عمل بینی در چه فصلی بهتر است؟

یکی از مهم‌ترین و پرتکرارترین سوالات متقاضیان جراحی زیبایی بینی این است که” بهترین فصل عمل بینی چه زمانی است ؟ “

کسانی که قصد انجام جراحی بینی دارند، سعی می‌کنند تا اطلاعات خود را در این زمینه ارتقاء دهند تا بهترین نتیجه را بعد از سپری شدن دوران نقاهت بدست بیاورند و عوارض جانبی و خطرات احتمالی ناشی از جراحی را به حداقل برسانند. به همین دلیل است که حتی انتخاب یک زمان مناسب برای جراحی زیبایی اهمیت بسزایی برای این دسته از افراد دارد.

به نظر شما ” بهترین فصل برای جراحی بینی چه فصلی است؟ ” امروز دست پر آمده‌ایم تا با بررسی تمام زوایا و جوانب جراحی زیبایی بینی، یک پاسخ مناسب برای ” عمل بینی در چه فصلی بهتر است ؟” پیدا کنیم. اگر شما هم در فکر جراحی زیبایی بینی هستید، خواندن این مقاله را به هیچ وجه از دست ندهید و تا آخر مطالب همراه ما باشید.

فرآیند جراحی زیبایی بینی :

همه ما زیبایی را ذاتا دوست داریم و برای رسیدن به فرم و چهره ایده‌‌آل تلاش می‌کنیم. از طرف دیگر، پیشرفت علم در حوزه پزشکی کمک کرده است تا رویای رسیدن به چهره و اندام ایده‌آل به واقعیت تبدیل شود و افراد بتوانند اجزاء صورت خود را آنطور که می‌خواهند تغییر دهند.

جراحی زیبایی بینی، اولین و محبوب‌ترین عمل زیبایی است که به منظور اصلاح فرم بینی و ایجاد تناسب میان اجزاء صورت انجام می‌شود. آگاهی کامل از فرآیند جراحی زیبایی بینی کمک می‌کند تا تصمیم واقع بینانه‌تری نسبت به انجام این جراحی محبوب و بهترین فصل برای جراحی بینی بگیرید.

طی فرآیند جراحی زیبایی بینی، ابتدا پوست و بافت روی استخوان بینی برداشته می‌شود تا پزشک دسترسی لازم را برای اصلاح فرم غضروف و استخوان بینی داشته باشد. سپس تغییرات مورد نظر را بر روی استخوان بینی اعمال می‌کند.

قبل از هر اقدامی بخاطر داشته باشید که انتخاب یک جراح باتجربه و متخصص بسیار حائز اهمیت است. زیرا با راهنمایی ها درست و استفاده از متد به روز موجب بهتر شدن نتیجه و کمتر شدن عوارض بعد از عمل می‌شود. اما انتخاب این پزشک کمی دشوار است بنابراین ما در مقاله ” بهترین جراح بینی ” به شما در این انتخاب کمک می‌نمائیم.

عمل بینی در چه فصلی بهتر است

از آن جهت که بینی مرکز توجه در صورت است و نتیجه جراحی تا آخر عمر همراه فرد است، لازم است که در انتخاب جراح نهایت وسواس را به خرج بدهید. یک جراح خوب و با دقت می‌تواند به بیماران کمک کند تا از شر نقص‌های ساختاری بینی رها شوند و به بینی ایده‌آل خود برسند؛ بدون آنکه آسیبی به سلامتی و یا ظاهر بینی وارد شود.

در حقیقت جراحی زیبایی بینی و یا همان رینوپلاستی یک عمل جراحی به منظور بهبود فرم و بازسازی ساختار بینی است که می‌تواند تاثیر بسزایی در افزایش کیفیت زندگی فرد داشته باشد.

