عمل کوچک کردن لب توسط جراحی

عمل کوچک کردن لب یک جراحی زیبایی است که بیشتر مردم از آن اطلاع ندارند. پزشک با انجام این جراحی گشادی و بزرگ بودن دهان فرد را رفع می‌کند، و چهره فرد با این عمل، زیبایی خود را به دست می‌آورد. معمولا فردی که دهانش نسبت به چهره خود بزرگ‌تر و یا گشادتر است حس خوبی به چهره خود ندارد و این گونه افراد اکثرا از جمع‌های اجتماعی و دوستان خود دوری می‌کنند، زیرا چهره خود را نازیبا می‌بینند. نکته اینجاست که بسیاری فکر می‎کنند لب‎های خیلی برجسته زیبایی زیادی ندارند.

این ناهنجاری باعث از دست دادن اعتماد به نفس آن‌ها می‌شود. گاهی امکان دارد این گونه افراد در جمع‌ها، از خندیدن و صحبت کردن خجالت بکشند و از بودن در کنار دیگران کناره گیری کنند. در این بین تعدادی از افراد جامعه فکر می‌کنند که درشت و حجیم بودن لب‌ها زیبا است اما این باور بسیار غلطی است، زیرا زمانی لب‌ها زیبا هستند که تمام اجزاء صورت با هم همخوانی و هماهنگ داشته باشند در غیر این صورت لب‌های بزرگ فرم چهره را زشت می‌کند.

بر طبق فرمولی که برای زیبایی صورت وجود دارد، به این شکل است که طول فاصله ابروها تا قسمت رویش مو در پیشانی فرد، اندازه و طول بینی فرد، چانه تا نوک بینی باید فاصله آن با طول لب‌ها برابر باشد..حالا با این فرمولی که دارید می‌توان بهتر مشخص کرد که فرم لب‌ها برای هر صورت باید چه شکل باشد.

در هر حال اگر شما فردی هستید که از بزرگ بودن بیش از اندازه لب‌های خود ناراضی هستید در این مقاله با عمل‌های جراحی زیبایی برای تناسب و کوچک کردن لب ها می‌توانید آشنا شوید .

آنچه در این مقاله می‌خوانید :

 • تاثیر زیبایی در عمل کوچک کردن لب
 • چه کسانی می‌توانند از این جراحی زیبایی استفاده کنند؟
 • قبل از انجام عمل نازک کردن لب به چه نکاتی باید توجه شود؟
 • عمل جراحی به چه صورت انجام میشود؟
 • زمان بهبودی لب‌ها بعد از عمل جراحی چقدر است؟
 • چه خطرات و ریسک‌هایی در عمل کوچک کردن لب وجود دارد؟
 • کلام آخر

تاثیر زیبایی در عمل کوچک کردن لب

در پی روند عمل‌های زیبایی که در سال‌های اخیر صورت می‌گیرد، بسیاری از افراد جامعه به دنبال بزرگ و حجیم کردن لب‌های خود هستند و هر روز تعداد این افراد بیشتر می‌شود، اما با این حال تعدادی از افراد هستند که از بزرگ بودن بیش از اندازه لب‌های خود رنج می‌برند زیرا تناسب صورت آن‌ها را بهم زده است.

کوچک کردن لب

لازم به ذکر است اولین اقدام برای جراحی زیبایی حتما این عمل را توسط پزشک متخصص و مجوز دار انجام دهید.

یکی از عواملی که باعث از دست دادن فرم لب‌ها است بالا رفتن سن می‌باشد که موجب افتادگی لب بالا و بروز چین و چروک بین فاصله لب و بینی می‌شود. ” لیفت سانترال لب ” یکی از رایج‌ترین و محبوب‌ترین روش‌های کم تهاجم برای حجیم کردن لب و ایجاد زیبایی و فرم در لب می‌باشد و اثر گذاری آن بیشتر بر روی لب بالا است.

