جراحی پلک

از مواردی که بالا رفتن سن روی آن تاثیر می گذارد ، تنها پا درد و کمر درد نیست. این مشکل می تواند روی پوست ما هم تاثیر بسزایی بگذارد. با گذر زمان ، چربی های زیر پوست کم کم از بین می روند. همین مسئله موجب تغییراتی در ظاهر ما می شود. برای مثال ، افتاده شدن پوست یکی از این تغییر هاست که در مناطق مختلفی از جمله پلک رخ می دهد. زمانی که این قسمت افتادگی پیدا می کند ؛ علاوه بر کاهش زیبایی ، مشکل عملکردی را نیز با خود به همراه می آورد ؛ در صورتی که شدت آن زیاد باشد، می تواند جلوی چشم را بگیرد و دید را مختل کند البته در برخی از مواقع این مشکل می توانید به صورت ژنتیکی و در سنین کم تر نیز در افراد دیده شود. برای جنگ با این مشکل ، می توانیم از جراحی پلک یا بلفاروپلاستی کمک بگیریم. با ما در این مقاله دکتر رجب پور همراه باشید تا توضیحات تکمیلی را خدمت شما ارائه دهیم.

 

جراحی پلک - دکتر رجب پور

 

بلفاروپلاستی یا جراحی پلک، یک روش جراحی زیبایی است که بهبود ظاهر پلک‌ها را هدف دارد. این جراحی معمولاً بر روی پلک‌های بالا و پایین چشم انجام می‌شود و به منظور اصلاح شکل، اندازه، یا موقعیت آنها صورت می‌گیرد. بلفاروپلاستی ممکن است به دلیل مسائلی مانند افتادگی پلک‌ها، چشمان پف کرده، خطوط ریز چشم‌و یا دیگر علائم پیری و زیبایی مرتبط با چشمان انجام شود.

در جراحی بلفاروپلاستی، جراح ممکن است با از بین بردن پوست اضافی، عضلات، یا چربی، ظاهر پلک‌ها را کند. هدف این جراحی افزایش زیبایی چشمان و کاهش ظاهری علائم پیری است. افرادی که از افتادگی شدید پلک‌ها یا مشکلات دیگر زیبایی چشم رنج می‌برند، ممکن است به بلفاروپلاستی روی آورند. تصمیم به انجام بلفاروپلاستی باید با مشورت با یک جراح پلاستیک گرفته شود. این جراح می‌تواند با بررسی دقیق وضعیت چشمان شما، در این مورئپد تصمیم گیری می کند.

مزایای عمل جراحی زیبایی پلک

 • جراحی پلک افتاده موجب جوان تر و شاداب تر شدن ظاهر شخص می شود.
 • عمل زیبایی پلک سبب از بین رفتن پف ها و بهبود برآمدگی زیر چشم ها می شود.
 • عمل پلک افتاده بینایی شخص را بهبود می بخشد.
 • باعث از بین رفتن چروک های زیر و بالای پلک ها می شود.
 • با بهبود ظاهر پلک ها و چشم ها شخص اعتماد به نفس بالاتری را کسب می کند.

جراحی پلک چه مواردی را می تواند درمان کند؟

علاوه بر موارد ذکر شده ، چربی گاهی اوقات به شکل پف دیده می شود. جراحی بلفاروپلاستی این مورد را نیز برطرف می کند. همچنین اگر افتادگی در پلک پایین رخ داده باشد ، سفیدی چشم مشخص می شود و چون چشم به درستی بسته نمی شود ، مشکلاتی مثل خشکی چشم به دنبال آن بروز می کنند. یکی از موارد دیگر ، تشکیل پوست اضافی و چین چروک است.