چه فصلی، بهترین فصل برای عمل بینی است؟

یکی از پرتکرارترین سوالات افراد حساس و وسواس فکری که متقاضی جراحی زیبایی هستند این است که ” بهترین فصل عمل بینی کدام فصل است ؟”

مسائل و فاکتورهای زیادی وجود دارد که می‌تواند بر تصمیم گیری افراد در رابطه با تایم مناسب جراحی زیبایی بینی تاثیر بگذارد. یکی از این عوامل، وضعیت آب و هوا و موقعیت جغرافیایی است. نکته‌ای که وجود دارد این است که فصل اهمیت چندانی در نتیجه نهایی جراحی ندارد؛ به شرطی که فرد مبتلا به آلرژی فصلی نباشد و در شهری با آب و هوای گرم و خشک زندگی نکند.

هر یک از فصل‌های سال دارای یک سری ویژگی خاص است که باعث ایجاد تفاوت میان آنها می‌شود و نمی‌توان به طور دقیق گفت که کدام فصل، بهترین فصل برای عمل بینی خواهد بود.

برای مثال، برخی از افراد محصل هستند و بهترین زمان برای جراحی زیبایی بینی از نظر آن‌ها تابستان است. اما بهترین فصل عمل بینی برای دسته دیگری از افرادکه پوست حساس و نازک دارند و یا در شهری با آب و هوای خشک زندگی می‌کنند و در معرض تابش مستقیم نور خورشید قرار دارند، فصل زمستان است؛ زیرا تابش خورشید باعث ایجاد اختلال در روند بهبود زخم‌های ناشی از جراحی می‌شود و در فصل زمستان تا حد قابل قبولی از تابش خورشید در امان هستند.

بسیاری از افراد و مراجعه کنندگان در رابطه با روند عمل بینی سوالات و نگرانی‌های زیادی دارند. یکی از این سوالات و نگرانی‌ها در رابطه با رشد مجدد بینی بعد از جراحی و روند تغییر شکل آن است. بنابراین ما در مقاله ” تغییر شکل بینی بعد از عمل ” به این مساله پرداخته‌ایم.

بهترین فصل عمل بینی

از طرف دیگر، برخی از زیباجویان معتقد هستند که هوای معتدل پاییز باعث شده است که این فصل تبدیل به بهترین فصل برای جراحی بینی شود. اما مشکلی که وجود دارد این است که احتمال ابتلا به حساسیت و یا آلرژی فصلی در پاییز بیشتر بوده و ممکن است کمی اختلال در روند بهبود بیمار ایجاد شود. از نظر شما عمل بینی در چه فصلی بهتر است ؟

در ادامه مطالب قصد داریم تا چند فاکتور که در انتخاب بهترین فصل تاثیر دارد به شما معرفی کنیم تا راحت‌تر برای زمان مناسب جراحی زیبایی بینی تصمیم بگیرید. پس تا آخر مطالب همراه ما باشید.

عمل بینی در فصل زمستان | عمل بینی در فصل پاییز

یکی از عقایدی که سبب می‌شود افراد در فصول سرد سال، مخصوصاً در زمستان، تمایل به جراحی بینی نداشته باشند این است که عمل بینی در فصل زمستان مناسب نمی‌باشد و برای بافت بینی، به دلیل سرد و خشک بودن هوا، ضرر دارد.

به عبارتی دیگر، افراد فکر می‌کنند که به دلیل سرما و خشکی که در زمستان می‌تواند برای بینی رخ دهد، جراحی بینی در زمستان مناسب نیست و می‌تواند از این نظر، بر روی نتیجه جراحی تأثیر منفی بگذارد.

در پاسخ به این مسئله باید بدانید که در علم پزشکی، در خصوص عمل بینی ذکر نشده است که بهترین فصل عمل بینی ، کدام فصل است. در حقیقت، با رعایت یک سری اصول و نکات مراقبتی که بنا بر شرایط محیطی و سرما و گرمای فصل‌های مختلف سال، باید رعایت کنید، این عمل زیبایی را می‌توان در هر فصلی انجام داد.

نکته‌ای که باید برای انجام جراحی بینی در زمستان مد نظر داشته باشید این است که در این فصل از سال، به دلیل سرما، از وسایل گرمایشی در داخل خانه استفاده می‌شود که این امر، سبب می‌شود رطوبت موجود در خانه، تبخیر شده و هوای محیط خانه، خشک باشد. به همین دلیل، توصیه می‌شود که پس از انجام عمل بینی در فصل زمستان بهتر است که محیط خانه را با استفاده از روش‌ها و وسایل مخصوص مرطوب کردن محیط، مرطوب نگه دارید چرا که خشکی هوا مانع از تولید مخاط برای بینی شده و از این نظر می‌تواند بینی شما را پس از انجام عمل جراحی، اذیت کند.

