استرس قبل از عمل بینی

همه ما زیبایی چهره و داشتن بینی‌ های بی‌ نقص را به بینی‌ های بزرگ و دارای قوز ترجیح می‌ دهیم اما ترس از جراحی و نا آگاهی کامل از اتفاقاتی که طی عمل جراحی و بعد از آن اتفاق می فتد باعث انصراف از عمل بینی می‌ شود. بطور کلی انواع مختلف عمل‌ های جراحی پلاستیک و زیبایی به خودی خود استرس زیادی برای بیماران به همراه دارد. به گونه‌ ای که استرس قبل از عمل بینی و اضطراب ناشی از نا آگاهی از اتفاقات حین جراحی ، شرایطی نامناسب و ناراحت‌ کننده‌ برای هر فرد به وجود می‌ آورد و آرامش او را تحت تاثیر قرار می‌ دهد ؛ بطوری که این وضعیت بر کیفیت زندگی فرد تاثیر گذاشته و باعث ایجاد مشکل و اختلال در روند بهبود پس از عمل می‌ شود. همچنین استرس شدید و بیش از حد می‌ تواند با تاثیر گذاری بر روح و فکر فرد باعث به خطر افتادن سلامتی جسمی وی شود. با دکتر احمد علی رجب پور بهترین جراح بینی در تهران همراه باشید تا راه هایی را برای درمان این اختلال بیابید.

 

استرس قبل از عمل بینی - دکتر رجب پور

 

جراحی بینی و استرس قبل از عمل بینی

جراحی زیبایی بینی امروزه یکی از پرطرفدارترین و محبوب‌ ترین جراحی‌های زیبایی است که با هدف رفع ایراد‌ها و نقص‌ های بینی مانند مشکلات تنفسی ، قوزهای بزرگ ، نوک بینی افتاده و غیره انجام می‌ شود. معمولا بیشتر افرادی که عمل بینی انجام داده‌ اند یا متقاضی آن هستند ، تا حدی با اضطراب و استرس قبل از آن آشنا هستند.

نکته‌ ای که در رابطه با استرس قبل از عمل بینی وجود دارد این است که میزان استرس در افراد مختلف متفاوت است و این موضوع یک امر طبیعی به حساب می‌ آید. تنها موردی که وجود دارد این است که نباید اجازه دهید تا استرس و اضطراب ناشی از جراحی بیش از حد طبیعی شود.

 

استرس قبل از عمل بینی - دکتر رجب پور

 

با توجه به ترس افراد از جراحی زیبایی تصمیم گرفتیم تا امروز و در این مقاله به بررسی دلایل استرس قبل از عمل ، مدیریت و درمان آن بپردازیم. اگر شما هم متقاضی این جراحی زیبایی هستید ولی استرس ناشی از آن شما را رها نمی‌ کند ، تا آخر این مقاله همراه ما باشید تا راهکارهای کاهش استرس قبل از عمل بینی و روش‌ های پیشگیری از آن را با یکدیگر بررسی کنیم.

استرس قبل از عمل بینی و دلایل آن

برای درمان و کنترل استرس بهتر است ابتدا دلایل بروز آن را بررسی کنیم تا در قدم بعد بتوانیم برای حل آن راهکارهایی کارآمد ارائه دهیم. در این قسمت دلایلی که برای هر فرد ممکن است قبل از انجام عمل اضطراب‌ آور باشد را بیان می‌ کنیم. سپس به بررسی کاهش استرس قبل از عمل جراحی خواهیم پرداخت :

֎ بیهوشی

یکی از دلایلی که فرد را پیش از انجام عمل باعث نگرانی و استرس می‌ شود ، ترس از عوارض ناشی از داروی بیهوشی است. بعضی افراد تصور می‌ کنند حین بیهوشی یا بعد از آن ممکن است دچار اتفاقات ناگواری شوند. برای مثال بیماران ترس دارند که حین جراحی به هوش بیایند و یا دچار عوارض داروی بیهوشی شوند.

خبر خوب این است که امروزه با پیشرفت علم پزشکی و تکنولوژی در حوزه درمانی، پزشکان از داروهای ایمن و کم خطر برای جراحی استفاده می‌ کنند و قبل از آغاز عمل ، سوابق بیماری فرد را با دقت بررسی می‌ کنند. به همین خاطر است که امروزه جراحی‌ های زیبایی اکثرا بدون عارضه بوده و تمامی افراد در سنین مختلف قادر به انجام آن هستند و نیازی به استرس قبل از عمل بینی نیست.

 

استرس قبل از عمل بینی - دکتر رجب پور

 

֎ عوارض بعد از عمل

همانطور که در مطالب فوق ذکر کردیم ، تمامی جراحی‌ های زیبایی دارای عوارض جانبی و خطرات احتمالی مختلف هستند. در صورتی که داشتن آگاهی و اطلاعات کافی از نحو جراحی و عوارض احتمالی آن در کنار رعایت مراقبت‌ های لازم و دستورالعمل‌ های پزشک مربوطه می‌ توان تا حد قابل قبولی استرس قبل از عمل بینی را کاهش داد.

