تزریق ژل لب مدل قلوه ای چیست؟

تزریق ژل لب مدل قلوه ای : فرم و شکل لب‌ها نقش اساسی در زیبایی چهره دارند و یکی از مهم‌ترین اجزای صورت محسوب می‌شوند. در سال‌های اخیر، تزریق ژل لب به منظور حجیم کردن لب‌ها، به یکی از رایج‌ترین اقدامات زیبایی تبدیل شده است و افراد بسیاری زیادی برای زیباتر شدن به دنبال حجیم کردن لب‌های خود هستند. اگر به فکر حجیم کردن لب‌های خود هستید، توصیه ما این است که حتماً به مراکز و کلینیک‌های معتبر مراجعه کنید و این کار را به پزشک متخصص بسپارید زیرا تزریق ژل لب اگر توسط فردی که متخصص نیست انجام شود می‌تواند مشکلات زیادی را برای شما به همراه داشته باشد.

با تزریق ژل لب می‌توان فرم‌های مختلفی را در لب‌ها ایجاد کرد؛ یکی از این مدل‌ها که طرف‌داران بسیاری نیز دارد، مدل ژل لب قلوه ای است. در این مقاله قصد داریم در مورد تزریق ژل لب مدل قلوه‌ای ، مقدار ژل تزریقی برای ژل لب مدل قلوه ای، قیمت تزریق ژل لب مدل قلوه ای ، ماندگاری آن و مراقبت‌های قبل و بعد از تزریق ژل لب قلوه ای صحبت کنیم.

تزریق ژل لب مدل قلوه ای چگونه است؟

برای تزریق ژل لب و یا تزریق ژل به هر نقطه دیگر از صورت، از فیلر موقت اسید هیالورونیک استفاده می‌شود. یکی از مهم‌ترین مزیت‌های فیلر هیالورونیک اسید این است که پس از انجام تزریق ژل لب مدل قلوه ای ، اگر از نتیجه کار راضی نباشید، پزشک شما می‌توانید با تزریق یک آنزیم حل کننده، باعث حل شدن و از بین رفتن فیلر شود. تزریق ژل لب مدل قلوه‌ای تنها چند دقیقه طول می‌کشد و نتیجه آن به سرعت قابل مشاهده است، اما ممکن است تا چند روز ورم و در بعضی موارد کبودی لب‌ها را به همراه داشته باشد که بعد از چند روز و نهایتاً یک هفته ورم و کبودی از بین رفته و لب‌ها ظاهری طبیعی به خود می‌گیرند.

در تزریق ژل لب قلوه ای ، پزشک متخصص با توجه به فرم و اندازه لب‌های شما، مقدار و اندازه فیلری که برای تزریق ژل لب قلوه ای کافی است را به شما پیشنهاد می‌دهد و بهتر است به توصیه پزشک توجه کرده و بیشتر از مقداری که متخصص پیشنهاد می‌دهند تزریق ژل لب مدل قلوه ای انجام ندهید زیرا در این صورت ممکن است لب‌ها حالتی غیر طبیعی به خود بگیرند و این حالت نه تنها زیبایی به همراه ندارد بلکه باعث می‌شود چهره غیر عادی به نظر برسد.

لازم به ذکر است طبیعی بودن لب‌ها پس از تزریق ژل لب مدل قلوه ای ، به میزان فیلر و جایی که بر روی لب‌ها تزریق می‌شود بستگی دارد و نه به نوع و مارک فیلر. البته غیر قابل انکار است که با کیفیت بودن فیلر تزریقی با ماندگاری ژل لب مدل قلوه ای رابطه مستقیم دارد.

مدل ژل لب قلوه ای

مراحل تزریق ژل لب مدل قلوه ای به این صورت است که ابتدا یک جلسه مشاوره با پزشک متخصص خواهید داشت که در آن، پزشک، قبل از تزریق مدل ژل لب قلوه‌ای ، شکل ظاهری و تقارن لب‌های شما را بررسی می‌کند تا تصمیم بگیرد ژل لب مدل قلوه ای را در کدام نواحی از لب‌ها تزریق کرده تا حالتی طبیعی داشته و بهترین نتیجه را ارائه دهند.