مراقبت‌های لازم پس از عمل بینی در فصل زمستان

همان طور که ذکر شد، بهتر است در صورت یکه تمایل به انجام عمل بینی در فصل زمستان دارید، یک سری اصول و نکات مراقبتی را در نظر داشته باشید ه در این فصل، با عمل کردن بینی خود بتوانید به نتایج رضایت بخش دست پیدا کنید. البته این نکات و مراقبت‌های خاص هر فصل را پزشک متخصص مطمئناً به شما توصیه خواهد کرد ولی برای آن که آگاهی خود را در این زمینه افزایش دهید، در ادامه برخی از مهم‌ترین نکات برای جراحی بینی در زمستان را شرح داده‌ایم که با استفاده از آن‌ها می‌توانید نتایجی رضایت بخش از عمل بینی در فصل زمستان را به دست آورید.

֎ از دستگاه بخور استفاده کنید

در این خصوص، توصیه می‌شود که افرادی که نسبت به عمل بینی در فصل زمستان یا پاییز که هوا سرد است، اقدام کرده‌اند بهتر است از دستگاه‌های بخور در خانه استفاده کنند تا رطوبت خانه را بتوانند تا حدی حفظ کنند.

همچنین در این خصوص توصیه می‌شود که می‌توانید هر چند دقیقه، درب‌های پنجره‌های خانه را تا حدی باز بگذارید تا هوای داخل خانه خشک نشود و از نظر، بینی شما دچار خشکی نشود.

֎ از کرم‌های مرطوب کننده و سرم‌های شستشو استفاده کنید

یکی دیگر از راه‌هایی که با استفاده از آن می‌توانید رطوبت لازم در بینی خود را حفظ کنید، این است که از کرم‌های مخصوص و همچنین سرم‌های شستشویی که پزشک متخصص برای بینی شما تجویز می‌کند، استفاده کنید.

نحوه استفاده از این کرم‌ها و سرم‌ها را نیز پزشک متخصص به شما یاد می‌دهد تا بدون آسیب رساندن به بینی خود بتوانید رطوبت لازم را برای آن ایجاد کنید.

֎ مایعات فراوان بنوشید

برای آن که با موفقیت بتوانید عمل بینی در فصل زمستان را پشت سر بگذارید، لازم است که پس از جراحی بینی خود، مقدار زیادی مایعات را به صورت روزانه مصرف کنید. توجه داشته باشید که بهتر است از داخل بدن خود نیز این رطوبت لازم را تأمین کنید.

֎ استعمال دخانیات ممنوع

یکی دیگر از نکاتی که باید به آن توجه ویژه‌ای نشان دهید این است که از استعمال دخانیات پس از عمل بینی در فصول سرد سال، بپرهیزید. انواع دخانیات می‌توانند مجاری تنفسی و بینی شما را خشک کنند و در فصل زمتان نیز، تأثیر آن دوچندان خواهد شد.

عمل بینی در فصل زمستان

مزایای جراحی بینی در زمستان

مسلماً افرادی که دچار آلرژی و حساسیت‌های فصلی هستند، در صورت انجام عمل بینی در فصل بهار با افزایش علائم آلرژی مواجه خواهند شد؛ از این رو بهترین فصل عمل بینی در این دسته از افراد، فصل زمستان است.

از جمله نکات مهم مراقبتی که افراد بعد از جراحی باید به آن توجه ویژه داشته باشند، پرهیز از استحمام طی 10 – 7 روز اولیه پس از عمل (به هنگامی که گچ روی بینی قرار دارد) می‌باشد.

