فواید، عوارض و هزینه تزریق چربی به لب

امروزه لب خوش فرم و زیبا یکی از مهم‌ترین معیارهای زیبایی چهره افراد محسوب می‌شود. به همین دلیل است که بسیاری از افراد سعی در بهبود شکل و فرم لب‌هایشان دارند. تزریق چربی به لب یکی از روش‌های متنوع زیباسازی فرم لب می‌باشد که در کلینیک‌های پزشکی و زیبایی ارائه می‌شود. علاوه بر زیباسازی شما می‌توانید از طریق تزریق چربی لب نواقص و عیوب لب را برطرف کنید.

در این مقاله به طور کامل روش تزریق چربی لب را به شما معرفی کرده و شما را با معایب و مزایای این روش زیباسازی فرم لب آشنا می‌کنیم.

تزریق چربی به لب چیست و چگونه انجام می‌شود؟

تزریق چربی در لب بالا یا پایین یک گزینه غیر جراحی برای بیمارانی است که به دنبال افزایش موقت اندازه و شکل لب‌های خود بدون استفاده از پرکننده‌های مصنوعی پوست هستند. چربی از یک محل اهدا کننده (اندام‌هایی مانند شکم، باسن، ران) جمع‌آوری می‌شود، تصفیه می‌شود و سپس به لب‌ها تزریق می‌شود. هدف از تزریق چربی به لب بالا یا پایین، افزایش حجم طبیعی لب‌ها با استفاده از چربی خود بیمار است.

از آنجایی که چربی از بدن بیمار خارج می‌شود، هیچ خطری برای پس زدن چربی وجود ندارد. از آنجایی که ابتدا چربی باید برداشت شود، بزرگ کردن لب با انتقال چربی یک روش چند مرحله‌ای است که شامل لیپوساکشن و سپس تزریق می‌شود.

تزریق چربی به لب چقدر ماندگاری دارد

یکی دیگر از روش‌های خوش فرم کردن لب‌ها تزریق ژل می‌باشد. برای اطلاعات بیشتر در این رابطه مطالعه‌ی مقاله‌ی ” تزریق ژل لب ” را مطالعه نمائید.

مراحل تزریق چربی به لب

بهتر است تزریق در کلینیکی معتبر و بهداشتی توسط پزشکی متخصص انجام شود تا کمترین عوارض و بیشترین ماندگاری را به دنبال داشته باشید. در این بخش شما را با فرایند پنج مرحله‌ای ترنسفر چربی به لب آشنا می‌کنیم:

֎ جلسه مشاوره بین پزشک و مراجعه کننده

مانند سایر جراحی‌های زیبایی، قبل از هرگونه اقدامی ابتدا باید جلسه‌ای برای مشاوره با پزشک تنظیم شود. در این جلسه پزشک لب شما را بررسی کرده و پیشنهادات لازم جهت زیباسازی فرم لب را در اختیار شما قرار می‌دهد. همچنین تمامی شرایط جسمانی شما جهت تشخیص اینکه آیا کاندیدای مناسبی هستید یا خیر مورد بررسی قرار می‌گیرد تا زمان دقیق تزریق معین گردد.

֎ آماده‌سازی مراجعه کننده برای تزریق چربی لب

در روز تزریق، ابتدا فرد را برای انجام تزریق آماده می‌کنند. پس از استریل کردن لوازم، ناحیه تزریق نیز پاک‌سازی و ضدعفونی می‌شود و در صورت نیاز مواد بی‌حس‌کننده قبل از شروع کار تزریق می‌گردد.

֎ استخراج چربی

در این مرحله چربی مورد نیاز از ناحیه مشخص شده، شکم، ران یا باسن، ساکشن می‌گردد تا به لب تزریق شود.

֎ تصفیه چربی استخراج شده

برای اینکه چربی خارج شده قابلیت تزریق به لب را داشته باشد به‌گونه‌ای که عوارضی ایجاد نکند، پاک‌سازی می‌گردد. به این صورت که بافت‌های اضافی و خونی از چربی خارج شده و فرایند یک‌دست سازی چربی اجرا می‌شود.

֎ تزریق چربی لب

آخرین مرحله تزریق چربی لب می‌باشد. در این مرحله از تزریق، پزشک میزان مشخص و استانداردی از چربی تصفیه شده را با استفاده از سرنگ‌های مخصوص تزریق در بخش‌های مشخصی به لب تزریق می‌کند.

همانطور که اشاره کردیم، تزریق چربی نیازی به بیهوشی نداشته و از طریق بی حسی موضعی اجرا می‌شود در نتیجه پس از اتمام کار فرد می‌تواند به فعالیت روزانه خود بازگردد. توجه داشته باشید که در دوران نقاهت لازم است که تمامی توصیه‌های پزشک به خوبی اجرا گردد تا عوارض شدید به دنبال نداشته باشد.