چه کسانی بیشتر برای انجام عمل پلک مناسب هستند؟

برای قرار گرفتن زیر تیغ جراحی پلک، باید از شرایط خاصی برخوردار باشید. بهتر است به بیماری‌های چشمی مزمن و حاد مبتلا نباشید؛ زیرا این مشکلات ممکن است عمل زیبایی پلک و دوره بهبود را مختل کنند. مصرف نیکوتین، سیگار، و الکل نیز تاثیر منفی دارد، بنابراین حداقل یک ماه قبل از جراحی از این موارد خودداری کنید. انتظارات واقع‌گرایانه و منطقی از عمل مهم است تا به رضایت کامل برسید. افتادگی پلک می‌تواند با لیفت عضلات پیشانی و ابرو بهبود یابد. جراح پلاستیک با معاینه دقیق آناتومی صورت، بهترین نتیجه را برای شما خواهد ایجاد کرد.

چگونه از لحاظ ذهنی برای جراحی پلک آماده شویم؟

قابل ذکر است ، به این منظور اقداماتی از طرف خود جراح زیبایی صورت می گیرد. مهم ترین اقدام پیش از عمل پلک ، برگذاری یک جلسه خصوصی مختص به هر بیمار است. در این نشست باید آمادگی برای پاسخ به سوالاتی را در مورد سوابق و بیماری های پزشکی که تا کنون تجربه کرده اید ، همچنین جراحی هایی که تا پیش از این تحت آن قرار گرفته بودید را داشته باشید. اگر به دارو یا ماده خاصی حساسیت دارید حتما پزشک خود را در جریان بگذارید تا مشکلی برای سلامتی شما ایجاد نشود. در این جلسه امکان دارد عکس هایی نیز برای مقایسه نتیجه قبل و بعد بلفاروپلاستی از شما گرفته شده و در پرونده ثبت شوند.

آماده شدن برای جراحی پلک

در این زمان ، از شما درخواست می شود تا سیگار کشیدن را متوقف کنید و داروهایی مثل آسپرین و ایبوبروفن نخورید تا خون رقیق نشده و در حین و یا بعد از عمل پلک ، خونریزی رخ ندهد. این عمل در مراکز درمانی یا بیمارستان انجام می شود و نیازی به بستری ندارد ، یعنی همان روز می توانید به خانه بروید. البته تاکید بر این است که از قبل با یک نفر از اعضای خانواده یا دوستان خود هماهنگ کنید تا همراه شما باشند و شما را به منزل ببرند ، زیرا که به دلیل گیجی حاصل از داروی بیهوشی قادر به رانندگی نیستید. چون نیاز است تا بعد از جراحی پلک غذاهای خاصی را مصرف کنید و مجاز به خوردن هر نوع خوراکی نیستید ، پس بهتر است چند روز قبل به خرید رفته و مواد مورد نیاز خود را تهیه کنید و در یخچال قرار دهید. با این روش دیگر نیازی به  خارج شدن از خانه نیست و می توانید به خیال راحت به استراحت بپردازید.

قبل از عمل پلک چه مراقبتی هایی نیاز است؟

 1. به مدت دو هفته قبل از عمل جراحی پلک از مصرف داروهای رقیق کننده خون همانند آسپرین و بروفن پرهیز کنید.
 2. به مدت دو هفته پیش از عمل از استعمال هر گونه دخانیات و سیگار و هم چنین مصرف مشروبات الکلی باید پرهیز کنید.
 3. در صورت مصرف هر گونه داروی خاص یا حساسیت داشتن به داروهای خاص لازم است پزشک خود را در جریان بگذارید.
 4. لازم است شب قبل از عمل، حمام کرده و در روز عمل هیچ گونه آرایشی روی چشم‌ ها و صورت خود نداشته باشید.
 5. شب قبل از عمل ، غذای سبکی بخورید. همچنین لازم است 6 تا 8 ساعت قبل از شروع عمل ناشتا باشید.
 6. پیش از عمل بلفاروپلاستی پزشک برای تان آزمایش هایی را تجویز می کند. از این رو لازم است آن‌ها را انجام داده و نتیجه آن ها را روز عمل پلک به همراه داشته باشید.
 7. داروهایی که پزشک قبل از عمل آن ها را تجویز کرده است به طور مرتب و کامل مصرف کنید.

