سرماخوردگی قبل از عمل بینی

سرماخوردگی قبل از عمل بینی چه تأثیری در این روند دارد؟ یکی از بیماری‌ هایی که ممکن است جراحی بینی شما را به تعویق بیندازد سرماخوردگی می‌ باشد. ممکن است در ابتدا سرماخوردگی بیماری‌ کم اهمیتی به نظر برسد اما وقتی پای عمل بینی شما در میان باشد این موضوع بسیار جدی تلقی می شود. در این مقاله از دکتر احمدعلی رجب پور بهترین جراح بینی در تهران ، به طور کامل در رابطه با عمل بینی و سرماخوردگی صحبت می‌کنیم و بهترین روش‌ های جلوگیری و درمان آن را در اختیار شما قرار می‌ دهیم.

 

سرماخوردگی قبل از عمل بینی + دکتر رجب پور

 

سرماخوردگی قبل از عمل بینی

در هنگام سرماخوردگی شما ممکن است سرفه ، عطسه ، خارش بینی ، التهاب ، تنگی نفس ، و بدتر از همه این ها عفونت و تب را تجربه کنید. اگر به موارد ذکر شده دقت کنید متوجه می‌ شوید که تمامی عوارض سرماخوردگی دشمن جراحی بینی می‌ باشند. بیشترین ناحیه که سرماخوردگی تحت تأثیر قرار می‌ دهد بینی شماست. به دلیل التهابات ایجاد شده ، اجرای عمل بینی امکان‌ پذیر نیست همچنین ؛ اگر سرماخوردگی شما خفیف باشد ممکن است پس از این پروسه شدت بگیرد.

شدت گرفتن سرماخوردگی در نتیجه عمل زیبایی بینی ما تأثیر خواهد گذاشت. پس از عمل ، هنگامی که در دو هفته استراحت و بهبودی قرار دارید ، بافت بینی شما به شدت حساس و تحریک‌ پذیر می‌ باشد. همچنین بخیه‌ های درونی بینی شما نیاز به بهبودی و مراقبت دارند. حال فرض کنید که سرماخوردگی قبل از عمل بینی شما تشدید شود ، در حالی که باید به توصیه‌ های بهترین جراح بینی تهران توجه داشته باشید و از فین کردن ، خاراندن ، عطسه و سرفه شدید جلوگیری کنید ، هم‌ زمان به دلیل سرماخوردگی باید با تمامی این موارد مبارزه کنید. البته سرفه و عطسه قابل کنترل نیستند و تنها چند سرفه قوی لازم است تا بخیه‌ های شما آسیب ببیند.

همچنین اگر به دلیل سرماخوردگی قبل از جراحی زیبایی بینی دچار التهاب شوید ، ورم ناشی از جراحی بینی نیز تشدید پیدا می‌ کند و تنفس برای شما دشوار می‌ شود. همچنین ممکن است بخی ه‌ها و بافت بینی تحت فشار بسیاری قرار گیرند.

از دیگر مشکلات سرماخوردگی قبل از عمل بینی ، خارش بینی می‌ باشد. با وجود گچ و ممنوعیت خاراندن حین ریکاوری ، تحمل خارش بسیار دشوار است و می‌ تواند به سادگی شما را کلافه و عصبی کند.

یکی از بدترین عوارض این بیماری ، احتمال عفونت و تب شدید می‌ باشد. اگر گلوی شما چرک کند و دچار عفونت دستگاه تنفسی شوید به دلیل آسیبی که حین جراحی به بافت بینی شما وارد شده و وجود بخیه‌ ها، ممکن است عفونت به بافت بینی سرایت کرده و شرایط دشواری را برای بیمار ایجاد کند.

بنابراین بهتر است هنگامی که احساس می‌ کنید دچار سرماخوردگی قبل از عمل بینی شده‌ اید ، این مسئله را کوچک نشمارید و با یک جراح بینی خوب در تهران در میان بگذارید و طبق دستورالعمل‌ های ایشان رفتار کنید. پزشک شما ممکن است مصرف دارو و خوردن قرص سرماخوردگی را تجویز کند تا شرایط شما بهبود یابد و آماده عمل شوید.

قبل از هر اقدامی بخاطر داشته باشید که انتخاب بهترین جراح بینی بسیار حائز اهمیت است ؛ زیرا علاوه بر نتیجه بهتر ، عوارض کمتری را نیز برای شما به ارمغان می‌ آورد. 