چه کسانی می‌توانند از این جراحی زیبایی استفاده کنند؟

در این جراحی حتما فرد باید واجد شرایط برای این عمل باشد. این عمل زیبایی مخصوص افرادی است که با انجام دادن تزریق بیش از اندازه باعث ناهماهنگی و عدم تقارن شده‌اند، و یا کلا به صورت مادرزادی لب‌های درشتی دارند‌ و از این مشکل رنج می‌برند. حجیم بودن لب‌ها به صورت ژنتیکی می‎‌تواند دلیلی بر واجد شرایط شدن شما در جهت انجام این عمل زیبایی باشد.

افرادی که در بالا ذکر شده‌اند می‌توانند کاندیداهای مناسبی برای عمل کوچک کردن لب باشند.

لازم به ذکر است توجه به این نکته که در صورت داشتن سابقه بیماری، حتما قبل از عمل آن را با جراح خود در میان بگذارید؛ زیرا پزشک باید آن را برسی کند و بعد از آن طبق نظریه پزشک تصمیم نهایی در جهت عمل کردن یا عمل نکردن در جهت کوچک کردن لب گرفته می‌شود.

قبل از انجام عمل نازک کردن لب به چه نکاتی باید توجه شود؟

 • دو روز قبل از عمل لطفا سیگار نکشید.
 • دو هفته قبل از آسپرین و قرص‌هایی مانند ویتامین ای که باعث رقیق شدن خون می‌شوند پرهیز کنید.
 • از مصرف الکل در دو هفته قبل از عمل اجتناب کنید.
 • سلامت دهان و دندان خود را از یک هفته قبل از عمل بررسی کنید.

عمل کوچک کردن لب به چه صورت انجام می‌شود؟

این عمل جراحی تقریبا 1 ساعت طول می‌کشد. در مر حله اول پزشک با تزریق بیحسی کامل درون دهان فرد را بیحس می‌کند. بعد از اینکه دهان ضدعفونی و بیحس شد پزشک یک برش عمودی با تشخیص خود و با توجه به مشورت‌هایی که قبل از عمل با شما انجان داده است در داخل دهان می‌زند و به اندازه یک نوار از بافت لب را بر می‌دارد و آن قسمت برش خورده را بخیه می‌زند.

با تشخیص پزشک متخصص در اکثر مواقع بیماران و متقاضیان برای این عمل به صورت سرپایی و با بیحسی موضعی مورد درمان قرار می‌گیرند، اما اگر چند عمل، باید همزمان برای نتیجه بهتر صورت بگیرد پزشک بیمار را با تزریق داروی بیهوشی تحت عمل جراحی قرار می‌دهد.

درست است که لب‌های صورتی زیبا هستند اما وقتی بر اثر بالا رفتن سن، پوست شما شل و آویزان می‌شود خاصیت ارتجاعی پوست از دست رفته و قسمت صورتی بالای لب دیده نمی‌شود و به همین دلیل بین لب بالایی و بینی فاصله زیادی ایجاد می‌شود و باعث شده در هنگام خندیدن دندان‌های شما دیده نشود. ” لیفت لب ” یکی از روش‌های درمان این عارضه می‌باشد که به صورت کامل در مقاله‌ای مجزا به می‌پردازیم.

 عمل نازک کردن لب

مثلا اگر شما به دلیل وجود ژل‌‌ها‌ی سلیکونی و چربی‌هایی که به لب تزریق شده است بخواهید عمل زیبایی کوچک کردن لب را انجام دهید اولین سوالی که ذهن شما را مشغول می‌کند این است که این ژل‌های سیلیکونی و چربی‌هایی که به لب تزریق شده است توسط پزشک جراح چگونه تخلیه می‌‌شود؟

اگر لب‌ها با تزریق ژل‌های سلیکونی و یا چربی بدن فرد حجیم شده باشند و شخص از این بزرگی لب‌ها ناراضی باشند، در این صورت روش جراحی فرق می‌کند به این صورت است که جراح، برش جراحی را به صورت افقی در داخل دهان بیمار می‌زند و بعد از آن، ژل‌ها و چربی‌های اضافه که باعث بد فرم بنظر رسیدن و یا ناقرینگی شده‌اند را با روش و تکنیک‌هایی که مخصوص خود جراح است، ژل‌ها را در می‌آورد. بعد از این که بافت‌های اضافی از لب بیمار در آورده و فرم دلخواه ایجاد شد، پزشک محل جراحی را بخیه زده و بیمار، وارد روند بهبود خود می‌شود.

