عمل گوش

رشد و شکل گیری گوش ها از زمانی که جنین در رحم مادر خود قرار دارد آغاز شده و تا پایان عمر ادامه پیدا می کند. ممکن است گوش ها به شکل مناسبی رشد نکنند و یا بیش از اندازه بزرگ شوند. داشتن گوش هایی بیرون زده ، می تواند منجر به این شود که شخص در زندگی خود مورد تمسخر دیگران قرار گرفته و اعتماد به نفس خود را از دست بدهد. عمل گوش یا اتوپلاستی ، نوعی پروسیجر است که به رفع این عارضه کمک شایانی می کند در این مقاله دکتر رجب پور به سیر تا پیاز این عمل پرداخته پس با ما همراه باشید.

عمل گوش - دکتر رجب پور

 

جراحی گوش چیست؟

این عمل روی بخش خارجی این عضو که با نام لاله گوش شناخته می شود ، صورت می پذیرد. این ناحیه شامل غضروف هایی می شود که با پوست پوشیده شده اند. تشکیل آن قبل از تولد آغاز شده و تا سال های بعد از آن ادامه می یابد. اگر لاله گوش به درستی شکل نگیرد ، می توانید تحت جراحی زیبایی گوش قرار بگیرید تا اندازه ، جایگاه و شکل آن را اصلاح نمایید. عمل گوش انواع مختلفی دارد که در این مقاله به آن پرداخته ایم :

 • پین کردن گوش : در این پروسه گوش ها به سر نزدیک تر می شوند. این روند برای افرادی که گوش های بیرون زده دارند مناسب است.
 • کوچک کردن گوش : وقتی این عضو از اندازه نرمال خود بزرگ تر باشد ، به آن ماکروشیا می گویند. افرادی که ماکروشیا دارند جراحی گوش را برای رفع این عارضه انتخاب می کنند.
 • بزرگ سازی گوش : در برخی افراد گوش ها به طور کامل رشد نکرده اند و یا اندازه آن ها بیش از اندازه کوچک است. در این موارد اتوپلاستی سایز گوش ها را افزایش می دهد.

بهترین سن برای عمل گوش

این پروسه روی کودکانی که گوش هایشان به طور کامل رشد کرده انجام می شود. این امر اغلب در حدود پنج سالگی اتفاق می افتد ، پیش از آن مشکلات مربوط به گوش معمولا توسط آتل رفع می شوند. با اینکه می توان جراحی گوش را روی بزرگسالان نیز انجام داد ، اما بیشتر جراح های پلاستیک توصیه می کنند افراد در کودکی به سراغ این پروسه روند تا ریسک بروز خطرات را به حداقل برسانند و روند درمان را بدون مشکل طی کنند.

 • مزایای جراحی گوش در کودکان

برای شروع باید بگوییم که غضروف در کودکان نرم تر و منعطف تر است ، این موضوع به پزشک این اجازه را می دهد که تغییرات را با سهولت بیشتری روی گوش اعمال نماید. به علاوه ، دوره نقاهت عمل گوش در کودکان با سهولت و سرعت بیشتری طی می شود. دلیل دیگر سلامت روانی می باشد. همه ما در سال های اولیه زندگی خود دیده ایم که فردی به خاطر گوش های بیرون زده ، مورد آزار و اذیت قرار گیرد. همین موضوع می تواند اعتماد به نفس کودک را پایین آورد و او را در مراحل مختلف زندگی با مشکل مواجه سازد. زمانی که جراحی گوش در سنین پایین انجام شود ، ظاهر گوش ها قبل از اینکه کسی بتواند آن ها را مسخره کند اصلاح می شود.