جراحی پلک - دکتر رجب پور

قدم به قدم جراحی پلک

 • یک : بیهوشی

داروهای بیهوشی برای راحتی هر چه بیشتر شما زیباجویان برای شما تزریق می شود. در مواردی ممکن است از پماد و محلول های بی حسی نیز به تشخیص جراح پلاستیک استفاده شود. داروی بیهوش کننده ، یا به صورت وریدی به داخل رگ تزریق می شود و یا از طریق تنفس وارد سیستم بدن می شود.

 • دو : برش زدن در عمل بلفاروپلاستی

برش هایی که در جراحی پلک ایجاد می شوند طوری طراحی شده اند که اسکار برجای مانده از آن ها در چین و چروک طبیعی چشم پنهان شود. در عمل پلک بالا ، شکاف روی چین پلک زده می شود و بعد چربی ها حذف یا جا به جا می شوند ، عضلات سفت شده و پوست اضافی برداشته می شود. مشکلات پلک پایین با برشی درست زیر خط رویش مژه ها برطرف می شوند. در این رویکرد پوست اضافی بریده می شود و چربی ها بیرون آورده می شوند. برش ترانس کونژ ، داخل پلک پایین ایجاد می شود و به عنوان یک تکنیک جایگزین به کار گرفته می شود. در این متد هیچ پوستی بریده نمی شود و طبیعتا جای زخم نیز دیده نخواهد شد.

 • سه : بستن شکاف ها

این شکاف ها اغلب با بخیه های جذبی و غیر جذبی بسته می شوند. اگر نوع بخیه ها جذبی نباشد ، معمولا بین یک هفته تا ده روز بعد از جراحی پلک توسط دکتر یا دستیاران ایشان کشیده می شوند.

 • چهار : دیدن نتیجه

اثرگذاری بلفاروپلاستی زمانی که تورم به طور کامل بخوابد و کبودی برطرف شود ، نمایان خواهد شد. در این زمان بیماران عزیز قادر هستند از یک چهره زیبا و جوان لذت ببرند و با اعتماد به نفس در اجتماع حاضر شوند.

ریکاوری بعد از جراحی زیبایی پلک

در طول بهبود یافتن از عمل پلک ، پماد روان کننده و کمپرس سر گزینه های خوبی برای استفاده هستند. در برخی موارد امکان دارد چشم ها توسط یک گاز ، به شکلی شل پانسمان شوند. پزشک شما نکاتی را در مورد مراقبت هایی که بعد از جراحی پلک باید انجام دهید در اختیار شما قرار می دهد. داروهایی نیز برای جلوگیری از عفونت و رفع درد نیز برایتان تجویز خواهد شد. البته نکاتی هم هستند که خود شما ملزم به رعایت آن ها می باشید. برای مثال به طور مرتب و سر وقت قطره های چشمی و پمادها را مصرف کنید. علاوه بر این هنگام خواب سر خود را بالاتر از بدن قرار دهید و برای محافظت از چشم ها و زخم ها در برابر اشعه های مضر خورشید ، از عینک آفتابی کمک بگیرید. در این مدت در نظر داشته باشید که به هیچ عنوان فعالیت شدید نداشته باشید و چشم ها را مالش ندهید.

معمولا جراح روی برش ها بخیه های جذبی می زند تا نیازی به کشیدن آن ها نداشته باشد. مدت دوره نقاهت بلفاروپلاستی و نحوه بهبودی پس از آن در افراد مختلف، تفاوت دارد و به وضعیت آناتومیک بدن و هم چنین رعایت دستورات و مراقبت های پس از عمل توسط بیمار بستگی دارد.

با وجود این و به طور معمول پس از سپری شدن چند هفته از جراحی پلک بیمار بهبودی کامل را به دست می آورد. حتی در بعضی از بیماران پس از طی ده روز دوران نقاهت، انجام فعالیت های روزمره امکان پذیر می شود.