یکی از نقص‌های مادرزادی که ممکن است برای برخی از کودکان شکل بگیرد ” لب شکری ” می‌باشد که امروزه با پیشرفت علم این نقص قابل برطرف شدن است. بنابراین ما در مقاله‌ای مجزا به علت و نحوه درمان این عارضه پرداخته‌ایم.

زمان بهبودی لب‌ها بعد از عمل جراحی چقدر است؟

ملتهب شدن، درد، سفت شدن منطقه جراحی از عوامل حساسیت داشتن به این جراحی است. احتمالا جراح شما برای روند بهبودی و تسکین درد‌ها برای شما دستورالعمل‌هایی تجویز کند، که با انجام دادن آن ها روند بهبود زودتر انجام می‌پذیرد.

 • داروهای تجویز شده را در تایم مشخص مصرف کنید؛ معمولا پزشک قرص‌های استامینوفن و سفالکسین را هر 6 ساعت یک بار توصیه می‌کند.
 • از انجام فعالیت‌های سنگین خودداری فرمایید زیرا ممکن است باعث باز شدن بخیه‌ها شود.
 • بخیه‌های لب خود را هر 4 ساعت یک‌ بار با محلولی که پزشک به شما توصیه می‌کند در جهت عفونی نشدن شکاف لب خود شستشو دهید.
 • بعداز جراحی ودر زمان بهبود از موادغذایی بسیار نرم و پوره شده که حالت اسیدی ندارد استفاده کنید .
 • در زمان استراحت و خواب، سرتان را بالاتر بگذارید و بهتر است از چند بالشت برای این کار استفاده کنید.
 • ناحیه جراحی را ۳ بار در روز با دهانشویه و ضدعفونی کنند‌ه‌های مخصوص بشویید تا از عفونت دهان جلوگیری شود.
 • در عمل موفق، بخیه‌ها یک هفته الی ده روز پس از جراحی توسط پزشک خود کشیده می‌شوند و بعد از برداشته شدن بخیه التهابات و تورم از بین خواهند رفت.

حالا شما لب‌هایی با اندازه متناسب دارید و می‌توانید اعتماد به نفس از دست رفته‌تان را برگردانید، و از زندگی خود لذت ببرید.

 چه خطرات و ریسک‌هایی در این عمل وجود دارد؟

درست است که عمل کوچک کردن لب ها عملی تقریبا ساده و عملی زیبایی است، اما مانند بقیه عمل‌‌ها عوارض مخصوص خود را دارد. به علت عوارض کمی که در این عمل زیبایی وجود دارد می‌توان از عمل زیبایی کوچک کردن لب به عنوان یکی از عمل‌های بدون عوارض نام برد.

در این عمل امکان دارد لب غیر قرینه نشود و یا تا مدت‌ها بیحس باشد، که البته پزشک می‌تواند غیر قرینگی لب را اصلاح کند و بیحسی هم به مروز زمان و تا چند هفته بعد از عمل از بین می‌رود.

عمل کوچک کردن لب

تورم و قرمزی و کبودی و التهابات ناشی از عمل کوچک کردن لب که به مرور زمان طی یک الی دو هفته شروع به کاهش یافتن می‌کند.

همان طور که می‌دانید قبل از هر عمل جراحی زیبایی باید تمام جوانب آن را در نظر بگیرید و تحقیقات لازم نسبت به فواید و مضررات آن عمل را مورد بررسی قرار دهید.