 • مزایای اتوپلاستی در بزرگسالان

همانطور که ذکر شد ، عمل گوش در افراد بزرگ تر هم بدون مشکل انجام می پذیرد. این روند یک پروسیجر کم تهاجمی است ، اما باز هم جراحی محسوب می شود و باید مثل دیگر جراحی ها با آن برخورد شود. یکی از عیوب انجام جراحی گوش روی کودکان این است که این دسته حق انتخاب ندارند و متوجه نیستند تحت چه روندی قرار گرفته اند. اما زمانی که این پروسه روی یک فرد بزرگسال صورت پذیرد ، می توان مطمئن بود که شخص تمامی جوانب را درک کرده و سپس به سراغ این عمل آمده است.

داوطلبین مناسب جراحی زیبایی گوش

این پروسه برای افرادی که گوش های بیرون زده دارند ، این عضو از آن ها بیش از اندازه کوچک یا بزرگ است و به علت بروز حادثه ، آسیب و یا مشکلات ساختاری مادرزادی شکل غیرعادی دارد مناسب انجام عمل گوش هستند. همچنین احتمال دارد یک نفر قبلا تحت این عمل قرار گرفته باشد اما از نتیجه راضی نباشد. به همین علت انتخاب می کنند که تحت اتوپلاستی قرار گیرند.

در کل می توان گفت اشخاصی که پنج سال و بیشتر دارند و رشد گوش هایشان به نود درصد رسیده است می توانند به سراغ این جراحی بروند. علاوه بر تمامی این موارد ، شخص باید در سلامت کامل باشد و به مصرف سیگار و دیگر دخانیات اعتیاد نداشته باشد.

عمل گوش چگونه است؟

این رویکرد معمولا به صورت سرپایی صورت می پذیرد و امکان دارد بین یک تا سه ساعت به طول بی انجامد. این امر به پیچیدگی و شرایط هر عمل بستگی دارد. بزرگسالان و نوجوانان معمولا تحت بی حسی موضعی همراه با تزریق داروی آرام بخش قرار می گیرند ؛ اما در برخی موارد نیاز می شود تا از بیهوشی عمومی استفاده گردد. این متد بیشتر برای کودکان پیشنهاد می شود.

تکنیک خاصی که در طول پروسه استفاده می شود به نوع عمل گوش وابسته است. در کل می توان گفت اتوپلاستی شامل مراحل زیر می شود :

 1. ایجاد برش روی پشت گوش و یا داخل چین این عضو
 2. دست کاری و تغییر بافت گوش ، که می تواند شامل حذف غضروف یا پوست ، تا کردن و شکل دادن به غضروف با بخیه های دائمی و یا پیوند گرافت به آن باشد.
 3. بستن برش ها به وسیله بخیه

جراحی گوش بدون برش : در این روش جدید نیازی به ایجاد شکاف در این قسمت نیست. در حین این روند یک سوزن به داخل غضروف وارد می شود تا انعطاف پذیری آن را افزایش دهد. در این مرحله از بخیه استفاده می شود تا گوش را در شکل جدید خود حفظ کند و غضروف و استخوان پشت آن را اصلاح کند.

 

انتخاب بهترین جراح گوش تهران - دکتر رجب پور

 

انتخاب بهترین جراح گوش تهران

در رویکرد عمل گوش باید تصمیمات زیادی بگیرید. یکی از مهم ترین این تصمیم ها ، انتخاب یک پزشک متبحر و با تجربه می باشد که کار خود را بدون مشکل و به بهترین شکل ممکن انجام دهد. برای این امر باید نکاتی را در نظر بگیرید.

برای مثال دکتر مورد نظر شما بهتر است که عضو بورد فوق تحصص جراحی پلاستیک ، زیبایی و ترمیمی باشد و از بهترین دانشگاه های کشور فارغ التحصیل شده باشد. همچنین تجربه انجام جراحی های موفقیت آمیز زیادی را در کارنامه خود داشته باشند و برای انجام آن ها  از بهترین و به روزترین تکنیک ها بهره بگیرند. پزشک جراحی گوش همچنین باید رفتاری گرم و با احترام داشته باشند و ارتباط گرفتن با ایشان راحت باشد.