عوارض تزریق چربی به لب

گاهی اوقات برای زیباتر و خوش فرم تر شدن لب‌ها نمی‌توان از روش‌های تزریق چربی و ژل استفاده نمود و باید جراحی لیفت لب صورت پذیرد. ما در مقاله‌ی ” لیفت لب ” به این جراحی به صورت کامل پرداخته‌ایم.

مزایا تزریق چربی لب

اگر عکس تزریق چربی به لب قبل و بعد مراجعین را بررسی می‌کنید متوجه خواهید شد که اکثر نواقص لب برطرف شده و لب‌ها فرم زیبایی به خود گرفته‌اند. از مزایا تزریق چربی در لب می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • تغییر در اندازه لب: چربی اتولوگ می‌تواند از طریق تزریق استراتژیک حجم لب و چاق شدن لب را افزایش دهد
 • تغییر در شکل لب: مانند تنظیم اندازه لب، چربی اتولوگ می‌تواند تقارن و خطوط لب بالایی و/یا لب پایینی را افزایش دهد.
 • از بین بردن نقوص لب
 • افزایش حجم لب‌های بسیار نازک
 • تقارن بخشی به فرم لب‌ها
 • از بین بردن افتادگی لب
 • اصلاح فرم لب
 • اصلاح کجی لب
 • جوانسازی شکل لب‌ها با بهبود حجم
 • صاف تر کردن لب‌ها

چه کسی کاندیدای ایده آل برای تزریق چربی لب است؟

کاندیدای ایده آل برای تزریق چربی به لب بالا یا لب پایین، دارای لب‌های نازک طبیعی یا کاهش حجم لب‌های مرتبط با افزایش سن است. بزرگ کردن لب با انتقال چربی برای افراد مبتلا به عفونت در داخل یا اطراف دهان، افراد سیگاری شدید که تمایلی به ترک سیگار برای مدت کوتاهی ندارند یا بیمارانی که محل برداشت مناسب برای لیپوساکشن ندارند توصیه نمی‌شود.

افراد با شرایط زیر می‌توانند از این روش بهره ببرند:

 • افرادی که به دلیل افزایش سن حجم لب آنها کاهش یافته است
 • افرادی که لب‌هایی نامتقارن دارند
 • افرادی که لب‌هاشان دارای چین و چروک می‌باشد
 • افرادی که تمایل دارند حجم لب خود را افزایش دهند
 • افرادی که می خواهند از روشی ارگانیک برای برجسته شدن لب خود استفاده کنند

 افرادی که نمی‌توانند روش تزریق چربی در لب استفاده کنند:

 • افرادی که سلامت جسمانی آنها مانع از این کار می‌شود
 • افرادی که بیش از اندازه سیگار می کشند
 • افرادی که قصد دارند لب‌های خو را خارج از فرم طبیعی برجسته کنند

بهبودی تزریق چربی لب چقدر طول می‌کشد؟

بهبودی پس از تزریق چربی به لب بالا یا لب پایین نیاز به بهبودی هم از محل تزریق و هم از محل برداشت چربی دارد. زمان بهبودی بر اساس میزان عمل لیپوساکشن متفاوت خواهد بود. انتظار می‌رود کبودی و تورم تا 10 روز ادامه داشته باشد. اکثر بیماران می‌توانند ظرف دو روز پس از عمل به سر کار برگردند و پس از یک هفته می‌توانند فعالیت‌های عادی خود را از سر بگیرند.

آیا تزریق چربی به لب دائمی است

تزریق چربی کاربردهای بسیاری دارد مانند زیبا سازی بینی. برای اطلاعات بیشتر مطالعه مقاله‌ی ” تزریق چربی به بینی ” را به شما پشنهاد می‌کنیم.

عوارض تزریق چربی به لب چیست؟

یکی از کم عارضه‌ترین روش‌های افزایش حجم لب تزریق چربی می‌باشد که بسیار ایمن بوده و سلامت مراجعه کننده را نیز به خطر نمی‌اندازد. در این روش دوران نقاهت بسیار کوتاهی دارند و همچنین به دلیل عدم بیهوشی می‌توانند پس از تزریق به فعالیت روزانه خویش بازگردند.