به این نکته دقت کنید که اگر پس از حراجی برای شما این اتفاقات افتاد هر چه سریع‌تر پزشک خودرا در جریان بگذارید :خونریزی، درد بسیارشدید یا عوارضی که انتظار آن را ندارید.

یکی از روش‌های زیبایی لب‌ها تزریق ژل می‌باشد. اما این روش دارای عوارضی است. یکی از این عوارض ” نکروز لب ” است که در مقاله‌ای به نحوه پیشگیری و درمان این عارضه پرداخته‌ایم.

کلام آخر

برخی معتقدند داشتن لب‌های درشت همیشه هم خوب نیستند اما وظیفه پزشک این است با شما در مورد خطرات و عوارض، ریسک‌ها و دوران نقاهت و هزینه این عمل صحبت داشته باشد تا با برسی از این موضوعات بقیه روند جراحی را پیش بگیرید.

لازم به ذکر است که بدانید این جراحی جزو جراحی‌های زیبایی محسوب می‌شود، تحت پوشش بیمه نیست و هزینه آن شخصی است.

در بعضی مواقع، دندان‌ها و فک باعث کوچک به نظر رسیدن لب‌ها‌ی شما می‌شود. اول باید با توجه به تشخیص پزشک آن‌ها را درمان کنید‌ و اگر بعد از درمان دندان‌ها نتیجه دلخواه را به دست نیاوردید می‌توانید به دنبال بقیه روش‌ها برای کوچک کردن لب ‌های خود باشید. امیدواریم مطالعه این مقاله به شما در انتخاب راه درست بدست آوردن زیبایی بیشتر کمک کرده باشد.

همچنین درصورت داشتن هر گونه سوال می‌توانید از طریق همین صفحه و یا شماره واتس‌آپ با دکتر رجب پور در ارتباط بوده و به پاسخ تمام سوالات و ابهامات خود برسید.


سوالات متداول

چه کسانی می‌توانند از عمل کوچک کردن لب استفاده کنند؟

این عمل زیبایی مخصوص افرادی است که با انجام دادن تزریق بیش از اندازه باعث ناهماهنگی و عدم تقارن شده‌اند، و یا کلا به صورت مادرزادی لب‌های درشتی دارند‌ و از این مشکل رنج می‌برند. حجیم بودن لب‌ها به صورت ژنتیکی می‎‌تواند دلیلی بر واجد شرایط شدن شما در جهت انجام این عمل زیبایی باشد.

قبل از انجام عمل نازک کردن لب به چه نکاتی باید توجه شود؟

* دو روز قبل از عمل لطفا سیگار نکشید.
* دو هفته قبل از آسپرین و قرص‌هایی مانند ویتامین ای که باعث رقیق شدن خون می‌شوند پرهیز کنید.
* از مصرف الکل در دو هفته قبل از عمل اجتناب کنید.
* سلامت دهان و دندان خود را از یک هفته قبل از عمل بررسی کنید.

زمان بهبودی لب‌ها بعد از جراحی کوچک کردن لب چقدر است؟

در عمل موفق، بخیه‌ها یک هفته الی ده روز پس از جراحی توسط پزشک خود کشیده می‌شوند و بعد از برداشته شدن بخیه التهابات و تورم از بین خواهند رفت.

دکتر احمدعلی رجب پور

فوق تخصص جراحی پلاستیک ، زیبایی و ترمیمی، عضو هيئت علمى دانشگاه، عضو بنیاد ملی نخبگان ایران، عضو انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران. از جمله خدماتی که دکتر رجبپور ارائه می دهند، عبارتند از: ابدومینوپلاستی، عمل بینی، لیفت سینه، پروتز سینه و غیره.

نظرات

0 0 امتیاز ها
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
اشتراک در
اطلاع از
guest
1 دیدگاه
قدیمی ترین
تازه‌ترین
بازخوردهای آنلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
کبری
کبری
3 ماه قبل

سلام عمل کوچک کردن لب انجام میدهید ؟هر دو لب چقدر قیمتش