جراح باید به صورت خصوصی به هر نفر رسیدگی کند و تمامی خواسته ها و اهداف او را درک نماید. همچنین به جهت انجام این عمل به بهترین شکل باید از دانسته های عملی خود بهره بگیرد و با هنرمندی تمام پروسیجر را اجرا کند.

شما عزیزان برای انتخاب بهترین جراح گوش می توانید با مراجعه به وبسایت و شبکه های اجتماعی هر شخص ، اطلاعات خوب و مفیدی را در مورد وی کسب نمایید. همچنین با این اقدام می توانید نظرات بیماران قبلی را نیز بخوانید و با آگاهی بیشتری به این موضوع رسیدگی کنید.

مراقبت‌های قبل از عمل گوش

 1. در صورت داشتن بیماری یا مصرف داروی خاصی حتما لازم است با پزشک خود در میان بگذارید.
 2. از دو هفته پیش از عمل زیبایی گوش باید از مصرف داروهای ضد انعقاد خون همانند آسپرین و داروهای ضد التهاب خودداری کنید.
 3. امکان دارد پزشک معالج برای تان داروهایی را پیش از عمل اتوپلاستی تجویز کند از این رو لازم است آن‌ها را به طور مرتب و کامل مصرف کنید.
 4. از حداقل یک هفته پیش از عمل زیبایی گوش از مصرف دخانیات و سیگار و همچنین مشروبات الکلی باید خودداری کنید. زیرا مصرف سیگار و دخانیات باعث کاهش اکسیژن رسانی به خون می‌شود.
 5. قبل از عمل اتوپلاستی پزشک یک سری آزمایش هایی را تجویز می کند. لازم است آن‌ها را انجام داده و نتیجه آن‌ها را روز عمل به همراه داشته باشید.
 6. توصیه می شود شب قبل از عمل گوش استحمام کنید و از 8 ساعت مانده به عمل ناشتا باشید. بهتر است شب قبل از عمل غذای سبکی بخورید.

دوره نقاهت اتوپلاستی

 1. پس از عمل زیبایی گوش بیمار باید دوره نقاهت دو هفته ای را به منظور ریکاوری پشت سر بگذارد. در این دوره بیمار احساس تپیدن گوش که با درد همراه است را تجربه می کند. برای رفع این مشکل و تسکین درد، بیمار باید داروها و مسکن های تجویز شده را مصرف کند.
 2. پس از انجام عمل اتوپلاستی پزشک گوش های عمل شده را پانسمان می‌کند. این پانسمان چند روز بعد توسط دکتر عمل گوش باز خواهد شد و به جای آن از هدبند استفاده خواهد شد. مدت زمان استفاده از هدبند هم 4 تا 6 هفته طول خواهد کشید.
 3. پزشک پس از گذشت یک هفته بخیه‌ها را می کشد و البته در صورت استفاده از بخیه‌های جذب شونده، این بخیه‌ها با گذشت زمان جذب شده و از بین می‌روند.
عمل گوش - دکتر رجب پور

 

مراقبت‌های بعد از عمل جراحی گوش

پس از پایان یافتن عمل گوش ، پانسمان روی گوش ها قرار می گیرد. این بانداژ باید تمیز و خشک بماند. به علاوه ، سعی کنید اقدامات زیر را انجام دهید :

