قوز بینی را چگونه از بین ببریم ؟ روش‌های از بین بردن قوز بینی

از بین بردن قوز بینی

از بین بردن قوز بینی و راه‌های آن موضوع مورد بحث و جز سوالات پرتکرار خیلی از افراد است. یکی از مسائل مرتبط به بینی که بر روی زیبایی تاثیر می‌گذارد، برآمدگی و قوز بینی می‌باشد. گاهی قوز بینی به صورت مادرزادی ایجاد شده، گاهی هم در اثر عوامل بیرونی مانند شکستگی یا ضرب دیدگی ایجاد می‌شود. در هر دو حالت، قوز بینی امری ناخوشایند برای همه ما به حساب می‌آید. اینکه چگونه قوز بینی را از بین ببریم یا چگونه قوز بینی را برطرف کنیم را در این مقاله به پاسخ می‌دهیم پس تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

چگونه قوز بینی را از بین ببریم ؟

فرم غضروف بینی در افراد مختلف، متفاوت می‌باشد. در حقیقت، قوز دماغ یا بینی زمانی ایجاد می‌شود که استخوان یا غضروف بینی دچار مشکل می‌شود. بنابراین، تشخیص علت ایجاد قوز، نقشی کلیدی در اصلاح فرم بینی و درمان قوز ایفا می‌کند.

برای مثال، برخی از افراد، جراحی را برای اصلاح فرم بینی استخوانی انتخاب می‌کنند. برخی دیگر، به دلیل ترس از عوارض جراحی، روش‌هایی مانند تزریق ژل یا سوهان کشیدن بینی را انتخاب می‌کنند. دسته دیگری از افراد که بینی‌هایی با قوز کم دارند، روش‌های از بین بردن قوز بینی در خانه ، مانند ماساژ را انتخاب می‌کنند.

تا پایان این مطالب همراه ما باشید تا پاسخ سوال چگونه قوز بینی را برطرف کنیم را دریابیم.

از بین بردن قوز بینی در خانه :

صورت افراد، اولین چیزی است که در ملاقات اول، مورد توجه دیگران قرار می‌گیرد و قوز دماغ یا بینی اولین موضوعی است که می‌تواند زیبایی فرد را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

یکی از روش‌های از بین بردن قوز بینی در خانه ، ماساژ است که توسط خود فرد، در منزل صورت می‌گیرد. در این روش، خبری از خون‌ریزی و درد نیست و یک روش ایمن و بدون نیاز به هزینه می‌باشد. البته، اینکار برای بینی‌های دارای قوز شدید یا بینی‌های استخوانی مناسب نمی‌باشد. همچنین، نحوه ماساژ و حرکات ورزشی در هر فرد با فرد دیگر متفاوت است و احتمال دارد که ماساژ و حرکات ورزشی تاثیری در رفع قوز بینی نداشته باشد.

از بین بردن قوز بینی با ماساژ :

یکی از تمرین‌های از بین بردن قوز بینی در خانه ، وارد کردن کمی فشار با استفاده از انگشت اشاره به نوک بینی است. این ماساژ مانع از افتادگی نوک بینی خواهد شد. در حین ماساژ، فشار را زیاد کنید؛ به گونه‌ای که بینی به سمت بالا حرکت کند. این ماساژ را دو بار در روز و هر بار 30 مرتبه تکرار کنید تا نتیجه دلخواه‌تان را بدست آورید.

یکی دیگر از تمرینات از بین بردن قوز بینی با ماساژ که می‌توانید در خانه انجام دهید، انجام حرکاتی است که موجب تقویت عضلات درون بینی می‌شود. برای مثال، ماساژ اطراف دهان و چونه تاثیر زیادی بر روی تقویت عضلات بینی دارد.

برای تمرین بعدی از بین بردن قوز بینی با ماساژ ، ریلکس قرار بگیرید و چشم‌هایتان را ببندید. سپس حرف «O» را تلفظ کنید. عضلات صورت‌تان را به آرامی به سمت عقب بکشید و همزمان با انجام اینکار، سر و سینه‌تان را منقبض کرده و به عقب بکشید. تکرار چنین تمرینی باعث تقویت عضلات و ماهیچه‌های صورت می‌شود و باعث حفظ و اصلاح فرم بینی خواهد شد.