مراقبت‌های بعد از جراحی پلک

 1. لازم است به مدت 24 ساعت پس از عمل پلک یک فرد بزرگسال همراه شما باشد.
 2. بهتر است تا 48 ساعت پس از عمل بلفاروپلاستی به هنگام استراحت سر بالاتر از بدن قرار گیرد و بیمار به پشت دراز بکشد.
 3. توصیه می شود برای پیشگیری از درد و ناراحتی ، داروهای مسکنی را که پزشک تجویز کرده است به طور کامل و مرتب مصرف کنید.
 4. به طور کلی انجام ورزش ها و فعالیت های سنگین جسمانی پس از سپری شدن یک هفته تا ده روز پس از عمل جراحی امکان پذیر است.
 5. به منظور کاهش ورم و کبودی ناشی از عمل جراحی پلک ، از کمپرس سرد استفاده کنید.
 6. به منظور حفظ تعادل و جلوگیری از غش کردن، بیماران باید به هنگامی که دراز کشیده اند و قبل از آن که بلند شده و بایستند یک دقیقه بنشینند پس از آن به آهستگی بایستند. همچنین در هنگامی که نشسته یا ایستاده هستند و احساس سرگیجگی می کنند فورا باید دراز بکشند.
 7. توصیه می شود بیماران تا یک هفته پس از عمل بلفاروپلاستی به منظور پیشگیری از خشکی چشم‌ها فعالیت هایی همانند تماشای تلویزیون، مطالعه، کار با کامپیوتر و غیره را انجام ندهند.
 8. توصیه می شود برای این که چشم ها در برابر اشعه های خورشید و وزش باد دچار تحریک نشود به مدت چند هفته پس از عمل جراحی زیبایی پلک به هنگام خروج از منزل عینک آفتابی بزنند.
 9. تا چند هفته پس از عمل پلک ، چشم‌های افراد دچار خستگی سریع می شود، از این رو لازم است این افراد در طول روز کمی چرت بزنند.
 10. افرادی که جراحی پلک انجام داده اند بهتر است تا مدت چند روز گریه نکنند.
 11. بیماران باید هر روز سه بار محل برش های پلک ها را با آب و صابون شستشو دهند و سپس خشک کنند.
 12. جراح داروها و پمادهایی را پس از عمل تجویز می کند. لازم است آن‌ها را به طور مرتب مصرف کنید.
 13. برای مرطوب نگاه داشتن محل برش ها و دور چشم ها بیماران باید قطره چشم را طور مرتب مصرف کنند.
 14. به هنگام استحمام بیماران باید با ملایمت چشم ها و ناحیه عمل شده را شستشو داده و خشک کنند. تا از وارد شدن فشار و آسیب دیدن محل عمل شده جلوگیری شود.
 15. برای از بین رفتن سریع تر جای زخم ها بیماران باید ویتامین ای و کره کاکائو مصرف کنند.
 16. برای خانم ها پس از سپری شدن حدود ده روز پس از عمل جراحی پلک ، آرایش کردن امکان پذیر است.
 17. بیماران پس از عمل و برای شروع غذا خوردن بهتر است رژیم غذایی نرم و آبکی را برای جلوگیری از کم آبی بدن استفاده کنند.
 18. نکته مهم در مورد رژیم غذایی بیماران پس از عمل پلک استفاده از غذاهای غنی از پروتئین است.
 19. در دوره بهبود پس از عمل بلفاروپلاستی احتمال افزایش یبوست به علت کاهش فعالیت های بدنی وجود دارد. از این رو توصیه می شود بیماران در رژیم غذایی خود از میوه و سبزیجات استفاده کرده و به میزان زیادی مایعات بنوشند.