سرماخوردگی بعد از عمل بینی

علاوه بر سرماخوردگی قبل از عمل بینی ، یکی از سؤالات رایج بیماران تأثیرات و درمان سرماخوردگی بعد از عمل بینی می‌ باشد. سرماخوردگی بعد و قبل از رینوپلاستی را نمی‌ توان به طور قطعی پیش بینی و یا پیشگیری کرد. به همین دلیل نیاز است برخی نکات را جهت کاهش احتمال سرماخوردگی بعد از این جراحی رعایت کنید که در ادامه تمامی این نکات را بررسی می‌ کنیم.

نکات مهم درمان سرماخوردگی بعد از عمل بینی

تمامی نکاتی که در این بخش بررسی می‌ کنیم توصیه‌ های رایج کتر احمدعلی رجب پور ، بهترین دکتر عمل بینی تهران در ارتباط با جراحی بینی و سرماخوردگی می‌ باشد.

֎ بینی خود را نخارانید :

خاراندن بینی موجب تحریک بافت آسیب دیده بینی و تشدید التهاب شده و ممکن است باعث شود بخیه شما آسیب ببیند.

֎ از فین کردن‌های متوالی اجتناب کنید :

سرماخوردگی بعد از عمل زیبایی بینی ممکن است با تحریک مخاط همراه باشد. فشار زیادی که هنگام فین کردن به بینی وارد می‌ شود بسیار آسیب رسان است. این فشار رفته رفته ممکن است موجب انحراف نوک بینی شما و پاره شدن بخیه و درنتیجه خونریزی شود.

قرص سرماخوردگی بعد از عمل بینی

 

֎ عطسه نکنید :

سعی کنید عطسه خود را کنترل کنید. برای این کار هنگام عطسه دهان خود را باز نگه دارید تا به بینی فشاری وارد نگردد. مصرف قرص سرماخوردگی در صورت مشورت و تجویز یک جراح بینی خوب در تهران مانعی ندارد.

֎ استراحت کنید :

یکی از مهم‌ ترین توصیه‌ های پزشک برای سرماخوردگی بعد از رینوپلاستی ، استراحت کافی می‌ باشد. سعی کنید محل استراحت خود را از نظر دمایی در بهترین حالت قرار دهید. همچنین برای کاهش تورم بهتر است دراز بکشید و از بالشتی نرم و راحت استفاده کنید.

֎ مایعات فراوان بنوشید :

برای درمان سرماخوردگی قبل از عمل بینی ، باید بدانید که نوشیدن مایعات سبک مانند آب ، چای سبز ، آبمیوه‌ های رقیق و شیر می‌ تواند به بهبود سریع شما کمک کند. علاوه بر این موجب می‌ شود تا مخاط بینی شما شل شده و تمامی آلودگی‌ های آن را خارج کند. در نتیجه شما هیچ گونه گرفتگی را در این عضو احساس نخواهید کرد.

֎ سوپ بخورید :

خوردن سوپ عملکردی بهتر از داروهای مختلف دارد. پزشک بینی شما ممکن است به شما تاکید کند که در مدت نقاهت پس از انجام عمل جراحی بینی در رژیم غذایی خود بیشتر غذاهای نرم را قرار دهید. برای سرماخوردگی قبل از عمل بینی ، سوپ مرغ بهترین انتخاب برای بهبودی سریع و تقویت سیستم ایمنی بدن می‌ باشد. سوپ علاوه بر اینکه تأثیر بسزایی در تخلیه و رقیق شدن مخاط بینی دارد ، التهاب آن را نیز کاهش می‌ دهد. توجه داشته باشید که رژیم غذایی شما بهتر است فاقد نمک باشد چرا که نمک التهاب را تشدید می‌ نماید.

جلوگیری از سرماخوردگی قبل از عمل بینی

یک سری نکات ساده در رابطه با جراحی بینی و سرماخوردگی وجود دارد که با رعایت آنها و دستورات بهترین جراح بینی در تهران ، می‌ توانید در حد زیادی از سرماخوردگی قبل و بعد از این پروسیجر جلوگیری کنید.

֎ دستان خود را بشویید :

قبل از خوردن غذا و دست زدن به صورت و دهان خود بهتر است دستان خود را کاملاً با آب و صابون بشویید. رفت و آمد در مکان‌ های عمومی می‌ تواند احتمال سرماخوردگی قبل از عمل بینی را افزایش دهد. بنابراین پس از دست زدن به دستگیره‌ های مترو و اتوبوس ، کارت بانکی و پول نقد ، کفش و هرگونه جسم آلوده دستان خود را بشویید. سعی کنید تا حد امکان از دست زدن به صورت ، بینی ، دهان و چشمان خود جلوگیری کنید.

