درما اف یا اتوی صورت چیست ؟

اتوی صورت چیست

اتوی صورت چیست ؟ درما اف یا همان دستگاه اتو صورت ، یکی از دستگاه‌های جدید در دنیای زیبایی و مراقبت‌های پوستی می‌باشد که به دلیل نداشتن اثر تهاجمی بر روی پوست طی سال‌های اخیر محبوبیت بسیار زیادی پیدا کرده است. درما اف یا همان دستگاه اتو صورت که به اسکرابر صورت نیز معروف می‌باشد، بدون آن که به پوست صورت شما آسیبی برساند، تنها با استفاده از امواج التراسونیک، از پوست صورت شما لایه برداری می‌کند و سبب پاک‌سازی و رفع آلودگی‌ها و چربی اضافه می‌شود. این دستگاه هیچ گونه عوارض جانبی ندارد و از این نظر می‌تواند خیال بسیاری از افراد که نگران روش‌های این چنینی برای لایه برداری صورت هستند را راحت کند.

بسیاری از افراد ممکن است این سؤال برایشان پیش آمده باشد که درما اف یا اتوی صورت چیست. در این مقاله از مجموعه مقالات بلاگ رسمی دکتر احمدعلی رجب پور، قصد داریم به این پرسش متداول که بسیاری از افراد از ما می‌پرسند که اتو صورت چیست ، پاسخ دهیم و نیز جزئیات مهمی را در این زمینه به شما عزیزان معرفی کنیم تا در صورتی که تمایل دارید از این روش برای لایه برداری و پاکسازی صورت با اتوی صورت استفاده کنید، در خصوص بیشتر آگاه شوید.

اتو صورت چیست ؟ پاکسازی صورت با اتوی صورت

ضمن پاکسازی صورت با اتوی صورت ، این دستگاه می‌تواند سبب جوان سازی پوست نیز بشود. به این شکل که با حرارت ملایمی که در لایه‌های زیرین پوست توسط این دستگاه ایجاد می‌شود، تحریک کلاژن سازی اتفاق می‌افتد و از این نظر، درما اف یا همان دستگاه اتو صورت می‌تواند سبب لیفت صورت و نیز جوان سازی آن شود. دستگاه اتو صورت به گونه‌ای عمل می‌کند که جذب مواد مغذی در لایه‌های زیرین پوست را افزایش می‌دهد و از این نظر، می‌تواند تأثیر بسیار زیادی در شفافیت و جوان سازی پوست بگذارد و از ایجاد چین و چروک در پوست صورت شما، جلوگیری کند.

درمااف چیست

مزایای دستگاه درما اف یا اتوی صورت چیست ؟

از مزایای دستگاه درما اف که می‌توان نام برد، عبارتند از:

  • لایه برداری پوست با کمک امواج التراسونیک جایگزین بسیار مناسبی برای لایه برداری‌های شیمیایی و تهاجمی می‌باشد که موجب التهاب شدید در پوست صورت می‌شوند و یا در برخی موارد نیز ممکن است عوارضی خطرناک‌تر نیز داشته باشند. درما اف هیچ گونه عوارضی ندارد.
  • درما اف موجب تحریک ایجاد کلاژن در پوست خواهد شد در نتیجه بدون کم‌ترین هزینه برای تحریک کلاژن سازی، پوستی بی نقص و جوان خواهید داشت.
  • رفع افتادگی و شلی پوست در نتیجه لیفت پوست با کمک امواج التراسونیک و جلوگیری از پیری پوست و به وجود آمدن چین و چروک در آن
  • بازگشت حالت ارتجاعی پوست
  • کوچک سازی منافذ پوست و جلوگیری از ایجاد آکنه
  • کمک به درمان آکنه و کک و مک به علت کمک به جذب مواد مغذی در لایه‌های زیرین پوست
  • کمک به درمان و رفع جوش‌های زیرپوستی
  • آماده سازی پوست جهت ایجاد یک میکاپ (آرایش) صاف و بی نقص

