بوتاکس دیسپورت انگلیسی

بوتاکس دیسپورت انگلیسی : در دنیای پرمشغله امروزی، داشتن پوست سالم و صاف یکی از فاکتورهای زیبایی به حساب می‌آید که اکثر افراد برای رسیدن به آن هزینه‌های گزافی را پرداخت می‌کنند. همه ما در سنین مختلف، به دنبال راهی برای رسیدن به پوستی صاف‌تر و به تعویق انداختن نشانه‌های پیری زودرس پوست هستیم.

یکی از جدیدترین شیوه‌های درمانی و جوان‌سازی پوست، تزریق بوتاکس است که همزمان با پیشرفت علم، گسترش بسیاری یافته است.
یکی از معروف‌ترین مارک‌های بوتاکس خارجی، بوتاکس دیسپورت است که امروزه در کشور ما، طرفداران زیادی پیدا کرده است. بوتاکس دیسپورت شامل پودر لئوفیلیزه می‌شود که این پودر حاوی درجه خلوص بالایی از سم بوتولینیوم توکسین نوع A می‌باشد.
متاسفانه وجود لاکتوز در ترکیبات بوتاکس دیسپورت انگلیسی موجب ممنوعیت استفاده از آن برای افرادی که به شیر آلرژی دارند، شده است.

این ماده محبوب ازسال 1990 توسط شرکت فرانسوی IPSEN تولید می‌شود و توانسته تا به امروز، مجوز بیش از 67 کشور را کسب نماید. دیسپورت که با عنوان ژنریک ABO-BOTULINUM به بازار عرضه می‌شود، قیمت بالاتری نسبت به برخی از بوتاکس‌های خارجی وارداتی دارد. اما نسبت به نمونه‌های خارجی معروف، مانند آلرگان، قیمت مناسب‌تری دارد.

اگر شما هم از ظاهر شدن چین و چروک بر روی پوست صورت‌تان نگران شده‌اید و به تزریق بوتاکس فکر می‌کنید، تا آخر این مطالب همراه ما باشید تا با ماهیت بوتاکس دیسپورت انگلیسی و کاربرد آن آشنا شوید.

بوتاکس دیسپورت انگلیسی

بوتاکس دیسپورت انگلیسی :

بوتاکس دیسپورت، یکی از معروف‌ترین مارک‌های بوتاکس خارجی است که در چند سال اخیر، استفاده از آن در کشور ما بسیار رایج شده است. شرایط نگهداری و نوع ترکیبات بوتاکس دیسپورت باعث ایجاد تفاوت میان آن با سایر بوتاکس‌ها شده است. به‌ عنوان‌ مثال، دمای نگهداری آن بین 2 تا 8 درجه بوده و می‌توانید آن را به شکل پودر سفید رنگ تهیه نمایید.

دیسپورت به گروه تزریقات نورومدولاتور تعلق دارد. نورومدولاتورها باعث شل شدن عضلات اطراف محل تزریق می‌شوند و با محدود کردن حرکات آن نواحی، باعث کاهش چروک می‌شوند.

بعد از تزریق و شل شدن عضلات، پوست آن ناحیه نرم می‌شود و خطوط صورت کمتر خودنمایی می‌کنند. برای شروع، متخصص مقدار کمی از مواد را به صورت مستقیم به عضله هدف تزریق می‌کند و به طور موقت باعث جوان‌سازی پوست و کاهش خطوط صورت می‌شود.

اکثر افراد از ابتدای بزرگسالی، شاهد ایجاد چروک در پیشانی و خطوط بین دو ابرو خواهند بود و هرچه سن بالاتر می‌رود و انعطاف‌پذیری پوست کاهش می‌یابد، خطوط جدیدی ظاهر شده و خطوط قدیمی، عمیق می‌شوند.

بوتاکس دیسپورت انگلیسی برای افرادی که خطوط متوسط تا شدید دارند، گزینه مناسبی خواهد بود. همچنین، تزریق بوتاکس دیسپورت انگلیس زیر نظر متخصص، تا حدی اسپاسم عضلات کمر در بزرگسالان و کودکان را درمان می‌کند.
می‌توانید بوتاکس دیسپورت انگلیسی را به صورت دو شیشه 300 یا 500 واحدی از مراکز معتبر تهیه نمایید.

آشنایی با فواید و کاربرد بوتاکس دیسپورت :

خواص بوتاکس دسپورت در درمان بیماری‌های مزمن :

هنگامی که به تاریخچه بوتاکس نگاهی می‌اندازیم، متوجه خواهیم شد که کاربرد اولیه بوتاکس دیسپورت در حوزه درمان بیماری‌ها بوده است. یکی از خواص بوتاکس دیسپورت، درمان بیماری‌های مزمن مربوط به عضلات و ماهیچه‌هایی است که به صورت غیرارادی فعالیت می‌کنند؛ مانند: فعالیت و حرکات غیرارادی ماهیچه‌ها در پارکینسون.
اولین گروه‌هایی که از فواید بوتاکس بهره‌مند شدند، بیمارانی بودند که از مشکلات حرکتی مزمن رنج می‌بردند و از آن‌ جهت که بوتاکس در درمان اسپاسم ماهیچه‌ها نقش بسزایی دارد، کم‌کم استفاده از آن رواج پیدا کرد و محققان با خواص و کاربرد بوتاکس در سایر حوزه‌ها آشنا شدند.

