پریود و عمل بینی

عادت ماهانه در حین عمل بینی باعث مرگ بیمار می‌ شود ؟ پریود بودن هنگام عمل بینی امکان پذیر است ؟ خونریزی ماهانه از رحم خانم‌ ها را پریود ، منس و یا عادت ماهانه می‌ نامند. تجربه اولین پریود شدن یکی از بزرگ‌ ترین اتفاق‌های زندگی بانوان است. در حقیقت پریود یک نقطه عطف میان دوران کودکی و بزرگسالی محسوب می‌ شود. اما زمانی که بحث خونریزی پریود در هنگام عمل بینی به میان می‌ آید ، کمی بحث عوض خواهد شد. می خواهید بدانید پریود و عمل بینی به صورت همزمان امکان پذیر هستند یا خیر؟ با دکتر احمدعلی رجب پور بهترین جراح بینی تهران همراه باشید.

 

پریود و عمل بینی + دکتر رجب پور

 

از گذشته تا به امروز ، تمامی عمل‌ های جراحی همراه با عوارض و خطرات متعددی بوده و جراحی زیبایی بینی از این قاعده مستثنی نیست. ناگفته نماند که پیشرفت علم و تکنولوژی در حوزه پزشکی باعث شده است که احتمال بروز خطرات متعدد و عوارض جانبی در متقاضیان زیبایی کاهش یابد. با این وجود ، عوارض جراحی بینی باعث شده است این سوال در ذهن بیماران ایجاد شود که آیا ” عادت ماهانه در جراحی بینی به سلامت بیمار آسیب می‌زند یا خیر ؟ ” یا ” ایا برای عمل بینی نباید پریود بود ؟ “. در این بخش می‌ خواهیم پاسخی مناسب برای این سوالات پیدا کنیم پس تا آخر مطالب همراه ما باشید.

پریود و عمل بینی به صورت همزمان

همانطور که در مطالب فوق ذکر شده است ، پریود بودن در هنگام عمل یکی از نگرانی‌ های اکثر خانم‌‌ ها است. بسیاری از مراجعه کنندگان خانم‌ که قصد جراحی بینی را دارند ، مدام این سوال را از ما می‌ پرسند که ” آیا پریود تداخلی در فرآیند جراحی و دوران نقاهت ایجاد نمی‌ کند؟ ” یا اینکه ” اگر موقع عمل بینی پریود باشیم چه اتفاقی می‌ افتد؟ “

قبل از هر اقدامی باید در انتخاب جراح ماهر و با تجربه دقت داشته باشید تا عوارض جراحی بسیار کم باشد. در مقاله ” بهترین جراح بینی ” تمام دلایل و روش‌ های انتخاب جراح بینی خوب در تهران را برای شما بیان کرده‌ ایم.

در دوران پریود ، مخاط پوشاننده رحم ریزش می‌ کند و در اثر آن ، حدود 20 الی 80 سی‌ سی خون از بدن بانوان دفع می‌ شود. نکته‌ ای که در رابطه با پریود و عمل بینی وجود دارد این است که خونریزی در دوران عادت ماهانه اختلالی در روند انعقاد خون ایجاد نمی‌ کند. بنابراین ، هیچ مشکلی میان این دو مورد وجود نخواهد داشت.

آیا همزمانی پریود و عمل بینی خطرناک است ؟

همانطور که در بالا ذکر کردیم ، یک تصور اشتباه در این زمینه وجود دارد و مردم تصور می‌ کنند که خونریزی در دوران پریود باعث ایجاد اختلال در انعقاد خون می‌ شود. به همین خاطر بیمار خون زیادی از دست خواهد داد و همین موضوع مشکل ساز خواهد شد.

برخی از خانم‌ها در اثر استرس شدید ، شب قبل از عمل دچار خونریزی می‌ شوند. به طور کلی ، خونریزی قاعدگی اختلالی در جراحی بینی ایجاد نمی‌ نماید. بنابراین می‌ توان با اطمینان گفت که پریود و عمل بینی منافاتی با یکدیگر ندارند.

البته در مواردی که بیمار دوران قاعدگی دردناکی دارد و یا دچار خونریزی شدید می‌ شود ، شرایط سختی را بعد از جراحی بینی تجربه خواهد کرد و درد ناشی از عمل و پریودی باعث احساس بی‌ قراری فرد خواهد شد. به همین علت است که اکثر پزشکان توصیه می‌ کنند که اگر دوران پریودی دردناک و سختی دارید ، جراحی زیبایی بینی را در زمانی که از سلامت و توان جسمانی بالایی برخوردار هستید انجام دهید.

به همین خاطر اگر عادت ماهانه‌‌ سختی دارید ، رینوپلاستی را در مراکز درمانی معتبر و نزد یک دکتر عمل بینی خوب در تهران انجام دهید که رفاه حال بیماران را در نظر می‌ گیرند. برای مثال ، برخی از کلینیک‌ ها از پد و شورتکس مناسب و مخصوص برای بیماران پریود هنگام عمل بینی استفاده می‌ کنند.