از بین بردن قوز بینی با روغن زیتون

همه ما با خواص اعجاب انگیز زیتون و روغن آن آشنای دارید. شاید شما هم به از بین بردن قوز بینی با روغن زیتون فکر نمی‌کردید. هر چند این عمل چندان کارآمد نیست و در طولانی مدت تاثیر بسیار کمی بگذارد اما نمی‌تواتن تاثیر آن را انکار کرد. برای از بین بردن قوز بینی با روغن زیتون دست خود را به روغن زیتون آغشته کرده و از بالای برآمدگی بینی بصورت عمود با فشار تا انتهای برآمدگی بکشید. این عمل را حداقل روزانه یک بار انجام دهید.

از بین بردن قوز بینی

از بین بردن قوز بینی با ژل :

متاسفانه افراد زیادی وجود دارند که از فرم بینی‌شان رضایت کامل ندارند و به طور مداوم در حال جستجوی روشی جهت ایجاد تغییر در فرم بینی‌شان هستند. تزریق ژل در بینی، یکی از روش‌های تغییر شکل بینی، مطابق با خواسته فرد، است که امروزه بسیار مورد توجه قرار گرفته و از آن برای زیباسازی بینی و اصلاح فرم آن استفاده می‌شود.

از بین بردن قوز بینی با ژل یکی از بی‌خطرترین و آسان‌ترین راه‌های درمانی و روش‌های غیرجراحی قوز دماغ می‌باشد. خبر خوب این است که می‌توانید از آثار مثبت این متد جدید و کارآمد به صورت سرپایی و بدون بیهوشی، در کلینیک زیبایی بهره‌مند شوید.

فراموش نکنید که تزریق ژل ، یک درمان موقت برای رفع قوز بینی به حساب می‌آید و برای افزایش ماندگاری آن، باید هر 6 ماه یک‌بار، عمل تزریق ژل را مجددا تکرار نمایید؛ زیرا، مواد بوتاکس به گونه‌ای است که با گذشت زمان جذب بدن خواهد شد و از اثر آن کاسته می‌شود.

در نتیجه، این روش، روشی مناسب برای بیمارانی است که از تغییر فرم بینی خود مطمئن نیستند و نمی‌خواهند تغییری دائمی بر روی بینی خود ایجاد کنند. پس، مزیت دیگر این تکنیک، این است که اثر آن دائمی نیست و در صورت نداشتن رضایت خاطر از نتیجه کار، فرم بینی به حالت قبل باز می‌گردد.

توجه داشته باشید که افرادی که دارای قوز شدید در نواحی داخلی بینی هستند، به احتمال زیاد، پزشک عمل جراحی بینی را به آن‌ها پیشنهاد خواهد کرد.

قبل از هر اقدامی اگر نیاز به انجام عمل برای از بین بردن قوز بینی داشتید حتما بخاطر داشته باشید که انتخاب پزشک بسیار حائز اهمیت است. چرا که علاوه بر نتیجه بهتر عوارض کمتری را نیز برای شما به دنبال دارد اما انتخاب این جراح چگونه است. ما در مقاله ” بهترین جراح بینی در تهران ” به شما در این انتخاب کمک می‌کنیم.

نکات و مراقبت‌های لازم در روش برداشتن قوز بینی با ژل:

نکات و مراقبت‌های لازم رفع قوز بینی با ژل به دو قسمت قبل و بعد از تزریق ژل دسته بندی می‌شوند که به شرح زیر است:

֎ قبل از اقدام :

 • بهتر است که 10 روز قبل از فرآیند تزریق ژل از مصرف داروهایی که احتمال خونریزی حین تزریق را افزایش می‌دهد، بپرهیزید. داروهایی مانند آسپرین و داروهای ضدالتهابی نظیر ادویل، ژلوفن و ایبوپروفن.
 • داروهایی که مصرف می‌کنید و سوابق بیماری‌تان را با پزشک در میان بگذارید.
 • از مصرف نوشیدنی‌های حاوی الکل تا 24 ساعت قبل از تزریق بپرهیزید. مصرف الکل باعث افزایش عارضه‌های جانبی تزریق مانند احتمال خونریزی و کبودی می‌شود.
 • درمان‌های مرتبط با دهان و دندان را 2 هفته قبل از تزریق ژل انجام دهید.

