نکاتی در مورد داشتن رابطه جنسی بعد از عمل بینی

رابطه جنسی بعد از عمل بینی

رابطه جنسی بعد از عمل بینی یکی از سؤالاتی است که افراد معمولاً پس از آن که بینی خود را عمل می‌کنند، برایشان پیش می‌آید و بهتر است که در این زمینه، اطلاعات کافی را به دست آورند تا مشکلی متوجه سلامتی آن‌ها نشود.

باید بدانید که یکی از مهم‌ترین نکاتی که در زمینه عمل بینی وجود دارد، این است که برای دست یابی به نتیجه مطلوب، باید مراقبت‌های لازم بعد از عمل بینی را جدی بگیرید. یکی از تأثیرگذارترین عوامل در دست یابی به نتایج دلخواه عمل بینی رعایت مراقبت‌ها و نکات لازم بعد از عمل بینی توسط خود فرد است و دانستن در مورد رابطه جنسی بعد از عمل بینی نیز یکی از این موارد است که باید به آن توجه داشته باشید.

در مقاله امروز از مجموعه مقالات بلاگ رسمی دکتر احمدعلی رجب پور، قصد داریم به موضوع رابطه زناشویی بعد از عمل بینی بپردازیم و در این زمینه، جزئیات مهم را بررسی کنیم.

رابطه زناشویی بعد از عمل بینی

رابطه جنسی بین زن و مرد، یکی از مهم‌ترین فاکتورهای سلامت جسمی و روانی در زندگی فردی تلقی می‌شود و در این خصوص باید بدانید که وجود این رابطه برای هر فردی لازم است. اما رابطه جنسی نی باید در زمان و موقعیت مناسب صورت پذیرد تا آسیبی متوجه هر یک از طرفین رابطه نشود. در این خصوص، بسیار مهم است که زمان مناسب برای نزدیکی بعد از عمل بینی را بدانید.

برای آن که بدانید تا چه زمانی پس از عمل بینی بهتر است که از رابطه جنسی اجتناب کنید، بهتر است ابتدا دیدی کلی از این نوع عمل زیبایی داشته باشید.

بافت بینی که شامل پوست، غضروف، استخوان و مخاط و رگ‌های خونی می‌باشد، دست کاری می‌شود که به موجب آن، مقداری از خون به زیر بافت پوست و غضروف بینی نشت می‌کند و سبب به وجود آمدن کبودی‌های مختلف می‌شود. بسیاری از پزشکان متخصص جراحی پلاستیک، برای آن که این خون به بیرون راه پیدا نکند و از خون ریزی پس از عمل بینی جلوگیری کنند، مقداری گاز استریل آغشته شده به آنتی‌بیوتیک را در بینی قرار می‌دهند. بسیاری دیگر از جراحان بینی نیز برای آن که از خون ریزی پس از عمل جلوگیری کنند، ممکن است بخیه‌های کوچکی را داخل بافت بینی بزنند. با وجود این اقدامات و احتیاط‌ها، در چند روز اول بعد از عمل بینی، اندکی خونابه از بینی ترشح می‌شود که به همین منظور زیر بینی پانسمان قرار داده شده تا خون ترشح شده را جذب کند.

همچنین در عمل بینی از نوع باز، پوست بینی بریده شده و بالا زده می‌شود تا جراح بتواند دید بهتری نسبت به ساختار زیرین و داخلی بینی داشته باشد تا بتواند تغییرات بیشتر را اعمال کند. پس از آن که تغییرات مورد نظر بر روی بینی در عمل جراحی باز بینی اعمال شد، پوست بینی را به جای خود برمی‌گردانند و آن را بخیه می‌زنند. در این حالت نیز، مقداری از مایع میان بافتی زیر پوست بینی جمع می‌شوند که سبب به وجود آمدن تورم در بافت بینی می‌شوند. برای آن که این تورم‌ها از بین برند، زمان بسیار زیادی باید صرف شود تا بافت بینی، روند بهبودی طبیعی و دوران نقاهت خود را پشت سر بگذارد.