از آن جا که میزان تعریق در فصل زمستان نسبت به دیگر فصول سال به مراتب کمتر است؛ نیاز به استحمام نیز در این فصول کمتر خواهد بود. به همین جهت، می‌توان گفت نیاز به استحمام کمتر به خاطر تعریق کمتر از دیگر مزایای جراحی زیبایی بینی در فصل سرما به شمار می‌رود.

در فصل زمستان، شدت تابش نور خورشید و گرمای حاصل از آن که منجر به افزایش تورم بینی می‌شود، نسبت به تابستان کمتر است؛ در نتیجه با انجام جراحی بینی در فصول سرد، میزان تورم ناشی از نور آفتاب شدیداً کاهش می‌یابد. پس از این نظر، عمل بینی در فصول سرما بهتر از عمل بینی در فصل تابستان است.

بهترین فصل عمل بینی

از نکاتی که در بالا شرح دادیم، طبیعی است که تا الان به این نتیجه رسیده باشید که بهترین فصل عمل بینی ، در واقع وجود خارجی ندارد. در هر فصلی که شما عمل بینی خود را انجام دهید، مراقبت‌های مخصوص به همان فصل را باید انجام دهید که سبب می‌شود با توجه به شرایط محیطی که در هر کدام از فصول سال وجود دارد، نتیجه عمل جراحی بینی شما کنترل شود.

پس نگرانی به خود راه ندهید و در این زمینه، دانش و آگاهی خود را افزایش دهید و اگر سؤالی در ذهن خود دارید، حتماً قبل از اقدام به عمل جراحی زیبایی بینی، با پزشک متخصص خود آن را مطرح کنید تا بتواند شما را در این زمینه بیشتر آگاه کند.

بهترین سن برای انجام جراحی زیبایی بینی :

شاید شما هم افراد کم سن و سالی را دیده باشید که به فکر جراحی زیبایی بینی هستند و این سوال برایتان ایجاد شده باشد که ” چه سنی را می‌توان بهترین زمان جراحی بینی دانست ؟ “

جراحی زیبایی بینی یک عمل جراحی همه گیر است و تقریبا تمامی افراد با سنین مختلف برای یکبار هم که شده به انجام آن فکر کرده‌اند. بینی‌های بزرگ و بد فرم گاهی مایه اذیت و باعث خجالت افراد کم سن و سال می‌شود که نتیجه آن کاهش اعتماد به نفس و تحت تاثیر قرار گرفتن کیفیت زندگی فرد است. توجه داشته باشید که سن در جراحی بینی با محدودیت روبرو است و می‌توان کمترین سن را 1617 سالگی در زنان و 1819 سالگی در آقایان دانست. زیرا در این سن، بینی افراد تقریبا کامل است و افراد از نظر روحی، جسمی و عاطفی به بلوغ رسیده‌اند.

بسیاری از پزشکان متخصص و با وجدان کاری بالا توصیه می‌کنند که متقاضیان زیبایی، جراحی بینی را به سنین بعد از دوران نوجوانی موکول کنند تا بینی به طور کامل رشد کرده و فرم نهایی بینی نمایان شده باشد. جراحی زود هنگام بینی و بی‌توجهی به بهترین زمان جراحی بینی منجر به تغییر شکل و فرم بینی در اثر گذر زمان می‌شود. بعد از گذشت چند سال و در اثر جریان تکامل و رشد، فرد احساس می‌کند که بینی حالت نامطلوب به خود گرفته و مجبور به جراحی مجدد می‌شود. البته در مقاله ای جداگانه به ” سن عمل بینی ” بصورت مفصل پرداخته ایم و می‌توانید برای اطلاعات بیشتر مقاله را مطالعه بفرمایید.

تاثیر وضعیت سلامتی بیمار در انتخاب زمان مناسب جراحی زیبایی بینی :

اولین چیزی که همیشه در رابطه با بهترین زمان جراحی بینی به بیماران می‌گوییم این است که همه چیز به خود بیمار و وضعیت جسمانی او بستگی دارد.

توجه داشته باشید که اولین فاکتور که هنگام تعیین زمان مناسب جراحی باید در نظر بگیرید، سلامتی بیمار است. به همین دلیل است که باید طی جلسه حضوری با پزشک خود صحبت کنید و او را از وضعیت جسمی و سوابق بیماری خود آگاه سازید.