֎ نتیجه نهایی عمل

دغدغه بیشتر افراد پیش از اقدام به جراحی زیبایی بینی، رضایت داشتن از نتیجه نهایی عمل جراحی است. مواجهه با افرادی که بعد از عمل رضایت کافی از نتیجه ندارند و یا جراحی آن‌ ها موفقیت آمیز نبوده است منجر به افزایش استراس متقاضیان جراحی زیبایی بینی می‌ شود.

یکی از راهکارهای کاهش استرس قبل از عمل بینی ، انجام تحقیقات کافی جهت پیدا کردن یک پزشک مناسب و ماهر در حوزه جراحی زیبایی و پلاستیک است. بهترین راه برای کسب اطمینان از رضایت بخش بودن نتیجه عمل جراحی می‌ توانید نمونه کارهای مختلف پزشکان جراح را مقایسه کنید و یا با افرادی که قبلا جراحی کرده‌ اند مشورت کنید.

֎ درد ناشی از جراحی

درد بعد از عمل جراحی باعث نگرانی بسیاری از افراد و متقاضیان جراحی می‌ شود. قبل از آغاز جراحی ، بیماران تحت تاثیر داروی بیهوشی قرار می‌ گیرند و متوجه کوچک‌ ترین دردی حین عمل نمی‌ شوند. البته احساس کمی درد بعد از جراحی امری طبیعی است که پزشک با تجویز داروهای مسکن سعی می‌ کند تا درد ناشی از جراحی را کنترل کند. بنابراین لازم نیست نگران درد ناشی از جراحی باشید.

֎ نا آگاهی اطرافیان از اطلاعات مرتبط به جراحی 

ترس بسیاری از متقاضیان جراحی زیبایی بعد از صحبت با نزدیکان چند برابر شده است. برخی افراد و اطرافیان با دادن اطلاعات غلط در خصوص عمل بینی نگرانی و اضطراب فرد را بیشتر می‌ کنند ؛ لذا پرهیز از صحبت با متقاضیان ، درمان استرس قبل از عمل بینی است.

انتخاب جراح با تجربه و متخصص علاوه بر موجب نتیجه بهتر، به درمان استرس قبل از جراحی بینی شما نیز بسیار کمک می‌ کند. ما در مقاله ” بهترین جراح بینی در تهران ” به شما در انتخاب این جراح کمک می‌ نماییم.

روش‌ های کاهش و درمان استرس قبل از عمل زیبایی بینی

همانطور که گفته شد استرس و اضطراب قبل از عمل زیبایی بینی یا هر نوع دیگری از عمل می‌ تواند سلامت روح و جسم بیمار را به خطر بیاندازد. در ادامه، راهکارهای کاهش استرس قبل از جراحی را برای شما عنوان می‌ کنیم تا با استفاده از این روش‌ ها آمادگی بیشتری برای عمل پیدا کنید :

  • با انجام تحقیقات کامل یک پزشک مورد اعتماد و ماهر پیدا کنید تا جایی برای نگرانی و استرس ناشی از جراحی باقی نماند.
  • یکی از مهمترین اقدامات برای مقابله با استرس قبل از عمل بینی ، آمادگی روانی و فکری می‌ باشد. آگاهی کافی از مراحل و روند عمل جراحی، نگرانی‌ های شما را تا حد زیادی کاهش می‌ دهد.
  • خواسته‌ ها و انتظاراتی که از نتیجه جراحی دارید را با پزشک مربوطه در میان بگذارید.
  • سوالاتی که در ذهنتان دارید از پزشک بپرسید و نگرانی‌ های خود را با او در میان بگذارید.
  • از روش‌ های آرامش‌ بخش برای کاهش استرس قبل از عمل جراحی استفاده کنید. این دسته از روش‌ ها شامل مدیتیشن ، پیاده روی ، تنفس عمیق و ورزش کردن می‌ شود و می‌ توانید با استفاده از هر یک از متدهای ذکر شده استرس ناشی از جراحی را تا حد قابل قبولی کاهش دهید.
  • شب قبل از عمل جراحی بینی استراحت و خواب کافی داشته باشید.
  • تغذیه مناسب قبل از جراحی نقش حائز اهمیتی در جراحی بینی و نتیجه نهایی آن دارد.
  • از افکار منفی دوری کنید. تنها کافی است به پزشک خود اعتماد داشته باشید و به نتیجه نهایی عمل فکر نکنید.
  • در صورت صلاح دید پزشک وتجویز قرص‌ ضد استرس قبل از عمل بینی ، استرس شما تا حد زیادی کم خواهد شد. با ما همراه باشید تا در ادامه مطالب با قرص ضد استرس بیشتر آشنا شوید.
استرس قبل از عمل بینی - دکتر رجب پور

 

مصرف قرص‌ ضد استرس قبل از عمل بینی

استرس قبل از عمل جراحی تا حدی طبیعی می‌ باشد اما اگر این استرس بیش از حد نرمال شود باید آن را به موقع درمان کرد. یکی از راه‌ های درمان استرس قبل از جراحی بینی مصرف قرص‌های ضد استرس می‌ باشد.

توجه داشته باشید هیچ دارویی را نباید بدون تجویز پزشک مصرف کرد ؛ زیرا احتمال دارد که داروی مصرفی باعث ایجاد اختلال و یا مشکل حین عمل جراحی شود.

براساس گزارشات جمع آوری شده، برخی افراد بعد از مصرف قرص‌ های ضد استرس دچار علائمی همچون تپش قلب ، لرزش دست و بدن و تعریق زیاد می‌ شوند. به همین خاطر لازم است که داروی مخصوص درمان استرس قبل از عمل بینی را با تجویز پزشک مصرف کنید.

پزشک مربوطه با توجه به وضعیت جسمانی شما و سوابق بیماری‌ تان داروهایی از قبیل اکسازپام ، آلپرازولام ، کلرودیازپوکساید و دیازپام و یا نمونه‌ هایی از قرص‌ های آرام‌ بخش تجویز می‌ کند. این داروها با هدف گرفتن سیستم اعصاب مرکزی و سرکوب فعالیت آن، باعث احساس آرامش و به دنبال آن کاهش استرس و اضطراب می‌ شوند. این نکته را در نظر بگیرید که مصرف زیاد و بیش از حد این داروها می‌ تواند خطرهای جدی برای شما به دنبال داشته باشد ؛ بنابراین، از مصرف خودسرانه این داروها جدا خودداری کنید.

سخن پایانی

تا این بخش از مطالب با استرس قبل از عمل بینی و راهکارهای کنترل و مدیریت آن آشنا شدید. فراموش نکنید که رعایت نکات و مراقبت‌ های قبل و بعد از جراحی بینی تاثیر بسزایی در نتیجه نهایی جراحی دارد. همچنین، تغذیه نقش پررنگی در استرس قبل از عمل نیز ایفا می‌ کند. شاید برایتان جالب باشد که بدانید مصرف برخی از غذاها قبل از جراحی باعث کاهش استرس قبل از عمل جراحی خواهد شد. به همین خاطر در مصرف غذاهای قبل و بعد از جراحی زیبایی بینی کمی محتاطانه برخورد کنید.

همچنین صحبت با یک درمانگر و یا پزشکی متخصص با وجدان کاری بالا به درمان استرس ناشی از جراحی و افزایش کیفیت زندگی کمک شایانی می‌ کند. دکتر احمد علی رجب پور ، متخصص جراحی پلاستیک، زیبایی و ترمیمی با بیش از چند دهه سابقه درخشان آماده مشاوره در رابطه با جراحی زیبایی بینی با شما زیبا جویان و همراهان همیشگی است. شما می‌ توانید از راه‌های ارتباطی زیر برای برقراری ارتباط با دکتر رجب پور استفاده کنید و اطلاعات خود را در رابطه با جراحی بینی ارتقاء دهید.


سوالات متداول

دلایل استرس قبل از عمل بینی چیست؟

ترس از عوارض ناشی از داروی بیهوشی، عوارض بعد از عمل، نتیجه نهایی عمل ، درد ناشی از جراحی و نا آگاهی اطرافیان از اطلاعات مرتبط به جراحی

روش‌ های کاهش و درمان استرس قبل از عمل جراحی بینی چیست؟

انتخاب یک پزشک باتجربه و قابل اعتماد ، آمادگی روانی و فکری ، درمیان گذاشتن خواسته ها با پزشک و همچنین پرسیدن سوالات از پزشک، استفاده از روش‌ های آرامش بخش برای درمان استرس قبل از جراحی بینی ، استراحت خوب و کافی و همچنین تغذیه مناسب قبل از عمل ، دوری از افکار منفی و همچنین استفاده از قرص ضد استرس قبل از عمل البته با دستور پزشک مربوطه، از روش‌ های کاهش استرس قبل از عمل جراحی می‌ باشند.

آیا مصرف قرص‌ ضد استرس قبل از عمل بینی دارای عوارض می‌ باشد؟

براساس گزارشات جمع آوری شده، برخی افراد بعد از مصرف قرص‌ های ضد استرس دچار علائمی همچون تپش قلب، لرزش دست و بدن و تعریق زیاد می‌ شوند. به همین خاطر لازم است که داروی مخصوص درمان استرس قبل از جراحی زیبایی بینی را با تجویز پزشک مصرف کنید.

دکتر احمدعلی رجب پور

فوق تخصص جراحی پلاستیک ، زیبایی و ترمیمی، عضو هيئت علمى دانشگاه، عضو بنیاد ملی نخبگان ایران، عضو انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران. از جمله خدماتی که دکتر رجبپور ارائه می دهند، عبارتند از: ابدومینوپلاستی، عمل بینی، لیفت سینه، پروتز سینه و غیره.

نظرات

0 0 امتیاز ها
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخوردهای آنلاین
مشاهده همه دیدگاه ها