انواع پروتز سینه

یکی از رایج ترین و محبوب ترین عمل های زیبایی، عمل پروتز سینه می باشد. خانم های زیادی در سراسر جهان متقاضی این عمل جراحی هستند. به طور معمول، در عمل زیبایی سینه از پروتزهای مخصوص برای افزایش سایز، لیفت و فرم دهی استفاده می‌ شود. امروزه، انواع پروتز توسط برندهای متنوع تولید می شود و طیف گسترده‌ای از کیفیت ها را در برمی گیرد. عدم شناخت دقیق از سایز و انواع پروتز، باعث انتخاب نادرست و اشتباهاتی جبران ناپذیر می‌شود. چنانچه در دسته افراد کاندید برای این عمل زیبایی هستید، تا انتهای مقاله انواع پروتز سینه همراه ما باشید.

 

انواع پروتز سینه منتور - دکتر رجب پور

 

پروتز سینه منتور چیست؟

یکی از سوالاتی که قبل از جراحی زیبایی برای خانم های مشتاق به کاشت پروتز ایجاد می شود این است که « چه مارکی برای پروتز برای شان مناسب تر است؟» متاسفانه دسته‌ای از افراد برای صرفه جویی در هزینه به سراغ پروتزهای ارزان تر و نامرغوب می روند. هنگامی که تصمیم به انجام این عمل زیبایی می گیرید، نباید قیمت آن را ملاک قرار دهید؛ زیرا، یک انتخاب اشتباه می تواند نتیجه جراحی را بسیار تحت تاثیر قرار دهد و توصیه ما به شما این است که حتما با بهترین جراح سینه مشورت کنید.

انتخاب پروتز اشتباه نه تنها باعث نارضایتی بیمار می شود، بلکه عملکرد پزشک را نیز تحت تاثیر قرار خواهد داد. به همین خاطر قصد داریم تا در رابطه با یکی از بهترین مارک های پروتز پستان صحبت کنیم. پروتز منتور یکی از بهترین و باکیفیت‌ترین مارک های پروتز است که از آن برای افزایش سایز سینه بانوان استفاده می کنند. کشور آمریکا با توجه به نیاز مشتریان، آناتومی بدن، ترجیح متقاضیان و غیره اقدام به تولید و عرضه این پروتز با کیفیت و مرغوب در انواع مختلف کرده است و تمام افراد بعد از استفاده از آن ، رضایت کامل از جراحی زیبایی داشته اند.

 

انواع پروتز سینه منتور - دکتر رجب پور

 

انواع پروتز پستان

در حال حاضر انواع پروتز سینه منتور در دو نوع زیر به بازار عرضه شده است:

 • پروتز سالین (آب نمکی)
 • پروتز سیلیکونی (ژلی)

 جدار هر دو پروتز از جنس نوعی سیلیکون غیرقابل نفوذ است. اما مواد درون پروتز از دو نوع فوق است. به طور کلی، پروتز‌های آب نمکی بعد از قرار گرفتن در محل با سالین ( سرم نمک) پر می شود. ( گاهی اوقات نیز از پروتزهای پر شده استفاده می شود.)

پروتزهای ژلی قبل از قرار گرفتن در سینه، با سیلیکون پر می شوند و شکل طبیعی تری نسبت به پروتزهای آب نمکی دارند. انواع پروتزهای مورد تایید FDA و دارای یک ضمانت جامع می باشند که این ضمانت شامل تعویض رایگان پروتز می باشد. لازم به ذکر است که در بازه زمانی 10ساله بعد از عمل، کمترین میزان وقوع عوارض را داشته است. ایمپلنت منتور از ژلی مستحکم و با قدرت چسبندگی بالا تولید شده است و ظاهری طبیعی به سینه‌ها می دهد. اغلب این مدل از پروتزهای ظاهری شبیه به قطره اشک دارند.

 • پروتز ژلی

این دسته از پروتزها بافتی طبیعی شبیه به سینه دارند. در 30 سال اخیر، انتخاب میلیون‌ها خانم در سراسر دنیا، پروتز منتور بوده است و از انتخاب خود رضایت کامل را دارند. پروتز ژلی منتور با سطح بافت‌دار و یا سطح هموار تولید می شود و دارای مقطع عرضی گسترده و متناسب با انواع اندام ها می باشد.

ژل درون پروتز منتور ، ژلی با قدرت چسبندگی بالا است که ظاهر طبیعی سینه را حفظ می کند. متقاضیان سینه های بزرگ و برجسته می توانند از مدل ایمپلنت منتور اکسترا برای افزایش سایز سینه ها استفاده کنند. این مدل از پروتز در سایز بالای متوسط تولید و عرضه می شود.

 • پروتز پستان آب نمکی

این دسته از پروتزها، ابتدا در سینه قرار می گیرند. سپس، با محلول آب نمک استریل به میزانی که از قبل تعیین شده است، پر می شوند. هنگامی که لوله‌ پرکننده پروتز از آن جدا می شود، پروتز به صورت خودکار بسته می شود. پروتز منتور در دو سطح هموار و بافت‌دار و با محدوده وسیعی از برجستگی ها تولید می شود.