خواص بوتاکس دیسپورت در درمان میگرن:

دکتر ویلیام بیندر، یک جراح پلاستیک در بورلی هیلز، در سال 1992 متوجه شد افرادی که از بوتاکس برای درمان چین و چروک و خطوط پیشانی استفاده کرده‌اند، کمتر دچار سردرد می‌شوند.
بوتاکس موجب آرام شدن عضلات می‌شود و بعد از تزریق آن به عضله، اعصاب حسی پیام درد را به مغز نمی‌فرستند، درد و تنش‌های ناشی از میگرن از بین خواهد رفت. بنابراین، درمان سردردهای مداوم یا میگرن از طریق بوتاکس، یکی از پرکاربردترین خواص بوتاکس دیسپورت می‌باشد.
بعد از درمان میگرن با بوتاکس دیسپورت، دیگر نیازی به دارو نخواهید داشت و از عارضه‌های جانبی و خطرناک داروها در امان خواهید بود.

خواص بوتاکس دیسپورت در درمان تعرق بیش از حد:

تعرق بیش از حد، یکی از مشکلاتی است که برخی از افراد، هرروزه با آن روبرو هستند. این موضوع باعث نگرانی و ناراحتی آن‌ها در فصل‌های گرم سال و یا قرارهای کاری می‌شود؛ به خصوص، افرادی که از لحاظ اجتماعی در موقعیت‌ و جایگاه‌های خاص قرار دارند.
با بهره‌مندی از خواص بوتاکس دیسپورت، می‌توانید تعرق‌های مکرر را بدون استفاده از دارو و درمان‌های اضافه به حداقل برسانید و برای چند ماه از از شر تعرق راحت شوید. در نتیجه، تزریق بوتاکس، یک درمان موقت برای افرادی است که از هیپریدرولیس زیر بغل رنج می‌برند.
از سال 2004، فواید بوتاکس برای درمان تعرق‌های مکرر و بیش از حد مورد تایید قرار گرفت. از این روش می‌توانید برای درمان عرق‌های زیاد دست و پاها نیز استفاده کنید.

خواص بوتاکس در کاهش تعرق

خواص بوتاکس دیسپورت در درمان بیماری دیستونی:

بیماران مبتلا به بیماری دیستونی از درد، گرفتگی و کنترل غیرارادی ماهیچه‌ها رنج می‌برند. در دیستونی‌های شدید، شخص قادر به انجام کاری نخواهد بود و زندگی روزمره او مختل می‌شود.
تاکنون روش درمانی خاصی برای کنترل این بیماری گزارش نشده است. اما خوشبختانه، می‌توان با تزریق بوتاکس و ایجاد فلجی موقت در عضله‌ها و ماهیچه‌های منقبض شده، تا حدی نشانه‌های بیماری را کنترل کرد.

خواص بوتاکس دیسپورت در صنعت زیبایی :

اکثر ما با کاربرد بوتاکس در صنعت زیبایی آشنا هستیم. در حال حاضر، یکی از رایج‌ترین و پرکاربردترین خواص بوتاکس دیسپورت در زمینه زیبایی است.

فواید بوتاکس دیسپورت انگلیسی جهت فرم دهی صورت، رفع خطوط گردن، خنده، ابرو، پیشانی، چشم و … مورد استقبال بسیاری از خانم‌ها قرار گرفته و توانسته در مدت زمان کوتاهی، طرفداران بسیاری پیدا کند.

بسیاری از ما برای درمان خطوطی که در اثر گذشت سال‌ها و یا گرفتگی عضلات در صورت ظاهر شده‌اند، به فکر تزریق بوتاکس می‌افتیم. تزریق بوتاکس باید زیر نظر پزشک یا متخصص انجام شود؛ زیرا، متخصص زیبایی از انواع مواد باکیفیت و دوز ایمن آن‌ها آگاهی کامل دارد. تحت هیچ شرایطی برای تزریق بوتاکس دیسپورت به سراغ افراد غیرمتخصص یا آرایشگاه‌ها نروید، زیرا، نداشتن تجربه کافی در هنگام تزریق، خطر بروز عفونت و پارگی رگ را افزایش می‌دهد.

عوارض بوتاکس دیسپورت :

بوتاکس دیسپورت انگلیسی دارای تاییده از FDA است. هنگامی که بوتاکس در محل صحیح تزریق می‌شود و نکات مراقبتی بعد از آن به خوبی رعایت می‌شود، عارضه جدی ایجاد نخواهد شد.

در یک تزریق موفق و صحیح، احتمال جابه‌جایی بوتاکس به سایر نقاط بسیار ناچیز است. اما، در صورت انتقال ماده تزریق شده به سایر عضلات عوارض جدی و خطرناکی بروز خواهد کرد.