کاربرد اتوی صورت یا درمااف چیست ؟

به طور کلی، درما اف یا همان دستگاه اتوی صورت ، به همراه ژل رسانا و یا سرم پوستی مورد استفاده قرار می‌گیرد تا امواج التراسونیک، بهتر بتوانند به تمامی لایه‌های لازم پوست نفوذ کنند و عملیات پاک‌سازی و جوان سازی پوست را انجام دهند. به طور کلی، کاربرد این ژل‌ها و سرم‌های پوستی، تسهیل انتقال امواج فراصوت و التراسونیک به لایه‌های پوست می‌باشد ولی شرکت‌های که این ژل‌ها را تولید و به بازار عرضه می‌کنند، آن‌ها را با استفاده از مواد مغذی، ویتامین‌ها و نیز آب‌رسان‌هایی می‌سازند که تأثیر جوان سازی و پاک‌سازی پوست را دو چندان می‌کند.

پاکسازی صورت با اتوی صورت

به طور کلی می‌توان درما اف یا همان دستگاه اتوی صورت را در سه حالت در نظر گرفت که عبارتند از:

1. پاکسازی صورت با اتوی صورت

برای استفاده از دستگاه اتوی صورت یا درما اف به جهت پاک‌سازی پوست، می‌توانید در حالت 45 درجه نسبت به پوست خود این دستگاه را نگه دارید به طوری که تیغه آن رو به پوست صورت شما باشد. (زاویه تیغه دستگاه اتوی صورت با پوست صورت شما، 45 درجه باشد)

توصیه می‌شود که قبل از انجام دادن پاکسازی صورت با اتوی صورت ، مقداری بخور گرم به صورت خود بدهید تا بتوانید نتیجه بهتری را کسب کنید.

2. آب رسانی پوست با درما اف

همان طور که ذکر شد، یکی از ویژگی‌های استفاده از درما اف، افزایش جذب مواد مغذی در پوست می‌باشد. برای انجام این کار، می‌توانید ژل آب رسان را به پوست صورت خود بزنید و زاویه تیغه درما اف را بر روی صورت خود به گونه‌ای تنظیم کنید که به سمت بالا باشد و قسمت صاف تیغه بر روی پوست صورت شما قرار بگیرد.

3. لیفت پوست با استفاده از درما اف

در حالت لیفت معمولاً از ژل‌های رسانای حاوی طلا و مواد مغذی از جمله عصاره خاویار و حلزون استفاده می‌شود در این حالت نیز همانند حالت دوم زاویه تیغه باید به سمت بالا و قسمت صاف تیغه روی پوست قرار بگیرد.

نکته‌ای که لازم است ذکر کنیم این می باد که شما می‌توانید از درما اف در کلینیک‌های تخصصی پوست استفاده کنید و یا می‌توانید این دستگاه اتو صورت را خریداری کرده و در خانه آن را انجام دهید.

مواردی که در آن نباید از درما اف استفاده کنید

از اتوی صورت بر روی گردن و سینه و نواحی داخلی بدن از جمله دهان نباید استفاده کرد.

از درما اف نباید در نواحی ملتهب و زخم باز استفاده کرد

افراد باردار و شیر دهی و افراد با سابقه بیماری قلبی نباید از درما اف استفاده کنند.

افرادی که در داخل بدنشان دستگاه و ابزار الکترونیکی قرار دارد.

افراد با فشار خون غیر عادی نباید از درما اف استفاده کنند.

افراد با بیماری‌های چشمی همچون آب مروارید نباید از درما اف استفاده کنند.

افراد دارای دیابت و بیماری قندی نباید از درما اف استفاده کنند.

افراد با پوست حساس و بیماری‌های پوستی نباید از درما اف استفاده کنند.

افرادی که پوست آفتاب گرفته دارند، نباید از درما اف استفاده کنند.

در زمان خون ریزی رحمی و شکمی نباید از درما اف استفاده کرد.

افراد زیر 18 سال نباید از درما اف استفاده کنند.