 1. توصیه می‌شود پس از عمل و با تایید پزشک، راه بروید تا سبب کم شدن ورم شود و از لخته شدن خون در پاها جلوگیری کند.
 2. بهتر است در روزهای نخست بعد از عمل حداقل هر روز سه مرتبه راه بروید تا احتمال ایجاد لخته خون کم شود.
 3. به مدت یک الی دو هفته به دلیل مصرف داروهای مسکن و خواب آور از رانندگی خودداری کنید.
 4. در هفته نخست پس از باز کردن پانسمان و بانداژ روی گوش‌ها، هدبند ورزشی به صورت 24 ساعته استفاده کنید تا گوش‌ها را بپوشاند.
 5. به مدت دو هفته از انجام فعالیت‌هایی که سبب افزایش فشار خون می‌شود خودداری کنید. زیرا افزایش فشار خون سبب بیشتر شدن مدت زمان ورم گوش‌ها می‌شود.
 6. به مدت حداقل دو تا 3 ماه از انجام ورزش‌ها و تمریناتی که سبب وارد شدن فشار به گوش‌ها می‌شود خودداری کنید.
 7. برای کم شدن ورم و احساس درد پس از عمل گوش توصیه می‌شود به مدت چند روز در منزل استراحت کنید.
 8. داروهایی که پزشک تجویز کرده است را به طور مرتب و کامل مصرف کنید.
 9. در روزهای نخست پس از عمل برای کاهش فشار به گوش‌ها و کم شدن ورم، به پشت خوابیده و سرتان بالاتر از بدن قرار بگیرد.
 10. به مدت حداقل دو هفته پس از عمل اتوپلاستی استعمال هر گونه دخانیات و سیگار و مصرف مشروبات الکلی را کنار بگذارید.
 11. تا دو ماه پس از عمل گوش ، رفتن به استخر و شنا کردن ممنوع است.
 12. به مدت دو هفته پس از عمل از مصرف داروهای رقیق‌کننده خون همانند آسپرین و بروفن پرهیز کنید.
 13. تا چند روز پس از عمل نباید در گوش‌ها باد بیندازید.
 14. مراقب باشید تا دچار سرماخوردگی نشوید و در کنار افرادی که سرماخورده‌اند قرار نگیرید.
 15. در روزهای اول، سر خود را بیشتر در حالت ایستاده نگه‌دارید تا ورم گوش بعد از اتوپلاستی در مدت زمان کمتری بهبود یابد.
 16. در روز‌های اولیه، به دلیل عوارض عمل و بسته بودن گوش‌ها با پانسمان، کمی از میزان شنوایی فرد کاهش می‌یابد. به همین خاطر، از رانندگی تا زمان بسته بودن گوش‌ها اجتناب کنید.
 17. داشتن یک رژیم غذایی سالم و کم نمک باعث تسریع بهبود ورم گوش بعد از عمل گوش می‌شود.
 18. از دست زدن و خاراندن گوش ها خودداری کنید.
 19. در حالتی بخوابید که فشاری به گوش ها وارد نشود.
 20. لباس هایی به تن کنید که نیازی نباشد آن را روی سر خود بکشید ، پیراهن های دکمه دار و با یقه گشاد بهترین انتخاب می باشند.

 

عمل اتوپلاستی - دکتر رجب پور

 

ورم پس از عمل گوش

پس از جراحی گوش ، طبیعی است که با کمی تورم مواجه شوید. این عارضه معمولا بین یک تا دو ماه ماندگاری دارد ولی ممکن است تا شش ماه نیز به طول بی انجامد. اقداماتی وجود دارد که شما می توانید به منظور کاهش این ورم انجام دهید.

مهم ترین قدم ، این است که سر خود را بالاتر از بدن قرار دهید ؛ حتی زمانی که خواب هستید. برای این منظور می توانید از چند بالش در تخت خود کمک بگیرید و به پشت بخوابید تا فشاری به زخم ها وارد نشود. در صورت امکان ، می توانید یک صندلی راحتی نیز تهیه کنید و در این مدت روی آن بخوابید. در طول روز زمان انجام کارهای خود خم نشوید تا به ورم اضافه نشود.