با این حال امکان دارد برخی افراد به دلیل انتخاب کلینیکی نامعتبر و پزشکی نا متخصص و همچنین داشتن پوستی حساس و بیماری‌های زمینه‌ای دچار برخی مشکلات شوند. از عوارض تزریق چربی به لب می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • کبودی و التهاب در ناحیه تزریق چربی و یا اطراف لب
 • احساس شدید درد در ناحیه تزریق و اطراف آن
 • خونریزی شدید یا خفیف در ناحیه استخراج چربی
 • عفونت خفیف یا شدید در نواحی استخراج یا تزریق در صورت عدم رعایت کامل بهداشت
 • تورم و قرمزی ناشی از حساسیت به ابزار تزریق
 • نکروز چربی و کلسیفیکاسیون چربی
 • عدم تقارن در ظاهر فرم لب

تمامی عوارض ذکر شده کوتاه‌مدت می‌باشد و نهایت تا سه روز بعد از تزریق ناپدید خواهند شد.

پیشنهاد می‌کنیم برای اطمینان خاطر عکس تزریق چربی به لب انجام شده توسط پزشک موردنظر را پیش از مراجعه بررسی کنید.

از نتایج تزریق چربی  لب چه انتظار باید داشته باشیم ؟

تزریق چربی لب با استخراج چربی از بدن نتایج فوری را به همراه خواهد داشت، اگرچه محصول نهایی ممکن است سه تا شش ماه طول بکشد تا خود را نشان دهد. در طی این مدت، درصدی از چربی منتقل شده توسط بدن بازجذب می‌شود. پس از ته نشین شدن ناحیه، نتایج می‌تواند بین شش تا 24 ماه باقی بماند.

هزینه تزریق چربی به لب چقدر است

هزینه تزریق چربی به لب چقدر است ؟

هزینه تزریق چربی به لب به موارد مختلفی از جمله ناحیه‌ای که چربی از آن استخراج شده، میزان چربی استفاده شده برای تزریق، هزینه دستمزد متخصص، امکانات و ابزارهایی که در طی فرایند استفاده شده بستگی دارد.

به دلیل انتقال چربی از ناحیه‌ای از بدن به ناحیه دیگر و طولانی شدن فرایند، هزینه تزریق چربی لب از سایر روش‌ها گران‌تر خواهد بود اما در کنار این هزینه عوارض کمتر و ماندگاری بیشتری به دنبال دارد. همچنین باید به یاد داشته باشید که این یک جراحی زیبایی است (نه یک جراحی ترمیمی) و بنابراین تحت پوشش بیمه قرار نخواهد گرفت.

تزریق چربی به لب چقدر ماندگاری دارد ؟

در پاسخ به سؤالاتی مانند آیا تزریق چربی به لب دائمی است ؟ و تزریق چربی به لب چقدر ماندگاری دارد ؟ باید بگوییم که ماندگاری تزریق چربی به لب دائمی است در صورتی که به‌صورت منظم ترمیم گردد.

همچنین باید بگوییم که ماندگاری تزریق چربی به لب به مهارت و تخصص پزشک نیز ارتباط دارد. اگر تزریق چربی لب به درستی و با استفاده از به‌روزترین تجهیزات پزشکی اجرا شود ماندگاری بیشتر خواهد داشت و حتی ممکن است فاصله زمانی بین جلسات ترمیم طولانی تر گردد. همچنین باید بگوییم که تزریق چربی به لب دائمی است در صورتی که تمامی توصیه‌های پزشکی برای مراقبت از لب را به درستی انجام دهید و در هنگام بروز هرگونه مشکل با پزشک خود در ارتباط باشید.

عکس تزریق چربی به لب

عکس تزریق چربی به لب

سخن پایانی

در این مقاله از مجموعه مقالات وبلاگ دکتر احمدعلی رجب پور سعی داشتیم اطلاعات ضروری در رابطه با تزریق چربی به لب را در اختیار شما همراهان عزیز قرار دهیم.

در کنار انتخاب کلینیکی مجهز، معتبر و بهداشتی، مراجعه به پزشکی متخصص و ماهر، در کنار بررسی سوابق او و همچنین نظرات مراجعه کنندگان به شما کمک می‌کند تا با خیالی راحت تزریق را انجام دهید، به سرعت بهبود یابید و از فرم جدید لب‌های خود راضی باشید.

شما می‌توانید نظرات و سؤالات خود را در بخش نظرات زیر همین مقاله با ما و دیگر خوانندگان به اشتراک بگذارید.

دکتر احمدعلی رجب پور

فوق تخصص جراحی پلاستیک ، زیبایی و ترمیمی، عضو هيئت علمى دانشگاه، عضو بنیاد ملی نخبگان ایران، عضو انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران. از جمله خدماتی که دکتر رجبپور ارائه می دهند، عبارتند از: ابدومینوپلاستی، عمل بینی، لیفت سینه، پروتز سینه و غیره.

نظرات

0 0 امتیاز ها
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخوردهای آنلاین
مشاهده همه دیدگاه ها