بهترین فصل عمل بینی

یکی از مهم‌ ترین و پرتکرارترین سوالات متقاضیان عمل بینی این است که” بهترین فصل عمل بینی چه زمانی است ؟ ” کسانی که قصد انجام این پروسه را دارند ، سعی می‌ کنند تا اطلاعات خود را در این زمینه ارتقاء دهند تا بهترین نتیجه را بعد از سپری شدن دوران نقاهت بدست بیاورند و عوارض جانبی و خطرات احتمالی ناشی از جراحی را به حداقل برسانند. به همین دلیل است که حتی انتخاب یک زمان مناسب برای جراحی زیبایی اهمیت بسزایی برای این دسته از افراد دارد. به نظر شما ” بهترین فصل برای جراحی بینی چه فصلی است؟ ” امروز دست پر آمده‌ ایم تا با بررسی تمام زوایا و جوانب جراحی زیبایی بینی ، یک پاسخ مناسب برای ” عمل بینی در چه فصلی بهتر است ؟” پیدا کنیم. اگر شما هم در فکر جراحی زیبایی بینی در تهران هستید ، خواندن این مقاله از دکتر احمد علی رجب پور را به هیچ وجه از دست ندهید و تا آخر مطالب همراه ما باشید.

 

بهترین فصل عمل بینی - دکتر رجب پور

 

فرآیند جراحی زیبایی بینی

همه ما زیبایی را ذاتا دوست داریم و برای رسیدن به فرم و چهره ایده‌‌ آل تلاش می‌ کنیم. از طرف دیگر ، پیشرفت علم در حوزه پزشکی کمک کرده است تا رویای رسیدن به چهره و اندام ایده‌ آل به واقعیت تبدیل شود و افراد بتوانند اجزاء صورت خود را آنطور که می‌ خواهند تغییر دهند.

رینوپلاستی ، اولین و محبوب‌ ترین عمل زیبایی است که به منظور اصلاح فرم بینی و ایجاد تناسب میان اجزاء صورت انجام می‌ شود. آگاهی کامل از فرآیند عمل زیبایی بینی کمک می‌ کند تا تصمیم واقع بینانه‌ تری نسبت به انجام این جراحی محبوب و بهترین فصل برای عمل بینی بگیرید.

طی این فرآیند ، ابتدا پوست و بافت روی استخوان بینی برداشته می‌ شود تا پزشک دسترسی لازم را برای اصلاح فرم غضروف و استخوان بینی داشته باشد. سپس تغییرات مورد نظر را بر روی استخوان بینی اعمال می‌ کند.

قبل از هر اقدامی و در نظر گرفتن بهترین فصل عمل بینی بخاطر داشته باشید که انتخاب یک جراح باتجربه و متخصص بسیار حائز اهمیت است. زیرا با راهنمایی های درست و استفاده از متد به روز موجب بهتر شدن نتیجه و کمتر شدن عوارض بعد از عمل می‌ شود. اما انتخاب این پزشک کمی دشوار است بنابراین ما در مقاله ” بهترین جراح بینی ” به شما در این انتخاب کمک می‌ نمائیم.

 

بهترین فصل عمل بینی - دکتر رجب پور

 

از آن جهت که بینی مرکز توجه در صورت است و نتیجه جراحی تا آخر عمر همراه فرد است ، لازم است که در انتخاب جراح نهایت وسواس را به خرج بدهید. یک جراح خوب و با دقت می‌ تواند به بیماران کمک کند تا از شر نقص‌ های ساختاری بینی رها شوند و به بینی ایده‌ آل خود برسند ؛ بدون آنکه آسیبی به سلامتی و یا ظاهر بینی وارد شود.

در حقیقت جراحی زیبایی بینی و یا همان رینوپلاستی یک عمل جراحی به منظور بهبود فرم و بازسازی ساختار بینی است که می‌ تواند تاثیر بسزایی در افزایش کیفیت زندگی فرد داشته باشد.