چه زمانی می توان بعد از جراحی گوش دوش گرفت؟

بعد از عمل گوش ، نباید بخیه ها را دست کاری کنید. آسیب دیدن بخیه ها می تواند منجر به خونریزی ، ایجاد اسکار و یا تورم بیشتر شود. بیمار باید یک تا دو روز بعد از جراحی گوش استحمام نکند. البته در نظر داشته باشید تا زمان برداشتن پانسمان که معمولا بین هفت تا ده روز اتفاق می افتد ، نباید سر خود را خیس کنید. زمانی که سر خود را می شویید ، باید هنگام لمس ناحیه پشت گوش ها احتیاط زیادی به خرج دهید. برای استحمام ، از شامپوهای ملایم مثل شامپو بچه بهره بگیرید.

عوارض جانبی معمول جراحی گوش

عارضه هایی که به طور معمول در دوره نقاهت عمل گوش رخ می دهند شامل موارد زیر می شوند :

 • گوش ها دردناک و حساس می شوند
 • خارش
 • قرمزی
 • تورم
 • کبودی و تغییر رنگ پوست
 • بی حسی و یا گز گز شدن

بانداژ حدود یک هفته روی گوش باقی می ماند و زمانی که برداشته شدند ، نیاز است تا یک هدبند الاستیکی را به مدت چهار تا شش هفته بپوشید. برای بازگشتن به فعالیت های روتین خود باید با پزشک مشورت کنید.

باید در مورد چه ریسک هایی در عمل زیبایی گوش احتیاط به خرج داد؟

امکان دارد عمل گوش با خطراتی همراه باشد. واکنش بد به داروی بیهوشی ، خونریزی ، عفونت ، نامتقارن شدن گوش ها و یا به وجود آمدن کانتورهای مصنوعی ، وقوع اسکار در نزدیک برش ها ، تغییر حس پوست که معمولا موقتی می باشند ؛ از این دست ریسک ها می باشد. در مواردی امکان دارد بخیه هایی که جهت حفظ شکل گوش زده شده اند به سطح پوست وارد شوند. در چنین مواقعی نیاز است تا این بخیه ها حذف و دوباره زده شوند.

هزینه جراحی گوش در تهران

هزینه عمل گوش ثابت نیست و به عواملی مثل میزان تبحر و تجربه جراح ، منطقه ای که مطب در آن قرار گرفته و نوع عمل بستگی دارد. علاوه بر این موارد ، ممکن است هزینه های دیگری نیز وجود داشته باشد. هزینه داروهای بیهوشی ، داروهای تجویز شده و تجهیزات بیمارستانی از جمله این موارد می باشند.

جراحی گوش معمولا تحت پوشش بیمه قرار نمی گیرد ؛ زیرا یک جراحی زیبایی محسوب می شود. البته در موارد نادری زمانی که این پروسه منجر به درمان یک عارضه پزشکی شود ، شرکت های بیمه بخشی از مبلغ آن را پرداخت می کنند.

جدول زمان‌بندی بهبود عوارض عمل گوش 

در زیر، یک خلاصه از زمان‌بندی عوارض اتوپلاستی برای شما تهیه کرده‌ایم تا با توجه به آن، دیدگاهی واقع‌بینانه نسبت به جراحی گوش داشته باشید.
در اغلب موارد، عوارض اتوپلاستی در عرض 2 الی 3 هفته بهبود می‌یابد. با این وجود، توجه به برنامه زیر، اطلاعات شما را در این زمینه، تکمیل خواهد کرد:

 • یک روز بعد از جراحی زیبایی گوش

احساس درد و ورم گوش بعد از اتو پلاستی امری طبیعی است. بعد از اتمام جراحی، از پانسمان برای پوشاندن گوش و محافظت آن‌ها از عفونت و ضرب دیدگی استفاده می‌شود.
خونریزی، کبودی و ورم زیاد در روزهای ابتدایی کاملا طبیعی است و جای نگرانی نیست.

 • یک هفته بعد از عمل گوش

در هفته اول، ورم گوش بعد از اتوپلاستی کمی فروکش می‌کند و بسیار از دردها برطرف می‌شوند.