یکی از مواردی که بعد از جراحی بینی باید در نظر بگیرید، پرهیز از استعمال دخانیات به دلیل عوارض آن در روند بهبود است. یکی از پرتکرارترین سوالات بیماران این است که ” سیگار بعد از عمل بینی ” چه تاثیری بر نتیجه نهایی عمل بینی دارد ؟ که در مقاله‌ای مفصلا به آن پاسخ داده‌ایم.

رابطه زناشویی بعد از عمل بینی

تا سه هفته بعد از جراحی لازم است که از انجام فعالیت‌هایی نظیر بلند کردن وزنه، ورزش‌های سنگین و همچنین برقراری رابطه جنسی، پرهیز شود؛ چرا که این فعالیت‌ها موجب افزایش ضربان قلب و فشار خون می‌شود که در نتیجه آن، خون‌ریزی و تورم بینی بیشتر خواهد شد.

توجه داشته باشید که این موضوع به این معنی نیست که فرد باید استراحت مطلق داشته باشد. بعد از سه الی چهار روز می‌توان پیاده‌روی را شروع کرد. اتفاقاً انجام پیاده‌روی‌های سبک، باعث برقراری گردش خون متعادل در بدن می‌شود و روند بهبودی بعد از عمل را سرعت می‌بخشد.

یکی از مواردی که ممکن است برای افراد سخت باشد، این است که به دلیل تغییرات ظاهری و زیباتر شدن به دلیل عمل بینی، هر دو فرد هیجانات زیادی برای سکس بعد از جراحی بینی داشته باشند ولی باید توجه داشت که فعالیت‌های هیجانی مانند رابطه جنسی می‌تواند سبب فعال شدن اعصاب پاراسمپاتیک شده که در نتیجه آن فشار خون نیز افزایش پیدا می‌کند.

زمان مناسب برقراری رابطه جنسی بعد از عمل بینی

در این موارد، باید گفت که بعد از طی شدن سه هفته پس از عمل جراحی بینی، فرد می‌تواند رابطه جنسی را با شریک خود، آغاز کند ولی باید مراقبت‌های لازم نیز در این رابطه، لحاظ شود. البته یکی از مهم‌ترین نشانه‌ها برای آن که بتوانید تصمیم بگیرید که مان مناسب برای برقراری رابطه جنسی بعد از عمل بینی فرا رسیده است یا خیر، حس خودتان است. برای مثال، در صورتی که احساس خستگی و یا درد دارید، بهتر است که این موضوع را به زمان دیگری به تعویق بیندازید.

به هنگام برقراری رابطه جنسی بعد از عمل بینی ، سعی کنید موقعیت یا پوزیشنی را انتخاب کنید که راحتی کامل را برای شما داشته باشد و از انتخاب پوزیشن‌های سکس که سر شما در آن‌ها خم می‌شود، پرهیز کنید.

علاوه بر آن مواظب باشید که به بینی‌تان ضربه‌ای وارد نشود زیرا بینی در این مرحله هنوز استحکام کافی را نداشته و ممکن است آسیب جدی ببیند.

یکی از سؤالات متداول در زمینه رابطه جنسی بعد از عمل بینی این است که افراد می‌پرسند که در صورتی که به هنگام رابطه جنسی پس از عمل بینی، به بینی‌مان ضربه وارد شد، چه باید بکنیم؟

به طور کلی، باید به این موضوع اشاره کنیم که باید بعد از عمل جراحی بینی، مراقب باشید که هیچ گونه ضربه‌ای به بینی شما وارد نشود. در این مرحله، بافت بینی شما هنوز بهبود پیدا نکرده است و استحکام کافی را ندارد و حتی در برخی موارد، کوچک‌ترین ضربه وارده به بینی تازه عمل شده نیز می‌توانند سبب بروز آسیب‌های بسیاری شود.

در این مورد، باید مراقب باشید که حتی زمانی که شریک شما خواست شما را ببوسد، این کار باید با رعایت احتیاط لازم و به آرامی انجام شود.

در برخی موارد، وارد شدن ضربه به بینی، اجتناب‌ناپذیر است و به هر حال، ممکن است برای افراد پیش بیاید که پس از عمل بینی، به بینی آن‌ها ضربه وارد شود؛ در این صورت اگر ضربه وارد شده خفیف باشد و درد شما در مدت زمان کوتاهی برطرف شود، جای نگرانی نیست ولی در صورتی که ضربه وارد شده شدید باشد و ظاهر بینی تغییر کند، به طور مثال کج شود یا قوز پیدا کند، بهتر است که سریعاً به پزشک متخصص مراجعه کنید.

مطمئنا زمانی که برای مشاوره حضوری به نزد پزشک مراجعه می‌کنید، در رابطه با مصرف ” مشروب بعد از عمل بینی ” به شما تذکر خواهد داد؛ زیرا، یکی از شروط جراحی بینی و طی شدن روند بهبود بدون اختلال، سلامتی جسمانی است.

سکس بعد از عمل بینی

نکته‌ای که در این خصوص باید توجه ویژه‌ای به آن داشته باشید این است که در صورتی که ضربه وارد شده به بینی شما پس از عمل بینی، شدید باشد و سبب به وجود آمدن خون ریزی و یا مشکلات تنفسی شود، بدون فوت وقت باید به پزشک متخصص مراجعه کنید.

ولی این نکته را نیز باید در نظر داشته باشید که در صورتی که ضربه‌ای به بینی شما وارد شد، بهتر است حتی در حالتی که احساس بدی ندارید و یا مورد خاصی برای شما پیش نیامده است هم به پزشک متخصص مراجعه کنید تا بینی شما را معاینه کند. بسیاری از مشکلاتی که برای ساختار بینی پز از عمل جراحی پیش می‌آیند، اگر در زمان درستی پیگیری شوند به راحتی قابل حل و رفع شدن هستند ولی در صورتی که مدت زمانی از آن بگذرد، ممکن است به مشکلی دائمی تبدیل شود و مانع از دست یابی به فرم بینی دلخواه و مورد نظر شما شود که این قضیه می‌تواند سبب آن شود که به یک جراحی ترمیمی بینی احتیاج پیدا کنید.

برای انجام عمل‌های ترمیمی بینی نیز، باید حداقل یک سال از عمل بینی قبلی گذشته باشد تا بافت بینی به طور کامل بهبود پیدا کرده باشد و زخم‌های داخل حاصل از عمل جراحی بینی قبلی نیز از بین رفته باشند.

عمل بینی با اهداف مختلفی چون رفع ایرادات ظاهری و مشکلات عملکردی بینی انجام می‌شود بنابراین برای بهبود سریع‌تر و دست یابی به نتیجه بهتر باید مراقبت هایی را انجام داد مانند حرف زدن بعد از جراحی. ما در مقاله ” عوارض حرف زدن بعد از عمل بینی ” به این عارضه پرداخته‌ایم.

سخن پایانی

در این مقاله، در زمینه رابطه جنسی بعد از عمل بینی صحبت کردیم و نیز نکات ویژه در خصوص سکس بعد از عمل بینی را نیز معرفی کردیم. رابطه جنسی، بخشی جداناشدنی از یک روند زندگی و سبک زندگی سالم است که مانند غذا خوردن و یا خوابیدن، یکی از ضروریات زندگی هر فرد می‌باشد ولی باید در مواردی، این رابطه را کنترل کرد. یکی از مهم‌ترین زمان‌هایی که باید در این خصوص احتیاط‌های لازم را به خرج دهید، رابطه جنسی بعد از عمل بینی می‌باشد.

شما می‌توانید نظرات خود را در زمینه رابطه زناشویی بعد از عمل بینی ، در بخش نظرات زیر همین مقاله، با ما به اشتراک بگذارید و در صورتی که سؤالی در ذهن خود در این زمینه دارید که در این مقاله، به پاسخ آن نرسیدید، می‌توانید از طریق واتس آپ با دکتر رجب پور درمیان گذاشته و به سرعت به پاسخ خود دست یابید.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

منوی دسته بندی های خود را در تنظیمات سربرگ در بخش منوی موبایل مشخص کنید.
فروشگاه