چه فصلی ، بهترین فصل برای عمل بینی است؟

یکی از پرتکرارترین سوالات افراد حساس و وسواس فکری که متقاضی جراحی زیبایی هستند این است که ” بهترین فصل عمل بینی کدام فصل است ؟”

مسائل و فاکتورهای زیادی وجود دارد که می‌ توانند بر تصمیم گیری افراد در رابطه با تایم مناسب جراحی زیبایی بینی تاثیر بگذارد. یکی از این عوامل ، وضعیت آب و هوا و موقعیت جغرافیایی است. نکته‌ ای که وجود دارد این است که فصل اهمیت چندانی در نتیجه نهایی جراحی ندارد ؛ به شرطی که فرد مبتلا به آلرژی فصلی نباشد و در شهری با آب و هوای گرم و خشک زندگی نکند.

هر یک از فصل‌ های سال دارای یک سری ویژگی خاص است که باعث ایجاد تفاوت میان آن ها می‌ شود و نمی‌ توان به طور دقیق گفت که کدام فصل ، بهترین فصل برای عمل بینی خواهد بود.

برای مثال ، برخی از افراد محصل هستند و بهترین زمان برای جراحی زیبایی بینی از نظر آن‌ ها تابستان است. اما بهترین فصل عمل بینی برای دسته دیگری از افراد که پوست حساس و نازک دارند و یا در شهری با آب و هوای خشک زندگی می‌ کنند و در معرض تابش مستقیم نور خورشید قرار دارند ، فصل زمستان است ؛ زیرا تابش خورشید باعث ایجاد اختلال در روند بهبود زخم‌ های ناشی از جراحی می‌ شود و در فصل زمستان تا حد قابل قبولی از تابش خورشید در امان هستند.

 

بهترین فصل عمل بینی - دکتر رجب پور

 

از طرف دیگر ، برخی از زیباجویان معتقد هستند که هوای معتدل پاییز باعث شده است که این فصل تبدیل به بهترین فصل برای جراحی بینی شود. اما مشکلی که وجود دارد این است که احتمال ابتلا به حساسیت و یا آلرژی فصلی در پاییز بیشتر بوده و ممکن است کمی اختلال در روند بهبود بیمار ایجاد شود. از نظر شما بهترین فصل عمل بینی چیست؟

در ادامه مطالب قصد داریم تا چند فاکتور که در انتخاب بهترین فصل تاثیر دارد به شما معرفی کنیم تا راحت‌ تر برای زمان مناسب جراحی زیبایی بینی تصمیم بگیرید. پس تا آخر مطالب همراه ما باشید.

عمل بینی در فصل زمستان | عمل بینی در فصل پاییز

یکی از عقایدی که سبب می‌ شود افراد در فصول سرد سال ، مخصوصاً در زمستان ، تمایل به جراحی بینی نداشته باشند این است که عمل بینی در فصل زمستان مناسب نمی‌ باشد و برای بافت بینی ، به دلیل سرد و خشک بودن هوا ، ضرر دارد.

به عبارتی دیگر ، افراد فکر می‌ کنند که به دلیل سرما و خشکی که در زمستان می‌ تواند برای بینی رخ دهد ، جراحی بینی در زمستان مناسب نیست و می‌ تواند از این نظر ، بر روی نتیجه جراحی تأثیر منفی بگذارد.

در پاسخ به این مسئله باید بدانید که در علم پزشکی ، در خصوص عمل بینی ذکر نشده است که بهترین فصل عمل بینی ، کدام فصل است. در حقیقت، با رعایت یک سری اصول و نکات مراقبتی که بنا بر شرایط محیطی و سرما و گرمای فصل‌ های مختلف سال باید رعایت کنید، این عمل زیبایی را می‌ توان در هر فصلی انجام داد.

نکته‌ ای که باید برای انجام رینوپلاستی در زمستان مد نظر داشته باشید این است که در این فصل از سال ، به دلیل سرما ، از وسایل گرمایشی در داخل خانه استفاده می‌ شود که این امر ، سبب می‌ شود رطوبت موجود در خانه ، تبخیر شده و هوای محیط خانه ، خشک باشد. به همین دلیل ، توصیه می‌ شود که پس از انجام عمل بینی در فصل زمستان بهتر است که محیط خانه را با استفاده از روش‌ ها و وسایل مخصوص مرطوب کردن محیط، مرطوب نگه دارید چرا که خشکی هوا مانع از تولید مخاط برای بینی شده و از این نظر می‌ تواند بینی شما را پس از انجام عمل جراحی ، اذیت کند.