جراحی پلک - دکتر رجب پور

در چه صورت باید با بهترین جراح پلک تماس بگیریم؟

اگر بعد از جراحی پلک با تنگی نفس ، خونریزی ، بالا رفتن ضربان قلب ، درد شدید در چشم ، دوبینی یا تاری دید و درد در قفسه سینه مواجه شدید ، سریعا با جراح زیبایی خود تماس بگیرید و یا به مراکز درمانی مراجعه کنید.

عوارض جراحی پلک

یکی دیگر از موضوعاتی که باید برای آن در عمل بلفاروپلاستی آمادگی داشته باشید ، رو به رو شدن با خطرات و مشکلاتی است که در پی این رویکرد به سراغ شما می آیند. البته باید این نکته را ذکر کرد که بیشتر این عارضه ها جدی نیستند و بدون نگرانی و اقدام خاصی از بین می روند. اما ما در هر حال این خطرات را ذکر کرده ایم و راه هایی برای برطرف کردن آن ها در اختیار شما قرار داده ایم. عوارض پس از عمل پلک شامل :

 • خطرات بیهوشی
 • پایین کشیده شدن پلک پایین که اغلب موقتی است
 • خشکی چشم
 • عفونت در محل زخم ها و برش ها
 • اکتروپیون ؛ برگشتن پلک پایین به سمت بیرون
 • تغییر در حس پوست و بی حسی چند روزه پس از جراحی پلک
 • دردی که امکان دارد مزمن باشد
 • تورم و کبودی
 • تغییر در بینایی در مواقع خیلی نادر ، کور شدن
 • سختی در بستن چشم
 • ایجاد جای زخمی که نمایان باشد

عوارض بلفاروپلاستی - دکتر رجب پور

نکته : این مشکل ها نیز در جلسه پیش از جراحی پلک برای شما توضیح داده خواهد شد.

هزینه عمل پلک چقدر خواهد بود؟

نمی توان به طور کلی یک هزینه ثابت برای آن مشخص کرد ؛ چون این موضوع به موارد زیادی بستگی دارد. دستمزد پزشکی که به آن مراجعه کرده اید ، هزینه هایی که در اتاق عمل و بیمارستان خرج می شود ، داروهایی که خریداری می کنید و یا توسط تیم پزشکی برای جراحی پلک مصرف می شود و آزمایشاتی که پیش از جراحی زیبایی پلک انجام داده اید مواردی هستند که روی هزینه کلی تاثیرگذارند. پیش از گرفتن تصمیم نهایی خوب فکر کنید ، چون اغلب شرکت های بیمه طرحی برای پوشش این هزینه ها ندارند. دلیل آن هم این است که در بیشتر موارد بلفاروپلاستی به جهت زیباسازی صورت می پذیرد نه درمان.

چگونه می توان اسکار بعد از بلفاروپلاستی را کاهش داد؟

روش های متعددی وجود دارد که به طور بالقوه می تواند به کاهش جای زخم بعد از جراحی پلک کمک کند. برخی از توصیه های پزشکان در این خصوص شامل موارد زیر می باشد :

 • دستورالعمل های جراح را دنبال کنید. اجرا کردن توصیه های پزشک در خصوص مراقبت های بعد از جراحی پلک از قبیل تمیز کردن صحیح ، استفاده از پماد های تجویز شده یا استفاده از محصولات خاص توصیه شده ، می تواند کمک قابل ملاحظه ای به کاهش اسکار بعد از عمل زیبایی پلک کند .
 • برش ها را تمیز نگه دارید. سرعت گرفتن روند بهبود به میزان قابل ملاحظه ای از طریق تمیز نگه داشتن ناحیه برش و مراقبت از آن در برابر عفونت محقق می شود. ناحیه برش را به آرامی با تمیز کننده های ملایم و بدون عطر تمیز کنید و از مالش دادن بیش از حد آنها خودداری نمایید.
 • از پمادها و کرم های کاهش دهنده اسکار استفاده کنید. حتماً برند توصیه شده توسط پزشک را مورد استفاده قرار دهید.