 • روز 7 تا روز 14 بعد از جراحی گوش

ورم گوش بعد از اتوپلاستی در هفته دوم به میزان قابل توجهی کاهش می‌یابد و فرد می‌تواند به راحتی در محل کار یا مدرسه حضور پیدا کند.
نوع فعالیت یکی از عوامل موثر در میزان تورم گوش می‌باشد. به همین خاطر، مراقبت‌های بعد از عمل، نقش پررنگی در تسریع روند بهبود ایفا می‌کنند.

 • 3 ماه بعد از عمل زیبایی گوش

انتظار می‌رود که 3ماه بعد از عمل گوش ، خبری از تورم و درد نباشد. در صورت باقی ماندن ورم و آثار ناشی از عمل، لازم است که برای معاینه به پزشک مراجعه نمایید.

برای بهبود عوارض جراحی مانند احساس سوزن سوزن شدن گوش‌ها، بی‌حسی، ورم و کبودی عجله نکنید، زیرا، ترمیم اعصاب گوش نیاز به زمان، صبوری و مراقبت شما دارد.

توجه داشته باشید که نتایج دقیق عمل گوش به چندین فاکتور متفاوت و شخصی بستگی دارد. سن بیمار، نحوه مراقبت، جزئیات جراحی و نوع بدن فرد از جمله مواردی است که تاثیر بسزایی در روند بهبود دارد.

کبودی و تغییر رنگ ناشی از خون‌مردگی در بافت گوش مانند تورم در تمام افراد یکسان نیست و به طور معمول، طی 2 هفته الی 1 ماه ناپدید می‌شود.

چه رژیم غذایی برای قبل و بعد از عمل گوش مناسب است؟

جراحی اتوپلاستی تحت بیهوشی عمومی انجام می‌شود. به همین خاطر، جراحی گوش اغلب با سرگیجه و حالت تهوع یا استفراغ همراه می‌شود. با داشتن یک رژیم غذایی ساده و سبک می‌توان از بروز استفراغ و سرگیجه‌های ناشی از داروی بیهوشی پیشگیری کرد.

بهتر است که رژیم غذایی‌تان را تا یک روز بعد از عمل حفظ کنید. سپس، غذاهای حاوی پروتئین، ویتامین و آهن را در برنامه غذایی‌تان قرار دهید.

برخی از بیماران تا چند روز بعد از عمل گوش قادر به باز کردن دهان خود نیستند و درد ناشی از عمل، غذا خوردن را برای آن‌ها کمی سخت می‌کند. بنابراین، در روزهای اولیه بعد از جراحی، بیشتر از مایعات و غذاهای نرم استفاده نمایید.

آیا جای زخم ها و برش های عمل جراحی گوش باقی می‌ماند؟

در اغلب جراحی‌ها یک برش ظریف برای انجام عمل ایجاد می‌شود که احتمال دارد که جای آن برای مدتی طولانی باقی بماند. البته مهارت و تخصص پزشک هم تاثیر زیادی در جای اسکار دارد. هرچه پزشک تبحر و تجربه بیشتری در این زمینه داشته باشد، برش‌های ظریف‌تر و جزئی‌تری ایجاد خواهد شد.

بعد از اتمام عمل گوش، برش‌ها بخیه می‌خورند. به همین خاطر، احتمال چین خوردگی پوست و ایجاد اسکار بسیار بالا است. به طور معمول، اسکارهای جراحی زیبایی گوش قابل مشاهده نیستند و تنها زمانی که گوش را کمی به جلو می‌برید، جای برش و اسکارها نمایش داده خواهد شد.

چند روز بعد از انجام اتوپلاستی می‌توانم به مدرسه یا محل کار برگردم؟

افرادی که شغل امن دارند و مطمئن هستند که در محل کار، آسیب یا ضربه‌ای به گوش آن‌ها وارد نمی‌شود؛ می‌توانند بعد از 10 الی 14 روز به محل کار خود برگردند. این مدت زمان در افراد مختلف، متفاوت می‌باشد. برای مثال، افرادی که از داروهای مخدر یا مسکن استفاده می‌کنند، باید مدت بیشتری را در خانه بمانند.