مراقبت‌ های لازم پس از عمل بینی در فصل زمستان

همان طور که ذکر شد، بهتر است در صورت یکه تمایل به انجام عمل بینی در فصل زمستان دارید ، یک سری اصول و نکات مراقبتی را در نظر داشته باشید که در این فصل، با عمل کردن بینی خود بتوانید به نتایج رضایت بخش دست پیدا کنید. البته این نکات و مراقبت‌ های خاص هر فصل را پزشک متخصص مطمئناً به شما توصیه خواهد کرد ولی برای آن که آگاهی خود را در این زمینه افزایش دهید، در ادامه برخی از مهم‌ ترین نکات برای جراحی بینی در زمستان را شرح داده‌ ایم که با استفاده از آن‌ ها می‌توانید نتایجی رضایت بخش از عمل بینی در فصل زمستان را به دست آورید.

֎ از دستگاه بخور استفاده کنید

در این خصوص، توصیه می‌ شود که افرادی که بهترین فصل عمل بینی را زمستان در نظر گرفته اند ، اقدام کرده‌ اند بهتر است از دستگاه‌ های بخور در خانه استفاده کنند تا رطوبت خانه را بتوانند تا حدی حفظ کنند.

همچنین در این خصوص توصیه می‌ شود که می‌ توانید هر چند دقیقه، درب‌ های پنجره‌ های خانه را تا حدی باز بگذارید تا هوای داخل خانه خشک نشود و از نظر، بینی شما دچار خشکی نشود.

֎ از کرم‌ های مرطوب کننده و سرم‌ های شستشو استفاده کنید

یکی دیگر از راه‌ هایی که با استفاده از آن می‌ توانید رطوبت لازم در بینی خود را حفظ کنید، این است که از کرم‌ های مخصوص و همچنین سرم‌ های شستشویی که پزشک متخصص برای بینی شما تجویز می‌ کند، استفاده کنید.

نحوه استفاده از این کرم‌ ها و سرم‌ ها را نیز پزشک متخصص به شما یاد می‌ دهد تا بدون آسیب رساندن به بینی خود بتوانید رطوبت لازم را برای آن ایجاد کنید.

֎ مایعات فراوان بنوشید

برای آن که با موفقیت بتوانید عمل بینی در فصل زمستان را پشت سر بگذارید، لازم است که پس از جراحی بینی خود، مقدار زیادی مایعات را به صورت روزانه مصرف کنید. توجه داشته باشید که بهتر است از داخل بدن خود نیز این رطوبت لازم را تأمین کنید. بنابراین در صورتی که بهترین فصل عمل بینی را زمستان در نظر گرفته اید این اقدام را به انجام رسانید.

֎ استعمال دخانیات ممنوع

یکی دیگر از نکاتی که باید به آن توجه ویژه‌ای نشان دهید این است که از استعمال دخانیات پس از عمل بینی در فصول سرد سال، بپرهیزید. انواع دخانیات می‌ توانند مجاری تنفسی و بینی شما را خشک کنند و در فصل زمستان نیز، تأثیر آن دوچندان خواهد شد.

 

بهترین فصل عمل بینی - دکتر رجب پور

 

مزایای جراحی بینی در زمستان

مسلماً افرادی که دچار آلرژی و حساسیت‌ های فصلی هستند، در صورت انجام عمل بینی در فصل بهار با افزایش علائم آلرژی مواجه خواهند شد؛ از این رو بهترین فصل عمل بینی در این دسته از افراد، فصل زمستان است.

از جمله نکات مهم مراقبتی که افراد بعد از جراحی باید به آن توجه ویژه داشته باشند، پرهیز از استحمام طی 10 – 7 روز اولیه پس از عمل (به هنگامی که گچ روی بینی قرار دارد) می‌ باشد.

از آن جا که میزان تعریق در فصل زمستان نسبت به دیگر فصول سال به مراتب کمتر است ؛ نیاز به استحمام نیز در این فصول کمتر خواهد بود. به همین جهت، می‌ توان گفت نیاز به استحمام کمتر به خاطر تعریق کمتر از دیگر مزایای جراحی زیبایی بینی در فصل سرما به شمار می‌ رود.

در فصل زمستان، شدت تابش نور خورشید و گرمای حاصل از آن که منجر به افزایش تورم بینی می‌ شود، نسبت به تابستان کمتر است؛ در نتیجه با انجام جراحی بینی در فصول سرد، میزان تورم ناشی از نور آفتاب شدیداً کاهش می‌ یابد. پس از این نظر، عمل بینی در فصول سرما بهتر از عمل بینی در فصل تابستان است.

بهترین فصل عمل بینی

از نکاتی که در بالا شرح دادیم، طبیعی است که تا الان به این نتیجه رسیده باشید که بهترین فصل عمل بینی ، در واقع وجود خارجی ندارد. در هر فصلی که شما عمل بینی خود را انجام دهید، مراقبت‌ های مخصوص به همان فصل را باید انجام دهید که سبب می‌ شود با توجه به شرایط محیطی که در هر کدام از فصول سال وجود دارد، نتیجه عمل جراحی بینی شما کنترل شود.

پس نگرانی به خود راه ندهید و در این زمینه، دانش و آگاهی خود را افزایش دهید و اگر سؤالی در ذهن خود دارید، حتماً قبل از اقدام به عمل جراحی زیبایی بینی، با پزشک متخصص خود آن را مطرح کنید تا بتواند شما را در این زمینه بیشتر آگاه کند.

بهترین سن برای انجام جراحی زیبایی بینی

شاید شما هم افراد کم سن و سالی را دیده باشید که به فکر جراحی زیبایی بینی هستند و این سوال برایتان ایجاد شده باشد که ” چه سنی را می‌ توان بهترین زمان جراحی بینی دانست ؟ “

جراحی زیبایی بینی یک عمل جراحی همه گیر است و تقریبا تمامی افراد با سنین مختلف برای یکبار هم که شده به انجام آن فکر کرده‌ اند. بینی‌ های بزرگ و بد فرم گاهی مایه اذیت و باعث خجالت افراد کم سن و سال می‌ شود که نتیجه آن کاهش اعتماد به نفس و تحت تاثیر قرار گرفتن کیفیت زندگی فرد است. توجه داشته باشید که سن در جراحی بینی با محدودیت روبرو است و می‌توان کمترین سن را 16-17 سالگی در زنان و 18-19 سالگی در آقایان دانست. زیرا در این سن، بینی افراد تقریبا کامل است و افراد از نظر روحی، جسمی و عاطفی به بلوغ رسیده‌ اند.

بسیاری از پزشکان متخصص و با وجدان کاری بالا توصیه می‌ کنند که متقاضیان زیبایی علاوه بر در نظر گرفتن بهترین فصل عمل بینی ، جراحی بینی را به سنین بعد از دوران نوجوانی موکول کنند تا بینی به طور کامل رشد کرده و فرم نهایی بینی نمایان شده باشد. جراحی زود هنگام بینی و بی‌ توجهی به بهترین زمان جراحی بینی منجر به تغییر شکل و فرم بینی در اثر گذر زمان می‌ شود. بعد از گذشت چند سال و در اثر جریان تکامل و رشد، فرد احساس می‌ کند که بینی حالت نامطلوب به خود گرفته و مجبور به جراحی مجدد می‌ شود.

تاثیر وضعیت سلامتی بیمار در انتخاب زمان مناسب جراحی زیبایی بینی

اولین چیزی که همیشه در رابطه با بهترین زمان جراحی بینی به بیماران می‌ گوییم این است که همه چیز به خود بیمار و وضعیت جسمانی او بستگی دارد.

توجه داشته باشید که اولین فاکتور که هنگام تعیین زمان مناسب جراحی باید در نظر بگیرید، سلامتی بیمار است. به همین دلیل است که باید طی جلسه حضوری با پزشک خود صحبت کنید و او را از وضعیت جسمی و سوابق بیماری خود آگاه سازید.

 

بهترین فصل عمل بینی - دکتر رجب پور

 

برای مثال، بهار بدترین فصل برای جراحی زیبایی بینی افرادی است که مبتلا به آلرژی و حساسیت فصلی هستند. در صورتی که فردی دیگر، تعطیلات عید و فصل بهار را بهترین فصل عمل بینی می‌ داند.

تاثیر استرس و شرایط بحرانی در نتیجه جراحی بینی

زندگی پر مشغله امروزی باعث شده است که انسان‌ ها در برخی از برهه‌ های زندگی دچار استرس و اضطراب شوند و یا درگیر یک بحران موقتی خاص و استرس‌ زا در زندگی شوند. به نظر شما دوران نقاهت پس از عمل برای این دسته از افراد به خوبی سپری می‌ شود؟ مسلما جواب شما خیر است !

بنابراین، هنگام انتخاب بهترین فصل جراحی بینی ، شرایط کاری و زندگی خود را در نظر بگیرید و اگر در وضعیت عاطفی ناگوار و یا در حال دست و پنجه نرم کردن با یک بحران کاری هستید، جراحی زیبایی بینی را به زمانی دیگر موکول کنید.

از طرف دیگر، سپری شدن دوران نقاهت، بدون مشکل و اختلال، نیاز به استراحت و آرامش دارد. زمانی را برای جراحی زیبایی انتخاب کنید که وقت کافی و آزاد جهت آماده شدن برای جراحی و سپری شدن پروسه بعد از آن، در اختیار داشته باشید.

خلاصه آنکه

تمام فصول سال می‌ تواند بهترین فصل برای جراحی بینی باشد، به شرطی که در وضعیت سلامت کامل قرار داشته باشید. در این مقاله از سری مقالات دکتر رجب پور در رابطه با بهترین فصل عمل بینی پرداختیم و به پاسخ سوال ” عمل بینی در چه فصلی بهتر است ” رسیدیم. همچنین متوجه شدیم که بهترین سن برای انجام جراحی زیبایی بینی چه سنی است. در صورت داشتن هر گونه سوال و یا ابهام می‌ توانید از طریق کامنت ها با ما در ارتباط باشید و به پاسخ سوالات خود دست یابید.


سوالات متداول

✅ بهترین فصل برای جراحی بینی چه فصلی است ؟

تمام فصول سال می‌ تواند بهترین فصل برای جراحی بینی باشد، به شرطی که در وضعیت سلامت کامل قرار داشته باشید و مراقبت‌ های مخصوص به همان فصل را باید انجام دهید.

✅ بهترین فصل برای عمل بینی برای کسانی که دچار آلرژی و حساسیت‌ های فصلی هستند چیست؟

مسلماً افرادی که دچار آلرژی و حساسیت‌های فصلی هستند، در صورت انجام عمل بینی در فصل بهار با افزایش علائم آلرژی مواجه خواهند شد؛ از این رو بهترین فصل عمل بینی در این دسته از افراد، فصل زمستان است.

✅ بهترین سن برای انجام جراحی زیبایی بینی چه سنی است؟

کمترین سن برای انجام جراحی بینی، 16-17 سالگی در زنان و 18-19 سالگی در آقایان می‌باشد. زیرا در این سن، بینی افراد تقریبا کامل است و افراد از نظر روحی، جسمی و عاطفی به بلوغ رسیده‌اند.

دکتر احمدعلی رجب پور

فوق تخصص جراحی پلاستیک ، زیبایی و ترمیمی، عضو هيئت علمى دانشگاه، عضو بنیاد ملی نخبگان ایران، عضو انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران. از جمله خدماتی که دکتر رجبپور ارائه می دهند، عبارتند از: ابدومینوپلاستی، عمل بینی، لیفت سینه، پروتز سینه و غیره.

نظرات

0 0 امتیاز ها
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخوردهای آنلاین
مشاهده همه دیدگاه ها