برای مثال، جابه‌جایی مواد تزریق شده به سمت حدقه چشم موجب دوبینی، افتادگی پلک و یا سایر مشکلات خواهد شد. برای پیشگیری از این عارضه، پزشکان توصیه می‌کنند که 3 الی 4 ساعت بعد از تزریق، از خوابیدن و دراز کشیدن بپرهیزید.

عوارض ناشی از تزریق بوتاکس، نگرانی و استرس بیماران را به دنبال دارد. دقت داشته باشید که عوارض جانبی تزریق بوتاکس، بعد از 2 الی 4 هفته بهبود خواهد یافت. در غیر این صورت، پزشک با تخلیه کردن مواد بوتاکس به از بین رفتن آثار آن کمک خواهد کرد.
خوشبختانه، تاکنون عوارض جانبی اندکی از بوتاکس دیسپورت انگلیسی گزارش شده است. برخی از عارضه‌های جانبی و رایج از قبیل سردرد، کبودی و کمی بی‌حسی بعد از تزریق به طور کامل از بین خواهند رفت.

همچنین، تزریق بوتاکس به اشخاص بالای 70 سال توصیه نمی‌شود. چراکه در سنین بالا، آتروفی عضلانی به صورت معکوس عمل می‌کند و موجب افزایش چین و چروک خواهد شد. همچنین، تزریق بوتاکس دیسپورت در بیماران مبتلا به بیماری myastina gravis، موجب شدت یافتن علائم بیماری خواهد شد؛ زیرا، در بیماری عصبی myastina gravis فرد بیمار از ضعف عضلات بدن رنج می‌برد.

ماندگاری بوتاکس دیسپورت :

به طور طبیعی بعد از رسیدن به سن میان سالی، در نواحی مختلف پوست انسان‌ها چین و چروک ظاهر خواهد شد که باعث پیرتر نشان دادن چهره افراد می‌شود. گاهی اوقات، خطوط صورت سن فرد را بیشتر از سن واقعی نشان می‌دهد و تبدیل به یک موضوع آزاردهنده برای افراد، به خصوص خانم‌ها می‌شود.

دیسپورت یکی از محبوب‌ترین و موفق‌ترین داروهای تزریق بوتاکس است که در کشور انگلیس ساخته می‌شود. امروزه، اغلب پزشکان ایرانی، این برند را برای تزریق بوتاکس پیشنهاد می‌کنند.

3 الی 4 روز بعد از تزریق بوتاکس دیسپورت انگلیسی، شاهد تاثیرات آن در محل تزریق خواهید بود و می‌توانید نتایج نهایی را رویت نمایید. به طور کلی، ماندگاری بوتاکس دیسپورت حدود 3 الی 5 ماه است که این مدت زمان در افراد مختلف و با توجه مراقبت‌های بعد از تزریق، متغیر می‌باشد.

در حقیقت، آثار مثبت دیسپورت در تمام بیماران یکسان نمی‌باشد و گاهی ماندگاری بوتاکس دیسپورت در درمان‌های غیر زیبایی، بلند مدت‌تر خواهد بود.

در صورت داشتن رضایت می‌توانید بعد از گذشت 4 یا 5 ماه، مجددا به پزشک مراجعه کنید و تزریق بوتاکس دیسپورت را تکرار نمایید تا ماندگار آن را افزایش دهید و از تاثیرات مثبت و نتایج مطلوب آن بهره‌مند شوید. توجه فرمایید که تزریق بعدی دوام بیشتری خواهد داشت و اثر آن دیرتر از بین خواهد رفت.

نتیجه گیری :

ماده اصلی انواع بوتاکس‌ها، سم بوتولینوم(Botulinum toxin) است. به همین خاطر، احتمال دارد که بعد از استفاده از این تکنیک جوان‌سازی، شخص دچار حساسیت شود. بنابراین، قبل از اقدام به تزریق بوتاکس دیسپورت انگلیسی، در رابطه با ممنوعیت‌های تزریق و سوابق بیماری‌های زمینه‌ای با پزشک‌تان مشورت نمایید.

و در آخر، بوتاکس دیسپورت، یکی از پرکاربردترین بوتاکس‌ها در کشورمان است که دارای فواید و کاربردهای بسیاری می‌باشد. در این مقاله، شما را با خواص بوتاکس دیسپورت و عوارض آن آشنا کردیم. فراموش نکنید که مدت زمان ماندگاری انواع بوتاکس، همه چیز نیست. هنگام انتخاب بوتاکس، کیفیت مواد و نوع درمان را اولویت قرار دهید.

دربارهدکتر احمدعلی رجب پور
دکتر احمد علی رجب پور رتبه 1 بورد جراحی کشور سال 92 رتبه 1 آزمون فوق تخصص جراحی پلاستیک کشور سال 93 عضو انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران عضو هیئت علمی دانشگاه عضو بنیاد ملی نخبگان ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

InstagramPhoneWhatsApp