֎ بعد از اقدام:

 • تا یک هفته بعد از تزریق ژل، از مصرف الکل و دخانیات اجتناب فرمایید.
 • در هنگام خوابیدن، زاویه سر و بدن را به 30 درجه برسانید.
 • تا 48 ساعت بعد از تزریق، از رفتن به مکان‌های گرم مانند سونا، حمام بخار و حمام بخار خودداری کنید.
از بین بردن قوز بینی

از بین بردن قوز بینی با سوهان :

آیا با مزایای سوهان کشی بینی آشنا هستید؟ بسیاری از افراد از جراحی بینی و عوارض آن ترس دارند. به همین خاطر، به دنبال راهی برای اصلاح و رفع قوز بینی ، بدون جراحی هستند. یکی از تکنیک‌های اصلاح فرم بینی و زیباسازی آن، از بین بردن قوز بینی با سوهان است.

همانطور که می‌دانید از بین بردن قوز بینی در خانه و یا تزریق ژل، روش‌هایی موقت هستند. به همین خاطر، یکی از کارآمدترین و پرطرف‌دارترین روش‌های برطرف کردن قوز بینی در بینی‌های استخوانی، سوهان کشی است. در سوهان کشی بینی به روش بسته و بدون جراحی، نیازی به بیهوشی نخواهد بود. و عوارض جانبی آن کمتر از جراحی باز است.

یکی دیگر از مزیت‌های سوهان کشی بینی این است که با استفاده از سوهان در جراحی باز بینی، می‌توان قوز باقی مانده از عمل را به طور کامل اصلاح کرد و ظاهری زیبا و منظم به بینی بیمار داد.

در حقیقت، سوهان کشی در جراحی باز یک روش استاندارد برای دستیابی به نتیجه مطلوب و دلخواه است. در این روش، بیمار بیهوش شده و به دلیل باز بودن عمل، پزشک به سطح وسیعی از بینی دسترسی دارد.

نتیجه‌گیری:

چگونه قوز بینی را برطرف کنیم یا چگونه قوز بینی را از بین ببریم ؟ اینها سوالاتی است که همیشه برای برخی افراد که بر روی بینی خود دارای قوز هستند ایجاد می‌شود. متد درمانی قوز دماغ بسته به شرایط بیمار و صلاح دید پزشک، انتخاب خواهد شد.از بین بردن قوز بینی با ماساژ یک روش طولانی مدت با اثر بخشی کمی می‌باشد. از بین بردن قوز بینی با ژل ، یک روش موقت است که با گذشت زمان، مواد ژل متابولیزه خواهد شد. اگر به دنبال روشی غیر تهاجمی و کم خطر برای اصلاح فرم بینی‌تان هستید، تزریق ژل و ماساژ بینی‌های گوشتی و سوهان کشی به روش بسته، گزینه‌ای مناسب برای شما خواهد بود. در صورت داشتن هرگونه سوال می‌توانید با دکتر رجب پور در ارتباط بوده یا از طریق کامنت، سوالات خود را مطرح نمائید.


سوالات متداول:

از بین بردن قوز بینی با ژل دارای عوارض جانبی خواهد بود؟

تزریق ژل در بینی یک تکنیک جدید است و هنوز عوارض تزریق ژل در درازمدت به طور دقیق مشخص نشده است. در کل، تزریق ژل و چربی برای از بین بردن قوز بینی ، یک روتوش ظاهری و یک روش موقت برای اصلاح عیوب بینی. به حساب می‌آید.

از بین بردن قوز بینی با سوهان یا جراحی را چه مدت بعد از تزریق ژل می‌توان انجام داد؟

بهتر است حداقل 6 ماه از تزریق ژل در بینی بگذرد. سپس اقدام به جراحی یا سوهان کشی بینی کنید. البته، این مدت زمان بسته به نوع فیلر، متفاوت خواهد بود. اما هرچه مدت زمان بیشتری از تزریق گذشته باشد، نتیجه جراحی بهتر خواهد بود.