از عوارض رایج این دسته از پروتزها، نیاز احتمالی به جراحی مجدد، تعویض پروتزها، خالی شدن پروتزها و درد سینه است. این مدل از پروتزها با سه نمایه متوسط، متوسط پلاس و بلند تولید می شود. منتور اولین شرکتی است که پروتز آب نمکی گرد منتور با نمایه بلند تولید کند.

 •  پروتز آب نمکی طرح دار

یکی از طبیعی ترین پروتز‌ها، نوع آب نمکی طرح‌دار منتور است. این پروتز در زیر مجموعه پروتزهای قطره اشکی قرار دارد. اگر در فکر سینه‌های خوش فرم با شیب طبیعی و ملایم هستید، این نوع انتخاب مناسبی برای شما خواهد بود.

شکل های مختلف پروتز سینه

انواع پروتز سینه به لحاظ فرم و شکل را می شناسید؟ اگر پاسخ تان منفی است حتما به ادامه مطالب این بخش توجه کنید. ایمپلنت های پستان به لحاظ شکلی در دو فرم گرد و بیضی وجود دارند. هر کدام از انواع گفته شده دارای مزیت ها و معایبی هستند. با توجه به خواسته بیماران از نتیجه عمل ، انتخاب یکی از پروتزهای گرد یا بیضی صورت می گیرد. 

کسانی که خواهان سینه های برجسته ای هستند ، فرم گرد برایشان انتخاب مناسب تری است. در طرف دیگر کسانی که تمایل دارند فرم بدست امده بعد از جراحی حالت طبیعی تری داشته باشد ، می توانند از پروتزهای بیضی یا همان قطره اشکی استفاده کنند. نکته ای که باید به ان توجه کنید این است که انتخاب نوع مناسب ایمپلنت سینه ، در رسیدن به بهترین نتیجه ، تاثیر بسزایی دارد.

جنس پروتز سینه از نظر ماده درونی

پروتزهای سیلیکونی: این نوع پروتزها با ژل سیلیکونی پر شده و ژل آنها بسیار شبیه به بافت طبیعی سینه است. در صورتی که پوست پروتز سوراخ شود، ممکن است ژل در پوسته پروتز باقی بماند یا از آن خارج شده و وارد کیسه بیرونی پروتز شود. به همین دلیل، پروتزهای سیلیکونی هیچگاه فرو نمی‌ریزند. برای اطمینان از عملکرد صحیح پروتز، در صورت انتخاب پروتزهای سیلیکونی برای سینه، توصیه می‌شود که به صورت مداوم تحت نظر پزشک قرار گیرید. می‌توان با استفاده از موج‌های فراصوتی و MRI وضعیت پروتزهای قرار گرفته در سینه را مشاهده کرد. معایب پروتزهای سیلیکونی:

 • نیاز به مانیتورینگ ام‌آرآی در صورت لزوم
 • پارگی بدون علامت
 • هزینه کمی بیشتر
 • برش کمی بزرگ‌تر

پروتزهای سالین: این نوع پروتز با محلول استریل آب و نمک پر می‌شود. در صورتی که پوست پروتز سوراخ شود، پروتز فرو می‌ریزد و بدن به طور طبیعی محلول را جذب و سپس دفع می‌کند. پروتزهای سالین دارای حس، ثبات و شکل یکسانی هستند. معایب پروتزهای سالین:

 • افزایش ریسک چین خوردگی و قابل لمس شدن
 • در لمس، غیرطبیعی‌تر هستند و با گذر زمان اثرات بیشتری روی بافت می‌گذارند
 • احتمال خالی شدن خود به خود

جنس پروتز سینه آب نمکی بهتر است یا سیلیکونی؟

در بین انواع مختلف پروتزها که شامل پروتزهای سالین و انواع مختلف سیلیکون هستند، پروتزهای سیلیکونی توانایی ایجاد سینه‌های بسیار طبیعی‌تری را دارند. این نوع پروتزها، از ژل بسیار چسبناکی ساخته شده‌اند که باعث می‌شود آنها بسیار نرم‌تر و انعطاف‌پذیرتر باشند. هرچند، پروتزهای سیلیکونی اغلب گران‌تر از پروتزهای سالین هستند. اما نمی‌توان به طور قطعی گفت کدام نوع پروتز بهتر است؛ بنابراین، تعیین نوع پروتز باید با توجه به وضعیت فرد و نظر جراح متخصص انجام شود.

دکتر احمدعلی رجب پور

فوق تخصص جراحی پلاستیک ، زیبایی و ترمیمی، عضو هيئت علمى دانشگاه، عضو بنیاد ملی نخبگان ایران، عضو انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران. از جمله خدماتی که دکتر رجبپور ارائه می دهند، عبارتند از: ابدومینوپلاستی، عمل بینی، لیفت سینه، پروتز سینه و غیره.

نظرات

0 0 امتیاز ها
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
اشتراک در
اطلاع از
guest
1 دیدگاه
قدیمی ترین
تازه‌ترین
بازخوردهای آنلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
مهسا
مهسا
1 سال قبل

سلام دکتر جان احتمال ترک‌خوردن پوست سینه بعد از پروتز سینه وجود دارد؟اگر بله چه راهکاری برای جلو‌گیری میشود انجام داد؟