باید توجه داشته باشید که اگر انتظار نتایج طبیعی را دارید، بهتر است در همان جلسه اول مقدار زیادی ژل به لب‌ها تزریق نکنید، بلکه این کار باید به آرامی و در چند جلسه انجام شود (البته تعداد جلسات به میزان ژلی که در نظر دارید تزریق کنید بستگی دارد). به این معنی که هر جلسه مقدار کمی ژل تزریق کرده و بگذارید تا لب‌ها به آرامی حالت و شکل بگیرند و حجیم شوند. در غیر این صورت با لب‌هایی بادکنکی یا اردکی مواجه خواهید شد.

قبل از هر اقدامی بخاطر داشته باشید، انتخاب پزشک متخصص بسیار حائز اهمیت است بنابراین مطالعه مقاله‌ی ” بهترین جراح پلاستیک تهران ” را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

مراقبت‌های قبل از تزریق ژل لب مدل قلوه ای

توصیه می‌شود از 10 روز قبل از تزریق ژل لب مدل قلوه‌ای ، از مصرف دارو یا موادی مانند ویتامین E، روغن ماهی، الکل و داروهای مسکن که باعث رقیق شدن خون می‌شود پرهیز کنید زیرا رقیق شدن خون باعث خونریزی بیشتر و کبودی در ناحیه‌های تزریق می‌شود و ممکن است روند بهبودی را به تأخیر بیندازد. همچنین بهتر است افرادی که مستعد تب‌خال هستند، یک تا دو روز قبل از تزریق ژل لب مدل قلوه ای ، داروی ضد تب‌خال مصرف کنند تا تزریق ژل باعث ایجاد تب‌خال بر روی لب‌ها نشود. همچنین یک روز قبل از تزریق ژل، از مصرف نوشیدنی الکلی خودداری کنید.

ژل لب مدل قلوه ای

مراقبت‌های بعد از تزریق ژل لب مدل قلوه ای

بهتر است پس از تزریق ژل لب قلوه ای از فعالیت‌های بدنی شدید، مانند ورزش کردن، دویدن و دوچرخه سواری و یا هر ورزش دیگری خودداری کنید. همچنین از فعالیت‌هایی که جریان و تجمع خون در صورت را افزایش می‌دهد خودداری کنید؛ این فعالیت‌ها شامل انجام فیشیال صورت و یا برخی از حرکات یوگا می‌باشد. همچنین بهتر است پس از تزریق ژل، به لب‌ها دست نزده و آن‌ها را ماساژ ندهید.

چه میزان فیلر برای تزریق مدل ژل لب قلوه ای نیاز است؟

میزان فیلر تزریقی برای مدل ژل لب قلوه ای بسته به شکل و فرم لب‌ها و تشخیص پزشک دارد و در افراد مختلف متفاوت است، اما با این حال، همان طور که گفته شد، بهتر است تزریق ژل لب قلوه ای به تدریج و در دو الی سه جلسه انجام شود تا لب‌ها ظاهر طبیعی خود را از دست ندهند؛ پیشنهاد ما این است که در جلسه اول یک سرنگ و در جلسه دوم نیز یک سرنگ دیگر برای ترمیم آن تزریق شود تا بدین شکل لب‌ها از حالت طبیعی خود خارج نشود و حالت بادکنکی به خود نگیرند. با ین حال اگر دوست دارید تغییر زیادی در جلسه اول داشته باشد می‌توانید از پزشک خود بخواهید که در همان جلسه اول دو سرنگ تزریق کند اما با این حال، این مقدار توصیه نمی‌شود.

تزریق ژل لب قلوه ای

گاهی اوقات به جای تزریق ژل به لب می‌توان از چربی استفاده نمود. ما در مقاله‌ی ” تزریق چربی به لب ” به این موضوع پرداخته‌ایم.