از بین بردن قوز بینی با ژل در بینی‌های گوشتی، موثر خواهد بود؟

بهترین راه برای رفع قوز در بینی‌های گوشتی، جراحی است. سایر روش‌های درمانی غیر جراحی، اثر قابل ملاحضه‌ای نخواهند داشت. بعد از تزریق ژل، حفره‌های بینی پر شده و قوز بینی کمتر به چشم خواهد خورد.

از بین بردن قوز بینی با سوهان باعث کاهش حس بویایی می‌شود؟

یکی از رایج‌ترین عوارض جراحی بینی، کاهش حس بویایی است. کاهش حس بویایی یک عارضه موقت و کوتاه مدت است که در اثر ورم پوشش داخلی بینی ایجاد می‌شود. تورم ناشی از عمل، مانع از رسیدن مولکول‌ها به اعصاب بویایی خواهد شد. بدین ترتیب، حس بویای فرد کاهش یافته و موجب شکایت افراد می‌شود.

اشتراک گذاری

24 دیدگاه در “قوز بینی را چگونه از بین ببریم ؟ روش‌های از بین بردن قوز بینی

 1. گلرخ گفت:

  سلام من مدتیه که چشام ضعیف شده و مجبورم عینک بزنم و کمی بینیم قوز پیدا کرده و خوب در صورت استفاده به مرور بیشترم میشه پیشنهادتون برای جلوگیری و درمانش چیه؟
  ممنون میشم راهنمایی کنید.🙏🏿

  1. سلام دوست عزیز
   با افزایش سن جاهای مختلف بدن تغییراتی می‌کنند از جمله بینی که ممکن است قوز آن برجسته تر شود و ربطی به عینک ندارد. کار خاصی هم نمی‌توان انجام داد اما اگر این موضوع شما را آزار می‌دهد می‌توانید عمل بینی انجام دهید.

 2. متین گفت:

  سلام من ۱۵سالمه قوز دماق دارم ی بار تو کلاس سوم شکست عمل کردم قبلن قوز نداشت الان قوز داره بنظرتون قوز بعده ۱۵سالگی از بین میره یا عمل جراحی بکنم

  1. سلام دوست عزیز ، خیر از بین نمی‌رود.
   برای مشاوره رایگان عکس بینی خود را به شماره 09120600407 ارسال نمایید.

 3. حامد گفت:

  سلام
  ۲۶ سالمه
  میخواستم بدونم غیر از عمل جراحی روشی برای از بین بردن قوز بینی وجود داره که عوارض کمتر داشته باشه و دایمی باشه .
  در ضمن نوک بینی هم به سمت بالا کشیده شه؟

  1. علیرضا گفت:

   سلام من 15 سالمه من از موقه ک بدنیا اومدم تا10یا 11سالگی قوز بینی نداشتم ولی از 12 سالگی تا الا قوز دارم میشه من راهنمای کنید؟

   1. سلام و سپاس از شما دوست عزیز
    قوز بینی در بسیاری ار افراد وجود دارد و به مرور زمان هم بیشتر می‌شود برای از بین بردن قوز بینی باید بعد از سن 17 سالگی به بعد عمل جراحی انجام دهید. برای راهنمایی بیشتر می‌توانید از طریق واتس آپ مشاوره رایگان دریافت نمائید.

 4. زریا گفت:

  سلام بینی من ضربه دیده و از سمت چپ داره میاد بیرون چیکارکنم

  1. با سلام و سپاس از همراهی شما دوست عزیز
   استخوان بینی شما شکسته است و باید به جراح پلاستیک یا گوش حلق بینی مراجعه کنید

 5. صبور گفت:

  سلام وقت بخیر من ۱۵ سالمه و بینی م استخوانی و قوس دار هستش میخواستم بدونم میشه باروغن زیتون تاحدودی بهتر بشه؟

  1. با سلام و سپاس از همراهی شما
   خیر، در صورت نارضایتی از بینی خود باید آن را جراحی نمایید. البته سن مناسب برای جراحی بینی را در مقاله ” سن عمل بینی ” مطالعه نمائید.

