عمل بینی در چه فصلی بهتر است؟

یکی از مهم‌ترین و پرتکرارترین سوالات متقاضیان جراحی زیبایی بینی این است که” بهترین فصل عمل بینی چه زمانی است ؟ ”

کسانی که قصد انجام جراحی بینی دارند، سعی می‌کنند تا اطلاعات خود را در این زمینه ارتقاء دهند تا بهترین نتیجه را بعد از سپری شدن دوران نقاهت بدست بیاورند و عوارض جانبی و خطرات احتمالی ناشی از جراحی را به حداقل برسانند. به همین دلیل است که حتی انتخاب یک زمان مناسب برای جراحی زیبایی اهمیت بسزایی برای این دسته از افراد دارد.

به نظر شما ” بهترین فصل برای جراحی بینی چه فصلی است؟ ” امروز دست پر آمده‌ایم تا با بررسی تمام زوایا و جوانب جراحی زیبایی بینی، یک پاسخ مناسب برای ” عمل بینی در چه فصلی بهتر است ؟” پیدا کنیم. اگر شما هم در فکر جراحی زیبایی بینی هستید، خواندن این مقاله را به هیچ وجه از دست ندهید و تا آخر مطالب همراه ما باشید.

فرآیند جراحی زیبایی بینی :

همه ما زیبایی را ذاتا دوست داریم و برای رسیدن به فرم و چهره ایده‌‌آل تلاش می‌کنیم. از طرف دیگر، پیشرفت علم در حوزه پزشکی کمک کرده است تا رویای رسیدن به چهره و اندام ایده‌آل به واقعیت تبدیل شود و افراد بتوانند اجزاء صورت خود را آنطور که می‌خواهند تغییر دهند.

جراحی زیبایی بینی، اولین و محبوب‌ترین عمل زیبایی است که به منظور اصلاح فرم بینی و ایجاد تناسب میان اجزاء صورت انجام می‌شود. آگاهی کامل از فرآیند جراحی زیبایی بینی کمک می‌کند تا تصمیم واقع بینانه‌تری نسبت به انجام این جراحی محبوب و بهترین فصل برای جراحی بینی بگیرید.

 

مقاله پیشنهادی: علت‌ افتادگی نوک بینی بعد از عمل و روش‌های درمان آن

 

طی فرآیند جراحی زیبایی بینی، ابتدا پوست و بافت روی استخوان بینی برداشته می‌شود تا پزشک دسترسی لازم را برای اصلاح فرم غضروف و استخوان بینی داشته باشد. سپس تغییرات مورد نظر را بر روی استخوان بینی اعمال می‌کند.

بهترین فصل عمل بینی

از آن جهت که بینی مرکز توجه در صورت است و نتیجه جراحی تا آخر عمر همراه فرد است، لازم است که در انتخاب جراح نهایت وسواس را به خرج بدهید. یک جراح خوب و با دقت می‌تواند به بیماران کمک کند تا از شر نقص‌های ساختاری بینی رها شوند و به بینی ایده‌آل خود برسند؛ بدون آنکه آسیبی به سلامتی و یا ظاهر بینی وارد شود.

در حقیقت جراحی زیبایی بینی و یا همان رینوپلاستی یک عمل جراحی به منظور بهبود فرم و بازسازی ساختار بینی است که می‌تواند تاثیر بسزایی در افزایش کیفیت زندگی فرد داشته باشد.

چه فصلی، بهترین فصل برای عمل بینی است؟

یکی از پرتکرارترین سوالات افراد حساس و وسواس فکری که متقاضی جراحی زیبایی هستند این است که “بهترین فصل عمل بینی کدام فصل است ؟”

مسائل و فاکتورهای زیادی وجود دارد که می‌تواند بر تصمیم گیری افراد در رابطه با تایم مناسب جراحی زیبایی بینی تاثیر بگذارد. یکی از این عوامل، وضعیت آب و هوا و موقعیت جغرافیایی است. نکته‌ای که وجود دارد این است که فصل اهمیت چندانی در نتیجه نهایی جراحی ندارد؛ به شرطی که فرد مبتلا به آلرژی فصلی نباشد و در شهری با آب و هوای گرم و خشک زندگی نکند.

 

مقاله پیشنهادی: بهترین جراح بینی تهران

 

هر یک از فصل‌های سال دارای یک سری ویژگی خاص است که باعث ایجاد تفاوت میان آنها می‌شود و نمی‌توان به طور دقیق گفت که کدام فصل، بهترین فصل برای عمل بینی خواهد بود.

برای مثال، برخی از افراد محصل هستند و بهترین زمان برای جراحی زیبایی بینی از نظر آن‌ها تابستان است. اما بهترین فصل عمل بینی برای دسته دیگری از افرادکه پوست حساس و نازک دارند و یا در شهری با آب و هوای خشک زندگی می‌کنند و در معرض تابش مستقیم نور خورشید قرار دارند، فصل زمستان است؛ زیرا تابش خورشید باعث ایجاد اختلال در روند بهبود زخم‌های ناشی از جراحی می‌شود و در فصل زمستان تا حد قابل قبولی از تابش خورشید در امان هستند.

