تجربه داشتن بینی بدون نقص با عمل بینی با قالب کنترلی !

علم پزشکی هر روز به دنبال راه ‌حلی برای رفع اضطراب و آرامش بیشتر بیماران می‌باشد. در جراحی زیبایی بینی نیز پزشک به دنبال راه‌ حلی عالی برای آرامش بیشتر بیمار و کاهش اضطراب فرد درباره‌ی نتیجه عمل هستند تا نتیجه قابل پیش ‌بینی را برای شخص ممکن سازند. عمل بینی با قالب کنترلی روش جدید رینوپلاستی یا همان جراحی زیبایی بینی بوده که بیشترین دغدغه کسانی که می‌خواهند جراحی زیبایی بینی را انجام دهند، یعنی نتیجه این عمل را به سادگی به یک مسائله پیش پا افتاده تبدیل می‌کند. از آنجایی‌که فرد نمی‌داند دقیقا بعد از عمل، بینی او چه فرمی دارد و تنها می‌داند که نقص‌هایی که قبل از عمل پزشک به او اعلام کرده، برطرف شده است و بینی او زیبایی بیشتری پیدا کرده است، نتیجه عمل دو حالت خواهد داشت:

 1. یا دقیقا مطابق با نظر بیمار پیش ‌رفته است
 2. یا دقیقا مطابق با استانداردهایی که پزشک برای وارد کردن کمترین آسیب به بیمار داشته پیش رفته است.

که البته هر دو می‌تواند خوب باشد اما گاهی در نوع دوم، رضایت بیمار جلب نمی‌شود. از این رو جراحی بینی به روش قالب کنترلی ، جوابی است برای تمامی این دغدغه‌ها و چالش‌ها. پس همراه ما باشید تا بیشتر در این باره بدانید و بخوانید.

آن‌چه در این مقاله خواهید خواند:

 • قالب کنترلی چیست؟
 • چرا قالب کنترلی بسیار محبوب شده است؟
 • مراحل عمل
 • مزایا قالب کنترلی
 • اقدامات قبل و بعد از انجام جراحی بینی
 • نتیجه عمل بینی با قالب کنترلی
 • قیمت عمل بینی با قالب کنترلی
 • بهترین روش جراحی بینی چیست؟
 • دلایل استفاده از قالب کنترلی
 • نتیجه گیری عمل بینی با قالب کنترلی

قالب کنترلی چیست؟

قالب کنترلی از پلاستیک ساخته می‌شود و برای هر شخص به صورت منحصر به‌ فرد و بر اساس فرم بینی مورد انتظار فرد تولید می‌شود. یعنی بعد از این که فرم بینی بعد از عمل معلوم شد که باید در چه مدل و فرمی باشد، قالب‌ها به صورت جداگانه تولید می‌شوند. در هنگام عمل جراح قالب را مبنا قرار می‌دهد و در هنگام جراحی فرم بینی را به صورت پیوسته با قالب کنترل می‌کند تا زمانی که فرم بینی کاملا با قالب تطبیق داشته باشد. در نتیجه قالب کنترلی بسیار مفید است چون هم استرس فرد را در مورد نتیجه نهایی کم می‌کند و هم بسیار به جراح کمک می‌کند تا فرم بینی را با قالب تولید‌ شده تطبیق دهد.

جراحی بینی با قالب کنترلی

قبل از هر موضوعی به خاطر داشته باشید، تنها استفاده از قالب کنترلی بینی منجر به داشتن بینی بهتر نمی‌شود، انتخاب جراح بینی باتجربه و متخصص نیز در نتیجه جراحی بسیار دخیل می‌باشد. ما در مقاله ” بهترین جراح بینی در تهران ” به شما در این انتخاب کمک می‌کنیم.

چرا قالب کنترلی بینی بسیار محبوب شده است؟

در مواردی اشخاص از نتیجه جراحی خود رضایت ندارند و چون هزینه و زمان زیادی را صرف کرده‌اند و به نتیجه مطلوب نرسیده‌اند برایشان خوشایند نخواهد بود. معمولا برای حل این مشکلات از اسکن سه بعدی و‌ قالب کنترلی استفاده می‌شود، چون با استفاده از آن جراح می‌تواند دقیقا به فرم بینی مدنظر شخص دست پیدا کند.

مراحل عمل بینی با قالب کنترلی

قدم به قدم مراحل یک جراحی بینی به روش قالب کنترلی را با هم می‌خوانیم تا بهتر این روش را درک کنیم.

֎ اسکن سه بعدی صورت

اولین قدم در این نوع عمل اسکن سه بعدی صورت شخص می‌باشد. صورت شخص با استفاده از دستگاه اسکنر سه بعدی به صورت کاملا واضح و دقیق اسکن می‌شود و مدل سه بعدی چهره فرد ایجاد می‌شود و با در اختیار داشتن این مدل و ایجاد تغییرات لازم روی مدل قبل از جراحی، می‌توان از نتیجه عمل آگاه شد.

عمل بینی با قالب

֎ مشاوره در مورد انتظار شخص از فرم بینی بعد از عمل

بعد از این که مدل سه ‌بعدی صورت شخص ایجاد شد جراح و شخص هر دو این مدل را بررسی می‌کنند و نظرات خود را بر روی مدل اعمال می‌کنند تا به فرم‌ نهایی برسند. شخص در این مرحله می‌تواند فرم صورت خود را به صورت سه بعدی بعد از عمل مشاهده کند، در نتیجه شخص می‌تواند قبل از عمل نتیجه جراحی را مشاهده کند و دیگر نگرانی نداشته باشد.

یکی از مراقبت‌های پس از جراحی بینی، ماساژ بینی می‌باشد. ما در مقاله ” ماساژ بعد از عمل بینی ” نحوه انجام ماساژ و تمام نکات مربوط به آن را برای شما بیان نموده‌ایم.

֎ ایجاد قالب کنترلی بینی

بعد از این که فرم نهایی بینی روی مدل سه بعدی تایید شد، چند قالب کنترلی ایجاد می‌شود که کاملا مطابق فرم خارجی بینی شخص می‌باشد، قالب‌ها در انواع مختلفی ساخته می‌شوند که از هر نوع برای کنترل بخشی از بینی استفاده خواهند شد.

֎ بررسی دوباره قالب کنترلی بینی توسط جراح

بعد از این‌که قالب‌ها ساخته‌ شدند مجددا توسط جراح مورد بررسی قرار می‌گیرند تا ایرادی نداشته باشند و کاملا مطابق با فرم مورد انتظار شخص باشد.

֎ انجام عمل با قالب کنترلی

بعد از این که قالب کنترلی بینی توسط جراح مورد بررسی قرار گرفت و تاییدیه نهایی را کسب کرد، از آن‌ها در فرایند عمل استفاده می‌شود. در هر مرحله و بعد از ایجاد هر تغییر فرم ایجاد ‌شده با قالب تطبیق پیدا می‌کند و زمانی که دقیقا فرم بینی با قالب مورد انتظار شخص یکی باشد جراحی تمام می‌شود، در نتیجه تمام ایرادات توسط قالب‌ها بررسی و برطرف می‌شوند.

قالب کنترلی بینی

مزایای قالب کنترلی بینی

معمولا اشخاص در مورد نتیجه عمل جراحی خود بسیار نگران هستند و چون از نتیجه نهایی آگاه نیستند از ریسک این عمل صرف ‌نظر می‌کنند اما این قالب‌ها به جراح و شخص کمک می‌کند که فرم بینی کاملا مورد دلخواه شخص باشد. استفاده از این قالب‌ها، از مدرن‌ترین روش‌های جراحی در عصر جدید می‌باشد. همچنین این قالب‌ها به جراح نیز کمک شایانی خواهد کرد که فرم بینی کاملا با اسکن سه بعدی فرم بینی مورد انتظار شخص تطبیق داشته باشد.

اقدامات قبل و بعد از انجام جراحی بینی با قالب کنترلی

1. قبل از عمل باید از مصرف داروهای التهاب‌زا خودداری شود.

2. حداقل دو هفته قبل از عمل از استعمال دخانیات خودداری شود.

3. هماهنگی‌های لازم برای رساندن‌شما به منزل را قبل از عمل هماهنگ کنید.

4. ۷۲ ساعت بعد از عمل باید شخصی از شما مراقبت کند بنابراین قبل از عمل اقدامات لازم را انجام دهید.

5. قبل از جراحی نسخه‌ی پزشک را تهیه کنید.

6. به زمان‌بندی مصرف داروها توجه کنید.

7. قبل از عمل مکان مناسب برای ریکاوری را در منزل فراهم کنید.

8. تا دو هفته بعد از عمل بهتر است از غذاهای راحت ‌الحلقوم مانند سوپ استفاده کنید.

9. برای کاهش تورم بینی بعد از عمل از بسته‌های یخ استفاده کنید.

10. داروهای مورد نیاز را تهیه و روش مصرف آن را از پزشک بپرسید.

11. از کرم‌های مرطوب‌‌کننده و ژل‌های مناسب تحت‌نظارت پزشک استفاده کنید.

عطسه کردن، سرفه کردن، آرایش کردن، عینک زدن، سولار و آفتاب گرفتن و … از اعمال عادی هستند که در طول روز انجام می‌دهیم اما هنگامی که شما جراحی رینوپلاستی انجام می‌دهید تا مدت‌ها نمی‌توانید این اعمال را به طور عادی و روزانه انجام دهید زیرا باعث بروز مشکلاتی پس از عمل می‌شود. ما در مقاله ” عطسه بعد از عمل بینی ” این موضوع را بررسی نموده‌ایم.

نتیجه عمل بینی با قالب کنترلی

درست است که بسیاری از متخصصین بر این باورند که نتیجه عمل را قبل از جراحی نمی‌توان پیش‌ بینی کرد، و این موضوع در مورد  جراحی‌های معمولی نیز کاملا صدق می‌کند چون سلیقه جراح کاملا در عمل تاثیر مستقیم دارد؛ اما با استفاده از این قالب‌ها تا حدود زیادی می‌توان قبل از عمل، نتیجه نهایی را پیش ‌بینی کرد و از این طریق از اعمال تصمیمات احساسی و لحظه‌ای جراح جلوگیری می‌شود.

قیمت عمل بینی با قالب کنترلی

با این که این روش یکی از بروزترین و جدیدترین روش‌های جراحی زیبایی بینی محسوب می‌شود، اما در مقایسه با روش‌های دیگر هزینه کمتری دارد و به نحوی می‌توان گفت این نوع جراحی به‌صرفه است. اما در نهایت هزینه عمل به تخصص، تعهد و تجربه جراح شما بستگی دارد. اگر عمل شما در بیمارستان یا کلینیک انجام شود نیز در هزینه نهایی تاثیرگذار می‌باشد. هم‌چنین میزان تغیراتی که می‌خواهید اعمال شود نیز روی هزینه نهایی شما تاثیر مستقیم دارد. اما اسکن و قالب کنترلی بینی هزینه محدودی را به همراه خواهند داشت.

عمل بینی با قالب کنترلی

بهترین روش جراحی زیبایی بینی چیست؟

عمل بینی معمولا نگرانی‌های زیادی برای شخص به‌ همراه دارد چون تاثیر زیادی روی بدن شخص می‌گذارد و این نگرانی‌ها تا حدودی منطقی و به‌جا است. اما شما با استفاده از این روش تا حدود زیادی می‌توانید نتیجه عمل را از طریق اسکن سه‌ بعدی مشاهده کنید و نگرانی بابت نتیجه عمل نداشته باشید. بنابراین می‌توان گفت بهترین روش جراحی بینی با قالب کنترلی است.

دلایل استفاده از قالب کنترلی

هر شخصی تعریف متفاوتی از زیبایی بینی دارد، و خیلی کم پیش می‌آید که نظر جراح و بیمار در مورد زیبایی فرم بینی یکی باشد.در واقع هر شخصی انتظار دارد بعد از عمل با بینی زیبایی مواجه شود اما گاهی تعریف این زیبایی از نظر جراح و شخص متفاوت است. برخی از افراد فرم بینی خود را با نرم‌افزار‌های مختلف تغییر می‌دهند و از جراح خود انتظار همان فرم بینی را دارند؛ اما از سویی نمی‌دانند که این کار درست نیست چون نوع بینی در فرم‌دهی بسیار تأثیر گذار می‌باشد و شخص نمی‌داند برای این مدل بینی چه فرمی بهتر می‌باشد. در نتیجه با استفاده از اسکن سه بعدی و عمل بینی با قالب کنترلی که مطابق با مدرن‌ترین روش جراحی روز دنیا می‌باشد، می‌توان به بهترین نتیجه رسید.

قوز بینی یکی از شایع‌ترین موضوعاتی است که افراد را به سمت ” سوهان کشی بینی “و اصلاح فرم آن سوق می‌دهد. بنابراین ما در مقاله‌ای به این موضوع بصورت کامل پرداخته‌ایم.

نتیجه گیری عمل بینی با قالب کنترلی

اگر بینی شما نیاز به جراحی زیبایی دارد، بهترین روش استفاده از عمل بینی با قالب کنترلی می‌باشد که با در نظر گرفتن این روش دیگر نگرانی وجود ندارد و فرم بینی شما کاملا مطابق با تصویر سه بعدی مدنظر شما خواهد بود. با اینکه می‌توان گفت هر چیزی طبیعی ‌آن زیباتر است، اما با رایج‌تر شدن جراحی‌های بینی این امر نیز به مساله‌ای روتین و کاملا طبیعی تبدیل شده است. با همه این تفاسیر، بهتر است برای انجام هر عمل زیبایی، ابتدا تحقیقات لازم را انجام دهید تا بهترین روش را برگزینید. سپس نزد بهترین جراح بینی رفته تا با هزینه ای که می‌کنید بهترین و زیباترین حالت بینی دلخواه خود را بدست آورد. دکتر احمد علی رجب پور جزء بهترین دکترهای زیبایی بوده که شما می‌توانید برای عمل خود از ایشان مشورت بگیرید. امیدواریم خواندن این مقاله برای‌ شما در این راستا مفید بوده باشد.

دکتر احمدعلی رجب پور

فوق تخصص جراحی پلاستیک ، زیبایی و ترمیمی، عضو هيئت علمى دانشگاه، عضو بنیاد ملی نخبگان ایران، عضو انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران. از جمله خدماتی که دکتر رجبپور ارائه می دهند، عبارتند از: ابدومینوپلاستی، عمل بینی، لیفت سینه، پروتز سینه و غیره.

نظرات

0 0 امتیاز ها
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخوردهای آنلاین
مشاهده همه دیدگاه ها