 6. صدف گفت:

  سلام من دختری سیزده و نیم ساله هستم من حدود ۵ سال پیش افتادم زمین و بینیم قوس در آورد میخواستم بدونم میشه سوهانش بکشم تو این سن؟؟؟؟

  1. یا سلام و سپاس از همراهی شما
   خیر. برای جراحی بینی باید تا سن 17 سالگی صبر نمائید

 7. مهسا گفت:

  من ۱۴ سالمه یکم بینیم قوز پیدا کرده اصلا دوست ندارم آیا تزریق ژل خوبه

  1. با سلام و سپاس از همراهی شما
   تزریق ژل یه کار موقتی است و نباید زیاد تکرار شود. باید تا سن 17 سالگی صبر کنید تا بتوان جراحی زیبایی بینی را برای شما انجام داد و تا آن زمان احتمالا قوز بینی شما بیشتر هم می‌شود

 8. زیبا گفت:

  سلام ممنون از مقاله عالی تون من دختری ۱۵ ساله هستم من یه ۵ سالی هس فک کنم که بینیم قوز در آورده قوزش خیلی زیاد نیس ولی از نیمرخ خیلی زشتم کرده الان واقعا نمیدونم چیکار کنم میشه بدون عمل جراحی و تزریق ژل… کاری براش کرد چون خودتون گفتین که فقد بعد ۱۷ شال عمل بینی ممکنه الان من چیکار کنم قوز از بین بره لطفا کمکم کنید

  1. سلام و سپاس از همراهی شما
   باید کمی صبور باشید، میتونید برید براتون ژل بزنن اما توصیه اصلی من به شما صبور بودن است

 9. Roxi گفت:

  سلام من دختری 17 سالم بینیم قوز کم داره ولی خیلی رو مخم از طرفیم چون خیلی قوزش کم اصلا دلم نمی خواد عمل کنم می خواستم بدونم که روغن زیتون یا ماساژ بینی می تون بهم کمک کنه

 10. Roxi گفت:

  سلام من 17 سالم و بینیم قوز خیلی کمی داره می خواستم بودنم با روش روغن زیتون یا ماساژ میشه قوزش رو برطرف کرد یا نه چون خیلی کم اصلا دلم نمیاد عمل کنم

  1. با سلام و سپاس از همراهی شما دوست عزیز
   قوز بینی به مرور زمان بیشتر نیز می‌شود، روش های یاد شده موجب کاهش و جلوگیری از افزایش قوز بینی در بلند مدت نیز می‌شود بنابراین برای از بین بردن قوز بینی باید جراحی انجام دهید اما اگر این قوز بینی برای شما آزار دهنده نیست از روش های یاد شده برای کاهش و جلوگیری از افزایش قوز بینی استفاده نمائید.

 11. **** گفت:

  سلام ، وقتتون بخیر من دختری دوازده ساله هستم بینیم یه کم قوز داره در حالت عادی قابل تشخص نیست و از طرفی هم عینک میزنم ولی اگه عینکم رو در بیارم و نیم رخ شم پیداست من چه مدت بعد از انجام ماساژ های مخصوص به نتیجه میرسم و میتونم قوز بینیم رو از بین ببرم؟

  1. با سلام و سپاس از همراهی شما
   برای از بین بردن قوز بینی خود باید عمل جراحی انجام دهید و برای انجام جراحی باید تا سن 17 سالگی صبر نمائید.

 12. عسل گفت:

  سلام من بسکتبالیست هستم و یه بار توپ خورد توی بینیم الان یه کم قوز درآورده، عینکی هم هستم میترسم به مرور زمان بخاطر عینک بیشتر شه میشه بگید باید چیکار کنم؟
  خیلی ممنون میشم اگه راهنماییم کنید

  1. سلام به شما همراه عزیز
   در پاسخ به سوال شما در رابطه با قوز دماغ یا قوز بینی کاری که موثر می‌باشد جراحی بینی است. اگر واقعا برای شما سخت هستش یا جراحی بینی انجام دهید یا چشم خود را لیزیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

منوی دسته بندی های خود را در تنظیمات سربرگ در بخش منوی موبایل مشخص کنید.
فروشگاه