بهترین فصل عمل بینی

از طرف دیگر، برخی از زیباجویان معتقد هستند که هوای معتدل پاییز باعث شده است که این فصل تبدیل به بهترین فصل برای جراحی بینی شود. اما مشکلی که وجود دارد این است که احتمال ابتلا به حساسیت و یا آلرژی فصلی در پاییز بیشتر بوده و ممکن است کمی اختلال در روند بهبود بیمار ایجاد شود. از نظر شما عمل بینی در چه فصلی بهتر است؟

در ادامه مطالب قصد داریم تا چند فاکتور که در انتخاب بهترین فصل تاثیر دارد به شما معرفی کنیم تا راحت‌تر برای زمان مناسب جراحی زیبایی بینی تصمیم بگیرید. پس تا آخر مطالب همراه ما باشید.

بهترین سن برای انجام جراحی زیبایی بینی :

شاید شما هم افراد کم سن و سالی را دیده باشید که به فکر جراحی زیبایی بینی هستند و این سوال برایتان ایجاد شده باشد که ” چه سنی را می‌توان بهترین زمان جراحی بینی دانست ؟ ”

جراحی زیبایی بینی یک عمل جراحی همه گیر است و تقریبا تمامی افراد با سنین مختلف برای یکبار هم که شده به انجام آن فکر کرده‌اند. بینی‌های بزرگ و بد فرم گاهی مایه اذیت و باعث خجالت افراد کم سن و سال می‌شود که نتیجه آن کاهش اعتماد به نفس و تحت تاثیر قرار گرفتن کیفیت زندگی فرد است. توجه داشته باشید که سن در جراحی بینی با محدودیت روبرو است و می‌توان کمترین سن را 1617 سالگی در زنان و 1819 سالگی در آقایان دانست. زیرا در این سن، بینی افراد تقریبا کامل است و افراد از نظر روحی، جسمی و عاطفی به بلوغ رسیده‌اند.

بسیاری از پزشکان متخصص و با وجدان کاری بالا توصیه می‌کنند که متقاضیان زیبایی، جراحی بینی را به سنین بعد از دوران نوجوانی موکول کنند تا بینی به طور کامل رشد کرده و فرم نهایی بینی نمایان شده باشد. جراحی زود هنگام بینی و بی‌توجهی به بهترین زمان جراحی بینی منجر به تغییر شکل و فرم بینی در اثر گذر زمان می‌شود. بعد از گذشت چند سال و در اثر جریان تکامل و رشد، فرد احساس می‌کند که بینی حالت نامطلوب به خود گرفته و مجبور به جراحی مجدد می‌شود. البته در مقاله ای جداگانه به بهترین سن برای عمل بینی بصورت مفصل پرداخته ایم و می‌توانید برای اطلاعات بیشتر مقاله را مطالعه بفرمایید.

 

مقاله پیشنهادی: فیلر بینی چیست و در چه مواردی انجام می‌شود؟

 

تاثیر وضعیت سلامتی بیمار در انتخاب زمان مناسب جراحی زیبایی بینی :

اولین چیزی که همیشه در رابطه با بهترین زمان جراحی بینی به بیماران می‌گوییم این است که همه چیز به خود بیمار و وضعیت جسمانی او بستگی دارد.

توجه داشته باشید که اولین فاکتور که هنگام تعیین زمان مناسب جراحی باید در نظر بگیرید، سلامتی بیمار است. به همین دلیل است که باید طی جلسه حضوری با پزشک خود صحبت کنید و او را از وضعیت جسمی و سوابق بیماری خود آگاه سازید.

بهترین فصل عمل بینی

برای مثال، بهار بدترین فصل برای جراحی زیبایی بینی افرادی است که مبتلا به آلرژی و حساسیت فصلی هستند. در صورتی که فردی دیگر، تعطیلات عید و فصل بهار را بهترین فصل عمل بینی می‌داند.

تاثیر استرس و شرایط بحرانی در نتیجه جراحی بینی :

زندگی پر مشغله امروزی باعث شده است که انسان‌ها در برخی از برهه‌های زندگی دچار استرس و اضطراب شوند و یا درگیر یک بحران موقتی خاص و استرس‌زا در زندگی شوند. به نظر شما دوران نقاهت پس از عمل برای این دسته از افراد به خوبی سپری می‌شود؟ مسلما جواب شما خیر است !

بنابراین، هنگام انتخاب بهترین فصل جراحی بینی ، شرایط کاری و زندگی خود را در نظر بگیرید و اگر در وضعیت عاطفی ناگوار و یا در حال دست و پنجه نرم کردن با یک بحران کاری هستید، جراحی زیبایی بینی را به زمانی دیگر موکول کنید.

از طرف دیگر، سپری شدن دوران نقاهت، بدون مشکل و اختلال، نیاز به استراحت و آرامش دارد. زمانی را برای جراحی زیبایی انتخاب کنید که وقت کافی و آزاد جهت آماده شدن  برای جراحی و سپری شدن پروسه بعد از آن، در اختیار داشته باشید.

 

مقاله پیشنهادی: مراحل تغییر شکل و فرم نهایی بینی بعد از عمل

 

خلاصه آنکه…

تمام فصول سال می‌تواند بهترین فصل برای جراحی بینی باشد، به شرطی که در وضعیت سلامت کامل قرار داشته باشید.

دربارهدکتر احمدعلی رجب پور
دکتر احمد علی رجب پور رتبه 1 بورد جراحی کشور سال 92 رتبه 1 آزمون فوق تخصص جراحی پلاستیک کشور سال 93 عضو انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران عضو هیئت علمی دانشگاه عضو بنیاد ملی نخبگان ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *