عمل بینی فانتزی : فرم بینی، تأثیر بسیاری در زیبایی ظاهری افراد دارد. امروزه انجام عمل بینی برای رسیدن به زیبایی بسیار پرطرف‌دار است. عمل بینی با مدل‌های مختلفی مانند: عمل بینی طبیعی ، فانتزی و نیمه فانتزی انجام می‌گیرد. انتخاب مدل‌های مختلف بینی به سلیقه و شرایط جسمی متقاضی مربوط است. یکی از مدل‌های بینی که طرف‌داران خاص خود را دارد، جراحی بینی فانتزی است. به دلیل افزایش درخواست این نوع مدل بینی برآن شدیم در این مقاله اطلاعات مفیدی درباره عمل بینی فانتزی در اختیار شما قرار دهیم. در صورتی که شما نیز تصمیم به انجام  این جراحی دارید در ادامه با ما همراه باشید.

مشخصات عمل بینی فانتزی

بینی یکی از مهم‌ترین اجرای صورت است که تأثیر بسیاری زیبایی کلی صورت و توازن اعضای صورت با همدیگر دارد. به همین دلیل امروزه انجام عمل زیبایی بینی افزایش پیدا کرده است. عمل بینی اگر به خوبی، بدون برهم زدن توازن صورت و اختلال در عملکرد تنفسی صورت بگیرد باعث افزایش اعتمادبه‌نفس افراد می‌شود. یکی از مدل‌های پرطرف‌دار در بین جوانان، جراحی بینی فانتزی است. مشخصات ظاهری این نوع مدل بینی، قوس متناسب روی بینی، برجسته بودن پل بینی، نوک بینی سربالا، اندازه کوچک سوراخ‌های بینی و داشتن تیغه نازک است.
بسیاری از پزشکان معتقد هستند انجام این عمل بر روی بینی گوشتی با پوست ضخیم مناسب نیست. همچنین افرادی که اجزای صورتشان درشت است، بهتر است عمل بینی فانتزی را انجام ندهند. زیرا در این شرایط بین اجزای صورت ناهماهنگی به وجود می‌آید. این افراد می‌تواند جراحی بینی طبیعی را انتخاب کنند. افرادی که بینی استخوانی دارند مناسب‌ترین کاندید برای انجام جراحی بینی فانتزی هستند. همچنین از دیگر ویژگی‌های لازم برای انجام عمل بینی فانتزی ، داشتن پوست نازک بینی برای کمک به ظرافت تراش استخوان بینی در حین عمل است.

عمل بینی فانتزی

تفاوت جراحی بینی فانتزی با بینی طبیعی

در عمل بینی طبیعی فقط ایرادات بینی برطرف می‌شود و حالت طبیعی بینی حفظ می‌شود. بزرگ‌ترین تفاوت عمل بینی طبیعی و فانتزی، زاویه نوک بینی با لب است. به دلیل اینکه در عمل فانتزی نوک بینی سربالا قرار می‌گیرد، زاویه بین نوک بینی و لب در حدود 105 درجه خواهد بود. در حالی که در بینی طبیعی این زاویه در حدود 90 درجه است.

تفاوت عمل بینی فانتزی و نیمه فانتزی

مدل‌های مختلف بینی در فرم ظاهری با هم‎دیگر متفاوت هستند. مدل بینی نیمه فانتزی هم مانند مدل بینی فانتزی دارای نوک بینی سربالا و قوس کم است. ولی در عمل بینی نیمه فانتزی میزان قوس و سربالا قرار گرفتن نوک بینی کمتر از بینی فانتزی است. فاصله بین لب بالا و نوک بینی از دیگر تفاوت‌های این دو نوع جراحی بینی است.

در بینی نیمه فانتزی این فاصله بین 95 تا 100 درجه است. در حالی که در بینی فانتزی این میزان بیشتر و 105 درجه است. در واقع نتیجه عمل بینی نیمه فانتزی ، بین نتایج جراحی بینی طبیعی و بینی فانتزی قرار گرفته است.

روش انجام عمل بینی فانتزی

عمل بینی فانتزی به دو صورت جراحی باز و جراحی بسته انجام می‌گیرد. انتخاب نوع جراحی به تشخیص پزشک و میزان تبحر وی در روش مورد نظر مربوط است.
در جراحی بینی به روش باز، جراح با ایجاد یک برش کوچک بر روی کلوملا، پوست بینی را از اسکلت جدا می‌کند. سپس تغییرات مورد نظر را روی بینی متقاضی اعمال می‌کند.
در عمل به روش بسته، جراحی بدون ایجاد هر نوع برشی صورت می‌گیرد. در این روش تمامی برش‌ها در داخل بینی انجام می‌گیرد.

اقدامات لازم قبل از انجام عمل جراحی بینی فانتزی

افراد متقاضی قبل از عمل بینی فانتزی باید اقدامات زیر را انجام دهند.

 • متقاضی بهتر است در جلسات مشاوره قبل از عمل حضور پیدا کند تا درباره انتظاراتی که از عمل دارد با پزشک مربوطه صحبت کند.
 • مدتی قبل از عمل مصرف برخی از داروها مانند آسپرین و وارفارین باید قطع شود. زیرا احتمال خونریزی در حین عمل را افزایش می‌دهد.
 • برای انجام این نوع جراحی، حتماً باید همه آزمایش‌های مربوطه و بررسی ساختار بینی توسط پزشک انجام بگیرد.
 • به مدت 14 روز قبل از عمل باید مصرف دخانیات و مشروبات الکی قطع شود.
 • هشت ساعت قبل از عمل نباید مواد غذایی مصرف شود.
 • قبل از عمل بهتر است متقاضی استحمام کند. زیرا به مدت چند روز که اسپلینت روی بینی قرار دارد امکان استحمام وجود ندارد.
 • متقاضیان در روز عمل هیچ گونه آرایش و زیورآلاتی نداشته باشند.
 • به هیچ وجه در روز عمل متقاضی نباید تنها باشد.
 • همراه داشتن همه مدارک لازم در روز عمل
عمل بینی گوشتی فانتزی

مراقبت‌های بعد از عمل جراحی بینی فانتزی

نتیجه عمل تا حد زیادی به مراقبت‌های بعد از آن بستگی دارد. بعد از عمل بینی تورم و کبودی طبیعی است و با انجام برخی از مراقبت‌ها بهبود پیدا می‌کند. برخی از مراقبت‌های بعد از عمل عبارت‌اند از:

 • مصرف غذاهای آبکی و خودداری از مصرف خوراکی‌های سفت در روزهای اول بعد از عمل
 • استفاده از دو بالشت زیر سر در هنگام خواب و خودداری از پایین انداختن سر
 • خوابیدن به صورت طاق باز بعد از عمل
 • استفاده از چسب بینی تا زمان تعیین شده توسط پزشک
 • اجتناب از خندیدن و گریه کردن به طور شدید
 • استفاده از داروهای تجویز شده برای کنترل درد ناشی از عمل
 • استفاده از کمپرس یخ برای کاهش کبودی و تورم
 • استفاده از آب میوه طبیعی مانند آب کرفس برای کاهش تورم
 • استفاده نکردن از نمک و ادویه‌های تند البته تا حد ممکن
 • مصرف نکردن دخانیات و مشروبات الکی تا دو هفته بعد از عمل
 • انجام ندادن کارهای سنگین حداقل تا دو هفته بعد از عمل
 • استفاده نکردن از عینک به مدت دو ماه بعد از عمل
 • نرفتن به استخر، جکوزی و سونا تا چهار ماه بعد از عمل
 • استفاده از لباس گشاد و راحتی در دوران نقاهت بعد از عمل
 • خودداری از استحمام تا زمان وجود گچ روی بینی
 • استفاده از مسواک‌های نرم برای شستن دندان‌ها
 • قرار نگرفتن در زیر نور مستقیم آفتاب به دلیل حساس شدن پوست بینی بعد از عمل
 • جلوگیری از ضربه وارد شدن به بینی

نکاتی درباره عمل بینی فانتزی

اطلاع از برخی از نکات قبل از اقدام به انجام جراحی بینی فانتزی برای متقاضی لازم است.

 • انجام عمل بینی فانتزی برای افرادی که دارای بینی گوشتی و پوست بینی چربی هستند گزینه مناسبی نیست. این افراد در بسیاری از مواقع از نتیجه عمل ناراضی خواهند بود. در این شرایط عمل ثانویه برای ترمیم بینی بسیار مشکل خواهد بود. زیرا در جراحی مدل بینی فانتزی ، قوس بینی بیش از اندازه کوچک می‌شود و عمل ترمیم بسیار مشکل است.
 • انتخاب جراح مناسب و متبحر برای انجام عمل بینی فانتزی باید به صورت دقیق و با وسواس صورت بگیرد. زیرا در جراحی بینی فانتزی پزشک باید مهارت کافی داشته باشد تا آسیبی به بینی و سیستم تنفسی بیمار وارد نشود.
 • متقاضیان عمل بینی فانتزی باید انتظار معقولی از جراح داشته باشند و هیچ گونه اصراری بر کوچکی بیش از اندازه بینی نداشته باشند. زیرا این کار ممکن است هماهنگی با دیگر اجزا صورت را به هم بریزد و به عملکرد تنفسی بینی صدمه وارد شود.
 • سن یکی از شرایط اصلی برای عمل جراحی بینی است. متقاضیان این عمل باید آخرین مراحل رشد و بلوغ خود را گذرانده باشند.
 • برخی از بیماری‌ها و یا انجام برخی از جراحی‌ها ممکن است مانع انجام عمل مدل بینی فانتزی شود. به همین دلیل بهتر است سوابق پزشکی متقاضی در اختیار پزشک قرار بگیرد.
جراحی بینی فانتزی

هزینه جراحی بینی فانتزی چقدر می باشد

متقاضی باید قبل از انجام عمل بینی فانتزی از هزینه آن اطلاع به دست آورد. هزینه این جراحی به دستمزد جراح مورد نظر، هزینه بیمارستان، انجام آزمایش‌ها و عکس‌برداری و هزینه معاینات و … مرتبط است.

عمل فانتزی بینی گوشتی چیست ؟

یکی از رایج‌ترین عمل‌هایی که افراد متقاضی عمل زیبایی بینی انجام می‌دهند، عمل بینی فانتزی برای بینی‌های گوشتی است. بیماران به دلایل زیادی تمایل به جراحی بینی گوشتی دارند که یکی از راه‌حل‌های عمل این نوع بینی‌ها، عمل بینی فانتزی است.

عمل بینی گوشتی فانتزی چگونه انجام می‌شود ؟

عمل بینی گوشتی فانتزی یک عمل جراحی زیبایی بینی خاص است که شامل تغییر شکل بینی گوشتی، گرد یا پهن به بینی جمع و جور و عروسکی است. لازم به ذکر است که متقاضیان این نوع عمل بینی، بیشتر بانوان هستند چرا که معتقدند بینی فانتزی می‌تواند زیبایی بیشتری به صورت آن‌ها ببخشد.

بینی گوشتی معمولاً به دلیل پهنای بیش از حد غضروف بینی و برآمدگی بیش از حد در این ناحیه، تحت فشار زیاد، به وجود می‌آید و حالت خمیده پیدا می‌کند. گاهی اوقات نوک گوشتی بینی می‌تواند به دلیل پوست ضخیم و تجمع چربی در این قسمت باشد. این نوع بینی در میان ایرانیان، شایع‌تر است و لذا می‌توان درک کرد که متقاضیان عمل فانتزی بینی برای بینی‌های گوشتی در بین بانوان ایرانی نسبت به بقیه مردم جهان، بیشتر است.

عمل فانتزی بینی گوشتی به دو صورت جراحی باز و جراحی بسته انجام می‌گیرد. انتخاب نوع جراحی به تشخیص پزشک متخصص و میزان مهارت وی در روش مورد نظر مربوط است. در عمل بینی گوشتی فانتزی به روش باز، جراح با ایجاد یک برش کوچک بر روی کلوملا، پوست بینی را از اسکلت جدا می‌کند. سپس تغییرات مورد نظر را روی بینی متقاضی اعمال می‌کند.

در عمل فانتزی بینی گوشتی به روش بسته، جراحی بدون ایجاد هر نوع برشی صورت می‌گیرد. در روش عمل بینی گوشتی فانتزی تمامی برش‌ها در داخل بینی انجام می‌گیرد.

برای افرادی که متقاضی عمل بینی گوشتی فانتزی هستند، توصیه می‌کنیم که یک جراح با تجربه را انتخاب کنند چرا که این نوع جراحی بینی، عملی حساس بوده و ممکن است بینی شما به حالت اول (گوشتی) خود بازگشته و یا جای زخم و اسکاری بر روی نوک بینی شما باقی می‌ماند، سبب شود به نتیجه دلخواهتان از این عمل نرسید. مخصوصاً این که قصد عمل کردن بینی خود به روش فانتزی را داشته باشید.

برای انجام عمل بینی فانتزی به کجا مراجعه کنیم

نتیجه جراحی بینی فانتزی تا حد زیادی به مهارت جراح بستگی دارد. دکتر احمدعلی رجب پور فوق‌تخصص جراحی پلاستیک، ترمیمی و زیبایی  ، بهترین جراح بینی در تهران هستند که انواع جراحی زیبایی بینی را با جدیدترین متدهای روز دنیا انجام می‌دهند. جهت کسب گونه اطلاعات بیشتر می‌توانید با تعیین وقت قبلی به مطب ایشان مراجعه کنید.