نقاط بدن همچون پلک، سر، گوش، گردن، حفره دهان و روی قسمت‌هایی که جراحی پلاستیک انجام گرفته است نباید از دستگاه اتوی صورت استفاده شود.

در نواحی از بدن که دارای سیلیکون می‌باشد نباید از دستگاه اتوی صورت استفاده شود.

روی آکنه فعال نباید از دستگاه اتوی صورت استفاده شود.

بر روی عفونت پوستی نباید از دستگاه اتوی صورت استفاده شود.

افراد دارای اگزما و پوست دارای خارش نباید از این وسیله استفاده کنند.

اتوی صورت بهتر است یا میکرودرم

اتوی صورت بهتر است یا میکرودرم

برای پاسخ به این سؤال که اتوی صورت بهتر است یا میکرودرم ، باید گفت که هر دو روش‌های پاک‌سازی پوست با یک هدف انجام می وند ولی برای تصمیم گیری در این زمینه که اتوی صورت بهتر است یا میکرودرم ، باید در ابتدا تفاوت‌های این دو روش را با یکدیگر بشناسید.

اتوی صورت با استفاده از امواج فراصوت کار می‌کند و اثر بخشی مشابهی با میکرودرم دارد. اتوی صورت علاوه بر پاک‌سازی پوست موجب کاهش چین و چروک و جذب مواد مغذی موجود در سرم‌ها و کرم‌های مراقبت از پوست نیز می‌شود. میکرودرم نیز یک روش مؤثر برای جوان‌سازی پوست است که با افزایش کلاژن سازی پوست و لایه برداری پوست ظاهری زیبا به پوست شما می‌بخشد.

عملکرد دستگاه میکرودرم به وسیله مکش است در صورتی که در درما اف، این کار با استفاده از امواج اولتراسونیک یا فراصوت صورت می‌گیرد که سبب می‌شود درما اف، نسبت به میکرودرم، عوارض کم‌تری را در بر داشته باشد. نکته دیگری که باید به آن توجه داشت این است که برای پاک‌سازی به روش میکرودرم، لازم است که به کلینیک تخصصی پوست مراجعه کنید ولی برای استفاده از درما اف، شما می‌توانید در خانه نیز لایه برداری پوست خود را انجام دهید. همچنین مدت زمان انجام پاک‌سازی و جوان سازی پوست نیز با استفاده از درما اف، بسیار کم‌تر از حالتی است که برای این هدف، از میکرودرم استفاده می‌کنید.

به طور کلی، می‌توان گفت که درما اف، به دلیل عوارض کم‌تر و نیز راحتی در استفاده، می‌تواند نسبت به میکرودرم برتری داشته باشد ولی در این جا، ذکر نکته‌ای بسیار حائز اهمیت است که باید به آن توجه ویژه‌ای داشته باشید و آن این است که در ابتدا مشخص کنید که برای چه هدف پوستی و یا از بین بردن چون عارضه‌ای در پوست صورت خود تمایل به استفاده از این روش‌های لایه برداری را دارید و پس از مشورت با پزشک متخصص پوست در این زمینه، بهترین گزینه را انتخاب کنید. توصیه‌های متخصص پوست در این زمینه می‌تواند بسیار راهنمای خوبی برای شما باشد.

سخن پایانی

در این مقاله از مجموعه مقالات بلاگ رسمی دکتر احمد علی رجب پور ابتدا به این سؤال پاسخ دادیم که اتوی صورت چیست ؟ و پس از آن نیز به موضوع درما اف یا همان دستگاه اتو صورت پرداختیم و ضمن معرفی این دستگاه و روش‌های استفاده از آن، کاربردها و مزایا و موارد منع استفاده از آن را به همراه نکات کلیدی آن بررسی کردیم تا در صورتی که تمایل به استفاده از این روش و این دستگاه دارید، اطلاعات کافی از آن را در اختیار داشته باشید.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

منوی دسته بندی های خود را در تنظیمات سربرگ در بخش منوی موبایل مشخص کنید.
فروشگاه