علاوه بر موارد فوق ، مراقبت از برش ها در برابر نور خورشید و نیز ماساژ دادن اسکار طبق دستور پزشک نیز می تواند به از بین رفتن بهتر رد و اثر اسکار کمک کند. همیشه به خاطر داشته باشید که واکنش بدن همه بیماران به روند بهبود ، یکسان نیست بنابراین لازم است توصیه های پزشک را که به طور سفارشی برای شما تجویز شده با دقت اجرا کنید.

جراحی زیبایی پلک

با گذر زمان، ارتجاع پوست و تولید کلاژن و الاستین کاهش می‌یابد که این امر منجر به مشکلاتی مانند افتادگی و ایجاد پلک پف‌آلود می‌شود. پوست اطراف چشم به دلیل نازکی، به سرعت تحت تغییر قرار می‌گیرد و نشانه‌های اولیه‌ی پیری را در این ناحیه به وضوح مشاهده می‌کنیم. عوامل دیگری مانند وراثت، تابش مستقیم نور خورشید و بیماری‌های تیروئید هم تأثیرات خود را بر روی پوست اطراف چشم دارند.

 1. پلک فوقانی: جراحی زیبایی پلک فوقانی با هدف حذف پف آلودگی و شلی پوست، با ایجاد برشی در خط پشت پلک انجام می‌شود که با گذر زمان محو خواهد شد. برخی افراد به اندازه‌ای افتادگی پلک دارند که باعث محدود شدن دید جانبی آن‌ها می‌شود؛ این افراد می‌توانند با انجام جراحی پلک فوقانی وضعیت پلک‌های خود را بهبود بخشند.
 2. پلک تحتانی: این نوع جراحی از پلک فوقانی متفاوت است. هنگامی که پوست توانایی ارتجاع خود را از دست می‌دهد، قادر به حفظ بافت چربی زیر عضلات نمی‌باشد و به همین دلیل چربی زیر عضله پلک به پوست زیرین پلک تراوش می‌یابد و پلک شکل پف آلود می‌گیرد. برای حذف پوست اضافی و تنظیم بافت چربی، جراحی پلک تحتانی با برشی بسیار ناچیز در زیر خط مژه انجام می‌شود که اصلاً قابل مشاهده نیست. این عمل جراحی نتایج مطلوب و قابل قبولی دارد و تأثیرات قابل توجهی در جوان‌تر به نمایش گذاشتن چهره فرد دارد.

آیا انجام جراحی زیبایی پلک دردآور است؟

بیشتر افرادی که به بهترین جراح زیبایی پلک، مراجعه کرده و عمل جراحی پلک را انجام داده‌اند، از هیچ گونه درد یا ناراحتی شدیدی شکایت نمی‌کنند. تجربه احساس درد بسیار خفیف پس از بلفاروپلاستی کاملاً طبیعی است. اما به طور کل، جراح معمولاً به بیماران داروهای مسکن تجویز می‌کند تا در صورت احساس درد در طول دوره نقاهت، از آنها برای کنترل و مدیریت شدت درد استفاده کنند.

چگونه ورم بعد از جراحی پلک را کاهش دهیم؟

اقدامات متعددی وجود دارد که می توان برای کاهش ورم بعد از جراحی زیبایی پلک مورد استفاده قرار داد.

 • از کمپرس یخ استفاده کنید. قرار دادن کمپرس یخ خصوصاً در طول دو روز اول بعد از عمل می تواند به میزان قابل ملاحظه ای ورم را کاهش دهد.
 • سر را بالا نگه دارید. بالا نگه داشتن سر باعث می شود که فشار وارد شده به ناحیه جراحی کاهش پیدا کرده و این امر موجب فروکش سریع تر ورم می شود.
 • مقدار فراوان آب بنوشید.
 • غذاهای مناسب میل کنید. خوردن غذاهای مناسب باعث سرعت گرفتن روند بهبود می شود. سعی کنید برای مدتی از غذاهای فراوری شده فاصله بگیرید و مصرف نمک را کاهش دهید.