گاهی اوقات بینی شما نیاز به جراحی بینی یا ترمیم ندارد و با روش‌هایی می‌توان به نتیجه دلخواه رسید. ما در مقاله ” فیلر بینی چیست ” به یکی از این روش‌ها پرداخته‌ایم.

بهترین فصل برای عمل بینی

برای مثال، بهار بدترین فصل برای جراحی زیبایی بینی افرادی است که مبتلا به آلرژی و حساسیت فصلی هستند. در صورتی که فردی دیگر، تعطیلات عید و فصل بهار را بهترین فصل عمل بینی می‌داند.

تاثیر استرس و شرایط بحرانی در نتیجه جراحی بینی :

زندگی پر مشغله امروزی باعث شده است که انسان‌ها در برخی از برهه‌های زندگی دچار استرس و اضطراب شوند و یا درگیر یک بحران موقتی خاص و استرس‌زا در زندگی شوند. به نظر شما دوران نقاهت پس از عمل برای این دسته از افراد به خوبی سپری می‌شود؟ مسلما جواب شما خیر است !

بنابراین، هنگام انتخاب بهترین فصل جراحی بینی ، شرایط کاری و زندگی خود را در نظر بگیرید و اگر در وضعیت عاطفی ناگوار و یا در حال دست و پنجه نرم کردن با یک بحران کاری هستید، جراحی زیبایی بینی را به زمانی دیگر موکول کنید.

از طرف دیگر، سپری شدن دوران نقاهت، بدون مشکل و اختلال، نیاز به استراحت و آرامش دارد. زمانی را برای جراحی زیبایی انتخاب کنید که وقت کافی و آزاد جهت آماده شدن  برای جراحی و سپری شدن پروسه بعد از آن، در اختیار داشته باشید.

یکی از عوارضی که ممکن است بعد از عمل بینی گریبان‌گیر شما شود افتادگی نوک بینی است. ما در مقاله ” افتادگی نوک بینی بعد از عمل ” به علت و نحوه درمان این عارضه پرداخته‌ایم.

خلاصه آنکه…

تمام فصول سال می‌تواند بهترین فصل برای جراحی بینی باشد، به شرطی که در وضعیت سلامت کامل قرار داشته باشید. در این مقاله از سری مقالات دکتر رجب پور در رابطه با بهترین فصل برای عمل بینی پرداختیم و به پاسخ سوال ” عمل بینی در چه فصلی بهتر است ” رسیدیم. همچنین متوجه شدیم که بهترین سن برای انجام جراحی زیبایی بینی چه سنی است. در صورت داشتن هر گونه سوال و یا ابهام می‌توانید از طریق کامنت ها با ما در ارتباط باشید و به پاسخ سوالات خود دست یابید.


سوالات متداول

✅ بهترین فصل برای جراحی بینی چه فصلی است ؟

تمام فصول سال می‌تواند بهترین فصل برای جراحی بینی باشد، به شرطی که در وضعیت سلامت کامل قرار داشته باشید و مراقبت‌های مخصوص به همان فصل را باید انجام دهید.

✅ بهترین فصل برای عمل بینی برای کسانی که دچار آلرژی و حساسیت‌های فصلی هستند چیست؟

مسلماً افرادی که دچار آلرژی و حساسیت‌های فصلی هستند، در صورت انجام عمل بینی در فصل بهار با افزایش علائم آلرژی مواجه خواهند شد؛ از این رو بهترین فصل عمل بینی در این دسته از افراد، فصل زمستان است.

✅ بهترین سن برای انجام جراحی زیبایی بینی چه سنی است؟

کمترین سن برای انجام جراحی بینی، 1617 سالگی در زنان و 1819 سالگی در آقایان می‌باشد. زیرا در این سن، بینی افراد تقریبا کامل است و افراد از نظر روحی، جسمی و عاطفی به بلوغ رسیده‌اند.

جستجو کنید

آخرین مقالات

اشتراک گذاری

نظرات

0 0 امتیاز ها
امتیاز برای مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخوردهای آنلاین
مشاهده همه دیدگاه ها