در صورت همزمانی پریود و عمل بینی ، چه کسانی نباید این پروسه را انجام دهند؟

یکی دیگر از سوالاتی که در زمینه پریود و جراحی بینی وجود دارد این است که ” جراحی بینی در دوران پریود به چه افرادی توصیه نمی‌ شود؟ “. به طور کلی جراحی بینی در دوران پریود بدون خطر بوده و انجام آن مشکلی ندارد. با این وجود بهتر است که افراد زیر جراحی بینی خود را به تعویق بیندازند :

  1. کسانی که درد زیادی مانند انقباض‌ های شدید در ناحیه کمر و زیر شکم احساس می‌ کنند ، کاندید مناسبی برای جراحی بینی در دوران قاعدگی نیستند. دردهای ناشی از قاعدگی بر روی وضعیت جسمانی و خلق و خوی بیمار اثر می‌ گذارد. به همین خاطر تحمل درد قاعدگی و درد ناشی از جراحی بینی برای این دسته از بیماران کمی دشوار خواهد بود.
  2. کسانی که در دوران پریود ، خونریزی شدیدی دارند نیز کاندید مناسبی برای عمل جراحی بینی نخواهند بود.

در نتیجه اگر در هیچ یک از دسته‌ های فوق قرار ندارید ، با خیال راحت و بدون استرس به اتاق عمل بروید. البته بهتر است که بهترین جراح بینی تهران را از وضعیت جسمی خود آگاه سازید.

علت پریود شدن بعد از عمل بینی

عوارض پریود و عمل بینی ، از نگرانی‌ های بانوان مراجعه کننده برای عمل بینی می‌ باشد. جراحی عمل بینی و روش‌ های استفاده شده در این رویکرد ، به طور مستقیم تأثیری در زمان و میزان عادت ماهانه بانوان نخواهد داشت. استرس هنگام عمل و شرایط جسمانی دوران نقاهت بعد از عمل ممکن است در روند قاعدگی بانوان پس از عملاین فرآیند تأثیر بگذارد و موجب شود تا بیماران با بی‌ نظمی قاعدگی و عقب افتادن پریود بعد از عمل بینی مواجه شوند.

در صورت رخداد این وضعیت ، نگرانی و استرش نداشته باشید و شرایط خود را یک دکتر خوب بینی در تهران در میان بگذارید تا با راهنمایی ایشان بتوانید دوران بهبودی رینوپلاستی را به خوبی پشت سر بگذارید. پس در پاسخ به سوال تاثیر عمل جراحی بر عادت ماهانه می‌ توان نتیجه گرفت که خود جراحی بینی بر روی عادت ماهانه تأثیری ندارد اما استرس عمل ممکن است موجب تأثیر شود.

پریود و عمل بینی : اتاق عمل

در رابطه با عمل بینی و پریودی شایان ذکر است که احتمال داده می شود افرادی که دوران قاعدگی سختی را تجربه می کنند و معمولا دچار خونریزی های شدید و نگرانی فراوان می شوند ، در صورتی که احتمال می‌ دهند تاریخ عمل جراحی با دوران قاعدگی آنها تداخل داشته و همچنین نگران از پریود بودن در اتاق عمل هستند ، می‌ توانند تاریخ عمل جراحی بینی را عقب انداخته و استرس و نگرانی در این زمینه را کاهش دهند.

تاثیر بیهوشی بر قاعدگی

تاثیر بیهوشی بر سیکل ماهانه به صورت علمی اثبات نشده است با این حال مراجعین بسیاری بوده اند که پس از عمل بینی با اخلال و بی نظمی دوران قاعدگی خود مواجه شده اند. پریود و عمل بینی رابطه مستقیمی و مشخصی ندارند چرا که به دلیل استرس و شرایط عمل ممکن است تغییرات زیادی در جسم و روان فرد مراجعه کننده ایجاد شود که منجر به اینگونه اختلالات در سیکل قاعدگی بانوان گردد. بهتر است قبل از اقدام به عمل زیبایی بینی تمامی نگرانی های خود را در این رابطه با بهترین دکتر عمل بینی تهران در میان بگذارید و با مشورت و رعایت توصیه های پزشک فرآیند جراحی و بهبود را به خوبی پشت سر بگذارید.

سخن پایانی

در مطالب فوق در رابطه با پریود و عمل بینی صحبت کردیم. و به سوال ” آیا پریود بودن در عمل بینی تاثیر دارد ؟ ” پاسخ دادیم. توجه داشته باشید که خونریزی قاعدگی نباید باعث دلسردی شما و به تعویق انداختن عمل جراحی بینی شود. همانطور که می‌دانید عادت ماهانه امری ذاتی است که اختلالی در فرآیند جراحی بینی ایجاد نخواهد کرد.

به طور کلی ، برخی از خانم‌ ها در حوالی تخمک گذاری و برخی دیگر در دوران قاعدگی دچار خونریزی می‌ شوند. دسته دیگری از بانوان به طور ناگهانی و در شب قبل عمل دچار خونریزی می‌ شوند. خونریزی و عادت ماهانه در حین عمل بینی تاثیر منفی در عمل جراحی بینی ندارد و مشکی در روند جراحی ایجاد نمی‌ کند. بنابراین شما می‌ توانید عمل بینی را براساس زمان و وقت از قبل تعیین شده انجام دهید.

دکتر احمدعلی رجب پور

فوق تخصص جراحی پلاستیک ، زیبایی و ترمیمی، عضو هيئت علمى دانشگاه، عضو بنیاد ملی نخبگان ایران، عضو انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران. از جمله خدماتی که دکتر رجبپور ارائه می دهند، عبارتند از: ابدومینوپلاستی، عمل بینی، لیفت سینه، پروتز سینه و غیره.

نظرات

1 1 رای
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخوردهای آنلاین
مشاهده همه دیدگاه ها