سوالات متداول جراحی زیبایی پلک

آیا عمل جراحی پلک در بینایی افراد هم تاثیر دارد ؟

بله به علت این که طی عمل پلک پوست های اضافی پلک ها برداشته می شود تا حدودی بینایی فرد بهتر می شود.

به طور میانگین مدت زمان ماندگاری نتایج بلفاروپلاستی چقدر است ؟

معمولا در افراد مختلف میانگین ماندگاری نتایج جراحی زیبایی پلک چیزی بین 5 تا 7 سال است.

از لیزر در جراحی پلک برای چه کاری استفاده می‌شود ؟

از لیزر به منظور ایجاد برش در ناحیه پلک ها استفاده می شود.

عمل زیبایی پلک چقدر طول می کشد ؟

بین یک تا دو ساعت.

آیا برای انجام عمل پلک نیاز به بیهوشی عمومی وجود دارد ؟

به طور معمول در بیشتر موارد عمل جراحی زیبایی پلک با بی حسی موضعی انجام می‌شود و نیازی به بیهوشی عمومی وجود ندارد.

آیا می توان با بلفاروپلاستی پف های زیر چشم و پلک پایین را برطرف کرد ؟

بله با انجام عمل جراحی پلک رفع این مشکل امکان‌پذیر است.

پس از چند روز می توان بخیه ها را کشید ؟

معمولا پس از گذشت 6 تا 8 روز می‌توان بخیه‌ها را از محل برش‌ها کشید.

آیا عمل پلک برگشت دارد ؟

در صورتی که این عمل به صورت غیر استاندارد و غیر اصولی انجام شود، بله پلک‌ها ممکن است دچار برگشتگی و افتادگی شوند.

کلام آخر

در اینجا کوشش کردیم عمل جراحی پلک یا بلفاروپلاستی را به طور مشروح مورد بررسی قرار دهیم. تا خوانندگان گرامی به طور کامل با این عمل آشنا شده و پاسخ سوالات خود را بیابند. اگر دچار افتادگی پلک‌ها هستید و چین و چروک هایی در اطراف آن‌ها ایجاد شده است که هم در زیبایی چهره تان و هم در میزان دید شما تاثیر گذاشته است، بهترین راهکار برای رفع این مشکل عمل زیبایی پلک است. با انجام این عمل ظاهر پلک‌های شما بهتر شده و چشمان شما هم طراوت و شادابی مجددی را به دست خواهد آورد.

دکتر احمدعلی رجب پور

فوق تخصص جراحی پلاستیک ، زیبایی و ترمیمی، عضو هيئت علمى دانشگاه، عضو بنیاد ملی نخبگان ایران، عضو انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران. از جمله خدماتی که دکتر رجبپور ارائه می دهند، عبارتند از: ابدومینوپلاستی، عمل بینی، لیفت سینه، پروتز سینه و غیره.

نظرات

5 1 رای
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
اشتراک در
اطلاع از
guest
4 دیدگاه ها
قدیمی ترین
تازه‌ترین
بازخوردهای آنلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
مینا
مینا
2 ماه قبل

روزبخیر جناب دکتر می خواستم بدونم که جراحی پلک ممکنه ریسکی برای بینایی به وجود بیاره یا بی خطره ؟

غزل
غزل
2 ماه قبل

جناب دکتر من واقعا نمی خوام جراحی انجام بدم و می خواستم ببینم امیدی هست که ی روش جایگزین عالی برای جراحی پلک به من معرفی کنید ؟

سمیه
سمیه
2 ماه قبل

سلام جناب دکتر آیا ممکنه جراحی پلک با شکست مواجه بشه ؟ در صورتی که این اتفاق رخ بده چیکار میتونیم بکنیم حل بشه مشکل ؟

الینا
الینا
1 ماه قبل

سلام جناب دکتر من می خواستم جراحی پلک و بینی را همزمان انجام بدم می خواستم ببینم امکانش هست ؟