֎ خواب کافی داشته باشید :

داشتن خواب کافی و استراحت مناسب سیستم ایمنی بدن شما را تقویت کرده و از سرماخوردگی قبل و بعد از عمل جلوگیری می‌ کند.

نکته : خوردن قرص سرماخوردگی قبل از پروسه نیز به دلیل وجود مقادیر زیاد آسپرین ، بدون مشورت  بهترین دکتر عمل بینی تهران ، توصیه نمی‌ شود و ممنوع است.

֎ غذای سالم مصرف کنید :

داشتن رژیم غذایی عاری از نمک و شکر زیاد و همچنین فست‌ فو د، مواد سرخ کردنی و چربی‌ های غیر اشباع ، سلامت بدن شمارا تأمین می‌ کند. شما می‌ توانید مصرف کربوهیدرات‌ های ساده ، سبزیجات و میوه را افزایش دهید تا ویتامین‌ ها و املاح لازم بدن خود را دریافت نمایید.

خوردن قرص سرماخوردگی قبل از عمل بینی

 

عفونت ناشی از سرماخوردگی قبل از عمل بینی

در صورتی که دچار عفونت‌ های باکتریایی زیر شدید به هیچ عنوان نباید عمل جراحی زیبایی بینی را انجام دهید :

  • سینوزیت باکتریایی
  • رینیت باکتریایی
  • آنفولانزا

در صورت تشدید این گونه از عفونت‌ های ویروسی و باکتریایی ممکن است دچار پنومونی ، سینوزیت و حتی برونشیت شوید چرا که به دلیل ضعف بدن این عفونت به نواحی فوقانی بدن شما سرایت خواهد کرد و این نواحی را به شدت تأثیر قرار خواهد داد.

به دلیل افزایش احتمال لارینگواسپاسم در هنگام بیهوشی ، بسیاری از متخصصین بیهوشی اتاق عمل به بیمارانی که دچار سرماخوردگی قبل از عمل بینی ، آنفولانزا و هرکدام از عفونت‌ های ذکر شده باشند ، اجازه عمل نخواهند داد.

خوردن قرص سرماخوردگی قبل از عمل جراحی

به طور کلی استفاده از برخی داروهای حاوی آسپرین قبل از انجام این جراحی ممنوع می‌باشد. خوردن قرص سرماخوردگی قبل از این پروسیجر نیز به دلیل وجود مقادیر زیاد آسپرین توصیه نمی‌ شود. اگر بدون اطلاع به بهترین جراح بینی تهران برای رفع سرما خوردگی قبل از عمل بینی قرص بخورید ممکن است در حین عمل دچار مشکل و آسیب شوید. در صورت علاقه شدید به اجرای عمل ، بهتر است برای درمان سرماخوردگی قبل از عمل بینی با یک جراح خوب بینی در تهران مشورت کرده و در صورت تجویز ایشان اقدام به مصرف دارو و خوردن قرص سرماخوردگی نمایید.

درمان سرماخوردگی بعد از عمل بینی

 

سخن پایانی

سرماخوردگی قبل از عمل بینی با عوارضی همراه است که نتیجه عمل را تحت تأثیر قرار می‌ دهد. همچنین اگر سرماخوردگی بعد از این رویکرد نیز تشدید گردد ممکن است به دلیل فین کردن ، عطسه ، سرفه و التهاب ، تنفس شما مختل گردد و همچنین به بخیه و بافت بینی آسیب برسد. اگر بعد از پروسه دچار این بیماری شدید بهتر است بهترین جراح بینی در تهران را در جریان بگذارید تا طبق دستورالعمل‌های ایشان رفتار کنید.

دکتر احمدعلی رجب پور

فوق تخصص جراحی پلاستیک ، زیبایی و ترمیمی، عضو هيئت علمى دانشگاه، عضو بنیاد ملی نخبگان ایران، عضو انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران. از جمله خدماتی که دکتر رجبپور ارائه می دهند، عبارتند از: ابدومینوپلاستی، عمل بینی، لیفت سینه، پروتز سینه و غیره.

نظرات

4 1 رای
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
اشتراک در
اطلاع از
guest
1 دیدگاه
قدیمی ترین
تازه‌ترین
بازخوردهای آنلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
Liwla
Liwla
1 سال قبل

سلام خسته نباشید من ۵ روز دیگه عمل بینی دارم الان نه آبریزش بینی دارم نه سرفه و عطسه اما گلوم یکم خارش داره میتونم برم عمل یا نه ؟