمی پهن به شخصیت او چهره دوست داشتنی و قابل قبولی می‌ دهد. بینی ظریف جسیکا سیمپسون به خوبی به صورت او می‌ آید. بینی او به همراه ویژگی های کامل صورتش حس خوشایندی ایجاد می‌ کند.

جراحی بینی که توسط بازیگران آمریکایی اشلی سیمپسون و بلیک لایولی انجام شد نتایج مشابهی به همراه داشت : بینی آنها صاف ، تیز و زیبا است. اشلی سیمپسون دارای نوک بینی نرم‌ تر و تیزتر با خطوط جانبی مشخص و سوراخ بینی باریک است. هر دو تحت عمل جراحی زیبایی بینی قرار گرفتند تا شکل ، اندازه ، افتادگی نوک و پل بینی را کاهش دهند، اما به نظر نمی‌رسید که هیچ تغییر عمده‌ ای در ظاهر آن ها ایجاد شده باشد ، اما نتایج کاملاً خوشایند بوده است.

برخی از مدل‌ های بینی زیبا جذابیت اشرافی دارند. بینی‌ هایی با منحنی‌ های متقارن ، براق و باریک که ظاهری مطمئن و نجیب ایجاد می‌ کند را می‌ توان در این دسته جای داد. این مدل‌ های بینی بسیار طبیعی هستند و طول ، گونه‌ های قوی و صورت باریک فرد دارنده آن را متعادل می‌ کنند.

رینوپلاستی در گذشته بیشتر جنبه درمانی داشت و شکل و خطوط بینی را تغییر می‌ داد ، اما اغلب نتیجه بسیار تلخ و نامطلوب داشت. امروزه جراحان زیبایی محافظه کارتر هستند و سعی در حفظ ساختار دارند. امروزه نتیجه جراحی ، طبیعی‌ تر و با بهبود عملکرد تنفسی است. هدف اصلی در جراحی بینی ، هماهنگی بینی با سایر اجزای صورت است. این مسئله یکی از معیارهای زیبایی بینی واقعاً مناسب در بین جراحی‌ های بینی محسوب می‌ شود. چرا که شما نمی‌ توانید بینی را به عنوان یک عضو واحد در نظر بگیرید و برای آن مشخصات بینی جذاب را تعیین کنید ؛ ویژگی های این مدل بینی باید بر اساس نوع صورت و اجزای دیگر چهره تعیین شود.

بینی زیبا + دکتر رجب پور

سخن پایانی

در این مقاله از مجموعه مقالات بلاگ رسمی دکتر احمدعلی رجب پور ، در خصوص بینی زیبا صحبت کردیم و جزئیات مهم در این خصوص ، همچون معیارهای زیبایی بینی ، مشخصات و ویژگی های بینی جذاب را به شما عزیزان معرفی نمودیم.


سوالات متداول

✅ معیارهای یک بینی زیبا چیست؟

جنسیت یکی از اولین ملاحظات در جراحی بینی است. ویژگی‌ های برجسته و زاویه‌ دار ، خصوصیات مردانه را تعیین می‌ کنند در حالی که ویژگی‌ های نرم‌ تر و باریک‌ تر ، ظاهری زیباتر و زنانه‌ تر ایجاد می کنند. به طور کلی هدف از جراحی زیبایی بینی برای آقایان ایجاد بینی پهن با پل محکم و نسبتاً مستقیم است و زنان تمایل دارند طیف وسیع‌ تری از مدل‌ ها را در مدل بینی خود داشته باشند که می‌ تواند با ظاهر کلی آن ها هماهنگ باشد.

✅ چگونه بینی زیبا داشته باشیم؟

بینی مادرزادی شما ممکن است از نظر خودتان کامل نباشد. اگرچه نظرات در این زمینه کاملاً متفاوت است ، اما دقیقاً مشخص نیست که ویژگی های بینی جذاب چیست. در واقع از آن جایی که هر فردی چهره منحصر به فرد خود را دارد ، تناسب ، شکل و اندازه مناسب بینی برای هر فرد متفاوت خواهد بود.
دکتر احمدعلی رجب پور

فوق تخصص جراحی پلاستیک ، زیبایی و ترمیمی، عضو هيئت علمى دانشگاه، عضو بنیاد ملی نخبگان ایران، عضو انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران. از جمله خدماتی که دکتر رجبپور ارائه می دهند، عبارتند از: ابدومینوپلاستی، عمل بینی، لیفت سینه، پروتز سینه و غیره.

نظرات

0 0 امتیاز ها
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخوردهای آنلاین
مشاهده همه دیدگاه ها