عمل زیبایی گوش

 

سوالات متداول جراحی گوش

سن مناسب برای عمل گوش چه سنی است؟

به طور معمول گوش‌های فرد تا سن هفت سالگی به رشد کامل خود می‌رسند. از این رو بهترین سن برای انجام این عمل از هفت سالگی به بعد است.

مدت زمان عمل اتوپلاستی چقدر است؟

این عمل جزء اعمال جراحی سرپایی به شمار می‌رود و به طور معمول بین یک تا دو ساعت طول می کشد.

آیا پس از انجام عمل گوش جای زخم ها (اسکار) و بخیه‌ها روی گوش می‌ماند؟

به دلیل این که برش‌ها و بخیه‌ها در پشت گوش زده می‌شود، اسکار و جای بخیه‌ها معلوم نبوده و در پشت گوش مخفی می‌ماند.

✅ آیا انجام عمل زیبایی گوش روی شنوایی فرد تاثیر می‌گذارد؟

عمل اتوپلاستی در بخش خارجی گوش انجام می‌شود و کاری به بخش‌های داخلی و میانی گوش ندارد. حس شنوایی مربوط به داخل و میانه گوش است و از این رو اتوپلاستی بر شنوایی فرد تاثیری ندارد.

✅ برای مشاهده نتایج عمل جراحی زیبایی گوش، چه مدت زمان نیاز است؟

پس از انجام عمل، تغییر ظاهر گوش قابل مشاهده است. اما برای مشاهده نتایج نهایی این عمل بین 4 تا 6 هفته زمان نیاز است.

کلام آخر :

همانطور که متوجه شدید، عمل گوش مانند هر جراحی دیگر دارای عوارض جانبی بسیاری می‌باشد که می‌توان با انتخاب بهترین متخصص تا حد زیادی عوارض آن را کنترل کرد و به نتیجه دلخواه و مطلوب دست یافت.

فراموش نکنید که نتیجه عمل چیزی نیست که بلافاصله بعد از جراحی آن را مشاهده کنید. کبودی و ورم گوش بعد از اتوپلاستی مانع از آشکار شدن نتیجه نهایی عمل می‌شود. بنابراین، نباید از دیدن تغییر رنگ و تورم بیش از حد گوش‌ها تعجب کنید یا بترسید. تنها کافی است، کمی شکیبا باشید و نکات مراقبتی که پزشک توصیه می‌کند را رعایت کنید.

مطمئن باشید که اگر عمل گوش با استفاده از روش‌های اصولی انجام شود و مراقبت‌های بعد از آن مو به مو رعایت شوند، هیچ عارضه جدی یا خطری به دنبال نخواهد داشت.

در اینجا کوشش کردیم خوانندگان گرامی را با عمل جراحی زیبایی گوش یا اتوپلاستی آشنا کنیم. در صورتی که اختلالی در ظاهر گوش خود دارید، بهترین راهکار انجام اتوپلاستی گوش است. با انجام این عمل ظاهر گوش شما بهبود یافته و اعتماد به نفس شما هم بیشتر خواهد شد.

از این نظر برای انتخاب بهترین جراح اتوپلاستی باید دقت بیشتری داشته باشید و با تحقیق کامل پزشک خود را انتخاب کنید تا پس از عمل از نتایج به دست آمده احساس رضایت کاملی داشته باشید. در صورت نیاز به مشاوره و رفع ابهام در این زمینه می‌توانید با دکتر رجب پور تماس گرفته و از مشاوره رایگان ایشان استفاده نمایید.

جستجو کنید

آخرین مقالات

اشتراک گذاری

نظرات

0 0 امتیاز ها
امتیاز برای مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخوردهای آنلاین
مشاهده همه دیدگاه ها