آیا تزریق ژل لب مدل قلوه‌ای دردناک است؟

به هر حال هر نوع تزریقی با کمی درد همراه است اما لازم به ذکر است که فیلرهای هالورونیک اسید در ترکیبات خود دارای لیدوکائین که یک ماده بی‌حس‌کننده است، هستند بنابراین میزان درد به طرز چشمگیری کاهش پیدا می‌کند. همچنین می‌توانید حدود 20 الی نیم ساعت قبل از تزریق، کرم بی حسی در اطراف لب‌های خود بمالید تا تزریق ژل را کمتر احساس کنید.

ماندگاری مدل ژل لب قلوه ای چقدر است؟

میزان ماندگاری ژل لب قلوه ای به کیفیت و جنس فیلر تزریقی بستگی دارد؛ همچنین مدت ماندگاری فیلر لب در افراد مختلف می‌تواند متفاوت باشد و برای برخی دوام بیشتر یا کمتری داشته باشد، اما به طور معمول میزان ماندگاری مدل ژل لب قلوه ای بین 6 ماه تا 2 سال است.

مراقبت های بعد از تزریق ژل لب مدل قلوه ای

پس از حل شدن فیلر، آیا لب‌ها دچار افتادگی می‌شوند؟

پاسخ خیر است. در واقع تزریق ژل لب قلوه ای باعث کلاژن سازی می‌شود و به همین دلیل پس از حل شدن فیلر، لب‌ها حالت خود را تا حدی حفظ کرده و به شکل اولیه قبل از تزریق ژل بازنمی‌گردند.

سوالی که برای بسیاری از افراد پیش می‌آید در رابطه با بهتر بودن تزریق چربی یا ژل به لب است که در مقاله‌ی ” تزریق چربی به لب بهتر است یا ژل ” به این سوال پاسخ داده‌ایم.

قیمت تزریق ژل لب مدل قلوه ای چقدر است؟

هزینه تزریق ژل لب مدل قلوه ای ، به میزان تزریق ژل و جنس و برند فیلر تزریقی بستگی دارد و فرد به فرد متفاوت است و نمی‌توان قیمت ثابتی برای آن در نظر گرفت. پیشنهاد می‌شود که از کیفیت فیلر تزریقی اطمینان حاصل کنید و برای هزینه کمتر فیلرهای بی کیفیت را انتخاب نکنید زیرا عوارض ناشی از آن ارزش هزینه کمتر را ندارد.

مراقبت های قبل از تزریق ژل لب مدل قلوه ای

سخن پایانی

تزریق ژل لب یکی از محبوب‌ترین اقداماتی است که برای زیبایی بیشتر صورت انجام می‌شود. تزریق ژل لب در استایل‌های مختلفی انجام می‌شود که شما با توجه به سلیقه و نوع و شکل لب‌های خود می‌توانید مدلی که با صورت شما همخوانی دارد را انتخاب کنید. یکی از این مدل‌ها، ژل لب مدل قلوه ای است. در این مقاله در مورد تزریق ژل لب مدل قلوه ای ، میزان ماندگاری آن و قیمت تزریق ژل لب مدل قلوه ای صحبت کردیم و امیدواریم برای شما مفید بوده باشد. اگر سؤالی در این زمینه دارید می‌توانید در قسمت نظرات مطرح کرده تا در اسرع وقت پاسخگوی شما عزیزان باشیم.

دکتر احمدعلی رجب پور

فوق تخصص جراحی پلاستیک ، زیبایی و ترمیمی، عضو هيئت علمى دانشگاه، عضو بنیاد ملی نخبگان ایران، عضو انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران. از جمله خدماتی که دکتر رجبپور ارائه می دهند، عبارتند از: ابدومینوپلاستی، عمل بینی، لیفت سینه، پروتز سینه و غیره.

نظرات

0 0 امتیاز ها
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخوردهای آنلاین
مشاهده همه دیدگاه ها